• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب خوب یا بد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
.
مثلا تصور کن که ذات زن خودزیباسازی نیست ، بلکه ازش "انتظار" دارن زیبا باشه و از بچگی بهش گفتن "چه دختر خوشگلی" و اگه خوشگل نبوده ، بهش گفتن "چه دختر زشتی" و به قول تو دیگه خجالت میکشه بدون آرایش بیرون بیاد .
شاید بهتر باشه بگیم چون معمول اینه که جنس زن از جنس مرد زیباتره، انتظارات هم حول این شکل میگیره که هر زنی باید زیبا باشه.
به هرحال چه انتظارجامعه از یه زن این باشه که زیبا باشه، چه میل خود زن به این باشه که زیبا جلوه کنه، در این که زن علاقه به خود نمایی داره تغییری ایجاد نمیکنه. حالا یا این علاقه ذاتیه، یا تحمیلیه از طرف جامعه.

این ذاتی بودن یا نبودن قراره چی رو تو بحث حجاب اثبات کنه؟:-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
شاید نگاه خودم توضیح بهتری براش باشه هرچند منظور از ذات می تونه خصوصیات کنونی و عمده ی زن و مرد باشه
ذات به معنی ویژگی مشترک بین همه ست ،ویژگی ای خودمون توش نقشی نداریم و از بدو تولد همراهمونه.
اگه با همین کلمه ی خصوصیت کنونی بیان کنی نظرت رو ، بهتر میشه به نظرم .

+من عقیده ی خاصی تو این زمینه ندارم .نیازی ندارم بهش در واقع ، حل شده‌س تقریبا. فقط این که "معلممون گفته" رو برنمی تابم . به چالش بکشید ، انتقاد کنید ، زاویه های دیگه رو ببینید .

nabla

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
97
اگه میدونستی جهنم چه قدر وحشتناکه حاضر بودی هرسختی رو تو دنیا تحمل کنی
اولا که میدونی حجاب فقط واسه خانوما نیست، اقایون هم باید رعایت کنند. و پوشش بخشی از مفهوم حجابه!
من اصن کاری به بهشت و جهنم و اعتقادات ندارم، بیا به من اینو بگو:
دوست داری وقتی تو خیابون راه میری به چشم یه آلت برای ارضای نیازهای جنسی بهت نگاه بشه؟
حتا نوشتن این جمله برای من منزجر کننده است!
ببین تو مجبور نیست پوشش داشته باشی، ولی خب تو کشوری هستی که مجبورت کردن!
حالا به طور کلی میخوام واست بگم فکر کن تو یه کشور آزادی، کسی هم بهت کاری نداره، ما تو هر جامعه ای یه سری ادم داریم که از لحاظ فکری مریضن، من به شخصه حتا اگه ی نفر تو صد میلیون ادم هم باشه به خاطر تصورات مریض همون ی نفر رعایت میکنم!
واسه همین میگن حجاب محدودیت نیس مصونیته!
شاید بگی من مسئول افکار آدما نیستم، قبولت دارم اما مسئول احساسات و عواطف و حس و حال خودت که هستی!
حالا تو فک کن تو جامعه‌ای زندگی میکنی که هر روز تو اخبار صدتا خبر تجاوز و... میشنوی واقعا بازم دلت میخواد بری بیرون بی حجاب؟
دلبری کردن اصن کار ودختراس;;) ولی بهتر نیست واسه یه آدمی یا آدمایی باشه که با احساساتمون بازی نکنن و بعدن برامون صدتا مشکل ایجاد نشه؟
قبول دارم ظلمه مثلا تو تابستون پسرا با تی‌شرت بیان بیرون دخترا با مانتو و روسری و صدتا چیز دیگه ولی تو خودت کدوم رو ترجیح میدی؟ تحمل گرما یا تحمل نگاه ادمایی که باعث میشه آدم از ادمیت متنفر شه؟
البته این بحث نگاه و اینا صرفا مربوط به آقایون نیست، حتا گاهی یه خانم که نگاهت میکنه همچی حال خرابی به آدم دست میده.
بعدم آدما خوراکشون قضاوت کردنه، برا چی بهونه بدیم دستشون؟
البته این یکی از دلایل مثلا شخص من واسه حجابه! که ربطی هم به بهشت و جهنم نداره ولی تو میتونی همچنان قبولش نکنی :*
پ.ن: بهت توصیه میکنم کتاب خاطرات سفیر رو بخونی، یه کتاب طنز باحاله توش راجب حجابم یه چیزایی میگه!
زندگینامه بانو نیلوفر شادمهری زمانی که تو فرانسه دانشجو بودنه.

