• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب خوب یا بد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
منظور من اين بود كه هركس عقيده اي داره و عقايد همه محترمه و اصلا درست نيست كه باهم مقايسه بشن!
من سعي نكردم چيزي رو به كسي تحميل كنم اما كسي كه ميگه فلان چيز بهتره داره ميگه چون از نظر من بهتره توهم بايد همينجور باشي!
و اينكه من اصلا منظورم اين نبود كه بيايد بحث كنيم و يكيشو انتخاب كنيم:) گفتم بيايد باهم كنار بيايم:)
حالا اگه منظورمو بد برداشت كردي ديگه تقصير من نيست!
اون جمله ي اولت كه گفتي كل پايه و اساس و... هم به نظرم قشنگ نبود، يه حالت تمسخر طوري داشت:)
ممنون از روشنگری
و عذر میخوام اگه لحنم بد بود یا بد برداشت شد ازش ولی خب طبق برداشتی که داشتم اون جوابو دادم

به هر حال هر کی هر کاری میکنی به نظرش اون کار بهتره ، حالا چاره کار چیه ؟ این درسته که بیایم کلا به هم کار نداشته باشیم؟؟
موضوع این تاپیک کنار اومدن با هم نیست ، موضوعش مشخصه و اون هم اینه که حجاب خوبه یا بد .
پس اینکه من اون برداشت رو از حرفات بکنم کاملا درست و به جا هست.
تو باید منظورتو خوب برسونی . وقتی اونطوری تو همچین تاپیکی میای همچین حرفی میزنی مسئول برداشت اشتباه من هم دقیقا خودتی :D

من عذر میخوام واقعا اگه این حالت رو داشت صمیمانه >:D<

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
از نظر ِ هرکسی طرفِ مقابلش کسیِ که داره با حقیقت مقابله می کنه پس لطفا انقدر این جمله رو نگین :) ولی من همیشه گفتم بازم میگم تا جای خانوما نباشین نمی تونین راجبِ این موضوع نظرات فیلسوفانه بگذارید،والا شما ک هر جور دلتون می خاد میرید بیرون دیگ مشکلِ تون چیه :)
و اینم بگم اگه کسی تحریک میشه با دیدن خانوم ها،بگم ک از فردا لطفا با عبا و عمامه بیاید بیرون شاید تو خانم هاهم کسی باشه با دیدن شما تحریک بشه،والا

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
وقتی از حجاب حرف میزنیم یه چیزی مابین محدوده ی پوششی که اسلام تعیین کرده و عرف نوع پوشش تو جامعه تو ذهنمون نقش می بنده . در حالیکه حتی حدود پوشش زنان و دختران مسلمان توی جوامع دیگه ، کشورای دیگه با عرف ایران فرق میکنه و اینجا شاید دختری با موی پوشیده و بلوز و شلوار بر هم زننده ی عفت عمومی(!) دونسته بشه از سوی بعضیا /شما ! در حالیکه عرف حجاب تو بعضی کشورا به این شکله و احتمالا فلسفه ی مشابه عقاید شما و حتی شاید خود عقاید شما رو در این باره داشته باشن.
مرز حجاب و بی حجابی از منظر شما چیه؟
برهم زننده عفت عمومی از دید بعضیا/شما ؟ این چه معیاریه ؟

از همه عذر میخوام،ببخشید میخوام خیلی صریح صحبت کنم :- "
مرز درست حجاب و بی حجابی اینه که اگه یه پسر که تازه به بلوغ رسیده
و در ضمن هیچ صحنه خاصی ندیده
با دیدن فرد مورد نظر ، راست ننماید .(حالا حجاب برای مردها هم هست ولی به خاطر تفاوت ها خیلی کمتره)

حالا اگه اون حجاب بلوز شلواری اروپایی این طوریه که اون فردی که گفتم مشکلی براش پیش نمیاد،
اون خوبه بهترم هست. چون دخترا آزاد ترن توش و قشنگتر هم هست تازشم : دی
ولی اگه اون حجاب طوریه که این اتفاق میفته خب خوب نیس به هیچ عنوان.
کلا معیاراتون رو منطقی در نظر بگیرید ...
نگید مرغ همسایه غازه.
ازون طرفم نگید هر چی اسلام خودمون(منظورم اون عرفیه که تو جامعه خودمون تعریف شده) 100 درصد درسته.

