• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

Marzie

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
اتاق عمل
کسی نظام قدیم هست که من هر از گاهی سوالامو بپرسمو راهنماییم کنه ؟ تگرام داشته باشه لطفا
اگه کسی هست حتما پ.خ بده لطفا مرسی :)

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه کسی توی درس زیست موفق بوده یا پزشکی قبول شده خواهش میکنم جواب بده
یکی بگه روش خوندن زیست چطوریه؟
من سوالای صحیحم با غلطام خنثی میشن اخه چیکار کنم شانسی هم اصلا نمیزنم دیگه نمیدونم

سلام
خوندن زیست شاید از هر درس دیگه ای چالش برانگیز تر باشه، برای خود من که اینطور بود و در نهایت به یه استراتژی نسبتا پیچیده رسیدم! این که هر فصل رو به حداقل پنج شش قسمت تقسیم کنین و هرکدوم از این قسمت ها رو جداگونه بخونین و یکجا و با هم نخونین. برای هر کدوم مرحله اول اینه که حتما حتما کتاب درسی رو بخونید ولی نه با دقت زیاد بلکه بیشتر برای درک مفاهیم بعدش دوباره کتاب درسی رو این بار در کنار درسنامه های کمک درسی یا جزوه معلم با دقت و نکته محور بخونید مثلا به قید ها و شکل های کتاب توجه کنید. بعد از این مرحله باید تست آموزشی بزنید ینی دونه به دونه تست بزنید و بعد هرکدوم پاسخش رو نگاه کنید و هر جا مشکلی داشتین برید و کتاب درسی رو از اون قسمت بخونید یا اگه رفع نشد از درسنامه یا پاسخ تشریحی کمک بگیرید. بعد از این مرحله تست های سخت تر و سنجشی بزنین مثلا ده تا ده تا تست بزنین و بعدش پاسخ هاشو ببینین. وقتی به این مرحله برسید میتونید برید سراغ بخش بعدی کتاب و این مراحل رو براش اجرا کنید. خیلی مهمه که کل فصل رو یکجا نخونین! مرور کردن و زیاد خوندن زیست خیلی مهم تر از اینه که هر دفعه که زیست میخونید زیاد بخونید، یعنی مثلا اگه هر روز یک ساعت بخونید خیلی بهتر از اینه که سه بار در هفته بخونیدش هر بار دو ساعت. موقع تست زدن خصوصا موقع آزمون دادن معمولا اولین چیزی که قبل از نگاه کردن به گزینه ها به ذهنتون میرسه درسته و اگه بعد از فکر کردن به جواب هنوز شک داشتین بین دو تا گزینه همونی رو بزنین که اول به ذهنتون رسید. خیلی خلاصه و مختصر و مفید نکات مهم ترو گفتم!

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
نظام قدیم : برای جمع بندی شیمی سه سطحی بهتره یا الگو یا هردو؟

الگو بهتره هرچند همه سوال هاش خوب نیست و همه انواع سوالا هم پوشش نمیده ولی از بین کتابای بازار برای تست جمع بندی بهترین گزینه ست. حجمش هم که گفتن زیاده اصلا قرار نیست هر کتابی میگیرین همه تست‌هاشو بزنین!

NSHN

nil
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
الگو بهتره هرچند همه سوال هاش خوب نیست و همه انواع سوالا هم پوشش نمیده ولی از بین کتابای بازار برای تست جمع بندی بهترین گزینه ست. حجمش هم که گفتن زیاده اصلا قرار نیست هر کتابی میگیرین همه تست‌هاشو بزنین!
مررسی
ولی خب آزمونیه و ازموناش هم سطح بندی نمیشه نصفه نیمه زد اینجوری یا همه ازمونا میشه آسون یا فقط سخت !

NSHN

nil
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دوستان !! ریاضی 10 سال کانون واسه جمع بندی بسه ؟ یا موج ازمون الگو در حد کنکوره ؟؟؟
من آی کیو گاج رو زدم میتونم هم تست های مارک اونو بزنم ، کدوم بهتره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
من قبلا مىتونستم ساعت مطالعه ى بالا پر کنم ولى الان ک خىلى مهمه ک زىاااد بخونم نمىشه:(
تورو خدا کمک کند:(

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
وقتی میخوام شروع کنم نمیتونم..
خب سوال منم همین بود دیگه که وقتتو چطور میگذرونی اگه درس نمیخونی: ))
حالا من با پیش فرض های خودم میرم جلو !
تقریبا هممون که کنکور دادیم همچین داستانی رو تجربه کردیم تو یه بازه زمانی و خیلی دلیل داره اولیش میتونه اضطراب و فشار روحی و فکرای ناکارامد ذهنت باشه دوم این که به هر حال تو مدت طولانی انجام دادن یه کار اونم هر روز و ناامید نشدن خودش سخته یا میتونه این باشه که میری سراغ سوشال مدیا و با دوستات وقت میگذرونی که یه تدتاک هست درمورد این که چطور استرس باعث میشه مغز ما به سمت اجتماعی شدن بره !
و شاید مهم ترینش مشغولیت فکری باشه ! فکرای ناکارآمدی که میاد تو ذهنت و از لحاظ روحی بهم میریزه تورو مثل این که اگه قبول نشم مامان بابام چه فکری میکنن خودم از آرزوم دور میمونم و یه جور واویلای قبل مصیبت !
چندتا پیشنهاد دارم برات اگه اینطور فکرا میاد تو ذهنت
اولیش اینه که تو یه دفترچه نگرانی هات رو بنویسی ( هر چه میخواهد دل تنگت و در مورد همه اون فکرها)
دومیش اینه که بیای این جا مثلا تو ح ب بنویسی ! ( حقیقتا واسه اینه که حرف دلمونو بزنیم دیگه) و نگران نباش درمورد این که الان اینجوری بنویسم بقیه چی فکر میکنن!درک میکنن همه
و بعد از نوشتن همه ی فکرای بد با خودت حرف بزن مثلا بگو من امروز قول میدم به خودم تا 11 شب به این چیزا فکر نکنم ! و فکرات رو بذار برای یه ساعت اینجوری! شاید این چیزا کمکت کرد!
پ.ن : ولی در نهایت خودت باید علتشو پیدا کنی شاید اصلا چیزی که من گفتم نباشه علتش

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
خب سوال منم همین بود دیگه که وقتتو چطور میگذرونی اگه درس نمیخونی: ))
حالا من با پیش فرض های خودم میرم جلو !
تقریبا هممون که کنکور دادیم همچین داستانی رو تجربه کردیم تو یه بازه زمانی و خیلی دلیل داره اولیش میتونه اضطراب و فشار روحی و فکرای ناکارامد ذهنت باشه دوم این که به هر حال تو مدت طولانی انجام دادن یه کار اونم هر روز و ناامید نشدن خودش سخته یا میتونه این باشه که میری سراغ سوشال مدیا و با دوستات وقت میگذرونی که یه تدتاک هست درمورد این که چطور استرس باعث میشه مغز ما به سمت اجتماعی شدن بره !
و شاید مهم ترینش مشغولیت فکری باشه ! فکرای ناکارآمدی که میاد تو ذهنت و از لحاظ روحی بهم میریزه تورو مثل این که اگه قبول نشم مامان بابام چه فکری میکنن خودم از آرزوم دور میمونم و یه جور واویلای قبل مصیبت !
چندتا پیشنهاد دارم برات اگه اینطور فکرا میاد تو ذهنت
اولیش اینه که تو یه دفترچه نگرانی هات رو بنویسی ( هر چه میخواهد دل تنگت و در مورد همه اون فکرها)
دومیش اینه که بیای این جا مثلا تو ح ب بنویسی ! ( حقیقتا واسه اینه که حرف دلمونو بزنیم دیگه) و نگران نباش درمورد این که الان اینجوری بنویسم بقیه چی فکر میکنن!درک میکنن همه
و بعد از نوشتن همه ی فکرای بد با خودت حرف بزن مثلا بگو من امروز قول میدم به خودم تا 11 شب به این چیزا فکر نکنم ! و فکرات رو بذار برای یه ساعت اینجوری! شاید این چیزا کمکت کرد!
پ.ن : ولی در نهایت خودت باید علتشو پیدا کنی شاید اصلا چیزی که من گفتم نباشه علتش
منم مشکلم همین استرسه...وقتی فشار رومه اصلن نمیتونم تمرکز کنم...الانم خیلی فشار رومه:(

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
منم مشکلم همین استرسه...وقتی فشار رومه اصلن نمیتونم تمرکز کنم...الانم خیلی فشار رومه:(
برای همه همینه دیگه ، باید تلاش کنی آروم باشی !! و خب راها خیلی زیاد و گسترده است باید راه خودتو پیدا کنی شاید روانشناس هم کمکت کنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
برای همه همینه دیگه ، باید تلاش کنی آروم باشی !! و خب راها خیلی زیاد و گسترده است باید راه خودتو پیدا کنی شاید روانشناس هم کمکت کنه
من با مشاور کنکور هم حرف زدم ولی همش میگه توکه تا الان خوندی و اینا مشکلی نیست..ولی من همش توهم بد خوانی داارم...هرچی ک خوندم یادم نمیاد

