• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دلیل کار های عجیب نوجوانان و جوانان امروزی

• شروع کننده موضوع

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
دیروز یکی از اعضای سایت به یه موضوعی اشاره کرد:کار های دیوانه واری که نوجوون ها و جوونای امروز انجام میدن.از قبیل اینکه:دستاشونو خط میندازن و حتی بعضیا خودکشی میکنن.
بیشتر نوجوونای امروزی افسردگی رو یه ارزش میدونن،مثلا فکر میکنن اگه آهنگای دپ گوش بدی و فاز ناراحتی داشته باشی خیلی شاخ و کولی.
همین چند وقت پیش بود که دو تا دختر تو اصفهان خودکشی کرده بودند. حتما شما هم اخبارش رو شنیدید.اگه یکم به نوجوون ها و جوون های دور و ورتون نگاه کنید کم نیست از اینجور موردها.
اگه از یکی که یکم سنش زیاده بپرسیم دلیلش چیه، حتما یکی از جواباش اینه:دنیای مجازی
ولی خب واقعا میشه از دنیای مجازی به خوبی استفاده کرد.میشه باهاش اطلاعات عمومی و فردی رو افزایش داد.آگاهی رو بیشتر کرد.از صحت اخبار مطمئن شد و خیلی کارای بهتر
پس نمیشه فقط تقصیر گردن دنیای مجازی بندازیم،حتی اگه یکی از عوامل اصلی باشه.
به هر حال تواین تاپیک‌میخوایم در این مورد بحث کنیم.
پ.ن:نمیدونم شاخه ای که انتخاب کردم درسته یا نه. اگه فکر میکنید شاخه ی بهتری هست به همون جا انتقالش بدید.

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
از نظر اماری میگن وقتی که جنگه میزان خودکشی کم میشه
من این برداشت رو دارم که
افراد جامعه ی جنگ دیده با درد واقعی سروکار دارن
و ادمی که واقعن درد بکشه ازش فرار میکنه !
و وقتی با مرگ روبرو بشه میفهمه که واقعا اونو نمیخواد !
تو جامعه جنگ طبق قانون بقا
ادما قوی میشن برای بقا
سعی میکنن درد و تحمل کنن برای بقا

تو جامعه امروز‌ شبه درد ها رو بجای درد اشتباه میگیرن
اکثر ادمایی که دیدم خودکشی کردن واقعا درد نداشتن
و دلیل پوچ مثل نتونستن هندل کردن رابطه عاطفی ، جنسی ، خانوادگی ،...
که دلیلش ضعیف بودنه
و من فکر میکنم بیشتر برای خودنماییه نه اینکه واقعن بخوان بمیرن
بعضیا هستن هدف خاصی ندارن از زخمی کردن خودشون بجز درد کشیدن
و از درد کشیدن لذت میبرن
که بازم فک میکنم بخاطر عدم‌ وجود درد واقعیه

از دیدگاه من تمام احساسات ادم باید در تعادل جریان داشته باشه
که انسان پدید بیاد

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
رفاه هم میتونه باعث خودکشی بشه
من که تا بحال نشنیدم یه نفر تو یه روستا خودکشی کنه
به نظر من خودکشی دو تا عامل اصلی میتونه داشته باشه(عوامل فرعی دیگه ای هم وجود دارن ولی این دوتا اصلی هستن)
۱_ نداشتن هدف والا برای زندگی و پوچی زندگی به همین دلیل
۲_داشتن هدف اما نداشتن اراده و تلاش نکردن برای رسیدن به هدف و توانایی نداشتن برای هندل مشکلات
مثال عامل اول: ما زیاد میبینیم که افراد پولدار و بازیگرای معروف خودکشی میکنن. به نظر من اینا دیگه هدفی برای رسیدن ندارن.
از یکی از پولداران که خودکشی ناموفق داشت پرسیدن :چرا این کارو کردی . جواب داد:خب دیگه میخواستم چه کار دیگه ای تو زندگیم کنم؟
مثال عامل دوم:بعضی افراد مشکلات خیلی زیادی دارن و فکر میکنه دیگه هیچ وقت نمیتونن مشکلاتشونو حل کنن چه برسه به اینکه به اهدافشون برسن!
این افرادبیشتر از گروه اولن(با توجه به وضعیت موجود در جوامع).برای مثال تو کره جنوبی یه پل هست به نام پل ماپو که خودکشی های زیادی به صورت پریدن از روی این پل انجام میشه. دولت کره اومد تا این مشکل رو حل کنه.پس عکس های یه سری بچه رو تو این منطقه نصب کرد،چون فک میکرد کسایی که خودکشی میکنن هدفی برای زندگی ندارن و بچه داشتن میتونه براشون تبدیل به یک هدف بشه.در حالی که این اتفاق نیافتاد و آمار خودکشی چند برابر(۶برابر) شد.چرا؟چون افراد مختلف که عکسای این بچه ها رو میدیدن یه هدف دیگه هم به اهدافشون اضافه میشد وهدف بیشتر برابر با تلاش بیشتر،ولی برای این افراد که نمیتونن مشکلاتشون رو هندل کنن یه هدف بیشتر باعث ترغیب بیشتر برای خودکشی میشه پس این نرخ خودکشی میره بالا
چقد زر زدم:Dببخشید که طولانی نیست
راستی یه موردم بگم:این‌تاپیک‌فقط برای خودکشی نوجوونا و جوونا نیست.ممنون‌میشم درباره مشکلات دیگه که به مراتب بیشترن هم بحث کنیم.:-b

• شروع کننده موضوع

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
من نگفتم‌که کسی که خودکشی میکنه آدم ضعیفه ایه
اگه کل متن‌رو‌خونده باشید ،نوشته بودم که مشکلات زیاد میتونه باعث خودکشی بشه
و این که میگید طرف بخاطر فقر یا جواب منفی شنیدن خودکشی کرده هم همون عامل دومیه که گفتم
گرچه کلا آدم بی احساسیم:|
راستی این‌تاپیک‌رفتارای عجیب دیگه رو هم شامل میشه ها:Dفقط خودکشی نیستاO_o

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
در ضمن این حرف که آدمی که خود کشی میکنه ضعیفه احمقانه است این حرف فقط مال آدمایی که ذره ای احساس وعاطفه ندارن ونمیتونن آدمای دور برشون رو درک کنن و بیشتر ادای آدمای با احساس رو در میارن
کسی هم برای خودنمایی خودکشی نمیکنه این حرف مثل اینکه بگیم کسی که مرده تو قبرش اینستاشو چک میکنه که ببینه چند تا عکسش لایک خورده ...

جمله رو کامل بخونین !
من فکر میکنم بیشتر برای خودنماییه نه اینکه واقعن بخوان بمیرن
یعنی طرف خودکشی میکنه
قصدش مردن نیست
قصدش جلب توجهه
قصدش خودکشی ناموفقه

مطمئنن ادمی که خودکشی میکنه ادمه ضعیفیه !
چون خودکشی همیشه یکی از راه حل ها هست
و راحت ترین راه حله
ولی بدترین راه حل
اشتباه ترین راه حل
اون ادم ادمه ضعیفیه که راحتترین راهو انتخاب میکنه
و اگر راه حل دیگه ای پیدا نمیکنه بجز خودکشی یا فک میکنه بهترین راهه پس ادم احمقیه !

قانون طبیعت تکامل واسه بقاس

مثلا وقتی 28 تا دندون کار شما رو راه میندازه کم کم 4تادندون کمتر درمیارین

اگر شدت احساسات باعث میشه از بین برین
باید احساسات کم بشه تا بتونین زنده بمونین
اگه نمیتونین از بین ببرینش
با طبیعت هماهنگ نیستین
نمیتونین سازگار بشین
وانعطاف پذیر نیستین
پس این ضعف شماست
نه نقطه ی قوت شما !

