دیــن یا علم۲:آخریـــن انســان

شروع موضوع توسط amirhm79 ‏2018/8/29 در انجمن مباحث علمی

تگ‌ها:
?

سرنوشت ایران؟

1. ادامه این حکومت و بدتر شدن اوضاع

6 رای
    50.0%
  2. ادامه این حکومت و بهتر شدن اوضاع

1 رای
    8.3%
  3. انقلاب

5 رای
    41.7%
مدیران: azam, Pan
  1. amirhm79

amirhm79 αмιr

امتیازات:
    +282 / -26
    نام مرکز سمپاد:
    تهران
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    خب بحث قبلی درمورد اولین انسان ها خیلی بحث خوبی بود اما سوال بعد اینه:

آخرانسان ها چی میشه؟
    دین اسلام یهود و مسیح میگه در آخر روزی میرسه که پایان میده به زندگی تمام موجودات...
    به اسم قیامت.
    اما
    بعضی دیگه از اون طرف معتقدن که برای انسان ها آخری وجود نداره و تکامل ادامه داره...
    خواستم فقط بدونم نظر شما درمورد اینکه آیا یه اشتباه علمی دانشمندان(مثل خیلی از فیلم و کتاب ها درست کردن یه ماده سمی که باعث مرگ همه بشه)میتونه پایانی باشه؟
    یا نه ادامه داره و آدما بی نهایت سال دیگه میتونن زنده باشن؟یا شایدم یه اتفاق مرگبار(شهابسنگ)باعث این بشه؟
    و اینکه اگه آخری وجود داره چه اتفاقی محتمل تره؟

• لایک لایک x 1
  2. ***Paradise

***Paradise کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +7,081 / -223
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    ...
    سال فارغ التحصیلی:
    1000
    یه جاهایی من خونده بودم که ما الان در حالت انبساط جهانیم ( یعنی از بعد از مهبانگ تا چند مدت دیگه این روند ادامه داره ) و بعد از اون فک کنم حدود ۱۳ میلیارد سال دیگه ( اعداد را خیلی مطمئن نیست چون خیلی وقت پیش مطلبه را خوندم ) جهان منقبض میشه و تا پایان اون زمان دوباره به یک ذره ( مثل همون حالت قبل مهبانگ(؟) ) در میاد
    خب البته به نظر من انسان ها پ سایر موجودات زنده خیلی قبل تر از این اتفاق از بین میرن ، به علت شرایط محیطی و خب اینکه آب های شیرین رو به اتمامن ، گاز های گلخانه ای خیلی زیاد شدن و یخ های قطبی در حال ذوبن ! و خیلی دلیلای دیگه ، مثل اینهمه خشکسالی و ازبین رفتن جنگل ها و رو به انقراض بودن خیلی از حیوانات و خب اینا همه با هم اکوسیستم را جوری تغییر میدن که دیگه شرایط برای حیات مهیا نمیشه ....

• لایک لایک x 2
  3. Radikal

Radikal کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +24,049 / -440
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    دانشگاه:
    صنعتی شریف
    رشته دانشگاه:
    سیاستگذاری علم و فناوری
    من ارتباط نظرسنجی‌ رو با موضوع واقعا درک نمیکنم!

• لایک لایک x 2
  4. amirhm79

amirhm79 αмιr

امتیازات:
    +282 / -26
    نام مرکز سمپاد:
    تهران
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    ربطی نداره کلا نظرسنجیام به موضوعات

5. azam

azam کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +525 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    بیرجند
    سال فارغ التحصیلی:
    1397
    اینستاگرام:
    موضوع جالبیه من چند سال پیش یه جایی خوندم که علم تونسته یجورایی قیامت رو ثابت کنه و اینکه دو تا حالت پیش میاد یکی خیلی داغ و سوزان(جهنم) یکی هم خیلی خوب و اوکی(بهشت) ولی الان مطلبشو پیدا نمیکنم اگه پیدا کردم میفرستمش
    این درمورد بهشت و جهنم توضیح داده بود ولی اگه بحث خود قیامت و اون زمین لرزه بزرگ و دیدن همه کارها و اینا باشه من خوندم که بقول @***Paradise دنیا الان در حال انبساطه و از یه جایی به بعد شروع میکنه به انقباض و وقتی انقباض شروع میشه زمان هم به عقب برمیگرده و ما درواقع میتونیم خودمون رو ببینم که چیکار کردیم (البته احتمالا با این فرض که روحی هست که اینارو ببینه)
    و اینکه با ساعت های اتمی حساب کنیم زمان در ارتفاعات تندتر میگذره بعد تو انقباض عالم این اختلاف زمان هم معکوس میشه و باعث گرانش معکوس میشه که نتیجش همون زمین لرزه بزرگه(البته باید بگم این قسمتشو خودمم نفهمیدم فقط نقل کردم)
    این هم توضیحات مفصلشه اگه دوست داشتین

• لایک لایک x 1
مدیران: azam, Pan