مُحدثه، ۱۶۱۵۷

شروع موضوع توسط mohad_z ‏2018/7/23 در انجمن قفسه کتاب‌

مدیران: مار
  1. mohad_z

mohad_z کاربر خاک انجمن خورده
    عضو کادر مدیریت مدیر داخلی

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    زندگی آسان است، نگران نباش

نویسنده: انیس مارتن_لوگان
    مترجم: ابوالفضل الله دادی
    انتشارات: به‌نگار
    تعداد صفحات: ۲۸۸
    امتیاز گودریدز: ۴.۰۲ از ۵
    امتیازِ من: ۳.۷۵ از ۵
    دسته بندی: دارم، بوکوفیل، زنان، فرانسه، عاشقانه، چالش۱۰۰۰ کتاب
    سال مطالعه: ۲۰۱۹

"آدم‌های خوشبخت زندگی‌شون رو توی دست‌های خودشون می‌گیرن!"
    جلد دوم کتاب، هم‌چنان یک داستان عاشقانه‌ی خوش خوان با ترجمه خوب و روان و البته با پایانی خوش!
    به نظرم این ترفند نویسنده‌است که شروع قوی ۳۰_۴۰صفحه‌ای داشته باشه و بعد یه داستان عاشقانه رو روایت کنه.
    این کتاب بیشتر از کتاب بودن حالت دفترچه خاطرات داشت، چون یک‌جاهایی پرش زمانی در داستان داشتیم یا روزها رو تو یک پاراگراف رد کرده بود.
    از لحاظ توصیفات بهتر شده بود و بیشتر به مسائل پرداخته بود اما به نظرم بازم جای کار داره.
    به نظرم اسم هر دو کتاب گول زننده است و واقعا ربطی به داستان نداره، بیشتر با افکار نویسنده و اونچه که خودش میخواسته بهش برسه مرتبطه.
    باز هم به نظر من اینکه شاید بهتر می‌بود اسم جلد اول و دوم جا به جا میشد! اینطوری بیشتر به داستان میومدن :D
    از خوندن این مجموعه نه تنها پشیمون نیستم، بلکه چون نویسنده تونسته بود درماندگی "دایان" رو به خوبی به تصویر بکشه میتونستم با کتاب هم‌ذات پنداری کنم و دوسش داشتم. (باورم نمیشه دارم در مورد یه کتاب عاشقانه هم‌چین نظری میدم :)) )
    هم‌چنان معتقدم اگه طرفدار ژانر عاشقانه هستید یا دوست دارید یک داستان عامه پسند بخونید این دوتا کتاب گزینه‌های مناسبی هستند!

• لایک لایک x 3
  2. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    نفرتی که تو میکاری

نویسنده: انجی توماس
    مترجم: الهه مرادی و میلاد بابانژاد
    انتشارات: نون
    تعداد صفحات: ۳۹۶
    امتیاز گودریدز: ۴.۵۳ از ۵
    امتیازِ من: ۴ از ۵
    دسته بندی: دارم، بوکوفیل، زنان، چالش۱۰۰۰ کتاب

"شجاعت به این معنا نیست که نباید بترسی، شجاعت یعنی در حالی‌که می‌ترسی ادامه بدی"
    نفرتی که تو میکاری میتونه سرآغاز یک انقلاب باشه، دعوت به مبارزه علیه نژاد پرستی و تبعیض نژادی.
    داستان استار دختر ۱۶ ساله‌‌ی سیاه‌پوستی که مرگ ناحق دوستش رو جلو چشماش می‌بینه و صداهایی که هر چند بلند به جایی نمیرسه، چون یک پلیس سفید پوست حتی اگه اشتباه کنه حق زندگی داره، همینقدر منفور!

این کتاب درباره‌ی صدا هاست، صداهایی که هر چند بلند به گوش کسی نمی‌رسد و یا صدای کسانی که سکوت می‌کنند و این اشتباه آن‌هاست. تو کتاب یه جمله داره که میگه "صدای هر کس سلاح اوست" و به نظر من این جمله قابل تامله! آیا از این سلاح به حق استفاده می‌کنیم یا برای حاشا کردن و ناحقی؟!

