• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تریبون آزادِ مطالعاتی

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
یکی بیاد به من بقبولونه «مسخ» مضحک نیست. :‌/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
به نظر من نباید بپرسی
خودت بخون و سلیقتو بسنج .
معمولا این کارو نمیکنم اما این چند وقته خیلی دیدم ک خیلی از کتابا اسم در کردن و وقتی خونده شدن بسیار چرت بودن:|
ولی در کل نمیدونم چرا این چند وقته خیلی نظرت دیگرانم برام مهم شده:-"

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
معمولا این کارو نمیکنم اما این چند وقته خیلی دیدم ک خیلی از کتابا اسم در کردن و وقتی خونده شدن بسیار چرت بودن:|
ولی در کل نمیدونم چرا این چند وقته خیلی نظرت دیگرانم برام مهم شده:-"

چون اینا موجن. به موج‌عا توجه نکن. برو توی Goodreads رِیت‌شون رو ببین، نقدها رو بخون، توی نت هم یه سرچ بزن، از بقیه بپرس، موقع خرید هم با مشاورای اونجا یه صحبتی بکن. :‌‌)) روندش طولانی بنظر میاد ولی درواقع اصلاً وقتی نمی‌گیره.

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
Goodreads خیلی خوبه باشید
چون آدمایی متناسب با ذائقه کتاب‌خونی‌تون پیدا میکنید ک با اونا میتونید بحث کنید!

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام
کلا هر کتابی ک در بین عام مردم یهو خیلی خفن شد و سر و صدا کرد نخونید :)) #تجربه
بعضی کتابا هستن که در عین شاخ بودن، فهم کلیت شون واسه عامه راحته، جذب همون میشن و شاخ بودنش رو شاید حتی درک هم نکن! مثالی که من همیشه میزنم ارباب حلقه هاست، این کتاب از لحاظ ادبی واقعا قویه و در عین حال اون زمان که منتشر شد تقریبا دو سوم مردم آمریکا خریدنش و خب این نشون میده که چقدر میون عامه مردم هم طرفدار داره!

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
کسی تا حالا از خیابون انقلاب یا همون اطراف کتاب دست دوم خریده؟
قیمتاش چطوره؟ مثلا بر اساس قیمت رو جلده(با xدرصد تخفیف) یا دلخواهیه؟ بعد کتابا سالمن؟ یا پاره پوره و لکه دار و این شکلین؟
دیگه اینکه کتاب های معروف (مثلا در حد 1984 و کیمیاگر و...) هم دارن؟ کتابای جدید چی؟ و کتاب انگلیسی هم دارن؟

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
کسی تا حالا از خیابون انقلاب یا همون اطراف کتاب دست دوم خریده؟
قیمتاش چطوره؟ مثلا بر اساس قیمت رو جلده(با xدرصد تخفیف) یا دلخواهیه؟ بعد کتابا سالمن؟ یا پاره پوره و لکه دار و این شکلین؟
دیگه اینکه کتاب های معروف (مثلا در حد 1984 و کیمیاگر و...) هم دارن؟ کتابای جدید چی؟ و کتاب انگلیسی هم دارن؟
من خريدم اول بگم كه اصن "حس" فوق العاده اي داره..تمام اينايي كه گفتين رو دارن(بساط كتاب هاي انگليسي كلا جداست)
قيمت ها فوق العاده پايينه ولي من كتابايي رو خريدم ازشون كه اجازه نشر ندارن الان(كتاب هاي شريعتي و صادق هدايت) ولي در مورد سالم بودنش...بايد بگرديد ولي پيدا ميشه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من خريدم اول بگم كه اصن "حس" فوق العاده اي داره..تمام اينايي كه گفتين رو دارن(بساط كتاب هاي انگليسي كلا جداست)
قيمت ها فوق العاده پايينه ولي من كتابايي رو خريدم ازشون كه اجازه نشر ندارن الان(كتاب هاي شريعتي و صادق هدايت) ولي در مورد سالم بودنش...بايد بگرديد ولي پيدا ميشه
ممنون از توضیحاتت:) این کتاب های بدون مجوز و اینا خیلی مد نظرم نیست(از اینایی که همه جا میروشن مثل ایرج میرزا و خاطرات فرح و امثالهم) همون کتابای عادی رو میخوام، ولی خب الان یه کتابی مثل جز از کل رو از نمایشگاه خریدم 45 تومن(رو جلدش 55 تومنه) و خب دو تا کتاب اینطوری بخری میشه 100 تومن و برای یه دانشجو زیاده واقعا...
این که میگید پیدا میشه یعنی خیلی قدیمین؟ من مال دهه 80 باشه اوکیم. ولی سالم باشن دیگه.
و اینکه من متاسفانه تو این یک سالی که هر روز میرفتم انقلاب توجهی به مغازه هاش نکردم:) این کتاب فروشی ها معلومن از بیرون؟ چون دیدم مثلا مغازه هایی هستن مثل انتشارات امیرکبیر یا افق که فکر نکنم دست دوم داشته باشن...