و من الله توفیق : ))

از نظر ِ هرکسی طرفِ مقابلش کسیِ که داره با حقیقت مقابله می کنه پس لطفا انقدر این جمله رو نگین :) ولی من همیشه گفتم بازم میگم تا جای خانوما نباشین نمی تونین راجبِ این موضوع نظرات فیلسوفانه بگذارید،والا شما ک هر جور دلتون می خاد میرید بیرون دیگ مشکلِ تون چیه :)
و اینم بگم اگه کسی تحریک میشه با دیدن خانوم ها،بگم ک از فردا لطفا با عبا و عمامه بیاید بیرون شاید تو خانم هاهم کسی باشه با دیدن شما تحریک بشه،والا
ولی خب بالاخره حقیقت چیز ثابتیه . یه نفر داره اشتباه میکنه به هر حال. و من نمیدونم کدوم جمله رو میگی!

شما هم هر جا رو بخوای راحت میتونی با چشمات نگاه کنی چون با دیدن مردا مشکل آنچنانی برات به وجود نمیاد.

نمیدونم چرا دنبال اینی که مغلطه(دلیل آوردن اشتباه یا غیر مجاز برای ساختن استدلال میباشد) کنی.
سختته حجاب؟
بگو چون سختمه دوستش ندارم. حالا چه کاریه دنبال توجیه کارت هستی؟ :D

اگه فقط یه نفر رو پیدا کنی این حرفو بزنه که با دیدن قیافه ضایع و شلوار گشاد من تحریک میشه قول میدم از فردا عبا عماممو تهیه کنم :D

آخرین ویرایش:

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000

با دیدن فرد مورد نظر ، راست ننماید .(حالا حجاب برای مردها هم هست ولی به خاطر تفاوت ها خیلی کمتره)

حالا اگه اون حجاب بلوز شلواری اروپایی این طوریه که اون فردی که گفتم مشکلی براش پیش نمیاد،
نگید مرغ همسایه غازه.
ازون طرفم نگید هر چی اسلام خودمون(منظورم اون عرفیه که تو جامعه خودمون تعریف شده) 100 درصد درسته.

اتفاقا این معیاری که ارائه کردید پر از ایراد و ابهامه.
1- تحریک شدن افراد به خیلی عوامل مختلف و پیشینه شخص بستگی داره. مثلا میزان توانمندی جنسی(از اختلال نعوظ رنج ببرد یا خیر!)، گرایش جنسی شخص(یه پسر همجنسگرا صحنه دخترها احتمالا براش تحریک بر انگیز نخواهد بود)، پیشینه قبلی(دفعات اولیه، جذابیت بیشتری خواهد داشت و به مرور زمان معمولا کمتر میشه. در یه کشور بسته مثل ایران، چنین تحریکی راحت تر اتفاق خواهد افتاد تا اروپا که خیلی پوشش ها عادی و فاقد جذابیت جنسی خاص شدن) و انبوهی موارد دیگه که با توجه به اینها، جدا کردن یک پسر انتزاعی و استاندارد برای تحلیل، ناممکن و غیر علمیه. حتی ممکنه برای یکی مقنعه هم دارای جذابیت جنسی باشه!
2- دختران هم قابلیت تحریک پذیری(!) دارن. من دختر نیستم که بدونم مثلا چجور حالتی ممکنه اینطور باشه، ولی فکر میکنم یه هیکل خوش فرم با لباس استین کوتاه احتمالا برای برخی اینطوری خواهد بود!
3- علاوه بر غیر ممکن بودن اعلام یه معیار مطلق برای تحریک شدن یا نشدن(و در نتیجه قانونگذاری و تعیین حد پوشش بر اساس اون)، این هم کلا خیلی مسخرست که بخاطر تحریک نشدن یکی، باید به بقیه گیر داد! کسی که حس میکنه این تحریک شدنو دوست نداره و به هر دلیلی بد میدونش، خیلی راحت میتونه به جایی بره که تحریک نشه. شاید ه مجبور شه بخاطر هنجاری که "خودش انتخاب کرده"، خودشو تو خونه حبس کنه!
4- اگه تحریک شدن رو اذیت شدن میدونید که نباید انجام بشه، فکر کسی مثل من که دیدن صحنه حجاب هم براش منزجر کننده و آزار دهنده ست رو هم بکنید!