قبل از شروع خواندن کتاب یا صحبت در موردش باید دوتا نکته رو در نظر بگیریم، اول اینکه این کتاب اولین اثر انجی توماس هست، به عنوان اولین اثر کتاب تمیز و خوش خوانیه هر چند جا داشت روی توصیف فضا و زمان کار کنه و دوم الهام گرفته از ماجرایی واقعی است که به خوبی تونسته داستان رو پیاده کنه و خواننده رو با خودش همراه کنه، البته به نظر من داستان‌هایی واقعی! که این باعث میشه کتاب دردناک‌تر بشه...
    چیزی که تو این کتاب خیلی برام جذاب بود، نقش پر رنگ خانواده استار به عنوان حامی و پشتیبان بود. والدینی که با وجود گذشته‌ای سخت و اشتباهات‌شون در تلاش بودند زندگی بهتر و متفاوت‌تری برای بچه‌هاشون فراهم کنند و این آرامش خانوادگی در دل هیاهو و اتفاقات داستان برای شخص من بسی دوست داشتنی بود.
    باید اعتراف کنم دلم می‌خواست کتاب هیجانی‌تر و خشن‌تر باشه :)) نیمه دوم کتاب کمی افت میکنه و به نظرم اتفاقات خیلی تند‌تند رخ میده، اما با این وجود دوستش داشتم و شاید واقعا جایزه‌هایی که گرفته حقش باشه. ترجمه‌ کتاب هم به نظر من قابل فهم و روان بود.

فیلم سینمایی که از روی این کتاب ساخته شده هم طبق معمول از کتاب ضعیف‌تره و به نظرم کلا یه داستان دیگس :))

راستی! برای کتاب تخفیف گروهی ۳۰٪ با امضا مترجمین گرفتیم، اگه خواستید اطلاع بدید :D

پ.ن۱: کاش استار رو استارر مینوشتن
    پ.ن۲: تقابل استار ویلیامسون و گاردن هایتس برام یادآور کتاب خاطرات صد در صد واقعی یک سرخ‌پوست پاره وقت بود که بسی دوسش دارم

آخرین ویرایش: ‏2019/7/24
    • لایک لایک x 5
  3. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    خاطرات صد در صد واقعی یک سرخ‌پوست پاره وقت

نویسنده: شرمن الکسی
    مترجم: رضی هیرمندی
    انتشارات: افق
    تعداد صفحات: ۲۷۷
    امتیاز گودریدز: ۴.۱۱ از ۵
    دسته بندی: دارم، طنز، بیوگرافی، شما پیشنهاد دادید، دوست دارم
    سال مطالعه: ۲۰۱۷

آن روز از سقوط کردن ترس و واهمه ای نداشتیم.
    روزهای دیگر چرا، من از پرت شدن می ترسم. هر قدری هم بزرگ بشوم، فکر می کنم همیشه از سقوط کردن بترسم.
    ساختارشکنی کتاب رو دوست داشتم! برخلاف تصوری بود که ازسرخ پوست ها داشتم، در واقع همه از بیرون در مورد اونها می نویسن و این بار یک سرخ پوست از سرخ پوست ها روایت میکرد. و علاوه بر اون جونیور شخصا فرد ساختار شکنی بود که با بیماری و معلولیتش و قبیله اش مبارزه میکرد.
    اون قدر ک میگن کتاب خنده دار نبود و اصلا گریه دار نبود، درست ترین وصف از نظر من "لذت بخش" عه! این کتاب برای من تلنگر بود، یه جورایی بهم یادآوری کرد که من قرار بود کارهای بزرگتری کنم! خلاصه این که حس خیلی خیلی خوبی نسبت بهش دارم :D
    تضادها و بلندپروازیای جونیور رو بسی درک میکردم، شاید ب خاطر یک جونیور شاید خفته درونی :]
    نثر کتاب خیلی صمیمی و روان بود و قطعا اگر امتحان نداشتم یک روزه تموم میشد (من میگم بهش کتاب سریع)
    کاریکاتورهای کتاب هم بسی دوست داشتنی بود

• لایک لایک x 5
  4. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    وسوسه

نویسنده: نیما کهندانی
    انتشارات: باژ
    تعداد صفحات: ۲۳۴
    امتیاز گودریدز: ۴.۱۱ از ۵
    امتیازِ من: ۳ از ۵
    دسته بندی: دارم، ایرانی، فانتزی، نوجوان، شما پیشنهاد دادید، بوکوفیل، چالش ۱۰۰۰ کتاب