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
من با مشاور کنکور هم حرف زدم ولی همش میگه توکه تا الان خوندی و اینا مشکلی نیست..ولی من همش توهم بد خوانی داارم...هرچی ک خوندم یادم نمیاد
ببین واقعا هیچ کدوم از مشکلاتت خاص و تازه نیست ! تقریبا همه ش رو همه مون داشتیم و همین الانم هست این مشکل منتهی مدل برخورد با این مسئله نتیجه رو برات مشخص میکنه مثلا یکی اهمیت نمیده و به راهش ادامه میده یکی ناامید میشه سر جلسه میگه فقط کاش یه کم بیشتر خونده بودم
پ.ن: تست زیاد بزن ، بیشتر تست بزن اول تست بزن همواره تست بزن :D بعد هر جا فراموش کردی برگرد بخون( برعکسشو انجام نده که اول بخونی بعد تست بزنی)
مثلا این راهکار من بود واسه خلاصی از فکر این که همه چی فراموش شده!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
ببین واقعا هیچ کدوم از مشکلاتت خاص و تازه نیست ! تقریبا همه ش رو همه مون داشتیم و همین الانم هست این مشکل منتهی مدل برخورد با این مسئله نتیجه رو برات مشخص میکنه مثلا یکی اهمیت نمیده و به راهش ادامه میده یکی ناامید میشه سر جلسه میگه فقط کاش یه کم بیشتر خونده بودم
پ.ن: تست زیاد بزن ، بیشتر تست بزن اول تست بزن همواره تست بزن :D بعد هر جا فراموش کردی برگرد بخون( برعکسشو انجام نده که اول بخونی بعد تست بزنی)
مثلا این راهکار من بود واسه خلاصی از فکر این که همه چی فراموش شده!
مرسی از اینکه وقت گذاشتی♥♥♥فک کنم همین تست زیاد بتونه کمکم کنه

• لایک
امتیازات: nils
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
من یه سری کنکور دادم رفتم دانشگاه انصراف دادم و میخوام دوباره کنکور بدم الان مشکل اینه که هیچی نخوندم چون تا قبله این که ثبت نام کنم نمیدونستم میخوام ثبت نام کنم از اون موقع هم که ثبت نام کردم شروع نکردم هنوز با این که با رشته خودم فرق داره و سر کلاس درساش نبودم حتی مشکلمم اینه که استرس ندارم چون یه بار کنکور دادم و فهمیدم استرس داشتن براش چقدر بی دلیله با این که الان به استرسه نیاز دارم تا به خودم بیام و هلم بده و اینا ولی همچنان معتقدم خود استرس اولین چیزیه که اگه بخوای موفق بشی باید از خودت دورش کنی چون عملا اونقدر مشوشت میکنه که هیچ نمیفهمی با تمامه تلاشت، ولی فکر میکنم باید پیدا کنی استرست از کجاست حدس من این فراموشیته که کلی راه هست براش ولی اگه علته دیگه ای داره خودت شناختت بهتره نسبت به خودت بگرد پیداش کن اگه میتونی موکولش کنی به آینده بسپارش واسه بعد از کنکور اگر نه یکم بگرد راه حلشو پیدا کنو دیگه نگرانش نباش.
اما فراموشی، من تجربه شخصیم این بوده هر موقع یه مسئله رو بزرگش کنم بدتر نمیفهممش ینی همیشه وقتی به مطالب قبلی بر میگردم حتی اونایی که نخوندمو نفهمیدم ولی الان دیگه برام فرقی نداره و دشوار نمیبینمش میفهمم چقدر ساده تر از اونه که من فکر میکردم و الکی خودم برا خودم گنگش میکردمو باعث میشد دستو پای الکی بزنم همش فک میکردم یه چیز دیگه هس که من نفهمیدم و این باعث میشد اگه فهمیده بودمشم خودم خودمو طوری فریب بدم که نتونم به کار ببندمش و همه چی گنگ بشه برام! حالا راهکار چیه؟ سر فصلو رو نگاه بنداز عناوین یا هر چی کلیتو بهت متوجه میکنه که چی در مورد چیه و چه سیری رو طی میکنه و قراره به چی بپردازه بعد سعی کن ارتباطه جزئیاتو باهم بفهمی این فهمیدنه ارتباطه باعث فهمت میشه و هرچی این فهمه قوی تر بشه کمتر نیاز داری عینا حفظ کنی کما این که عینا حفظ کردنشم آسوده تر میشه چون میتونی تو ذهنت نظم بدی بهش و میدونی چی به چی چی کجاستو دنباله چی باید باشیو قاطی نمیکنی همه چیو باهم، یه چیز دیگه این که یه چیزیو یاد گرفتی به خاطر سپردی هر چی کمتر همون لحظه تکرارش کن الکی وقتتو نگیره ذهنتو خسته کنه ولی بعد از یه فاصله زمانی مثلا یه روزه تکرارش کن و بعد با فاصله بیشتر و ... ریز نکاتیم که به نظرت میاد فراموشت بشه یادداشت کن علامت بزن همین کارو بکن براشون تو یه زمان خاصی از روز. در کل این شیوتو اصلاح کنی خیلی بیشتر به کمکت میاد تا این که زور الکی بزنی به خودت استرس بدی بگرد راهشو پیدا کن و بدون که اگه تلاشتو کردی دیگه هر چی شد چیزی گردنه تو نیست کما این که بعدش تازه میفهمی بدترین دانشگاهو بهترین دانشگاه هر رشته ای بازم الزاما نمیتونه جلوتو بگیره که آیندتو اون طور که میخوای بسازی و شاید اگه متوجه این بشی مثه من انگیزت واسه تلاش کمتر از نیاز بشه:)) امیدوارم به کارت بیادو خیلی دور از مطلبو بی ربط نبوده باشه توصیه هام تند تند نوشتم امیدوارم علطو ایناشم خیلی نباشه بفهمی چی گفتم
+ نهایتا یه چیز دیگه ای که جدا از این که بخواد به عنوان ادا اطوار بهش نگاه بشه یا صرفا رفع استرسو هر چیز دیگه واقعا مستونه کمکت و اثر بزاره مدیتیشنو مراقبس، ذهن آگاهی یا هر چی اسمشو بزاری! اگه انجامش نمیدی از همین الان انجامش بده بی هیچ مناسک مقدمه چینی برو سراغش روزتو باش شروعو تموم کن چشماتو ببند ذهنتو خالی و رها کن
خیلی عااالی بود: ))
فک کنم فردا با ارامش بیشتری درس بخونم