و درباره خوب یا بدی حجاب و فلسفه اون(کاری به حجاب اجباری یا قانونگذاری دربارش ندارم. صرفا به خودش، بطور آزادانه میپردازم):
حجاب از یک دید غلط و جنسیت زده میاد. اینکه مردان موجوداتی بسیار سست عنصر و بی ارادن، و زنان هم لاجرم باعث تحریک کردنشون میشن و دید شهوانی بهشون وجود داره(یا دستکم این موضوع، غالب ترین وجه ئه) که باید خودشون رو بپوشونن. در اینجا اگه از توجه یکطرفه به تحریک شدن مردان(و نه زنان) که ناشی از نگاهی مرد سالارانه ست بگذریم، با تفسیری روبروئیم که جنسیت زدگی رو وجه غالب و لایتغیر میدونه و راهش هم نه مبارزه بنیادی براش و نگاه انسانی داشتن به افراد(حتی به یک فرد برهنه کامل)، و نه حتی دستکم یه کنترل حداقلی برای تجاوز نکردن و آزار جنسی نرسوندن، یبکه صرفا پنهان کردن زن و پاک کردن صورت مسئله ست. از اونجایی که بنیان حجاب بر سکسیمه، طبعا همین سکسیم رو در ادامه، تقویت هم میکنه(وقتی در جامعه بصورت قانون در بیاد). میشه مضرات بیشتری هم پیدا کرد! ولی این بنظرم بنیادی ترین و مهمترینشونه. باید توجه داشت که این حرفم هیچ ربطی به قانونگذاری علیه حجاب نداره و باهاش مخالفم و نتیجه گرفتنش از حرفم مبنی بر غلط بودن حجاب، یه مغلطه ست.

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
اتفاقا این معیاری که ارائه کردید پر از ایراد و ابهامه.
1- تحریک شدن افراد به خیلی عوامل مختلف و پیشینه شخص بستگی داره. مثلا میزان توانمندی جنسی(از اختلال نعوظ رنج ببرد یا خیر!)، گرایش جنسی شخص(یه پسر همجنسگرا صحنه دخترها احتمالا براش تحریک بر انگیز نخواهد بود)، پیشینه قبلی(دفعات اولیه، جذابیت بیشتری خواهد داشت و به مرور زمان معمولا کمتر میشه. در یه کشور بسته مثل ایران، چنین تحریکی راحت تر اتفاق خواهد افتاد تا اروپا که خیلی پوشش ها عادی و فاقد جذابیت جنسی خاص شدن) و انبوهی موارد دیگه که با توجه به اینها، جدا کردن یک پسر انتزاعی و استاندارد برای تحلیل، ناممکن و غیر علمیه. حتی ممکنه برای یکی مقنعه هم دارای جذابیت جنسی باشه!

1- موردی ک مورد این آزمایش قرار میگیرد ، کسی هست که از وقتی به بلوغ رسیده هیچ گناه چشمی نداشته باشد(پیشینه قبلی) و از اختلال نعوظ رنج نبرد و مریضی گرایشات جنسی را نداشته باشد و تمام انبوه موارد دیگر را نداشته باشد :)))) اصلا هم انتزاعی نیس برگرد به یه قرن پیش ببین ریخته بوده از این مورد ها ...

