• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سیر معکوس اخلاقیات

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
یک سری مفاهیم مثل برابری انسان های سیاه پوست و سفید پوست امروزه برای اکثر جوامع امری واضحه و نیاز به توضیح نداره(البته از لحاظ تئوری) ، اما شاید سیصد سال پیش در ‌پیشرفته ترین کشور های دنیا برده داری امری طبیعی بوده
و یا در مورد برخورد جوامع مختلف با مسئله ی همجنسگرایی ،در کشوری مثل ایران مردم دیدگاه خوبی به این مسئله ندارن اما به وضوح میشه با توجه به تلاش تبلیغات و برنامه های تلوزیونی ،بهبود نگاه مردم به این مسئله ام دید . همون طور که در کشور های اروپایی و آمریکا هم مردم یه روز دیدگاه خوبی به این مسائل نداشتن

حالا سوال من اینه آیا حکومت ها و یا قدرت های دیگه ای غیر از دولت ها می تونن به کمک رسانه ها و آموزش و پرورش ، این روند هارو در جهت عکس حرکت بدن ، مثلا نگاه به همجنسگرایی در کشور های اروپایی به کمک این تبلیغات دوباره بد بشه ، یعنی در واقع چیزی که الان به نظر می رسه اخلاقیه دوباره در نظر مردم غیر اخلاقی بشه؟؟

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
آره خب مثلا این ترکیه ک بغل دستمونه. اون جا تا چند سال قبل حجاب و اسلام و ..... چیز بدی تلقی میشد ولی حالا بنابه دلایلی تبلیغ های زیادی در رابطه با با ارزش نشون دادن همین موضوع رواج پیدا کرده.

انصافا دید جماعت هم بد جوری عوض شده.....

خودمم کم مونده بود قربانی همین تبلیغ ها بشم.
یعنی اون چیزی ک چن سال قبل اخلاقی بود برا مردم اونجا الان تا حدودی غیر اخلاقی هستش.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
برخورد جوامعه مختلف با مسئله ی همجنسگرایی ،در کشوری مثل ایران مردم دیدگاه خوبی به این مسئله ندارن اما به وضوح میشه با توجه به تلاش تبلیغات و برنامه های تلوزیونی ،بهبود نگاه مردم به این مسئله ام دید . همون طور که در کشور های اروپایی و آمریکا هم مردم یه روز دیدگاه خوبی به این مسائل نداشتن
همجنس‌گرایی تو ایران داره تبلیغ میشه؟ :O

این سیرمعکوس اخلاقیات به نظر من تو ایران زیادتره به دلیل جوزدگی جوون‌های ما و اطلاعات ناکافی و غلطشون.

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
همجنس‌گرایی تو ایران داره تبلیغ میشه؟
نه از طریق حکومت یا به طور رسمی ولی توسط رسانه های فارسی زبان و شبکه های ماهواره ای خیلی در موردش صحبت میشه ، مثلا توی یورونیوز فارسی من زیاد دیدم

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
نه از طریق حکومت یا به طور رسمی ولی توسط رسانه های فارسی زبان و شبکه های ماهواره ای خیلی در موردش صحبت میشه ، مثلا توی یورونیوز فارسی من زیاد دیدم
ینی اینقد جامعه کمبود داره واقعا؟ :))

+
درکی از همجنسگرایی ندارم ولی شاید توی ایران بیشترِ اینجور آدما بخاطر محدود بودن روابط دختر و پسر این تمایل رو پیدا کنن تا یه راه راحتتری باشه برا رفع نیازشون!

بالا