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ممنون از توضیحاتت:) این کتاب های بدون مجوز و اینا خیلی مد نظرم نیست(از اینایی که همه جا میروشن مثل ایرج میرزا و خاطرات فرح و امثالهم) همون کتابای عادی رو میخوام، ولی خب الان یه کتابی مثل جز از کل رو از نمایشگاه خریدم 45 تومن(رو جلدش 55 تومنه) و خب دو تا کتاب اینطوری بخری میشه 100 تومن و برای یه دانشجو زیاده واقعا...
این که میگید پیدا میشه یعنی خیلی قدیمین؟ من مال دهه 80 باشه اوکیم. ولی سالم باشن دیگه.
و اینکه من متاسفانه تو این یک سالی که هر روز میرفتم انقلاب توجهی به مغازه هاش نکردم:) این کتاب فروشی ها معلومن از بیرون؟ چون دیدم مثلا مغازه هایی هستن مثل انتشارات امیرکبیر یا افق که فکر نکنم دست دوم داشته باشن...
معمولا پاساژ ها و طبقه های پایین مثلا دارن اونجور که من دیدم ؟-:

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
آره درك ميكنم منم كتابام جيره بندي شده ديگه :))
كتاب هاي نسبتا جديد رو تو جمعه بازار راحت تر،سالم تر و ارزون تر پيدا ميكنين
ولي انقلاب همه چي داره،كتاب هاي دست دوم هم همون طور كه @|تا گفت تو زيرزمين و اينا هست ولي از اينايي كه بساط دارن هم بپرسين حتما راهنماييتون ميكنن

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ممنون @Kda1998 @اتا از راهنماییتون.
این کنار خیابونی ها خوبن تقریبا. ولی مشکلی که هست اینه که اینا برمیدارن کتابایی که یه بنده خدایی ترجمه کرده مثلا و یه جای دیگه ای چاپ کرده رو افست میکنن و بدون پرداخت حق اونا کار میکنن. با این قسمتش اوکی نیستم. هر چند خودم مثلا کتاب انگلیسی ها رو از جنگل میخرم که همین کارو میکنه. ولی چون تقریبا به کتاب های خارجی دسترسی نیست (یا باشه هم شهرکتاب هری پاتر رو میفرشه 100 تومن دونه ای(کل مجموعش پارسال از جنگل گرفتم 100 تومن در نیومد))، با ادامه بالارفتن قیمت ها و دندون گردی انتشاراتی ها شاهد این باید باشم که از کنار خیابون کتاب بخرم:(

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من جز از کل رو خریدم ۲۵ تومن;;)
ی کتاب فروشی هست هر چند وقت ی با ۵۰٪ تخفیف میزنه "کتابکده مهر" عضو اینستا یا تلگرامش شید!
@mahdichalaki

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
سایت کتابکده مهر جزء از کل رو زده51تومن:|

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
بیاید از هاروکی موراکامی بگید ~
کافکا در کرانه رو من تا نصف خیلی خوب پیش رفتم، ولی بعدش واقعا میلی نداشتم بخونم ببینم ته‌ش چی می‌شه، نمی‌دونم خیلی فلسفی شد در گنجایش فهم من نبود یا چی؟! واقعا عزم راسخ می‌خواد تموم کردنش. متوجه هم نمی‌شم منظور موراکامی چیه از نوشتن این کتاب.
سوکورو تازاکی انقدر پیچیده نبود، و خب می‌گن از کارای خوبش نیست ولی من بدم نیومد. چوب نروژی‌ش رو تصمیم دارم بخونم که می‌گن کار خوبیه.
------------------------------
به جومپا لاهیری رو خیلی ها دیدم تند و تیز می‌تازن ولی من داستان‌هاش رو می‌پسندم. احتمالا مهاجرها با کتاباش ارتباط خیلی بیشتری برقرار کنن، چون از داستان مهاجرهای هندی رو تو آمریکا می‌نویسه. من شخصا نوع نوشتن‌اش رو دوست دارم چون خیلی خیلی واقعی‌ن و بعضا نمی‌شه تشخیص داد این‌ها ماجراهای واقعی هستن که برای خودش اتفاق افتاده یا فقط ساخته‌ی ذهن خودشن. همین قدر واقعی که انگار ممکن بود یکی از ماجراها رو از کسی که بغل دستت تو مترو نشسته بشنوی. و همین‌طور جزئیات دقیق به کار برده به دل میشینن. از آداب رسوم هندی‌ها بگیر تا توصیف دقیق شهر بوستون و خیابون‌هاش.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC