• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبعیض در کنکور از نگاه آماری

آیا تخصیص سهمیه به فرزندان ایثارگران عادلانه است؟

• بلی

رای‌ها: 2 4.0%
  • خیر

رای‌ها: 48 96.0%

• رای‌دهندگان
    50
  • شروع کننده موضوع

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
IMG_1728.jpg

آمار محرمانه خدایی در کمیسیون آموزش مجلس

شعار مردم ما اول انقلاب مبارزه با تبعیض بود ،الان واقعا چه اتفاقی برامون افتاده که ساکتیم؟

و اینکه در قرآن کریم داریم : هل يستوي الذين يعلمون و الذين لا يعلمون

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دوستان تمام سهمیه ها و معیارهای غیرعلمی برای سنجش ورودی دانشگاه اشتباه است. حتی سهمیه بندی مناطق هم اشتباهه. بومی هم اشتباهه. دیگه بقیه سهمیه ها که بماند.

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
کاش همه مثل این ایثارگر عزیز بودن...!
IMG_20180810_160834_604.jpg

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
دوستان تمام سهمیه ها و معیارهای غیرعلمی برای سنجش ورودی دانشگاه اشتباه است. حتی سهمیه بندی مناطق هم اشتباهه. بومی هم اشتباهه. دیگه بقیه سهمیه ها که بماند.
سهمیه بندی مناطق اشتباهه؟
http://www.sampadia.com/forum/threads/112315/#post-1540105
یه نگاه به این پست بنداز و با مدارس دیگه مقایسه کن
جدای از نگاه مردم منطقه و امکانات خارج از مدرسه ای دیگه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
هر معیار غیرعلمی اشتباهه. دانشگاه مسئول جبران تفاوت های مدارس نیست.
نیازی هم به جبران چیزی که وجود نداره نیست
معمولا بچه های مناطق محروم وقتی وارد دانشگاه ها میشن، بهتر از امکانات استفاده میکنن و چیزی کمتر از دانشجو های مناطق دیگه ندارن و تاحالا نشنیدم که همیشه رتبه یک کنکور ،بهترین دانشجو دانشگاه هم هستش
+درسته که دانشگاه مسئول نیست که تقاوت ها رو جبران کنه، ولی دولت هست
باید عدالت آموزشی برقرار بشه
یعنی در همه مناطق کشور امکانات تقریبا برابر باشه که این کار تقریبا غیر ممکنه!
پس با سهمیه بندی مناطق،سعی میشه این عدالت برقرار بشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
سهمیه بندی مناطق هم فارغ از اشکال یا بی عدالتی نیست من خودم کسی رو میشناسم که از راهنمایی واسه اش معلم خصوصی گرفتن و فکر کنم تقریبا ۲۰۰ ۳۰۰ میلیون خرج معلم خصوصی و کلاس کنکور براش کردن!ولی سهمیه منطقه ۲ داشت . و این تنها موردی نیست که اتفاق افتاده!
در کل این خانه از پای بست ویرانه و کل نظام آموزشی مشکل داره چه برسه به کنکورش :)

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
سهمیه بندی مناطق هم فارغ از اشکال یا بی عدالتی نیست من خودم کسی رو میشناسم که از راهنمایی واسه اش معلم خصوصی گرفتن و فکر کنم تقریبا ۲۰۰ ۳۰۰ میلیون خرج معلم خصوصی و کلاس کنکور براش کردن!ولی سهمیه منطقه ۲ داشت . و این تنها موردی نیست که اتفاق افتاده!
در کل این خانه از پای بست ویرانه و کل نظام آموزشی مشکل داره چه برسه به کنکورش :)
درسته حرفتون ولی خب خطای این سیستم نسبت به سیستمی که کلا سهمیه بندی نداشته باشه کمتره
این طور که به نظر میاد احتمالا کنکور روش درستی برای گزینش نیست ولی شاید بهترین روشیه که دولت میتونه اجرا کنه

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
هر معیار غیرعلمی اشتباهه. دانشگاه مسئول جبران تفاوت های مدارس نیست.
درک نمیکنم یعنی منظورت اینه مثلا دانش آموزانی که تو شهر های تاپ و از گروه های مرفه هستن و رتبه کشوری کنکورشون بهتره لزوما عملکرد بهتری تو دانشگاه دارن؟
فرایند کنکور همونطور که میدونید اصلا شایسته گزین نیست. یعنی واقعا از رو رتبه کنکور نمیشه گفت که چه کسی ظرفیت های بیشتری داره.
سهمیه بندی مناطق حداقل تو سیستمِ اشتباهِ کنکور یه فرصتی برای افراد محروم میده که بتونن شرایط مناسبِ نشون دادن ظرفیت هاشون رو داشته باشن.
منظورم اینه که با این سیستم اشتباه کنکور، مطمئنا سود خیلی بیشتری به قشر مرفه و پولدار جامعه میرسه.
امکانات و معلم و منابع به کنار.
برای همین "تلاش" هم که میگن باید وضعیت خوبی وجود داشته باشه که میسر شه.
یه نفر از خانواده میلیاردر تو یه شهر بزرگ و خفن بدون شک خیلی راحت تر میتونه تلاش کنه تا یه نفر از خانواده ضعیف و شهر کوچیک.

فکر میکنم فکر میکنی "رتبه کشوری کنکور نشون میده که چه کسی لیاقت بیشتری برای دانشگاه داره" و این به این معنیه که "رتبه کشوری بهتر=عملکرد بهتر تو دانشگاه"! و خب هیچ دلیلی نداره که اینطور باشه!
من محیط دانشگاه رو ندیدم ولی حداقل هیچ کس رو ندیدم که از تفاوت چشمگیر کنکور و دانشگاه نگه!
(سیستم کنکور جوریه که فقط با امکانات+تلاش(به معنای خرخونی.) میشه به نتیجه رسید. که اون تلاش هم در گرو شرایط مناسبه! ولی فکر نمیکنم سیستم دانشگاه اینقدر مسخره باشه. یعنی واقعا تو دانشگاه از روی "عملکرد" میشه تشخیص داد کی از کدوم منطقه ست؟)

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
من
درک نمیکنم یعنی منظورت اینه مثلا دانش آموزانی که تو شهر های تاپ و از گروه های مرفه هستن و رتبه کشوری کنکورشون بهتره لزوما عملکرد بهتری تو دانشگاه دارن؟
فرایند کنکور همونطور که میدونید اصلا شایسته گزین نیست. یعنی واقعا از رو رتبه کنکور نمیشه گفت که چه کسی ظرفیت های بیشتری داره.
سهمیه بندی مناطق حداقل تو سیستمِ اشتباهِ کنکور یه فرصتی برای افراد محروم میده که بتونن شرایط مناسبِ نشون دادن ظرفیت هاشون رو داشته باشن.
منظورم اینه که با این سیستم اشتباه کنکور، مطمئنا سود خیلی بیشتری به قشر مرفه و پولدار جامعه میرسه.
امکانات و معلم و منابع به کنار.
برای همین "تلاش" هم که میگن باید وضعیت خوبی وجود داشته باشه که میسر شه.
یه نفر از خانواده میلیاردر تو یه شهر بزرگ و خفن بدون شک خیلی راحت تر میتونه تلاش کنه تا یه نفر از خانواده ضعیف و شهر کوچیک.

