• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگه پولدار بودم...

• شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
اگه خیلی پولدار بودین،چی میخریدین؟
دوست داشتین چی داشته باشین؟
با پولاتون چیکار میکردین(;

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
۲۴ ساعت از عتیقه‌فروشی به کتابفروشی از کتابفروشی به عتیقه فروشی :|
هیچی شیرین تر از این دو تا نیست 8->

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
+یه انتشارات میزدم و خودم نویسنده می شدم
+یه چند تا رفیق گیر می آوردم حرفامون برای هم جالب باشه نه اینکه مخسغم کنن
+یه مزرعه شلول میزنم (بنده به یاد ایراد تلفظی یکی از دوستان کلاس اولم تا آخر عمر آن را شلول می نامم)
+یه بارم دور دنیا رو در ۹۹ روز می زدم​
× و مهم ترین مورد یه دوز دختر کم حرفم پیدا می کردم

:‌(‌:تراوشات ذهن یک بدبخت:‌)‌:

بعدا نوشت : شرکت سایپا و ایران خودرو روهم می خریدم و بعد آتیششون میزدم​

آخرین ویرایش:

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
میرفتم تو ی خونه نسبتا کوچیک
که روبروش دریا باشه
پشتش جنگل
با پنجره های بزرگ و زیاد
که همیشه و از همه جاش دریا دیده بشه
یکی از دیواراش از بالا تا پایین پر کتابای معروف و خوب باشه
ی حیاط بزرگ و پر گل و درخت میوه داشته باشه
و با تعداد محدود ادمایی که واقعا ازشون خوشم میاد در ارتباط میموندم
و هر روز ی خوردنی جدید و امتحان میکردم
احتمالا دلیل مرگم هم به شکمو بودنم ربط داشت :|
شاید از شدت پرخوری میترکیدم مثلا
کلا بی شراب و پیپ هم که نمیشه ، مگه نه؟

>____<

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
1396
برای بی خانمان ها خونه میخریدم و یه مجموعه بزرگ بهزیستی با کادر دلسوز(پول زیاد بدی دلسوزانه عمل میکنن)برای ایتام یا بد سرپرست ها میزدم:)

fatool

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه جایی تو ایران
سال فارغ التحصیلی
1600
یه کارخونه میزدم هم چند نفر میرفتن سرکار هم پولام میشتر میشدن=))=))=))
یه عااااااااالمه کتاب میخریدم
یه ماشین خوب هم میخریدم

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
برای بچه های بی سرپرست یه مدرسه ی بزرگ شبانه روزی می ساختم با بهترین امکانات ، مثل مدرسه های خوب اروپایی :-b

یه خونه ی قشنگ و رویایی لب دریا می خریدم که اطرافش هم یه باغ زیبا و دلربا باشه و یه بخشی از سقفش هم شیشه ای باشه تا شبا بتونم با تماشای ستاره ها بخوابم 8-> و یه اتاق مطالعه ی بزرگ پر از کتاب های جذاب که هر از گاهی هم نویسندگی بکنمx:

به فضا سفر میکردم :-b

آخرین ویرایش:

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
جمع میکردم برم آلمان یا فرانسه یا ایتالیا طراحی ماشین کنم:-"
حسابی برای مدرسه خرج میکردم مخصوصا برای کتابخونه اش تا یه چیز خوب بشه و بتونیم واقعا توش درس بخونیم و درستشویی رو میکوبیدم از نو میساختم:-l
واسه مامان آموزشگاه میزدم
یه کادیلاک اسکالاد یا رنج روور میخریدم برم کویر نوردی
تو سطح کشور پرورشگاه میزدم باهمه ی امکانات
رو دیوار اتاقم کاغذ دیواری طرح بایرن میزدم
کلییییی کتاب میخریدم
واسه خودم و فائزه Galaxy S9میخریدم
میرفتم شهر کتاب تا حلق چیزای باحال و کتاب و جینگیل بینگیلای رنگی میخریدم
کلکسیون کتونی درست میکردم :D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
میرفتم تو یه جنگلی که هیچ انسانی نباشه
اصلا چه کاریه خودم یه جنگل میکاشتم و هیچ انسانی رو توش راه نمیدم. خودمم تو یه کلبه وسطش زندگی میکنم

