• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیا بیوتی

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
سلام ^___^
داشتم برای خودم تو سایت می‌گشتم یهو به سرم زد خب اینقدر سایت از انجمن‌های دیگه‌ش دور شده یکم اینجا رو رونق بدم...
بیاید از این به بعد اینجا چیزایی که استفاده کردیم و خیلی خوب و مفید بوده رو معرفی کنیم ^___^
از تجربیات همدیگه استفاده کنیم...حتی چیزایی که اصلا خوب نبوده رو معرفی کنیم :-"
من خودم تو این چند وقته کلی از تجربیات بقیه استفاده کردم.... کلی چیزای جدید و خفن کشف کردم...
معرفی می‌کنم امیدوارم برای شما هم مفید باشه ^___^

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
خب از محصولات هاسک شروع کنم....
این یه برند آمریکایی هست...
ولی متاسفانه هاسک تو ایران به ندرت یافت میشه....
یسری کانال ها و پیچ‌های اینستا به علت طرفدار داشتن اینا هم سو استفاده می‌کنن به قیمت عجیب و غریب می‌فروشن ...
تو خود سایت هاسک یکی از مکان های فروش مورد تاییدش رو گراتیس ترکیه معرفی کرده...
می‌تونید از گروه های شاپ آنلاین تهیه کنید که
هاسک روغن، شامپو، کاندیشنر و ماسک مو اینا هم داره که تو پست‌های بعدی بیش‌تر معرفی می‌کنم :-?
روغناش با هزینه بارش حدود 22.23 ت می‌شه ولی خب اینم در نظر بگیرید که 18 میل هم بیشتر نیستن...
برای خرید اینا می‌تونید بهم پیام بدید بگم چیکار کنید...

من تا الان به هرکسی هاسک رو معرفی کردم عاشقش شده :))
Screenshot_20180627_153203_1.jpg

خب حالا اصن اینا چی هست اینقدر دارم می‌گم؟
IMG_20180627_142902.jpg

اینایی که تو عکس می‌بینید سه تا روغن مو هاسک هستن...
از سمت راست
1. کراتین پروتئین
2. آرگان
3. ماکادمیا
همه محصولات هاسک در حالت کلی فاقد پارابن، سولفات و رنگ مصنوعی هستن...

حالا اینا کارشون چیه؟
شاید دفعه اول تاثیر خاصی نبینید [هرچند که می‌بینید] ولی به مرور واقعا می‌بینید چقدر موهاتون بهتر شده... رو موهای دمیج بعد از ی چند بار استفاده موها خیلی خیلی خوب می‌شه.

1.کراتین پروتئین :
P_20180627_151612.jpg

نرم کننده و ترمیم کننده هست... اینو بعد از حموم به موهاتون می‌زنید علاوه بر صاف کردن موها رو براق و ابریشمی می‌کنه... البته منظور از صاف کردن اون طور صافی که تو آرایشگاه‌ها هست نیست :-"

2. آرگان:اینم بعد از حموم به موهاتون می‌زنید مخصوصا نوک موهاتون... تغذیه موهای خشک و آسیب دیده هست... جلوگیری از خشک شدن مو می‌کنه.... جلوگیری از موخوره می‌کنه... ترمیم و بازسازی مجدد مو های آسیب مخصوصا به علت حرارت رو انجام می‌ده....

3. ماکادمیا :
IMG_20180627_145837.jpg

اینم بعد از حموم به موهاتون می‌زنید مخصوصا نوک مو.. موها رو آبرسانی و لطیف می‌کنه بعد جلوگیری از موخوره و ضد وز مو هم هستش.