موضوع کلی کتاب رو دوست دارم، کتاب امروز ما رو با افسانه‌های کهن‌مون، با سیاوش و سودابه پیوند میده.
    به نظرم برای کسانی مثل من که شاهنامه خوندن در حوصله‌اشون نمیگنجه شاید خواندن چنین کتاب‌هایی جذابیت بیشتری داشته باشه، به عبارتی هم فاله هم تماشا!
    یکی از ویژگی‌های مثبت وسوسه، فصل‌های کوتاهشه که به نظرم باعث میشه خواننده نه تنها خسته نشه بلکه ترغیب بشه به خواندن ادامه داستان.
    من کتاب رو حدودا ۵_۶ ساعته خوندم، این یعنی داستان جذابه و کشش داره اما به این معنا نیست که ایراداتی بهش وارد نباشه!
    وسوسه دو بخش اصلی داره، بخش اول در زمان حال و بخش دوم سفر به گذشته. به نظر من اصل داستان در بخش دوم شروع میشه. شخصا دوست داشتم بخش اول کوتاه‌تر میشد و البته روی شخصیت‌ها بیشتر مانور میدادند و از اون طرف روی بخش دوم بیشتر مانور می‌دادند چه از لحاظ داستان و بخش اساطیری‌ش چه توصیف مکان‌ها.
    وسوسه بیشتر شبیه یک مقدمه است و خواننده رو پر از سوال میکنه که اغلب بی‌جواب می‌مونه و فکر میکنم باید برم سراغ جلد دوم تا بتونم بهتر راجع به وسوسه نظر بدم! (این شگرد بی‌رحمانه نویسنده‌هاست که خواننده رو مجبور میکنن بره سراغ جلدهای بعدی :)) )
    پس پیش به سوی مخمصه :D
    پ.ن۱: طراحی جلد کتاب رو خیلی دوست دارم، به نظرم خیلی هوشمندانه‌است.
    پ.ن۲: نقش کیا که شخصیت اصلی داستانه به نظرم تو کل کتاب خیلی کمرنگ بود.
    پ.ن۳: امیدوارم جلد دوم بیشتر از کیا بخونیم و حماسی‌تر باشه (میگن مثبت هجده‌تر میشه ولی :( )

آخرین ویرایش: ‏2019/8/18
    • لایک لایک x 6
  5. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    آرامش در محیط کار
    نویسنده: سوفی مرین
    مترجم: مرجان گلریز
    انتشارات: شمعدونی
    تعداد صفحات: ۲۰۸
    دسته بندی: دارم، بوکوفیل، زندگی، دوباره بخونم، چالش هزار کتاب، ادبیات فرانسه

️آرامش در محیط کار کتاب بسی خوبیه که خوندنش بر هر انسان، کارمند، کارآفرین و مدیری لازم و حتی واجبه!
    به نظرم حتا افراد خانه‌دار و یا کسانی که مشاغل خانگی دارند هم باید این کتاب رو بخونند تا بتوانند بین خانه‌اشون به عنوان محل کارشون و محل زندگی‌شون تفاوت قائل شن وبتوانند با اداره بهتر تعادل لازم رو ایجاد کنند.
    کتاب به نوعی خودآموز شناخت و کنترل پیام‌های ذهنی ماست و بهمون کمک میکنه تا با شناخت بهتر افکارمون در مواقع اضطرار بهتر اوضاع را کنترل کنیم.
    در واقع نویسنده در این کتاب مشکلات رفتاری رو در قالب تست‌های مختلف ریشه‌یابی می‌کنه و بعد به تحلیل آن‌ها می‌پردازه و در آخر راهکارهایی تحت عنوان خودآموز به خواننده ارائه میده.
    شاید فصل اول و آخر بیشتر مرتبط با کار و محیط کار باشه، سایر فصل‌ها روی انواع رفتار و تحلیل رفتارها مانور میده.
    .
    .
    ️در معرفی این کتاب تحت عنوان: چرا باید این کتاب را بخوانیم؟، نوشته شده است:
    "این کتاب رویکردی دوگانه دارد: نخست، بیان دوباره برخی نظریه‌هایی که پیش‌تر با اطلاعات آماری کلیدی اثبات شده‌اند؛ و پس از آن، ارائه ابزارهایی عملی که مانند "جعبه ابزار" هستند و به فرد کمک می‌کنند تا برنامه‌ای شخصی برای خود تعیین کند و زندگی بهتری در محل کار داشته باشد."
    .
    .
    فصل‌های مورد علاقه من:
    ف۷ مدیریت زمان
    ف۹ جایگاه خود را به عنوان یک زن در دنیای کار پیدا کنید
    فصل‌هایی که به نظرم کاربردی‌تره و خوندنش واجبه:
    ف۳ مدیریت استرس برای دست‌یابی به آرامش و کارآیی بیشتر
    ف۵ افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس
    ف۶ بهبود روابط به واسطه مهارت ابراز وجود
    ف۷ مدیریت زمان
    .
    .
    امیدوارم اگه خوندیدش ازش لذت ببرید و به کارتون بیاد، من که بعدا دوباره این کتاب رو خواهم خواند
    .
    .
    این کتاب رو می‌تونید به صورت الکترونیکی با ۴۰٪ تخفیف با استفاده از کد bookophill در اپلیکیشن #فیدیبو مطالعه کنید (و البته هر کتاب دیگه‌ای رو)

• لایک لایک x 2
  6. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    مَه آلود

نویسنده: الیستا آقایی
    انتشارات: باژ
    تعداد صفحات: ۴۱۵
    امتیاز گودریدز: ۴.۱۵ از ۵
    امتیازِ من: ۵ از ۵
    دسته بندی: دارم، ایرانی، فانتزی، نوجوان، پیشنهاد میدم، بوکوفیل، چالش ۱۰۰۰ کتاب

"مادر بشر، اولین زن، اولین معشوق، اولین همسر، اولین بانوی ساکن زمین، اولین زن تبعیدی و اولین زن سرپیچی‌کننده از فرمان، من تمامی این‌ها بودم. حوّا نام من بود."
    مَه آلود یک فانتزی عاشقانه و اولین اثر اَلیستا آقایی است. کتاب در آینده‌ای روایت میشه که زمین نابود شده و انسان‌ها در سرزمینی به نام هونا زندگی می‌کنند.
    به نظرم کتاب بسی خوش‌خوان و جذابیه، ترجیح میدم به جای توضیح در مورد کتاب به نکات مثبت‌ش از دید خودم بپردازم، باشد که آگاه شوید و از نویسنده‌های کشورمون حمایت کنید!
    •اولین و بزرگترین نکته مثبت کتاب ایده پردازی قوی و خوبشه و در نتیجه ریتم درست و منطقی داستان، کتاب علمی‌تخیلیه اما همه چیز ملموس و قابل درکه.
    •دومین نکته مثبت کتاب فضا‌سازی خوبشه، اوایل کتاب شما در قالب روایت‌های روزمره حوا و یا کلاس‌های درسش با ساختار کلی هونا اعمم از جغرافیا، نوع حکومت، مردم و ساختار جامعه آشنا می‌شید که این اطلاعات به هیچ وجه اضافه نیست و اونقدر خوب گنجونده شده که خواننده رو خسته نمیکنه.
    هونا در آینده رخ میده اما توسط چهار ایزد اداره میشه، در واقع تمدنی‌ست شاید سنتی در عین حال مدرن، انگار نویسنده با زمان بازی کرده و از دوره‌های مختلف وام گرفته تا دنیای خودش رو خلق کنه و این برای من بسی دل‌چسب بود!
    • سومین ویژگی کتاب شخصیت پردازی خوبشه. آدم‌های داستان‌ حتی اگر نقش کم‌رنگی داشته باشند اضافه نیستند و نویسنده در هر بخش جنبه‌های مختلفی از شخصیت‌شون رو به خواننده نشون میده و همین ذهن ما رو به چالش می‌کشونه!
    و اما در مورد شخصیت اصلی داستان، حوا! حوا شخصیت خاکستری‌ای داره. من تضادها، احساسات و منطق حوا رو خیلی خوب درک میکردم و بعضا برخی جنبه‌های شخصیتی‌ش رو در خودم می‌دیدم؛ به خوبی باهاش همذات پنداری میکردم. قهرمانی که قهرمان نیست!!
    در کل کتاب رو پیشنهاد میکنم، هم به فانتزی خونا که یه اثر تالیفی خوب بخونن و هم به همه شاید با خوندن این کتاب به ژانر فانتزی علاقه‌مند شدید!
    پ.ن۱: حواس‌تون باشه خواب های حوا پر از حرف و نشانه است.
    پ.ن۲:حیف! خارجیا ندارن بخون‌َنِش والا احتمالا یه فیلم خفن از روش می‌ساختن و کتاب کلی معروف میشد.

• لایک لایک x 3
  7. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    خون خورده

نام کتاب: خون خورده
    نویسنده: مهدی یزدانی خرم
    انتشارات: چشمه
    تعداد صفحات: ۲۷۲
    امتیاز عمومی گودریدز: ۴.۰۶/۵
    دسته بندی: دارم، ایرانی، چشمه، پیشنهاد میدم، چالش ۱۰۰۰ کتاب

اولش خون بود...
    خون خورده از اون دست کتابهایی است که دلم میخواد ساعت‌ها درمودرش حرف بزنم!
    فکر کنم بهترین توصیف از داستان کتاب، چیزی مثل طرحای ابر و باده، تلفیقی از رنگها، همونقدر که مستقلن در هم آمیخته شدن! و شخصیت‌های کتاب هر کدوم داستان جدا به اندازه یک کتاب دارن اما همه باهم یک روایت واحد رو تشکیل میدن.
    به نظرم خون‌خورده داستانی به بلندای تاریخه! پیوند ادیان، جنگ و صلح، قومیت ها و...
    سبک داستان گویی و قلم نویسنده رو دوست داشتم، داستان مثل یک فیلم می‌مونه، شروعش کلوز آپ از جوی کوچکی در یکی از خیابان‌های تهرانه و کم‌کم همه‌ی تاریخ رو دربر میگیره.
    خون خورده سفر در دل تاریخ است، یزدانی خرم با تکرار هوشمندانه جمله "تاریخ پر است از..." مدام چرخه تکراری تاریخ رو بهمون یادآور میشه، تاریخی که پر است از اتفاقات تکراری با آدمهایی جدید در مکانهایی جدید.
    کتاب از مرگ و خون میگه اما به قدری زنده‌است که من شخصا نمیتونستم پایانی براش متصور شم و احساس میکردم این کتاب می‌تونه تا ابد نوشته و خوانده بشه.
    این کتاب اولین اثری بود که از مهدی یزدانی خرم خوندم اما گویا به نحوی دنباله‌ی دو کتاب دیگر سرخ سفید و من_منچستر_یونایتد_را_دوست_دارم هست. من دو کتاب دیگه رو نخوندم و به قدری کامل بود که اگه دوستان نمیگفتن متوجه نمیشدم.
    خو‌ن‌خورده از اون داستانهایی که فراموشش نمیکنم و حتما بهتون پیشنهاد میدم بخونید.
    آخرش آب بود...
    .
    .
    شما می‌تونید کتاب رو با ۴۰٪ تخفیف با کد bookophill از فیدیبو تهیه کنید

آخرین ویرایش: ‏2019/9/11
    • لایک لایک x 3
  8. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    شیگانهوس

نام کتاب: شیگانهوس
    نویسنده: بهاره نوربخش
    انتشارات: بهنام
    تعداد صفحات: ۴۰۷
    امتیاز عمومی گودریدز: ۳/۵
    امتیازِ من: ۳.۵ از ۵
    دسته بندی: دارم، ایرانی، فانتزی، زنان، چالش ۱۰۰۰ کتاب