فکر میکنم فکر میکنی "رتبه کشوری کنکور نشون میده که چه کسی لیاقت بیشتری برای دانشگاه داره" و این به این معنیه که "رتبه کشوری بهتر=عملکرد بهتر تو دانشگاه"! و خب هیچ دلیلی نداره که اینطور باشه!
من محیط دانشگاه رو ندیدم ولی حداقل هیچ کس رو ندیدم که از تفاوت چشمگیر کنکور و دانشگاه نگه!
(سیستم کنکور جوریه که فقط با امکانات+تلاش(به معنای خرخونی.) میشه به نتیجه رسید. که اون تلاش هم در گرو شرایط مناسبه! ولی فکر نمیکنم سیستم دانشگاه اینقدر مسخره باشه. یعنی واقعا تو دانشگاه از روی "عملکرد" میشه تشخیص داد کی از کدوم منطقه ست؟)
کل متنتو نخوندم فقط اولشو خوندم که گفتی دانش آموزایی که تو شهرای تاپ هستن و از گروه مرفهو خوندم..پس راجع به همین جملت مینویسم فقط...
سوالم اینه هر کس تو کلان شهره مرفهه؟؟سوال دومم اینه چی باعث شده این تصور بوجود بیاد که دانش آموزان منطقه سه از امکانات خیلییی کمتری نسبت به شهری مثل مشهد(مشهدو مثال میزنم چون دارم توش درس میخونم)که منطقه یک هست دارن...ما میرفتیم کلاس کنکور ۸۰ درصد دانش آموزای کلاس از تربت جام و حیدریه و قوچان و شاندیز و طرقبه بودن..از تمام امکانات آموزشی که ما داشتیم(بعضا بیشتر چون خانوده هاشون مرفه بودن)بهره مند بودن و صد برابر بهتر...اینا از امکانات منطقه سه هم بهره مند بودن و من بدبخت هم‌منطقه یک...
منطقه یک شامل تهران مشهد اصفهان تبریز و شیراز میشه..ولی سوال من اینه که ایا این شهرها امکانات آموزشی برابر دارن؟؟؟
به عنوان فردی که تو مشهد زندگی کرده میگم..تو این شهر دریغ از یک دبیر شیمی خوب که چیزی بارش باشه..واقعا مشهد تو زیست و شیمی ضعف داره..حتی گرون ترین دبیراش تو مسائل ساده میمونن گاهی...حالا آیا این شهر با شهری مثل تهران قابل مقایست که بهترین مشاوران و دبیرانو تو خودش جا داده؟؟شهری که دبیراش تمام مولف کتاب های معروف کمک آموزشی هستن...این که از امکانات بسیار افتضاح مشهد..بماند که ما در رده بندی کنار دوستانی از تهران و شیراز و تبریز با دبیران عالی قرار میگیریم..بماند که دریغ از یک‌مشاور خوب..
وجود کم ترین تک رقمی از شهر مشهد(در ۷ سال اخیر)به خوبی گواه اینه که مشهد دبیر و مشاور خوب نداره و سیستم آموزشیش نسبت به تبریز و تهران افتضاحه..الان این شد عدالت در منطقه..اینجا میرسیم به حرف مطهری

میگین مرفهین بیشتر بهره مندن؟؟مرفهین در تمام‌مناطق ایران وجود دارن..در تمام جهان مرفهین از امکانات بیشتری برخوردارن نسبت به قشر ضعیف و متوسط..ایا این مشکلو باید با این سهمیه بندی ناعادلانه برطرف کرد؟؟
در آمریکا هم یک خانواده متوسط و یا ضعیف نمیتونن بچشونو بفرستن استنفورد درس بخونه..پس سیستم آمریکا هم به این صورت باشه که بچه های مرفهو آخرین اویتش در نظر بگیره یا ظرفیت دانشگاهو برای این افراد کم کنه؟؟؟
مرفهان در تمام جهان پیشتازن تو زندگی..کشور های دیگه این مشکلو حور دیگه حل کردن..شاید هم‌نتونستن..نمیدونم..
سیستم آموزشی از پای بست ویران است..سهمیه مناطق هم‌جزوش میشه..ولی سهمیه ایثارگران و هیئت علمی به حدی ناعادلانه و وحشیانه هست که بد بودن و ناعادلانه بودن سهمیه مناطق به چشم نمیاد اصلا..به قول چند تا پست بالاتر دانشگاه مسوول جبران تفاوت مدارس نیست..