و اصلا ادعا نمیکنم که ادم خیلی احساساتی هستم
و منظورم از جمله که احساسات باید در تعادل جریان داشته باشه
دقیقا این بود که نباید ی احساس خیلی زیاد و بقیه کم باشه
باید همشون انداره هم باشه
مثلا نفرت زیاد باشه بقیه کم
یا عشق یا حسد یا خشم یا ...
هرکدوم خیلی زیاد باشه مخربه یا حتی اگه خیلی کم باشه!
لازم هم نیست احساسات به عظیمی سیل ونابودگریش باشه
یا به خشکی بیابون باشه
میتونه اندازه شیر اب باشه و تشنه ای رو سیراب کنه
نه شهریو خراب !
نه ...

من نگفتم‌که کسی که خودکشی میکنه آدم ضعیفه ایه
اگه کل متن‌رو‌خونده باشید ،نوشته بودم که مشکلات زیاد میتونه باعث خودکشی بشه
و این که میگید طرف بخاطر فقر یا جواب منفی شنیدن خودکشی کرده هم همون عامل دومیه که گفتم
گرچه کلا آدم بی احساسیم:|
راستی این‌تاپیک‌رفتارای عجیب دیگه رو هم شامل میشه ها:Dفقط خودکشی نیستاO_o
اولش جواب پست شما رو داد
اخرش جواب من بود
فقط نمیدونم چرا اصرار داره که جواب کسیو نداده و‌کلی گفته

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
تئوری تکامل خیلی تخصصی و پیچیده ست.
خوب یا بد بودن یه قضیه هم خیلی نسبیه. یا با توافق طرفین یه مکتب فکری خاصی رو در نظر بگیرید، یا اینقدر راحت همه رو ضعیف و احمق خطاب نکنید.
خلاصه که، وقتی مطالعات کافی نداشتید و فقط یه اطلاعات سطحی دارید(امیدوارم!) اینقدر محکم حرف نزنید لطفا.

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
تئوری تکامل خیلی تخصصی و پیچیده ست.
خوب یا بد بودن یه قضیه هم خیلی نسبیه. یا با توافق طرفین یه مکتب فکری خاصی رو در نظر بگیرید، یا اینقدر راحت همه رو ضعیف و احمق خطاب نکنید.
خلاصه که، وقتی مطالعات کافی نداشتید و فقط یه اطلاعات سطحی دارید(امیدوارم!) اینقدر محکم حرف نزنید لطفا.

من رشتم مرتبط نیست پس قطعا مطالعات کامل و کافی ندارم ...
اما اگر شما مطالعات کافی دارین چرا نظرتونو نمیگین ؟

نمیدونم منظورتون از محکم حرف زدن چیه ؟

آخرین ویرایش:

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
اینقدر گفتن خودکشی مال ضعیفاست آدم هوس میکنه دیگرکشی کنه بگه قوی ام
اتفاقا دگرکشی‌ هم در خیلی از موارد نشانه ی ضعفه!
ضعف در کنترل احساسات مثل خشم ، نفرت ، هیجان ،جاه طلبی ، ...
ضغف در تحمل کردن دیگران و...

:D

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
بعضیا واقعا معنی درد رو توی زندگی نمی دونن. و فک می کنن بدبخت ترین آدم دنیان. شایدم حس می کنن اون دنیاشون بهتر از این دنیاشون هست.

• شروع کننده موضوع

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
بعضیا واقعا معنی درد رو توی زندگی نمی دونن. و فک می کنن بدبخت ترین آدم دنیان. شایدم حس می کنن اون دنیاشون بهتر از این دنیاشون هست.
معیاری‌برای تعیین میزان درد(منظور فیزیکی نیست) وجود داره؟

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
یه سوال برام پیش اومد
یه خرده از بحث تاپیک دوره ولی هرکسی خودکشی کنه ادم ضعیفیه
پس مثلا صادق هدایتم ادم ضعیفی بوده؟؟؟

• شروع کننده موضوع

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
یه سوال برام پیش اومد
یه خرده از بحث تاپیک دوره ولی هرکسی خودکشی کنه ادم ضعیفیه
پس مثلا صادق هدایتم ادم ضعیفی بوده؟؟؟
خودکشی فقط نشان از ضعف نیست.(گر چه به نظرم به خاطر فشار زیادی که به صورت روانی روش بوده خود کشی کرده)
رفاه هم میتونه باعث خودکشی بشه
من که تا بحال نشنیدم یه نفر تو یه روستا خودکشی کنه
به نظر من خودکشی دو تا عامل اصلی میتونه داشته باشه(عوامل فرعی دیگه ای هم وجود دارن ولی این دوتا اصلی هستن)
۱_ نداشتن هدف والا برای زندگی و پوچی زندگی به همین دلیل
۲_داشتن هدف اما نداشتن اراده و تلاش نکردن برای رسیدن به هدف و توانایی نداشتن برای هندل مشکلات
مثال عامل اول: ما زیاد میبینیم که افراد پولدار و بازیگرای معروف خودکشی میکنن. به نظر من اینا دیگه هدفی برای رسیدن ندارن.
از یکی از پولداران که خودکشی ناموفق داشت پرسیدن :چرا این کارو کردی . جواب داد:خب دیگه میخواستم چه کار دیگه ای تو زندگیم کنم؟
مثال عامل دوم:بعضی افراد مشکلات خیلی زیادی دارن و فکر میکنه دیگه هیچ وقت نمیتونن مشکلاتشونو حل کنن چه برسه به اینکه به اهدافشون برسن!
این افرادبیشتر از گروه اولن(با توجه به وضعیت موجود در جوامع).برای مثال تو کره جنوبی یه پل هست به نام پل ماپو که خودکشی های زیادی به صورت پریدن از روی این پل انجام میشه. دولت کره اومد تا این مشکل رو حل کنه.پس عکس های یه سری بچه رو تو این منطقه نصب کرد،چون فک میکرد کسایی که خودکشی میکنن هدفی برای زندگی ندارن و بچه داشتن میتونه براشون تبدیل به یک هدف بشه.در حالی که این اتفاق نیافتاد و آمار خودکشی چند برابر(۶برابر) شد.چرا؟چون افراد مختلف که عکسای این بچه ها رو میدیدن یه هدف دیگه هم به اهدافشون اضافه میشد وهدف بیشتر برابر با تلاش بیشتر،ولی برای این افراد که نمیتونن مشکلاتشون رو هندل کنن یه هدف بیشتر باعث ترغیب بیشتر برای خودکشی میشه پس این نرخ خودکشی میره بالا
چقد زر زدم:Dببخشید که طولانی نیست
راستی یه موردم بگم:این‌تاپیک‌فقط برای خودکشی نوجوونا و جوونا نیست.ممنون‌میشم درباره مشکلات دیگه که به مراتب بیشترن هم بحث کنیم.:-b
شاید این بهتر منظورمو برسونه

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
اووووففف
باید بگم ک متاسفانه توی مدرسه ما زیااااد هس‌ازاینا
اینا ک هفته‌ای ی بار خبر خودکشی ناموفقشون میادو‌ خون‌بازی میکنن
یا اینا ک پوکر فیس لب پنجره میشیننو ب افق خیره میشن؛یا الکی میزنن زیر گریه
الفاظی ک موقع حرف زدن استفاده میکننو ک دیگه نگووو
از دبیرستان های پسرونه خبر ندارم اما تو مدرسه ما همه عاشق(!)همن و چنتا چنتا رل میزنن(اوق)
اما خوب من واقن فازشونو درک نمیکنم ولی تاجایی ک حداقل همکلاسیای خودمو میشناسم اکثرا ب خاطر شاخ(!)بودنو خود نماییه؛چون مشکل آنچنانی ندارن
مثلا ن بچه طلاقن ن وضع مالی بدی دارن یا...
باید بگم ک من تو کلاسمون نقش روانشناسو دارم و ی جورایی سنگ صبور خیلی از بچهام و واقعا میخوام بهشون کمک کنم(-#
فک کنم توی آروم کردنشون موفق باشم اما نمیتونم قانعشون کنم:-w:(
از معاونا و مشاورای مدرسه‌ام دل پری دارم؛اصلا تصمیم ندارن ب بچه‌ها کمک کنن ک ب تباهی نرن و فقط بلدن گوشی‌و هدست بگیرن و ناخونا رو نگا کنن@:
:|:|

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
خب من پست‌های قبلی رو نخوندم اما با ی نگاه اجمالی احساس کردم اکثرا در مورد خودکشی صحبت کردند.
علاوه بر خودکشی موضوع اعتیاد هم متاسفانه خیلی زیاد شده، من چند وقت پیش دوتا دختر دبیرستانی دیدم که تو خیابون راحت دارند سیگار می‌کشن!
به نظر من همه این رفتارها سه‌تا منشا داره:
اول اینکه بچه‌های امروز نمی‌تونن درست خواسته و افکارشون رو بیان کنند و در مقابلش متاسفانه والدین یا بزرگترهاشون نمی‌تونن اون‌ها رو درست درک کنند.
دوم شیوه تربیتی غلطه! یه سری موندن تو روش‌های عهد بوق و یه سری دیگه بچه‌هاشون رو کاملا رها کردند. متاسفانه نظام آموزشی درستی هم نداریم که بچه‌ها رو هدایت کنه و بدتر باعث سرخوردگی و افسردگی‌شون میشه
سوم اینکه به نظر من بچه‌های امروز اصلا بچگی نمیکنن! و خیلی زود دارند به بلوغ می‌رسند. مثلا من خواهر ۸ سالمو یا بچه‌های کوچیک‌تر فامیل رو با بچگی خودمون مقایسه می‌کنم احساس خیلی بیشتر از ما در جریان مسائل‌اند و خیلی زودتر از سن‌شون دارند بزرگ میشن که به نظرم این اصلا خوب نیست.

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
اووووففف
باید بگم ک متاسفانه توی مدرسه ما زیااااد هس‌ازاینا
اینا ک هفته‌ای ی بار خبر خودکشی ناموفقشون میادو‌ خون‌بازی میکنن
یا اینا ک پوکر فیس لب پنجره میشیننو ب افق خیره میشن؛یا الکی میزنن زیر گریه
الفاظی ک موقع حرف زدن استفاده میکننو ک دیگه نگووو
از دبیرستان های پسرونه خبر ندارم اما تو مدرسه ما همه عاشق(!)همن و چنتا چنتا رل میزنن(اوق)
اما خوب من واقن فازشونو درک نمیکنم ولی تاجایی ک حداقل همکلاسیای خودمو میشناسم اکثرا ب خاطر شاخ(!)بودنو خود نماییه؛چون مشکل آنچنانی ندارن
مثلا ن بچه طلاقن ن وضع مالی بدی دارن یا...
باید بگم ک من تو کلاسمون نقش روانشناسو دارم و ی جورایی سنگ صبور خیلی از بچهام و واقعا میخوام بهشون کمک کنم(-#
فک کنم توی آروم کردنشون موفق باشم اما نمیتونم قانعشون کنم:-w:(
از معاونا و مشاورای مدرسه‌ام دل پری دارم؛اصلا تصمیم ندارن ب بچه‌ها کمک کنن ک ب تباهی نرن و فقط بلدن گوشی‌و هدست بگیرن و ناخونا رو نگا کنن@:
:|:|
واقعا،واقعا شورشو در آوردن، من موندم مدرسه دخترونه اینطوریه،مدرسه پسرا چه وضعیه؟...به خدا دخترای این دورزمونه هار شدن...فکر میکنن اینطوری شاخن،یا میخوان جلب توجه کنن،یه طورایی آرامش روحی ندارن...سردرگمن...واقعا بچه هایی هم بینشون بوده که خیلی عالی بودن از هر لحاظ،ولی همین امسال یه طوری افت کردن از لحاظ اخلاق و... که واقعا متاسف میشی براشون...و واقعا این چند سال اخیر بیشتر شدن،وگرنه سریای قبلی خیلی بهتر بودن...
شاید فکر میکنن اینطوری یعنی پایه ان،یعنی بزرگ شدن،میخوان خودشونو پر رنگ کنن،فرق داشته باشن با بقیه،میخوان هنجارشکنی کنن،، از اینکار لذت میبرن...

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بالا