2- دختران هم قابلیت تحریک پذیری(!) دارن. من دختر نیستم که بدونم مثلا چجور حالتی ممکنه اینطور باشه، ولی فکر میکنم یه هیکل خوش فرم با لباس استین کوتاه احتمالا برای برخی اینطوری خواهد بود!

2-توی پرانتز ذکر کردم اینو بله درسته . البته دخترا باید بیان نظر بدن واقعا چی تحریک کننده جنسیه من دختر نبودم.
ولی تا جایی که میدونم دخترا با گوش عاشق میشن نه چشم .

3- علاوه بر غیر ممکن بودن اعلام یه معیار مطلق برای تحریک شدن یا نشدن(و در نتیجه قانونگذاری و تعیین حد پوشش بر اساس اون)، این هم کلا خیلی مسخرست که بخاطر تحریک نشدن یکی، باید به بقیه گیر داد! کسی که حس میکنه این تحریک شدنو دوست نداره و به هر دلیلی بد میدونش، خیلی راحت میتونه به جایی بره که تحریک نشه. شاید ه مجبور شه بخاطر هنجاری که "خودش انتخاب کرده"، خودشو تو خونه حبس کنه!

3-تاپیکو اشتباه اومدی داداش، اینجا راجع به قانون گذازی قرار نیس بحث بشه راجع به خوب یا بد بودن حجابه ربطی به قانون نداره ! :D

4- اگه تحریک شدن رو اذیت شدن میدونید که نباید انجام بشه، فکر کسی مثل من که دیدن صحنه حجاب هم براش منزجر کننده و آزار دهنده ست رو هم بکنید!

4-این حرفت دیگه واقعا غیر منطقی بود اگه ناراحت نمیشی جوابی نمیدم بهش. برو خودت فکر کن روش

و درباره خوب یا بدی حجاب و فلسفه اون(کاری به حجاب اجباری یا قانونگذاری دربارش ندارم. صرفا به خودش، بطور آزادانه میپردازم):
حجاب از یک دید غلط و جنسیت زده میاد. اینکه مردان موجوداتی بسیار سست عنصر و بی ارادن، و زنان هم لاجرم باعث تحریک کردنشون میشن و دید شهوانی بهشون وجود داره(یا دستکم این موضوع، غالب ترین وجه ئه) که باید خودشون رو بپوشونن. در اینجا اگه از توجه یکطرفه به تحریک شدن مردان(و نه زنان) که ناشی از نگاهی مرد سالارانه ست بگذریم، با تفسیری روبروئیم که جنسیت زدگی رو وجه غالب و لایتغیر میدونه و راهش هم نه مبارزه بنیادی براش و نگاه انسانی داشتن به افراد(حتی به یک فرد برهنه کامل)، و نه حتی دستکم یه کنترل حداقلی برای تجاوز نکردن و آزار جنسی نرسوندن، یبکه صرفا پنهان کردن زن و پاک کردن صورت مسئله ست. از اونجایی که بنیان حجاب بر سکسیمه، طبعا همین سکسیم رو در ادامه، تقویت هم میکنه(وقتی در جامعه بصورت قانون در بیاد). میشه مضرات بیشتری هم پیدا کرد! ولی این بنظرم بنیادی ترین و مهمترینشونه. باید توجه داشت که این حرفم هیچ ربطی به قانونگذاری علیه حجاب نداره و باهاش مخالفم و نتیجه گرفتنش از حرفم مبنی بر غلط بودن حجاب، یه مغلطه ست.
لازمه ذکر کنم بنده به سکسیسم اعتقاد دارم یا چی؟ :))پس انقد سکسیسم ،سکسیسم نکنید جلو بنده . مرسی اَه! :))
مرد و زن کللی با هم فرق دارن ... اینکه تفاوتی توشون نمیبینید اتفاقا اصل پاک کردن صورت مسئله همینجاست.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
دقیقا واسه همین گفتم جملاتتونو واضح بیان کنید
معنی اولین پستتون اینه که چادر کامل نیست
دومی میگه حجاب فقط به چادر نیست (دو معنی داره، هم میتونه کامل نباشه هم میتونه زیاد باشه)
سومی میگه حجاب صرفا به چادر نیست
در یک جمله راحت حرفتونو بیان کنید

مانتو هم قطعا باید از نظر شما مانتوهای پارچه‌ای اپول‌دار دهه شصت باشه تا خدای نکرده فرو رفتگی و برآمدگی ای مشخص نشه که ما تحریک شیم :|
ببین عزیز جان شما دارید سوء برداشت میکنید
حالا من نمیخوام به پیچیدگی کلمات بپردازم
شما هم حرف تو دهن من نگذار
من منظورم مانتو های دهه شصت نیست
معمولاً مانتو های اداری مناسب هستند

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
ببخشید میشه همون قسمتی که نوشته حجاب نمادی از تمدن هست رو بگید کجاست؟ یا همون پارت رو کپی کنید اینجا چون متن طولانیه.
ننوشته حجاب من همون اول هم گفتم پوشش نماد تمدن
according to current archeological data, civilization is understood to have emerged.

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
ali-helli@
1- موردی ک مورد این آزمایش قرار میگیرد ، کسی هست که از وقتی به بلوغ رسیده هیچ گناه چشمی نداشته باشد(پیشینه قبلی) و از اختلال نعوظ رنج نبرد و مریضی گرایشات جنسی را نداشته باشد و تمام انبوه موارد دیگر را نداشته باشد :)))) اصلا هم انتزاعی نیس برگرد به یه قرن پیش ببین ریخته بوده از این مورد ها ...
بازهم ابهام. حتی میزان جاذبه جنسی افراد جدای از بیمار و سالم باهم متفاوته. این "گناه چشمی" هم اصلا نمیفهممش. مسئله بر میگرده به جامعه. هرچی محدودیت بیشتر باشه، حساسیت و تحریک پذیری هم بیشتره. الان یعنی جوامع باز تر، گناه چشمی دارن؟ گرایشات جنسی دیگه هم مریضی نیستن بلکه کاملا عادین. مریض دونستنشون فقط از یک ذهن سنتی، مذهبی و متعصب میاد. انبود موارد همگی پیشینه های عینی زندگی هستن. انسان ها در محیط زندگی میکنن و ازش تاثیر میگیرن، نه در انتزاع. چیزی که مد نظر شماست هیچ وقت هم وجود نداشته و نمیتونه وجود داشته باشه(چون هر انسانی در یک شرایط خاص زندگی میکنه که روی موارد مختلف، از جمله تحریک پذیری و گرایش جنسیش، تاثیر متفاوت داره. هیچ استاندارد و حالت دیت نخورده، ذاتی و اولیه ای در اینباره وجود نداره. این موضوع به بیولوژیک افراد هم بستگی داره). ضمنا، شما با این معیار، بخودی خود کلی ادم که حالا میتونید برچسب بیمار و غیر عادی هم روشون بزنید، رو نادیده گرفتید و بی دلیل، یک شرایط خاص رو مبنا قرار دادید. در حالی که شرایط متفاوت و متعدد دیگه ای برای تحریک شدن یا نشدن وجود داره. اونا مهم نیستن؟ تازه، بدن یک پسر حتی میتونه برای یک پسر همجنسگرای دیگه هم تحریک برانگیز باشه. حالا پسره هم باید حجاب داشته باشه؟
2-توی پرانتز ذکر کردم اینو بله درسته . البته دخترا باید بیان نظر بدن واقعا چی تحریک کننده جنسیه من دختر نبودم.
ولی تا جایی که میدونم دخترا با گوش عاشق میشن نه چشم .
برای دختران هم قطعا دیدن ملاکه و حتی تحریک برانگیز. اصلا خواستگاه زیبایی و عشق همینه. تنها با دیدن به تقارن صورت، هیکل و..ست که میشه بطور عام، متوجه یکسری اختلالات ژنتیکی شد و از ازدواج کردن جلوگیری کرد. این یه مکانیسم فرگشتیه.
4-این حرفت دیگه واقعا غیر منطقی بود اگه ناراحت نمیشی جوابی نمیدم بهش. برو خودت فکر کن روش
دقیقا هم با شرایط مورد بحث همخوانی داره. اگه تحریک شدن رو نوعی آزار برای مرد میدونید که نباید بهش دچار باشه، تنفر و انزجار من از صحنه حجاب هم باید دارای همین حکم باشه.
برای بهتر رسوندن منظرم، یه سوال میپرسم:
چرا نباید کسیو تحریک کرد؟( آیا به دلیل اذیت شدن خود فرد نیست؟)
لازمه ذکر کنم بنده به سکسیسم اعتقاد دارم یا چی؟ :))پس انقد سکسیسم ،سکسیسم نکنید جلو بنده . مرسی اَه! :))
مرد و زن کللی با هم فرق دارن ... اینکه تفاوتی توشون نمیبینید اتفاقا اصل پاک کردن صورت مسئله همینجاست.
اگه چیزهایی مثل توانایی بچه دار شدن، شکل الت جنسی و اینجور تفاوت های بیولوژیکی رو حساب کنیم، بله.
ولی اینها هیچ ربطی به برابری حقوقی و توانایی در خیلی موارد(که تجربه هم نشونشون میده) ندارن.
حجاب مدعیه که میخواد از دید جنسیت زده جلوگیری کنه و کرامت انسانی واقعی رو بیاره. در حالیکه مبنای جهان بینی خودش، دقیقا دیدگاهیه که در اون، مسئله جنسی بیشترین اهمیت رو داره و سایر چیزهارو به شکل ناموجهی تحت شعاع قرار میده.

آخرین ویرایش:

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
ممنون از روشنگری
و عذر میخوام اگه لحنم بد بود یا بد برداشت شد ازش ولی خب طبق برداشتی که داشتم اون جوابو دادم

به هر حال هر کی هر کاری میکنی به نظرش اون کار بهتره ، حالا چاره کار چیه ؟ این درسته که بیایم کلا به هم کار نداشته باشیم؟؟
موضوع این تاپیک کنار اومدن با هم نیست ، موضوعش مشخصه و اون هم اینه که حجاب خوبه یا بد .
پس اینکه من اون برداشت رو از حرفات بکنم کاملا درست و به جا هست.
تو باید منظورتو خوب برسونی . وقتی اونطوری تو همچین تاپیکی میای همچین حرفی میزنی مسئول برداشت اشتباه من هم دقیقا خودتی :D

من عذر میخوام واقعا اگه این حالت رو داشت صمیمانه >:D<
ببخشيد كه منظورمو بد رسوندم:)
ولي واقعا هيچوقت به اين فكر نكردم كه محجبه بودن خوبه يا بي حجاب بودن(براي ديگران)، تنها چيزي كه ميگم و هيچوقت هم كوتاه نميام اينه كه زور و جبر خوب نيست و خوب نيست و خوب نيست...
من خودم فلسفه ي حجاب رو قبول ندارم اما دليل خوبي نيست كه حجاب كلا خوب نباشه و از ديگران هم متقابلا انتظار دارم درك كنن!

آخرین ویرایش:

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
according to current archeological data, civilization is understood to have emerged.
این جمله ناقصه و هیچ معنی خاصی هم نمیده!و اصلا توی این جایی که شما آدرس دادید هم این جمله وجود نداره چون من سرچ کردم و به نتیجه ای نرسیدم. :/
تمدن و فرهنگ به خیلی چیزها بستگی داره و نه فقط به پوشش! گرچه پوشش به عنوان حفاظی برای گرما و سرما خیلی عامل مهمی تلقی میشه اما مایل ها فاصله داره با این چیزی که شما از حجاب تعریف میکنید!
ببینید فرهنگ و تمدن تعاریف گوناگونی داره ، خیلی ها اون رو وابسته به خط میدونن خیلی ها اولین افراد ابزار ساز رو متمدن میدونند خیلی ها به یک جا نشینی ربطش میدند و تعاریف و معیار های بسیار زیادی براش وجود داره.

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95

نگید مرغ همسایه غازه.

ولی خب بالاخره حقیقت چیز ثابتیه . یه نفر داره اشتباه میکنه به هر حال. و من نمیدونم کدوم جمله رو میگی!

شما هم هر جا رو بخوای راحت میتونی با چشمات نگاه کنی چون با دیدن مردا مشکل آنچنانی برات به وجود نمیاد.

نمیدونم چرا دنبال اینی که مغلطه(دلیل آوردن اشتباه یا غیر مجاز برای ساختن استدلال میباشد) کنی.
سختته حجاب؟

اگه فقط یه نفر رو پیدا کنی این حرفو بزنه که با دیدن قیافه ضایع و شلوار گشاد من تحریک میشه قول میدم از فردا عبا عماممو تهیه کنم :D

تو فک کن من دارم مغلطه می کنم ،شما خودتونم نمی دونین با خودتون چند چندین.
در کل من ک دارم زندگی مو می کنم و تاحالا هم مشکلی نداشتم خداروشکر البته شایدهم مردهای سست عنصر اطرافم نبودن و ان شالله ک قرار هم نگیرن،ولی واقعا خنده داره حرفاتون.
مگه کسی ک تحریک میشه میاد ب شما میگهه؟؟؟شما عبا تو بپوش اخه هیکلت بقیه رو تحریک می کنه هر وقت پوشیدی باهات بحث می کنم h-:

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: finn

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

نگید مرغ همسایه غازه.

سختته حجاب؟

قبلا پاسخ دادم صرفا همون رو دوباره کپی میکنم!

اندام های جنسی مشخصن و انسان ها ممکنه از هرچیزی تحریک بشن! حتی وسایل غیر جنسی مثل کفش یا جوراب! اینجا رو بخونید در نتیجه ما نمیتونیم بر اساس اینکه چه چیزهایی ممکنه برای چه افرادی تحریک کننده باشه قوانین کشور رو تنظیم کنیم! به طور کلی بین فتیش ها فوت فتیش و افرادی که کفش پاشنه بلند و جوراب براشون جذابه با اختلاف زیادی رتبه دارن در نتیجه باید دَرِ تمامی کفش فروشی ها و جوراب فروشی ها رو تخته کرد و به جاش از گالش و گیوه استفاده کرد با این فرمونی که شما گرفتید!

اگر برای شما دیدن موی یک خانم تحریک کنندس شما احتمالا hair fetish هستید که واقعا مشکل حاد و بزرگی نیست و افراد دیگه ای هم مثل شما توی این دنیا هستند و حقیقتا فتیش ها هم به عنوان بیمار شناخته نمیشن و میتونند خیلی راحت و مثل همه به زندگیشون ادامه بدن و کسی شما رو به خاطر اینکه موهای خانوم ها براتون جذابه سرزنش نمیکنه! اما قوانین کشور نباید بر اساس اینکه چه چیزهایی میتونه برای مرد ها جذاب باشه نوشته بشه .

• لایک
امتیازات: finn
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همون پاراگراف اول این جمله نوشته شده من حتی کلمات رو تغییر ندادم . جداً به لینکی که دادم رفتی؟؟؟؟؟
بله بقیه ی حرف شما درسته خط و خیلی چیزهای دیگه نشانه ی تمدن هستند من که نگفتم فقط پوشش نشانه ی نماد تمدنه
پوشش یکی از نشانه های تمدنه

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
|:
The term "cradle of civilization" refers to locations where, according to current archeological data, civilization is understood to have emerged.​

گهواره تمدن به مکان هایی اطلاق میشه که با توجه به اطلاعات باستان شناسی ، اولین تمدن ها در اون ها ظهور کردند!
to have emerged یعنی ظهور کردن ، وجود داشتن! و هیچ ربطی به ظاهر و پوشش نداره !!! |: و شما باید اون تیکه قبلش هم میخوندید !
جمله ای که شما دادید ناقصه و این جمله اصلا ربطی به پوشش نداره !
میشه ربطش رو به پوشش بدونم؟؟؟