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
متاسفانه در سهمیه بندی هم عدالت زیاد اجرا نمی شه من براتون یه مثال از قروه(شهر ما) و خدابنده می زنم که منظورمُ برسونم.
۱۶منطقه سه از قروه: پزشکی بهشتی نیمسال دوم
۳۵۰ منطقه سه از خدابنده: پزشکی بهشتی نیمسال دوم
حداقل بنظرم واسه دانشگاه های تاپ بومی سازی برداشته بشه معقوله.
پ.ن: یا حتی ۶۷ منطقه سه از قروه: پزشکی نیمسال دوم اصفهان و ۱۱۵ منطقه سه از تاکستان: پزشکی تهران
نیازی هم به جبران چیزی که وجود نداره نیست
معمولا بچه های مناطق محروم وقتی وارد دانشگاه ها میشن، بهتر از امکانات استفاده میکنن و چیزی کمتر از دانشجو های مناطق دیگه ندارن و تاحالا نشنیدم که همیشه رتبه یک کنکور ،بهترین دانشجو دانشگاه هم هستش
+درسته که دانشگاه مسئول نیست که تقاوت ها رو جبران کنه، ولی دولت هست
باید عدالت آموزشی برقرار بشه
یعنی در همه مناطق کشور امکانات تقریبا برابر باشه که این کار تقریبا غیر ممکنه!
پس با سهمیه بندی مناطق،سعی میشه این عدالت برقرار بشه

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
متاسفانه در سهمیه بندی هم عدالت زیاد اجرا نمی شه من براتون یه مثال از قروه(شهر ما) و خدابنده می زنم که منظورمُ برسونم.
۱۶منطقه سه از قروه: پزشکی بهشتی نیمسال دوم
۳۵۰ منطقه سه از خدابنده: پزشکی بهشتی نیمسال دوم
حداقل بنظرم واسه دانشگاه های تاپ بومی سازی برداشته بشه معقوله.
پ.ن: یا حتی ۶۷ منطقه سه از قروه: پزشکی نیمسال دوم اصفهان و ۱۱۵ منطقه سه از تاکستان: پزشکی تهران
این قضیه اش فرق داره
سال پیش 67 منطقه 3 از خدابنده رفت پزشکی دانشگاه تهران
دلیلش اگه اشتباه نکنم ناحیه بندی هاس که تهران با زنجان همسایه اس
@Leopard دلیلش همین بود دیگه؟

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
این قضیه اش فرق داره
سال پیش 67 منطقه 3 از خدابنده رفت پزشکی دانشگاه تهران
دلیلش اگه اشتباه نکنم ناحیه بندی هاس که تهران با زنجان همسایه اس
@Leopard دلیلش همین بود دیگه؟
بومی سازی رو سهمیه حساب نمی کنید شما؟ فرقی نداره هر دو بر اساس رتبه ای که کسب کردن دانشگاه نمی رن و این بنظرم سهمیه س.
خب چرا باید واسه دانشگاه های تهران چیزی به اسم سهمیه بومی چمیدونم از این چرت و پرتا باشه؟ شما مراجعه کن به برترای کنکور قزوین،زنجان،مرکزی،البرز و مقایسه کن.اینجا من خودم دارم می بینم که چه قدر بچه ها آرزو دارن برن تهران ، بهشتی و واقعا شایستگی اینُ دارن (حتی اگه ملاک رتبه ی کشوری باشه) اما براشون شده رویا. چه لزومی داره که فقط بر اساس همسایگی این عدالت رعایت نمی شه؟ دارن له می شن زیر این همه فشار سهمیه ها. طرف با رتبه ی خوب رفته همکلاسیِ کسی شده با رتبه ی عالی که تازه اگه مثلا تو شهرک اندیشه زندگی می کرد به اون چیزی که حقش بود می رسید! چه گناهی کرده که همسایه ی تهران نیست؟ :)
سهمیه از هر نوعیش فجیع عه و متاسفانه چیزی که تو کشور ما زیاده بی عدالتیه.

آخرین ویرایش:

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
بومی سازی رو سهمیه حساب نمی کنید شما؟ فرقی نداره هر دو بر اساس رتبه ای که کسب کردن دانشگاه نمی رن و این بنظرم سهمیه س.
خب چرا باید واسه دانشگاه های تهران چیزی به اسم سهمیه بومی چمیدونم از این چرت و پرتا باشه؟ شما مراجعه کن به برترای کنکور قزوین،زنجان،مرکزی،البرز و مقایسه کن.اینجا من خودم دارم می بینم که چه قدر بچه ها آرزو دارن برن تهران ، بهشتی و واقعا شایستگی اینُ دارن (حتی اگه ملاک رتبه ی کشوری باشه) اما براشون شده رویا. چه لزومی داره که فقط بر اساس همسایگی این عدالت رعایت نمی شه؟ دارن له می شن زیر این همه فشار سهمیه ها. طرف با رتبه ی خوب رفته همکلاسیِ کسی شده با رتبه ی عالی که تازه اگه مثلا تو شهرک اندیشه زندگی می کرد به اون چیزی که حقش بود می رسید! چه گناهی کرده که همسایه ی تهران نیست؟ :)
سهمیه از هر نوعیش فجیع عه و متاسفانه چیزی که تو کشور ما زیاده بی عدالتیه.
درسته
احتمالا مسئولین خواستن که افراد به دانشگاه های نزدیک محل زندگیشون برن و مشکلات حمل و نقل و فرهنگی و اینطور چیزا کمتر باشه(که همین ناحیه بندی باعث بی عدالتی میشه) و هم چنین به فکر مردم خودشون هم بودن،یه بومی معمولا بهتر با مردم منطقه خودش ارتباط برقرار میکنه
به هر حال درسته که بیشتر سهمیه بندی ها باعث بی عدالتی میشه ،ولی هنوزم این اعتقاد رو دارم که با سهمیه بندی مناطق سعی میشه عدالت آموزشی بیشتر تحقق پیدا کنه

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
سهمیه بندی اشتباهه چون حتی خود کنکور هم اشتباهه به نظره من!
چرا دانشگاه ها خودشون نمیتونن دانشجو هاشونو انتخاب کنند؟رتبه ى 84 هزار کشوری با سهمیه شده بود چهارصدوخورده ای و رفته بود دندون مشهد!
خب این برای دانشگاه مشهد هم خوب نیست که فردی که درصد بالای پنجاه نداشته و ایقدر از لحاظ علمی ضعیفه بیاد توش ولی کاری نمیتونه بکنه!این فرد دندون پزشک شه و اشتباهی انجام بده میگن لعنت به اون دانشگاهی که به تو مدرک داده!دانشگاه چه مسئولیتی در قبال این فرد داره؟!نه سهمی در ورودش داشته نه امکان اخراج کردنشو و نه هیچ کار دیگه!
منطقه 1 کمترین سهم رو داره توی ورودی ها؟به چه جرمی؟به جرم اینکه امکانات بوده؟!
من کسیو امسال میشناسم که منطقه 3 بوده با دی وی دی و جزوه تونسته رتبه 19 شه!
پس امکانات کسی بخواد هست!این روش کلا غلطه!
اجرای سهمیه حداقل توی این سه تا رشته ای که مستقیما با جون مردم ارنباط داره اشتباهه!
با سهمیه دادن میخواین احترام بذارید؟هزینه درمان بدین،کمک کنید مشکلی که دارن حذف شه وگرنه با این سهمیه ها بیشتر زیر سوال میبرینشون و فهمیدنش زیاد سخت نیست

mas.bas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
سهمیه جانبازان و شهدا و ایثارگران کار به شده اشتباه و احمقانه و غیر عقلانیه بعدش اگه اعتراض کنی همین بچه ها میگن که اگه پدر ما بود و اگه سالم بود و فلان و ....
پارسال رتبه ۱۰منطقه۳ پزشکی تهران قبول نشد سهمیه مناطق واس یه جایی مث ایلام که خیلی اوضاعش از این بابت خوب نیس باز زیاد تاثیری نداره تو ایلام بعضی کتابای کمک درسی رو حتی نمی تونی گیر بیاری چه برس به اینکه استاد و کلاس و امکانات کنکور درست و حسابی داشته باش و هر کسی که هیچی حالیش نیس میاد اینجا به عنوان مشاور و دبیر و.... و فک میکنه که هر کی تو مناطق محرومه خره واقعا جای تاسف داره که به یه همچین جایی رسیدیم واقعا این سهمیه ۲۵%و۵%و.... خیلی نامردیه

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
هر نوع سهميه اي اشتباهه چه سهميه پسر دختر چه ايثارگران چه مناطق محروم هر سهميه اي .
من امسال دورقمي منطقه ١ شدم تو تجربي الان به فكر اينم كه انتخاب چهارمم قبول ميشم يا نه . به خدا من نه معلم خصوصي داشتم نه كلاس كنكور رفتم و ميدونم كه خيلي از كسايي كه منطقه ٢ و ٣ هستند خيلي امكاناتشون از بچه هاي تهران بيشتره . درمورد ايثارگران هم به نظرم بايد براشون امكانات تهيه كنند كه با ما رقابت سالم داشته باشن نه اين كه همينجوري لقمه اماده تحويلشون بدن كسي كه رتبش شده ١٠٠ هزار واقعاً ميتونه درساي پزشكي رو بخونه و پزشك خوبي بشه ؟ من اين همه زحمت كشيدم و صبح تا شب درس خوندم كسي كه رتبش شده ٥٠٠٠ بايد بره دانشگاه تهران بعد هم بياد براي ما قيافه بگيره ؟ اين اسمش عدالت نيست كسايي كه هم كه از اين موضوع طرفداري ميكنن يا ازش نفع مي برند يا تا حالا حقشون خورده نشده كه بدونن چه حسيه .

آخرین ویرایش:

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
متاسفانه ما ایرانیا آدم های فرد گرا و جاه طلبی هستیم و کسانی هم که قانون وضع میکنن نیبت به حال و شرایط خودشون وضع میکنن !!
نمونش یکی از نمایندگان مجلس که فکر میکنم همتون کلیپش رو دیدین و خودش 5 درصدی بود و میگفت آقایون ما فردا باید جواب به خدا پس بدیم اونی که سهمیه 5 درصدی داره چه فرقی با کسی که 25 درصده داره؟ هر دو جبهه رفتن !!! بذارین همه از این سهمیه استفاده کنن! خب من سوالم اینه شما فقط جواب خدارو برای ایثارگران باید بدی !؟؟؟ خدا بقیه بنده هاش رو از سر راه آورده؟ مایی که شبانه روز درس خوندیم رتبه خوب آوردیم و نمیتونیم شهر بزرگ قبول شیم چی؟ جواب واسه ما نباید پس بدین!؟
تا خودخواهی ما هست وضع ما همینه !
خنده داره وقتی که وزیر کار رو از سفره بیرون کردن شروع کرد به افشاگری!! خب چرا قبلش حرف نمیزدی ؟؟ الان که گفتن تو بازی نیستی ناراحت شدی؟
وقتی من نوعی هنگام وضع قانون و تصمیم گیری شما رو دیدم و شمارو درک کردم و طبق اینکه چه چیزی به نفع همس تصمیم گرفتم اون موقع میشه امیدوار بود !
اصن چرا یه سالمانه نمیسارند که نظر سنجی کنند ؟ البته فقط کسانی بتونن رای بدن که تخصص خاصی داشته باشند ولی مردم عادی باشند ! مثلا بگن با ارایه مدرک مثلا دبیری برین تو سامانه ثبت نام کنید و رای گیری کنند ! یه قشر خاص که نمیتونن واسه هر صنفی تصمیم بگیرند
قصه چه کنم دراز بس باشد چون نیست گشایشی ز گفتارم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من فقط عاشق اون دو نفری هستم که موافق سهمیه ایثارگر هستن. چطوری پخمه؟! =))

بعدا نوشت: من عاشق اونی شدم که بهم دیس داده. چی کار کنم؟!؟ x:

آخرین ویرایش:

alirezatha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
:/
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
غیر منطقی ترین سهمیه سهمیه پدر یا مدر عضو عییت علمی هست
با سهمیه ایتارگران شما چند درصد سهمیه دارید با سهمیه منطق هم چند درصد سهمیه دارید ولی با هییت علم بودن پدر یا مادر شما شما میتونید با قبولی در ضعیف ترین دانشگاه داغوز آباد به شریف انتقالی بگیرید

بالا