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
پول(امروزه دلار) یه کالای محدوده و ارزششم به همینه. منطق سرمایه داری هم اساسا به دنبال بیشتر و بیشتر کردن پوله. با اینحال برخلاف میلم، یه سرمایه دار خصوصی بزرگ میشدم و با ایجاد انحصار خودم در بازار، بخش خیلی عظیم( در حالت خیلی ایدئال و هندی، همه!) پول های جهانو میگرفتم، بعد همشونو آتیش میزدم!
اینجوری ناچارا از اقتصاد سرمایه داری فعلی، به سمت اقتصادی حرکت میکنیم که تخصیص منابع توسط پول انجام نشه ^__^ ((:

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
پول(امروزه دلار) یه کالای محدوده و ارزششم به همینه. منطق سرمایه داری هم اساسا به دنبال بیشتر و بیشتر کردن پوله. با اینحال برخلاف میلم، یه سرمایه دار خصوصی بزرگ میشدم و با ایجاد انحصار خودم در بازار، بخش خیلی عظیم( در حالت خیلی ایدئال و هندی، همه!) پول های جهانو میگرفتم، بعد همشونو آتیش میزدم!
اینجوری ناچارا از اقتصاد سرمایه داری فعلی، به سمت اقتصادی حرکت میکنیم که تخصیص منابع توسط پول انجام نشه ^__^ ((:
چی رو جایگزین پول میکردی؟؟

• شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینقد چیزای شاخ گفتین من روم نمیشه بگم اصن که :))
چن تا مدل عینک میگرفتم هر روز یه تیپ خاص میزدم با عینکام. :|

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
چی رو جایگزین پول میکردی؟؟
نمیدونم ربطی داشته باشه به تاپیک یا نه ولی حالا میگم:
پول اساسا کارکردش بهره گیری از خدمات اجتماعیه. فروشگاه، بیمارستان یا هر کوفت دیگه ای. به این دلیل که در یک جامعه سرمایه داری، اینها تحت مالکیت اشخاصی خاص هستن، و به نوبه خودشون اونا هم باید از خدمات دیگه ای که تحت مالکیت برخی دیگست بهره مند بشن، پس در اینجا یک کالای میانجی برای مشخص کردن "ارزش مبادله ای" به وجود میاد که همون پوله(اینقد گندم، یعنی اینقد پول و به همین شکل)
اما من از اساس مخالفم که این خدمات و کالا ها تحت مالکیت خصوصی عده ای محدود باشن. بلکه میگم اینها باید تحت مالکیت اشتراکی همه جامعه باشن. حالا این اشتراکی سازی ممکنه به انواع مختلفی باشه، مثلا تحت مالکیت دولت باشن به نمایندگی از جمع(امروزه هم برخی چیزها دولتین) یا واحد های غیر متمرکز و نه چندان بزرگ که عمودتا آنارشیست ها طرفدارشن، و چیزایی از این قبیل. در این حالت برای بهره مندی از خدمات جمعی، نیازی به کالای مبادله ای پول نیست چون تحت مالکیت خصوصی نیستن. در این حالت، کل جامعه حالا یا در قالب دولت یا هر واحد سازمان دهنده دیگه ای، بر اونها نظارت داره. اینجوری، بهره گیری از یه سری خدمات اولیه حق عمومی هر کسه. مثل خونه. اما چیزای جزئی تر، یا بر اساس میزان ساعات کار افراد داده میشن، یا بر اساس "کوپن" ویا همون برنامه ای که دولت برای تخصیص منابع در سرش داره(مثلا هر خانوار با فلان جمعیت در هفته، اینقدر کوپن برای بهره مندی از فلان کالا میگیره) و...
در این باره مدل های زیادی داده شده. من هنوز یه شکل اشتراکی دقیق انتخاب نکردم، ولی قطعا با خصوصی بودن و پول که شکلی انتزاعی از همون مالکیت خصوصی بر ابزار جمعیه، مخالفم!