آخرین ویرایش:

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
چیزی که امروزه به صورت متداول در جامعه به عنوان حجاب مطرح میشه با روایات و آیات قرآنی ما در تضاد هست

حجاب واقعی پوششیه که توی یک جامعه به صورت عرف هست و حجاب متناسب با مکان و زمان متفاوته

برخی از علمای ما روی مسیله حجاب خیلی حساسا که این حساسیت به نظر من انحراف از مسایل اصلی دین مبین اسلامه...بعضا مشاهده میشه نیروی نظامی کشور با دایر کردن گشت مسخره ضد ارشاد داره مردم را از دین زده میکنه که در جواب این برادران باید گفت :آیا مورد تاریخی داریم که یکی از معصومین حتی تذکر به فرد بی حجاب انجام داده باشه

در ضمن با توجه به تاریخ می توان گفت:
1- حجاب هیچ گاه مربوط به راس نبوده بلکه حجاب مربوط به جسد بوده
2- درباره کنیزان مسلمان در صدر اسلام پوشش سر واجب نبوده
3-در داستانهای تاریخی نقل هست که زنان در هنگام مصیبت در حضور پیامبر مو های خود را می کشیدن
4-درباره زنان غیر مسلمان حجاب همانند زنان مسلمان آزاد بوده
5- و اینکه تضادی که در فتوای علما وجود داره حجاب خواهر و برادر در حد عورت هست و اگر واقعا حجاب برای جلوگیری از شهوته چرا علما این قدر این جا بی دقت هستند

از لحاظ قرآنی سه بار به کار رفته که درباره زنان مومن و زنان پیغمبر بوده:
1)وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ... آیه31 سوره نور
2)وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ....خطاب به زنان پیامبر آیه 33 سوره احزاب
3)يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ...1ایه 59 سوره احزاب

بعضا دیده میشه که علما اجازه ی حضور زنان خود را حتی در مساجد هم نمیدادند وبعضا نمی دهند که این به لحاظ شرعی حرامه زیرا حجاب برای حضور قوی زن در جامعه است نه محدود کردن و اگر باعث محدود کردن باشه بدانید حرام است

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
من با حجاب اجباری مخالفم و به نظرم تاثیر منفی داره رو ادما.
اگه معصومین به کسی تذکر ندادن شاید دلیلش همین بوده. از یک فرد عالم بپرسین
و علاوه بر اون زنان معصوم و خوب تاریخ که همراه امامان بودند حجاب داشتن.(حالا شاید نه چادر ولی پوشیده) حجابشون که بی دلیل نبوده!!
اولا حجاب حد و حدود مشخصی نداره و اینکه حجاب در طول تاریخ متفاوت بود پس دلتون را صابون نزنید با دو متر چارقد برید بهشت

The end

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
المپياد رياضي
بعضيام فكر مي كنن با چادر كارشون راه ميفته درحالي كه داشتن حيا و عفت وپوشش فقط به چادر نيست....
بعضي چادريام خيلي ادعاشون ميشه و يكي را كه با مانتو ميبينن يجوري نگاهش ميكنند كه انگار قاتل باباشونه...
متنفرم از اينجور آدما....................................

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
به نظر من حجاب اگه برای این باشه که زن رو به خاطر افکار زیباش دوست داشته باشن و نه برای ظاهر زیباش (که قاعدتا ! خودش تو خلقشون هیچ نقشی نداشته ) کاملا به جا و پسندیدست ؛ اما اگه حجاب رو به عنوان پوششی در نظر بگیریم که برای ظاهر سازی و خریدن احترام باشه کاملا باهاش مخالفم و به نظرم نه تنها توهین به دین و اعتقاداته بلکه توهین به شعور و اعتماد ادم هاست .

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
راستش من موافق نیستم که زن نماد خودنمایی و مرد نماد نیاز هست
پ ن: اینم دلیل مخالفت به اصرار شما:|

وضعیت
موضوع بسته شده است.