• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
واسه اینکه انرژیمون بیشتر بشه چیکار کنیم؟ من احساس میکنم اراده م ضعیف شده و نیاز به انرژی دارم. بعضا انگیزه ی شدیدی دارم ولی یه مدت بعد به همون اندازه بی انگیزه میشم.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
واسه اینکه انرژیمون بیشتر بشه چیکار کنیم؟ من احساس میکنم اراده م ضعیف شده و نیاز به انرژی دارم. بعضا انگیزه ی شدیدی دارم ولی یه مدت بعد به همون اندازه بی انگیزه میشم.
تصویر سازی از آینده ی با موفقیت
رقابت شدید
هدف گذاری منطقی و نه خیلی سخت یا آسون

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
شما اول 10سالو بخون بعد موج رو هم بزن کتاب خوبیه ولی ایکیو یه مقدار سخته ونیاز به وقت بیشتری داره باید برای تسلط دور بیشتری بیاری پس بهتره از کتابایی استفاده کنی که خوانده هات رو تثبیت کنه

جمع بندیای ماز خوبن؟؟؟
لیموترش بهتره چون استاندارد تره ولی ماز برای درصدای بالای 80خوبه اگرچه درصورت وقت تحلیل اونا خالی از لطف نیست

کسی نظام قدیم هست که من هر از گاهی سوالامو بپرسمو راهنماییم کنه ؟ تگرام داشته باشه لطفا
اگه کسی هست حتما پ.خ بده لطفا مرسی :)
شما میتونین روی ایکون تلگرام زیر عکس بعضیا هست کلیک کنید
سلام
خوندن زیست شاید از هر درس دیگه ای چالش برانگیز تر باشه، برای خود من که اینطور بود و در نهایت به یه استراتژی نسبتا پیچیده رسیدم! این که هر فصل رو به حداقل پنج شش قسمت تقسیم کنین و هرکدوم از این قسمت ها رو جداگونه بخونین و یکجا و با هم نخونین. برای هر کدوم مرحله اول اینه که حتما حتما کتاب درسی رو بخونید ولی نه با دقت زیاد بلکه بیشتر برای درک مفاهیم بعدش دوباره کتاب درسی رو این بار در کنار درسنامه های کمک درسی یا جزوه معلم با دقت و نکته محور بخونید مثلا به قید ها و شکل های کتاب توجه کنید. بعد از این مرحله باید تست آموزشی بزنید ینی دونه به دونه تست بزنید و بعد هرکدوم پاسخش رو نگاه کنید و هر جا مشکلی داشتین برید و کتاب درسی رو از اون قسمت بخونید یا اگه رفع نشد از درسنامه یا پاسخ تشریحی کمک بگیرید. بعد از این مرحله تست های سخت تر و سنجشی بزنین مثلا ده تا ده تا تست بزنین و بعدش پاسخ هاشو ببینین. وقتی به این مرحله برسید میتونید برید سراغ بخش بعدی کتاب و این مراحل رو براش اجرا کنید. خیلی مهمه که کل فصل رو یکجا نخونین! مرور کردن و زیاد خوندن زیست خیلی مهم تر از اینه که هر دفعه که زیست میخونید زیاد بخونید، یعنی مثلا اگه هر روز یک ساعت بخونید خیلی بهتر از اینه که سه بار در هفته بخونیدش هر بار دو ساعت. موقع تست زدن خصوصا موقع آزمون دادن معمولا اولین چیزی که قبل از نگاه کردن به گزینه ها به ذهنتون میرسه درسته و اگه بعد از فکر کردن به جواب هنوز شک داشتین بین دو تا گزینه همونی رو بزنین که اول به ذهنتون رسید. خیلی خلاصه و مختصر و مفید نکات مهم ترو گفتم!

یه جواب عجیبی که معمولا از اکثر رتبه های تک رقمی یا دانشگاه تهرانی ها میشنویم این است که میگویند تست زیاد نزدیم مثلا مجله ازمونا رو میخونی همشون میگن بهترین منبع ابی کانونه حالا شاید بگیم قلمچی صرفا به خاطر فروش کتاباش اینکارو میکنه ولی باز این حرفو از شما شنیدم من الان تستای ایکیو والگو رو همش پارسال زدم تا الان جدودا سه دوری میشه زدم ولی درصدزیست حداکثر 30درصد میشه

جمع بندیای ماز خوبن؟؟؟
سلام
خوندن زیست شاید از هر درس دیگه ای چالش برانگیز تر باشه، برای خود من که اینطور بود و در نهایت به یه استراتژی نسبتا پیچیده رسیدم! این که هر فصل رو به حداقل پنج شش قسمت تقسیم کنین و هرکدوم از این قسمت ها رو جداگونه بخونین و یکجا و با هم نخونین. برای هر کدوم مرحله اول اینه که حتما حتما کتاب درسی رو بخونید ولی نه با دقت زیاد بلکه بیشتر برای درک مفاهیم بعدش دوباره کتاب درسی رو این بار در کنار درسنامه های کمک درسی یا جزوه معلم با دقت و نکته محور بخونید مثلا به قید ها و شکل های کتاب توجه کنید. بعد از این مرحله باید تست آموزشی بزنید ینی دونه به دونه تست بزنید و بعد هرکدوم پاسخش رو نگاه کنید و هر جا مشکلی داشتین برید و کتاب درسی رو از اون قسمت بخونید یا اگه رفع نشد از درسنامه یا پاسخ تشریحی کمک بگیرید. بعد از این مرحله تست های سخت تر و سنجشی بزنین مثلا ده تا ده تا تست بزنین و بعدش پاسخ هاشو ببینین. وقتی به این مرحله برسید میتونید برید سراغ بخش بعدی کتاب و این مراحل رو براش اجرا کنید. خیلی مهمه که کل فصل رو یکجا نخونین! مرور کردن و زیاد خوندن زیست خیلی مهم تر از اینه که هر دفعه که زیست میخونید زیاد بخونید، یعنی مثلا اگه هر روز یک ساعت بخونید خیلی بهتر از اینه که سه بار در هفته بخونیدش هر بار دو ساعت. موقع تست زدن خصوصا موقع آزمون دادن معمولا اولین چیزی که قبل از نگاه کردن به گزینه ها به ذهنتون میرسه درسته و اگه بعد از فکر کردن به جواب هنوز شک داشتین بین دو تا گزینه همونی رو بزنین که اول به ذهنتون رسید. خیلی خلاصه و مختصر و مفید نکات مهم ترو گفتم!

ممنون عالی بود همیشه میخواستم یه نفر دانشگاه تهرانی رو پیدا کنم وازش این سوالو بپرسم ویژگی اصلی یه کسی که دانشگاه تهران قبول میشه با کسی که دانشگاه پایین تری قبول میشه جیه؟ تست زیاد؟ مفهومی خوندن مطالب مرور بیشتر چه چیزی متمایزشون میکنه؟ چون واقعا من راضی به دانشگاه های پایین نمیشم وهمیشه روحمو اذیت میکنه و عذاب وجدان میگیرم

احتمالا تسلط نداری
تسلط داشتن اینجوریه که وقتی یه فصل رو میخونی کامل یاد بگیری و نکته هاشو بیرون بکشی و اونقدر مرور کنی که تقریبا ۷۰ درصد جمله های کتابو حفظ شی
البته همه اینا به مرور اتفاق میوفتن ، ینی با هر بار مرور کردن تسلطت بیشتر میشه
به محض اینکه ازمون دادی و رسیدی خونه همه سوالارو چک کن ببین کدوم سوالا رو مطمئن بودی که درستن ولی غلط شدن و چرا! کدوم قسمت کتابو اشتباه خوندی ؟
یا اینکه کدوم سوالا رو شک داشتی ولی درست شدن و چرا؟ استرس سر جلسه باعث شده شک کنی به سوالی که بلدی یا تسلط نداشتنت ، اگه به خاطر تسلط بوده ببین کدوم پاراگراف کتابو درست یاد نگرفتی ؟
یا کدوم سوالا رو شک داشتی و غلط شدن و کدوما رو اصلا نخونده بودی ولی جواب دادی