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
نمیدونم ربطی داشته باشه به تاپیک یا نه ولی حالا میگم:
پول اساسا کارکردش بهره گیری از خدمات اجتماعیه. فروشگاه، بیمارستان یا هر کوفت دیگه ای. به این دلیل که در یک جامعه سرمایه داری، اینها تحت مالکیت اشخاصی خاص هستن، و به نوبه خودشون اونا هم باید از خدمات دیگه ای که تحت مالکیت برخی دیگست بهره مند بشن، پس در اینجا یک کالای میانجی برای مشخص کردن "ارزش مبادله ای" به وجود میاد که همون پوله(اینقد گندم، یعنی اینقد پول و به همین شکل)
اما من از اساس مخالفم که این خدمات و کالا ها تحت مالکیت خصوصی عده ای محدود باشن. بلکه میگم اینها باید تحت مالکیت اشتراکی همه جامعه باشن. حالا این اشتراکی سازی ممکنه به انواع مختلفی باشه، مثلا تحت مالکیت دولت باشن به نمایندگی از جمع(امروزه هم برخی چیزها دولتین) یا واحد های غیر متمرکز و نه چندان بزرگ که عمودتا آنارشیست ها طرفدارشن، و چیزایی از این قبیل. در این حالت برای بهره مندی از خدمات جمعی، نیازی به کالای مبادله ای پول نیست چون تحت مالکیت خصوصی نیستن. در این حالت، کل جامعه حالا یا در قالب دولت یا هر واحد سازمان دهنده دیگه ای، بر اونها نظارت داره. اینجوری، بهره گیری از یه سری خدمات اولیه حق عمومی هر کسه. مثل خونه. اما چیزای جزئی تر، یا بر اساس میزان ساعات کار افراد داده میشن، یا بر اساس "کوپن" ویا همون برنامه ای که دولت برای تخصیص منابع در سرش داره(مثلا هر خانوار با فلان جمعیت در هفته، اینقدر کوپن برای بهره مندی از فلان کالا میگیره) و...
در این باره مدل های زیادی داده شده. من هنوز یه شکل اشتراکی دقیق انتخاب نکردم، ولی قطعا با خصوصی بودن و پول که شکلی انتزاعی از همون مالکیت خصوصی بر ابزار جمعیه، مخالفم!
با دادن اختیارات به دولت مخالفم و با نظر آنارشیست ها موافقم
چون به نظرم دولت وقتی چاق میشه میترکه. دولت باید تا جایی که میتونه دستش رو کوتاه کنه بنابر این نظر آنارشیست ها از نظر من عملی تره

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
با دادن اختیارات به دولت مخالفم و با نظر آنارشیست ها موافقم
چون به نظرم دولت وقتی چاق میشه میترکه. دولت باید تا جایی که میتونه دستش رو کوتاه کنه بنابر این نظر آنارشیست ها از نظر من عملی تره
من نظر خاصی فعلا در این باره ندارم چون هر دو مدل دارای مشکلاتین. ولی در هر حال، اصطلاحی که ترجیح میدم استفاده کنم، "واحد سازمان دهنده اجتماعیه" که وظیفه تخصیص منابع به هر کس رو به عهده میگیره. حالا میتونه دولت باشه، سندیکا ها،کمون ها یا واحد های نه چندان بزرگ باب طبع آنارشیست های جمع گرا و.... حتی کمیشه بیشتر هم متنوع کرد، مثلا سازمان ها چند تا باشن و باهم رقابت کنن(سوسیالیسم بازار) و کلی نوع دیگه از "مالکیت اشتراکی بر ابزار تولید" ....
درباره موضوع دولت، فقط اینو میدونم که برداشتن ناگهانیش در جهان نا آرام و وحشی ای که حرص سرمایه داری ایجاد کرده، کار عاقلانه ای نیست و ناگذیر از چنین مرحله ای موقتا باید بگذریم....اما وقتی اوضاع آروم تر شد، میشه رو گزینه کمون های کوچیک و غیر متمرکز بجای دولت فکر کرد...
به هر حال، از مالکیت خصوصی بیزارم و معتقدم ابزار تولید اجتماعی باید تحت مالکیت همه باشن و بر مبنای دموکراسی و رای گیری، با مشورت کارشناسان مجرب، تخصیصشون به هر خانوار صورت بگیره...مثلا یک خانواده سه نفری در هفته میتونه اینقدر پنیر بخره و چیزایی مثل این(در این باره، معنقد به محدودسازی هرچه بیشتر محصولاتیم که به محیط زیست و سلامت بشر صدمه میزنن!).برخی خدمات اساسی مثل خونه و بیمارستان هم حق هر کسین.

• شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
برااین که لازم نیست پولدار باشی :-" یکم پولم بسه !
الان پولدارو در نظرت چی گرفتی ؟:)) من تو ذهنم در حد بیل گیتسو اینا که نه ولی یکم پایینتر بود :)):-"
عینک 400-500 تومنه بعد فرض کن 10 تا بگیری میشه 4 میلیون :-"
باید خیلی پولدار باشی 4 تومن پول عینک بدی دیگه:-"
+
اوووم باشه چون تویی کنار عینک یه ماشینم میخوام:-"
206 آلبالویی باشه لدفن :-"

بالا