شیگانهوس اولین اثر بانو بهاره نوربخش در ژانر فانتری است و جلد اول سه گانه دنباله دار در عین حال مجزایی است که مرتبطند اما توالی ندارند.
    کتاب داستان نوه شیطان است و دو بخش داره، در بخش اول به دل افسانه‌ها سفر میکنیم و به منشا آنها میرسیم. ملاقات با خدایان و الهه‌ها در قالب خاطرات شیطان و روایت چگونگی به وجود آمدن نخستین گرگینه و خون‌آشام و... در قالب آزمونهای شیطان برای انتخاب داماد و پدر نوه‌اش.
    بخش دوم از تولد شیگانهوس شروع میشه تا آغاز فرمانروانی وی. من سیر داستانی بخش اول رو بیشتر دوست داشتم.
    از محبوب‌ترین کتاب‌های فانتزی در دنیا شاید بشه به کتابهای فانتزی_اساطیری مثل سیرسه، مجموعه هایی مثل پرسی جکسون و آتش دزد اشاره کرد و من تو کتابای ایرانی این سبک رو ندیده بودم چیزی که تو این کتاب و کتاب وسوسه (نشر باژ / نیما کهندانی) دوست دارم اینکه هر دو به‌نحوی با اساطیر و شیاطین ملی و بعضا مذهبی در ارتباطند!
    کتاب نثر خوش‌خوان و روانی داره، هم‌چنین فضاسازی و توصیفات کتاب رو دوست داشتم، مثلا جنگِ صفحات پایانی کتاب به نظر من بسیار خوب توصیف شده بود و من به عنوان خواننده با مطالعه‌اش میتونستم به راحتی در ذهنم تصویر سازیش کنم.
    "شیگانهوس" کتاب سیاهه و قهرمان نداره، سیاهی در آخر کتاب بر جهان چیره میشه و من عاشق کتابای سیاهم! اما اواخر کتاب زمزمه‌هایی از وجود یک ناجی شنیده میشه...
    همونطور که گفتم این کتاب اثر اول نویسنده در این ژانره لذا کاستی‌های کوچکی هم دیده میشه.
    به طور کلی معتقدم ژانر فانتزی در ایران بسیار نوپا است و نباید با کتاب‌های خارجی مقایسه شه؛ این وظیفه ماست که از نویسنده هامون حمایت کنیم، کتاب‌هاشون رو بخونیم و با نقد درست بهشون کمک کنیم تا هم قلم‌شون قوی شه هم بیشتر با سلیقه مخاطبانشون آشنا شن.
    ×پیش به‌سوی جلد دوم، پریاموس!

آخرین ویرایش: ‏2019/9/11
    • لایک لایک x 3
  9. mohad_z

امتیازات:
    +17,936 / -503
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    سایه روباه

نام کتاب: سایه روباه
    نویسنده: جولی کاگاوا
    مترجم: مهرزاد جعفری
    انتشارات: آذرباد
    تعداد صفحات: ۴۵۰
    امتیاز عمومی گودریدز: ۴.۰۱/۵
    امتیازِ من: ۴/۵
    دسته بندی: دارم، فانتزی، زنان، نوجوان، چالش ۱۰۰۰ کتاب

"و دنیا از ترس سیاه و تاریک خواهد شد؛ اما یک روباه بالای تمام این‌ها قرار دارد، بی آنکه صدمه ببیند و سایه‌اش اژدهای بزرگی است. نامش یومکو است، فرزند رویاها؛ چون او تنها امید ما در برابر تاریکی‌ای است که انتظارمان را می‌کشد."
    سایه روباه جلد اول یک سه‌گانه فانتزی_اساطیری است. کتابی که در اون همراه یومکو و دیوکش کاگه به دنیای سامورایی‌ها، شینوبی‌ها و افسانه‌های ژاپنی سفر می‌کنیم.
    کتاب خوش خوان و جالبیه این اولین تجربه خوانش من در این سبک بود. ترجمه کتاب به لطف مهرزاد جعفری بسیار روانه اما ممکنه پنجاه یا شصت صفحه اول، داستان کمی گیج کننده باشه، چون مترجم به متن و داستان نویسنده وفادار بودن و اصطلاحات ژاپنی رو عینا آوردن و اگه مثل من طرفدار انیمه و مانگا باشید خیلی جذابه، جذاب و گیج کننده در اوایل کتاب.
    راستی! ته کتاب لغات نامه داره و حتی اگه بهش رجوع نکنید در حین داستان کاملا متوجه میشید معانی رو.
    البته لغتنامه بر اساس الفبای انگلیسیه (مطابق خود کتاب اصلی) کاش در ترجمه مطابق الفبای فارسی می‌بود که راحتر معانی رو پیدا میکردیم.
    تصویر سازی کتاب رو دوست داشتم، به نظر من توصیفاتش کاملا به اندازه بود. کتاب واقعا شبیه انیمه‌هاست دقیقا نقاط اوج لحظه‌ای ایجاد میشه و وقتی توقع داری با یه جنگ بزرگ رو به رو شی می‌بینی یه لطف کوچیک می‌تونه همه چیز رو حل کنه!
    و البته پایان کتاب رو خیلی دوست داشتم :-"
    خلاصه که اگه این کتاب رو دوست داشتید توصیه میکنم کتاب "شعله در مه" از نشر ویدا رو بخونید و بالعکس!

×جهت تهیه کتاب با ۲۵٪ تخفیف و امضا مترجم پیام بدید.

• لایک لایک x 1
مدیران: مار