من خودمم کاری به بهشت و جهنم ندارم. فقط خواستم بگم حتی اگرم بهشتی باشه حاضر نیستم برم توش چون حجاب داشتم و به قول ساراخانوم تو دنیا سختی کشیدم حالا برم بهشت :D
قبول دارم فقط واس خانوما نیست و آقایون هم باید رعایت کنن. ولی میدونی که اونقد این مسئله حجاب داشتن واس یه خانوم پررنگه واس یه آقا نیست و حجم آزادیشون واس انتخاب پوشش خیلی بیشتره.
بعد هم آلت ارضای نیازهای جنسی یعنی چی؟!این حرفت یعنی عین نگاه جنسی خودِ تو به زن. که زن وسیله چشم چرونی و ارضای نیاز جنسیه و چون زنه حق نداره پوششی که دلش میخواد و مناسبه رو داشته باشه. اون بحث یه نگاه عادی ممکنه واس هر کسی پیش بیاد. خود یه دختر هم ممکنه اصن نگاه کنه. اون نگاه نوع پیشرفته ترش هم که بیمارگونه باشه که دیگه دست من نیست. شاید فرق همین تو و منی که داریم بحث میکنیم همین جاس که من نوع پوششمو بین یه عالم نفر به خاطر نگاه مریض یه نفر عوض نمیکنم و یه نگاه باعث نمیشه من حالم نسبت به خودم بد شه . نگاه کثیف هم واس هر خانومی با هر نوع پوششی ممکنه پیش بیاد. کدوم مردی به خاطر نگاه بد یه خانوم (نگو نیست!! هست.همه چی هست) پوششش رو بیشتر میکنه که گوهرهای وجودیشو حفظ کنه؟ کلا چیزی که هست اینه تو نمیتونی جهان بیرون و نگاه کسیو رو کنترل کنی. ذهن خودت و دید خودت که دستته.
هرچند حرف کلی من اونقدام مخالف حرف تو نیست... تو این مملکت باحجاب و بی حجابش، چادریش و مانتوییش و دختر انقلاب زلف پریشونش و هرررر مدله حجاب داشتن و نداشتنش واس زن داستان و دردسره.

و راجع به قضاوت...
این که هی مراقبیم قضاوت نشیم
مراقبیم یکی بد نگاهمون نکنه مبادا حال کنه با دیدن ما
مراقبیم...
کی زندگی کنیم پس؟!
هرچند بازم حق میدم بهت راجع به قضاوت بقیه نگران باشی. واقعا نمیشه گفت نظر و قضاوت دیگران مهم نیست و تاثیر نداره. داره خوبشم داره که بازم برمیگرده به محیطی که توشیم...