#هاسک #مراقبت_مو

آخرین ویرایش:

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
از كرم پودرت ميتوني كمك بگيري :-" اگه كرم پودرت تيوبي شكله مثل CAUALIE رنگشو مشخص كرده دقيق،بعد خب با همون رنگ بگير ديگه...برند Vichy هم لاين خيلي زيادي داره از اون هم ميشه استفاده كني براي تعيين رنگ
سلام راهی بلدین که بدون امتحان کردن ضد آفتاب رنگی بفهمیم کدوم رنگ به پوستمون میاد ؟( خب نمیشه که همشو خرید و امتحان کرد داروخونه ها هم که نمونه ندارن . )
رنگ پوستم سفیده چند تا ضدآفتاب رنگی امتحان کردم اصلا به پوستم نمیان و زرد یا تیره میشه پوستم :((
پ.ن: من هنوز درگیر ضد آفتابم :-w

و اينكه اگه خيلي سفيدي اصن ضدآفتاب رنگي نزن

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
ضد آفتاب

سلام راهی بلدین که بدون امتحان کردن ضد آفتاب رنگی بفهمیم کدوم رنگ به پوستمون میاد ؟( خب نمیشه که همشو خرید و امتحان کرد داروخونه ها هم که نمونه ندارن . )
رنگ پوستم سفیده چند تا ضدآفتاب رنگی امتحان کردم اصلا به پوستم نمیان و زرد یا تیره میشه پوستم :((
پ.ن: من هنوز درگیر ضد آفتابم :-w
غلط کردن سمپل نمیدن :)))

از كرم پودرت ميتوني كمك بگيري :-" اگه كرم پودرت تيوبي شكله مثل CAUALIE رنگشو مشخص كرده دقيق،بعد خب با همون رنگ بگير ديگه...برند Vichy هم لاين خيلي زيادي داره از اون هم ميشه استفاده كني براي تعيين رنگ
و اينكه اگه خيلي سفيدي اصن ضدآفتاب رنگي نزن
کرم پودر اصلا خوب نیست جوش زیر پوستی میاره و لک میده طولانی مدت.
برای کسایی ک پوستشون داغونه پوکیدس ب درد میخوره! من خودم برای مهمونی‌هام از اکتی پور norova استفاده میکنم که قشنگ جوش‌هام می‌پوشونه و حالت آرایشی_بهداشتی (درمانیه)
جدی کرم پودر استفاده نکنید مهمونی به مهمونی باز پنکیک که پودریه بهتره یا انواع moss ها.

برای ضد آفتاب sun sense خوبه من دارم راضیم :D (از همه چی تا حالا به نظرم بهتر بوده) که چهار نوعه:
یکی جعبه‌اش رنگ حالت نخودی داره که daily face عه اون بی رنگه و برای آقایون هم خوبه.
نارنجی‌اش که tint عه و من خودم استفاده می‌کنم یه کوچولو کرم پودریه یعنی مثلا به عنوان بیس برای آرایش هم می‌تونی استفاده کنی.
من خودم سفیدم و این اصلا آدمو تیره نمیکنه، حتا با این که می مونه رو پوست باز تغییر رنگ نمیده
آبی‌اش یکم حالت مرطوب کننده هم داره با این که همه‌شون oil free اند (هر چهار مدل) و باز بی رنگه، و بازم برای آقایون هم میشه باشه.
بنفش‌اش هم به کار ما نمیاد برای سنین بالاتر و کساییکه چروک عمیق دارند.

دیگه اینکه همشون oil_free و تا دوساعت ضدآب، کلا این برند استرالیاییه کارش تولید تخصصی ضدآفتابه و ادعا می‌کنن ضدآفتاب‌هاشون محافظت کننده در برابر هر دو نوع Aو B فرا بنفشه. ویتامین E هم داره و دیگه این که برای انواع پوست هم مناسبه. Spf هاشون هم ۵۰ عه همه.

دیگه سوال دیگه‌ای بود اول پول مشاوره رو کارت به کارت کنید ;;)

آخرین ویرایش:

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
مو

IMG_20180627_142902.jpg

اینایی که تو عکس می‌بینید سه تا روغن مو هاسک هستن...
از سمت راست
1. کراتین پروتئین
2. آرگان
3. ماکادمیا
همه محصولات هاسک در حالت کلی فاقد پارابن، سولفات و رنگ مصنوعی هستن...