شما هم عالی گفتی پیدا کردن ریشه غلط ها یکی از نکات مفیده

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

FFATEMEHZ

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
نفر اول استان المپیاد هندسه سال ۱۳۹۵ (خوزستان)
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر ‍
سلام من کنکوریم و تا الان آزمون های قلم چی دادم هر وقت که وقت شده بود از گزینه دو هم حل کردم....
آزمون های جامع قلم چی و امتحانات نهایی تو یک ایام هستن
به نظرتون جامع های سنجش هم شرکت کنم ؟؟ اونا هم تو ایام نهایین :|
به نظرتون کدوم به کنکور نزدیک تره ؟!

aliamjadian

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام من کنکوریم و تا الان آزمون های قلم چی دادم هر وقت که وقت شده بود از گزینه دو هم حل کردم....
آزمون های جامع قلم چی و امتحانات نهایی تو یک ایام هستن
به نظرتون جامع های سنجش هم شرکت کنم ؟؟ اونا هم تو ایام نهایین :|
به نظرتون کدوم به کنکور نزدیک تره ؟!
سلام
خداقوت
زیاد خودتون رو بهم نریزونید بایه ازمون شروع کردین با یه ازمونم تمومش کنین
پیوستگی تو ازمون مهمه
درگیر جو اطراف نشین
ولی توصیه میکنم جامع های سنجشو خودتون تو منزل کار کنین چون سبک تست های سنجش بسیار شبیه کنکور هست

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها از دوازدهمای منطقه ی یک کسی هست که سنجش داده باشه و به من بگه تو قسمت رتبه در سهمیه نوشته از چند نفر براشون؟

kia1379

Kvothe
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
آخرین ویرایش:

aliamjadian

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
کسی میاد باهم شروع کنیم اگه ممکنه یازدهم باشن من امسال دهمم به هم کمک کنیم برای هدفای خیلی بزرگ مخصوصا رتبه تک رقمی من ترازم حدود6900-7200گاج و ساعت مطالعه هفتگیم هم حدودا 18-22ساعته فقط شرط اصلی صداقت و از ته دل کمک کردنه چون من خودم برای خیلیا این کارو کردم ولی اونا ...

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام من رشته ریاضیم و برای کامپیوتر دارم درس می خونم ولی برای حرف این مشاور و اون مشاور برای بازار کار نیست سر علاقس ولی یه مشکلی که دارم این روزا تو درس خوندن تنبل و ضعیف شدم نمی دونم چه کنم دنبال یه جای مطمئنم که یه تخمین رتبه خوب بده که بفهمم جایی که می خوام می تونم قبول شم یا نه جایی سراغ ندارین؟
(کانون منطقه 2 هاش کمه گزینه دو می گه 1000 تا 1500 ولی هیچ سندی نشون نمی ده.)
کامپیوتر فردوسی مشهد

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
من رشتم تجربیه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان شهرری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
کسی میاد باهم شروع کنیم اگه ممکنه یازدهم باشن من امسال دهمم به هم کمک کنیم برای هدفای خیلی بزرگ مخصوصا رتبه تک رقمی من ترازم حدود6900-7200گاج و ساعت مطالعه هفتگیم هم حدودا 18-22ساعته فقط شرط اصلی صداقت و از ته دل کمک کردنه چون من خودم برای خیلیا این کارو کردم ولی اونا ...
سلام عزیزم
بعنوان تجربه ام توی دو سال فقط بهت بگم دنبال کسی که بشینی باهاش شروع کنی یا رقابتی بخونی نباش چون هیچ دو نفری شبیه به هم نیستن، رقیب اصلی تو خودت تویی نه هیچکس دیگه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
برای مرور زیست خط ویژه بخونم بهتره یا ویس های رضا امیر رو گوش بدم؟

aliamjadian

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
برای مرور زیست خط ویژه بخونم بهتره یا ویس های رضا امیر رو گوش بدم؟
اصولا در مرور مطالبی خونده بشه که همه موضوعات رو دریجا طبقه بندی کنه
به نظرم برای زیست باید مطالبو به صورت تصویر در ذهن جا داد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
کانال رفع اشکال زیست معتبر که سریع هم‌پاسخ بده سراغ ندارین؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
گویا امسال کنکور نرمالی خواهیم داشت و اکثریت سوالات آسان و متوسط خواهند بود
امسال در بدبینانه حالت یه عمومی و یه اختصاصی سخت خواهد بود
طبق حرفهای آقای کامران
موفق باشین