پ.ن: فعلا که درگیر کتابای درسی کنکورم ولی بعدا حتما میرم سراغش :) ممنونم

آخرین ویرایش:

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
خداییش بهشتو بیخیال:-"
جامعه ایران خرابه مردم جنبه ندارن :-" خوب خوبم که باشی هزار تا بلا سرت میارن :-"منکه از ترسمم حجاب رعایت میکنم:(
مردای ایرانی اگه چند روز برن ترکیه براشون عادی میشه چطور میگی جنبه ندارن؟!!
بعدم بهشت یه قفس نیست که بگن هر کی مسلمون بعد هرکی شیعه است بعد هرکی ولایت فقیه را قبول داره بعد هرکی حجابش چادره بره بهشت بعد اگه تار موت زد بیرون میری جهنم به نظر من سیر تغییری حجاب را در مجله خاتون منتشره از روزنامه ایران دانلود کنید خیلی زیباست

nabla

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
97
یعنی واقعا زندگی کردن رو به نداشتن حجاب می بینی؟ من حجاب دارم و زندگی بی نظیری هم دارم. من واقعا دارم زندگی می کنم و خدارو شکر.
من حرفتون رو قبول ندارم بازم خودتون می دونین

من کی همچین حرفی زدم؟! به نداشتن حجاب نمیدونم. به نبودن اون جبری که مجبورم میکنه حجاب داشته باشم میدونم. من خودم رو گل و ظریف و گوهر وجودی ای که باید مراقب باشه کسی به زیباییاش نگاه نکنه نمیدونم که بخوام خودمو قایم کنم و بپوشونم از نگاهای یه سری آدم که اتفاقا اونا هم به خاطر همون جبر جغرافیایی شاید کمبودی رو حس میکنن و میخوان اینجوری جبرانش کنن... اونا هم مقصر نیستن. از بیخ قضیه خرابه. من قبل زن بودنم یه آدمم که حقم نیست چون تو جنسیت با جنس دیگه فرق میکنم، به خاطر دوتا تار مو ارشاد بهم گیر بده و تو سرما و گرما وضعیت متفاوت ناخوشایندی رو تحمل کنم و این همه دید جنسی روم باشه به خاطر تفاوت دو تا اندام جنسی یا غیرحنسی حالا...

البته کلا بحث حجاب یجوریه معمولا آدم گاردش رو نسبت به اون چیزی که تو ذهنش هست که "این بده" رو راحت باز نمیکنه :) چون طی یه زمان طولانی بدون اینکه متوجه شده باشیم خودمون حتی! تو تک سلولای ما نهادینه کردن اینو که وظیفمونه حجاب داشته باشیم بخاطر مراقبت از خودمون و مبادا به گناه افتادن بقیه.باز هم معمولا طی یه زمان طولانی دیگه یه جایی به خودت میای میبینی داشتی اشتباه میزدی یا همه چی اونطور که فکر میکنی نیست یا... این دنیا بزرگ تر، پردغدغه تر، پرکارتر و پرهیجان تر ازین حرفاس و واس دیدن و انجام دادن اینا آدمی که اجتماعیه با زن و مرد در ارتباطه و اصن باید باشه، ما نشستیم سر چیزی که شرایط جامعه و شاید دین بهمون تحمیل کرده بحث میکنیم و دست و پای خودمونو میبندیم با این حجاب و گرفتیم از خودمون (گرفتن یعنی) فرصت خیلی چیزا رو هم.... ( حالا بیاید بگید حجاب مصونیته محدودیت نیست :| اونی هم که فکر میکنه حجاب محدودش نکرده کاملا کنار اومده با این جبر و داره اختیارات و کارای خودشو کوچیک تر کرده و تو همون محدوده کوچیک میتونه یه کارایی بکنه فکر میکنه محدود نیست.آره خب مسلما تو دایره خودش اینجوری محدود نیست. ولی خب دایره ش کوچیکه دیگه! )

آخرین ویرایش:

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
همه که نمیتونن برن ترکیه:-"
هنوز اخبار تجاوز به دخترا تو تلویزیون پخش میشه:-"
یعنی توی ایران تجاوز نداریم

یعنی فلان ایت الله گردن کلفت که خدا لعنتش کنه دخترای توی حرم پاک امام رضا که خوش چهره بودن را صیغه نمیکرد که بعدش ایت الله خزعلی شنید و سکته کرد