حالا اینا کارشون چیه؟
شاید دفعه اول تاثیر خاصی نبینید [هرچند که می‌بینید] ولی به مرور واقعا می‌بینید چقدر موهاتون بهتر شده... رو موهای دمیج بعد از ی چند بار استفاده موها خیلی خیلی خوب می‌شه.

1.کراتین پروتئین :
P_20180627_151612.jpg

نرم کننده و ترمیم کننده هست... اینو بعد از حموم به موهاتون می‌زنید علاوه بر صاف کردن موها رو براق و ابریشمی می‌کنه... البته منظور از صاف کردن اون طور صافی که تو آرایشگاه‌ها هست نیست :-"

2. آرگان:اینم بعد از حموم به موهاتون می‌زنید مخصوصا نوک موهاتون... تغذیه موهای خشک و آسیب دیده هست... جلوگیری از خشک شدن مو می‌کنه.... جلوگیری از موخوره می‌کنه... ترمیم و بازسازی مجدد مو های آسیب مخصوصا به علت حرارت رو انجام می‌ده....

3. ماکادمیا :
IMG_20180627_145837.jpg

اینم بعد از حموم به موهاتون می‌زنید مخصوصا نوک مو.. موها رو آبرسانی و لطیف می‌کنه بعد جلوگیری از موخوره و ضد وز مو هم هستش.

#هاسک #مراقبت_مو

آقا مهسا گولتون میزنه :))
برید عطاری روغن آرگان بخرید بزنید به موهاتون، هزینه هم ندید :D

روغن نارگیل هم خوبه بزنید اگه ریزش مو دارید ولی موهاتونو لخت میکنه، بهتر از اون برای درمان ریزش مو ترکیب روغن نارگیل با روغن سنبل عه.
پ.ن: روغن نارگیل صنعتی نه ها این طبیعی‌ها که بو گند میده :))

و از داروهای شیمیایی هم برای مو ماینوکسیدیل ۲% ولی ب شرطی روزی دو بار یه دوره خوب و کامل بزنید خیلی تو رشد مجدد مو موثره.
این مورد آخر واسه پسرا هم خوبه اگه موهاشون داره میریزه

علاوه بر همه اینا سیر هم بکوبید کف سرتون بزنید خوبه خیلی، البته من تا حالا این کارو نکردم چون بعدش با بوش نمیشه کاری کرد :))

آخرین ویرایش:

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
جوش

خانوم‌ها و آقایان :))
واسه جوش‌هاتون اینا خوبه (طبق تجربیات من)
صابون صورت "نوباکتر" و ضد جوش سینره این دوتا رو من در دوران نوجوانی میزدم خیلی خوب جوش رو خشک میکنه خصوصا که سینره ی خورده لایه برداری هم می‌کنه.
صابون‌های گوگرد دار هم خوبه پوستتون رو خشک میکنه ولی خیلی بوی بدی داره، خیلییییی

اگه اونقدر چرب نیست صورتتون و کم جوش میزنید و جوش‌های سر سیاه و زیر پوستی دارید می‌تونید از ژل شست و شوی norova از سری زنیاک استفاده کنید. من خودم الان مختلطه پوستم ولی ازین هم استفاده میکنم چون سبکه و پاک‌کنندگیش خوبه و کلا خوبه دوسش دارم :))

برای جوش محصولات CAM هم خوبن و خیلی تخصصی‌ان ولی بهتون توصیه نمی‌کنم چون AHA هاشون بالاعه میرید میخرید درست نمیزنید بدبخ میکنید خودتونو :)) ولی اگه بهتون توصیه شد ضدجوش خالی اش رو بخرید، چون اون یکی‌اش که لایه بردار داره خیلی سنگینه

واسه جوش‌هاتون لایه بردار اگه بهتون گفتن نزنید خصوصا تابستون ک هوا گرمه، چون که پوست رو حساس می‌کنه و اصلا رنج سنی‌تون به لایه بردار نمیخوره در ضمن چیزی نیست که هر شب بتونید بزنید، می‌تونید از محلول‌‌های کلیندومایسین ۱% هر شب استفاده کنید.

آب‌لیمو خصوصا تازه‌اش و عسل هم خوبه ماسک طور بزنید رو صورتتون :-"

پ.ن: به جای پول دکتر پوست برید داروخانه مجانی مشاوره می‌کننتون و جوگیر نشید هم بخرید در واقع مخ‌تون رو نزنن، ازشون بخواهید بهتون سمپل بدن تا چن روز بزنید و ببینید آیا به پوستتون میخوره یا خیر.

آخرین ویرایش:

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من یه مدتی از ضد جوش سینره استفاده کردم باعث شد جای بعضی از جوشا کمی گود بشه و پوستم کمی ناهموار دیده بشه البته اندازه ی گودیشون خیلی کمه کمتر از یه میلیمتر و به راحتی قابل تشخیص نیست و فقط موقعی دیده میشه که نور به صورتم بتابه الان دیگه ازش استفاده نمیکنم فقط امیدوارم این چندتا جای جوش به مرور با اضافه شدن وزنم و پر شدن صورتم بهتر بشن
همون صورتیه؟
ببین متاسفانه اکثر ضد جوش‌ها لایه بردار دارن که خیلی سنگینه و نباید روزانه و کل صورت استفاده شن‌. من خودم نمی‌تونستم سینره رو بزنم چون پوستمو قرمز میکرد، بهترین کار اینکه بیای از ضدآفتاب و ژل شست‌وشوی مناسب پوست چرب استفاده کنی و سعی کنی جوش‌هاتو با روش‌های خونگی درمان کنی.
البته محلول کلیندامایسین هم خوبه هر شب یا یه شب در میون بزنی چون اگه درست یادم باشه بیس الکی داشت.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال دیگه تا به حال برای جوشاتون و جاشون از ماسکای خونگی استفاده کردین؟ تاثیرش چه طور بود ؟
من تقریبا 3 هفته است از ماسک جوانه ی گندم استفاده می کنم بعضی از جای جوشا کمرنگ شدن یا از بین رفتن اما بعضی تغییری نکردن به نظرتون بازم ادامه بدم یا کلا بیخیال این ماسک بشم
من از ماسک زغال اکتیو و گلاب استفاده کردم خیلی عالی بود...پوستمو روشن کرده بود..‌ولی دیگه نزدم خیلی وقته..خلاصه خیلی خوب بود:)

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
برا جای جوش تاثیر داشت؟
برای جای جوش من از اسکراب استفاده میکنم..تاثیر داشت اسکراب برام..اینو چون فقط دو هفته استفاده کردم نمیتونم راجع به جای جوشش نظر بدم..ولی برا شفافیت پوست فوق العادست..

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
خودشه اما درش سبزه اینی که می گم بوی خاصی داشت بوی یه نوع چای میداد
نمیدونم من تو سایت باز چک کردم ی در سبز هم داره جز این

جای جوش با لایه بردار درست میشه که اغلب سنگین‌اند من خودم ACM میزنم ولی چون AHA اش خیلی بالاست نمیتونم ب کسی توصیه کنم،
لایه بردارم باید موضعی بزنی و اگه خواستی بزنی ی چیز سبک مناسب پوستت و سنت انتخاب کن و تو پاییز و زمستون ک هوا خنکه استفاده کن. و چیزی نیست ک هر شب بزنی

آب خیار، گوجه، سیب زمینی رنده شده هم میتونه خوب باشه و البته آبلیمو یا شیر با عسل چون AHA دارند به صورت ماسک
کلا هر چیزی ک ویتامین سی و AHA داشته باشه و طبیعی باشه خوبه

آخرین ویرایش:

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
راجع به اسکراب ها و لایه بردار ها یک چیز بگم..
برای استفاده از اسکراب اول باید از اسکراب خیلی سبک استفاده کنی..به مرور باید از اسکراب های قوی تر استفاده کنی..
پوست حساسه..یهو اسکراب سنگین بزنی ممکن واکنش آلژیک شدید بده...
@Nerd_Girl

آخرین ویرایش:
بالا