Nimacasual

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
اسلامشهر
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
90
میشه اینجا درمورد کنکور ارشد هم صحبت کرد؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
ولی خب به نظر من توی سال کنکور اصلا به هیچی فکر نکنین
چون به هرچیزی که فکر کنین اذیتتون میکنه و حتی اونقدر استرس میگیرین که نتونین درس بخونین و این درس نخوندنه هم باز استرس میده بهتون
فقط برنامه ریزی کنین و خودتونو وادار کنین که به برنامتون عمل کنین
اگه به برنامتون عمل کنین اونقدر انرژی میگیرید واسه ادامه مسیر ، حتی اگه نتیجه جالبی نگیرین از آزمونا ! چون خودتون مطمئنین که دارین تلاشتونو میکنین

نذارین یه فکر و یه حرف اونقدر اذیتتون کنه که به خاطرش آیندتون خراب شه ، به هیچی ، دقیقا هیچی ، اجازه ندین آیندتونو خراب کنه
یه فحش مناسب براش پیدا کنین و به یکی از انگشتاتون بگیریدش و ازش رد شین ://
والا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
یه توصیه دیگه هم دارم شاید به کارت بیاد خودم که خیلی جاها کمکم کرده خصوصا در مورد یادگیری اونم رویکرد ذن بودیسم ژاپنی با این قضیس :| به این شکل که هدفتو کاملا فراموش کن تا موقعی که مدام ذهنت درگیر هدفه و تو موقعیت کنکور مثلا عملا اون لحظه حضور نداره ذهنت و یادگیری محقق نمیشه باید طوری به یادگیری به اون مطلب بپردازی انگار که فقط و فقط میخوای اونو یاد بگیری اونو بفهمی و هیچ چیز دیگه تو گذشته و آینده موقعیت هدفو چیزای دیگه برات اهمیت نداره، فقط یادگیری همون فقط برداشتنه همون قدم. غیر این مثه اینه که بخوای به بالای راه پله برسی بدونه طی کردنه یکی یکی پله ها و مدام بوایسی بدونه حرکت بگی چرا نمیتونم قدممو به اندازه رسیدن به پله آخر بردارم. اگه این یکیم به کارت اومد بگو تا برم سخنران انگیزشی بشم
برو سخنران شو:))
خودمم میام همایشات:D

بالا