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
اونکه بدتر
منظورم تو همین ایران بوداااا!تو ایران تجاوز نداریم :|
ببین ربطی به ایت الله مایت الله نداره . فکر نکن ایت الله خیلی ادمای درستین (البته نفی خوب بودن یه عده رو ندارم) این روزا فساد اخلاقی از هرکی ممکنه سر بزنه و این ربطی به شیخ بودن نداره (اینو با منبع موثق دارم میگم)
من خودم یادم میاد یکی از همین ایت الله ها سرمو کلاه گذاشت یه بار :|
ولی اینم بگم معروف هر جامعه رسم اون جامعه است و توی کشور ما معروف حجابه کامل و خلاف اون گناهه ولی توی فرانسه ممکنه فرق کنه در ضمن پیشنهاد میکنم گزارش جلسه مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری درباره حجاب را از سایت css دانلود کنید اونم گزارش جالبیه

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
وسط بحث‌هاتون یه چیزیو بگم؟!
برام جالبه که تو آمریکا و اروپا کتاب‌هایی نوشته میشه مثل "دختران به عفاف روی می‌آورند" و یه سری جنبش های این شکلی شکل میگیره،
اون وقت ما هنوز میشینیم تو سر و کله هم میزنیم باید حجاب داشته باشیم یا نه!

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
اگه قراره حجاب به دلیل مصونیت و ترس از فکر بد دیگران درباره فرد باشه(که البته تابحال تا همین میزان هم نتونسته موثر باشه، برعکس باعث عقده جنسی و دامن زدن به این قضایا شده!)، پس بهتره آدم کلا از خونه بیرون نیاد! تمایلات جنسی خیلی انسان خیلی پیچیده تر از اونی میتونن باشن که به اندام ها محدود باشن. در واقع باید نگران افرادی که فتیشیسم جنسی هم دارن باشید، شاید دیدن کفش شماهم برای اونها تحریک کننده باشه!

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
برام جالبه که تو آمریکا و اروپا کتاب‌هایی نوشته میشه مثل "دختران به عفاف روی می‌آورند" و یه سری جنبش های این شکلی شکل میگیره،
این بحث روز جامعه واقعا نیست و یک سری از نهاد های امنیتی با استفاده از عناصری مثل مسیح علی نژاد دارن ذهن مردم را از موضاعات اصلی جامعه دور میکنند

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
و آخرین بحث هم بگم که حجاب تا سال حدود شصت در ایران ازاد بوده و بعد با طرح شیخ حسن روحانی حجاب اجباری میشه

nabla

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
97

آخ آخ دقیقا... به نظرم کلا بحث راجع به حجاب بیهوده و طاقت فرساس. چیزی هم که میخواستم من بگم این بود که تو این دنیا و اصن واس آدمیزاد مسائل مهم تر و بهتری وجود داره واس بحث ما هنوز گیریم رو حجاب...

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
این بحث روز جامعه واقعا نیست و یک سری از نهاد های امنیتی با استفاده از عناصری مثل مسیح علی نژاد دارن ذهن مردم را از موضاعات اصلی جامعه دور میکنند
کدوم بحث روز جامعه نیست؟
جامعه ایران یا آمریکا؟
چون تو جامعه فمنیست آمریکا تا جایی ک من پارسال پیگیری میکردم خ بحث داغی بود و اصلا ربطی ب ایرانی‌های مقیم آمریکا نداره و نداشت!

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
کدوم بحث روز جامعه نیست؟
جامعه ایران یا آمریکا؟
چون تو جامعه فمنیست آمریکا تا جایی ک من پارسال پیگیری میکردم خ بحث داغی بود و اصلا ربطی ب ایرانی‌های مقیم آمریکا نداره و نداشت!
ایران

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
بخاطر آزادی بیان نسبی آمریکا، انبوهی از عقاید درست و غلط امکان بروز و شکل گیری و بیان دارن. از جمله زمین تخت گرایی که طرفداران زیادی هم پیدا کرده! از ویژگی های یک جامعه ازاد، آزادی بیان نظرات و عقاید مختلفه. واضحه اینکه چقدر درست باشن و در سیاست ها ازشون استفاده بشه، بحث کاملا مجزا ایه!
من در جواب این، یه چیزی قبلا فرستاده بودم خوب نمی خونین نمیدونم چرا!:-w
چیزی در این موضوع خاص ندیدم.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
اگه قراره حجاب به دلیل مصونیت و ترس از فکر بد دیگران درباره فرد باشه(که البته تابحال تا همین میزان هم نتونسته موثر باشه، برعکس باعث عقده جنسی و دامن زدن به این قضایا شده!)، پس بهتره آدم کلا از خونه بیرون نیاد! تمایلات جنسی خیلی انسان خیلی پیچیده تر از اونی میتونن باشن که به اندام ها محدود باشن. در واقع باید نگران افرادی که فتیشیسم جنسی هم دارن باشید، شاید دیدن کفش شماهم برای اونها تحریک کننده باشه!
با این حرفت کاملا مخالفم، ازت میخوام ی سوال بپرسم، تو میدونی ممکنه از در خونه میای بیرون تصادف کنی با ماشین آیا باعث میشه همیشه خدا تو خونه بشینی یا نه میای بیرون اما وقتی چراغ قرمزه رد میشی و از پل عابر پیاده استفاده میکنی؟
پوششی که اسمش رو گذاشتیم حجاب همینه تا حدودی!
حتا ممکنه تو داری رد میشی از خیابون با رعایت همه نکات ایمنی یه راننده مست بیادبزنه بهت! ایضا تو بحث حجاب با حرفات تعمیم بده!
مسئله بین بد و بدتر یا راهکار بهتره نه یه چیز مطلق خوب!

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
با این حرفت کاملا مخالفم، ازت میخوام ی سوال بپرسم، تو میدونی ممکنه از در خونه میای بیرون تصادف کنی با ماشین آیا باعث میشه همیشه خدا تو خونه بشینی یا نه میای بیرون اما وقتی چراغ قرمزه رد میشی و از پل عابر پیاده استفاده میکنی؟
پوششی که اسمش رو گذاشتیم حجاب همینه تا حدودی!
حتا ممکنه تو داری رد میشی از خیابون با رعایت همه نکات ایمنی یه راننده مست بیادبزنه بهت! ایضا تو بحث حجاب با حرفات تعمیم بده!
مسئله بین بد و بدتر یا راهکار بهتره نه یه چیز مطلق خوب!
چادر و حجاب و محدود کردن خود در پوشش(در حالی که دلمون نمیخواد، اما تا این حد حاضریم نظرات بقیه رو دخالت بدیم. و البته شاید همین هم یکی از دلایل استمرار این قانون و پیامدهاشه)، مثل عابر پیاده نیست، درست مثل بیرون نیومدن از ترس یک راننده مسته! مخصوصا وقتی بخاطر حتی یک نگاه در جمع صد نفری باشه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
محدود کردن خود در پوشش
من با این اصطلاح مشکل دارم
اگه از من بپرسن چرا اصولا لباس می پوشی ، خوب دلایل زیادی دارم مثلا رعایت احترام دیگران /یا دلایل دینی / یا شخصی . که همه ی اینا باعث میشه من لباس بپوشم
حالا اگه بیان بپرسن که چرا با پوشیدن شرت و شلوار ،خودتو محدود کردی ؟؟
آیا این سوال درستیه؟
رعایت حجاب به این منظور که از آسیب دیگران در امان باشی ، یا به دیکران آسیب نزنی ،محدود کردن خود در پوشش نیست
اگه هست پس شلوار و شرت پوشیدن هم محدود کردنه چون تا حدودی به نظر دیگران مربوط می شه

nabla

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
97
من آرزو های بزرگی دارم که شاید غیر ممکن به نظر بیاد اگه بگم، میگی:" اوه اوه تو؟؟؟؟ واسه منم غیر ممکنه چه برسه به تو که به حجاب اعتقاد داری!"
ولی اینجوری نیست. من به همه نشون میدم که حجاب نمیتونه هیچ کسی رو محدود کنه. این خود ما هستیم که خودمون رو محدود می کنیم. مگر اینکه آرزوت هم گناه باشه که آرزوی من گناه نیست فقط کمی محاله:D
یه کم منظورت رو هم نفهمیدم!
در ضمن خدا گفته ما مثل گوهریم. این یه لطفه و خب هستیم.x: به خاطر حجاب می خوای همچین خصوصیتی رو نقض کنی؟؟؟ اگه تو گوهر نیستی من هستم:D:-":-":-":-"

خودت قشنگ داری میگی یه سری آرزوها هستن که حجاب مانعشونه وگرنه چرا باید بگی" واسه منم غیرممکنه چه برسه به تو که به حجاب اعتقاد داری!". مگه رسیدن به آرزوها به حجاب ربطی داره؟ از نظر خود تو داره انگار. واقعنم داره. حالا نه که اون تیکه پارچه که میپوشونتت تاثیری رو رسیدن به آرزوها داشته باشه، اون تفکر حاکم راجع به حجابه که مهمه.

شما وقتی فک میکنی گوهری و چیزی اضافه تر داری از بقیه، همون بقیه رو حساس میکنی رو خودت و بعد یه حجاب تعصبی هم خواهی داشت که وای بقیه منو نگاه نکنن، بقیه هم بیشتر نگاه میکنن :D یه چرخه ای که شما همونو پذیرفتی هر عملش هم عمل قبلی یا بعدیشو توجیه میکنه که نخوای بپذیری تو آدمی و آزادی. بیخیال. آدمی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اونی که بزور میخواد بخوابه و با خوابیدنش حال میکنه رو نه (;

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
چادر و حجاب و محدود کردن خود در پوشش(در حالی که دلمون نمیخواد، اما تا این حد حاضریم نظرات بقیه رو دخالت بدیم. و البته شاید همین هم یکی از دلایل استمرار این قانون و پیامدهاشه)، مثل عابر پیاده نیست، درست مثل بیرون نیومدن از ترس یک راننده مسته! مخصوصا وقتی بخاطر حتی یک نگاه در جمع صد نفری باشه
خب من رفتم باز پستت رو و جوابمو خوندم ببینم کجاش ناواضحه که انقدر اشتباه نتیجه گرفتی، بعد دیدم رجوع کردی به یه پست دیگم و از حرفام سواستفاده کردی :)) پسرجان این شیوه بحث نیست حرفی که جای دیگه به منظور دیگه ای زده شده بیاری وسط!
بعدم واقعا من نمیدونم چطور باید برای کسی که تو زندگیش یه دقیقه هم دختر نبوده و درکی از چیزایی که میگم نداره این مسائل رو توضیح بدم!
حرف من همونه که زدم، حجاب اون خط عابر پیاده‌ست نه ترس از راننده مست، علتش هم اینکه من به شخصه تجربه داشتم با این که وضعیت پوششم درست بوده بارها مثلا تاکسی کنار اقا/خانومی بودم که احساس میکردم نگاه کردن این فرد به من داره حالمو بهم میزنهو از ماشین پیاده شدم! ببین من قاعده رو رعایت کردم اما این آدمه هم هست و دیگه دست من نیست! همون ک گفتم حجاب یه چیز مطلق نیست که بگی رعایت کردم پس دیگه همه چی حله!
این که گفتی محدود کردن، واسه من محدود کردن نیست این محدود کردنی که تو میگی حس خوبی حداقل به من میده و این ربطی به ایران نداره! من هر کشور دیگه ای هم برم حجابم رو حفظ میکنم چون بهش باور دارم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا