• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد مقطع اول متوسطه حذف شد!

• شروع کننده موضوع admin
  • تاریخ شروع

mrm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب(س)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
این حرکت به نظرم یه جور نه گفتن به درس خوندنه... یا حداقل کمتر کردنش
مثلا میگن اینهمه مهندس نمیخوایم، شغل براشون نداریم... برید رشته های فنی حرفه ای یا هنری... شبیه مجوز دادن برای قهوه خونه ها به اسم ایجاد اشتغال... میخوان یه چیزی رو درست کنن صدتا چیز دیگه رو خراب میکنن

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
بابا آخه آزمونو حذف میکنین بکنین، ولی انصاف نیست دانش آموزی که آی‌کیوش ۱۷۹ئه با اونی که آی‌کیوش ۱۰۰ئه سر یه کلاس بشینن
به خدا طرف عذاب میکشه از اینوا یه مطلب ساده تو کلاس به خاطر بقیه هزاااار بار تکرار شه
به خدا نابود میشه، اگه بلدین حرفه‌ای تست آی‌کیو بگیرین که خوبه، تست علاقه و استعداد بگیرین بفرستین سمپاد، اگه بلد نیستین بفرمایید که مس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای چی به وجود اومد اون اولش؟ بابا به یه نتیجه منطقی‌ای رسیدیم قبلا، نابودش نکنین که!
طرح شهاب مال کشوراییه که یه هنرمند توش ارزش و احترام داشته باشه، نه کشور ما که فوق لیسانس موسیقی حق نداره سر صحنه ارکستر رهبری کنه چون خانمه! اینا فاز بلندپروازیشون گرفته به نظرم، فک میکنن یه نفر تو ورزش استعداد داشته باشه تو ریاضی نداشته باشه میره ورزش میخونه! بابا این اتفاق وقتی میوفته که طرف بدونه رت ورزشکار بشه ازش حمایت میشه، نه مثل کشور ما که ورزشکارای بااستعداد تازه کار پول جمع میکنن که کفش حرفه‌ای‌شونو بخرن!
البته من از یه طرفیم خوشحالم چون قلم‌چی نصف پولش مالیده
ولی خب در کل یه تصمیمی میگیرن باید عین ادم بررسیش کنن بعد، طرح شهاب!!! تودش داره میگه تو کشورای توسعه یافته اجرا میشع! یعنی جایی که به رشته انسانی به چشم ضعیف و تنبل نگاه نمیکنن با رشته انسانی آینده کشورشونو میسازن!

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
آخرش هم #سمپاد میشه یه خاطره مثل خیلی چیزای دیگه
مثل دلار ۸۰۰ تومنی
همه میگن اگه الان اونطوری بود چی میشد
کلا آدمای حواس پرت و کم حافظه ای هستیم...
انقدر آزادی های بدیهی مون رو گرفتن، انقدر برامون دغدغه کاذب درست کردن، که نفهمیم با چه سرعتی داریم سقوط میکنیم...
#ما_نگران_سمپادیم

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
این که صرفا چون ازمون ورودی سمپاد به بچه های ابتدایی استرس وارد میکنه و فرصت کودکی کردن ازشون میگیره
پس چیکا کنیم؟ بیایم ازمونو و مدارس سمپاد حذف کنیم
این صرفا پاک کردن صورت مسئله است، روندی که سالهاست در تمامی مسائل جمهوری اسلامی پیش گرفته
ولی کاش بجای حذف سمپاد روش گرفتن ازمون تغییر میدادن چون باید قبول کرد با آزمون هایی که در چندین سال گذشته داره گرفته میشه سمپاد بیشتر محل دانش اموزان سخت کوش شده(البته تقریبا با هر سمپادی صحبت کنی میگه اون سالی که من قبول شدم اخرین نسل خوب سمپاد بود) ولی یه روش ازمونی که استرس زا نباشه ولی در عین حال باهاش بشه دانش آموزان باهوش و خلاق از سایرین جدا کرد البته قطعا این روش ازمون چالش هایی هم پیش رو داره چون وقتی صحبت از خلاقیت میشه بحث سلیقه و نسبی بودن هم پیش میاد
ولی حذف مدارس سمپاد راه حل نیست!!

#savesampad

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
از اول انقلاب هم سمپاد برای حکومت چندان اهمیتی نداشته (بعید نیست به خاطر این باشه که فرح و ایرج برومند مشترکا بنیانشو گذاشتن)
یعنی اگه خاتمی نبود همون سال ۶۶ سمپاد کلا به وجود نمی‌اومد و دبیرستان تیزهوشان از بین می‌رفت
یه نگاه به کارنامه ی سمپاد بندازید راحت می‌بینید که از همون دهه ی شصت مقام سمپاد دائما در حال تغییر (و تنزل) بوده و چند بار هم قبل از این تصمیم به حذفش گرفتن
تصمیم امروز و دیروز نیست، استرس و آزمون بهونه‌ست، کافیه بتونن از اینم مثل کنکور کاسبی کنن، آزمون ورودی سمپاد میشه سمبل رشد و ترقی دانش آموز و بهترین یاریگر ورودش به دبیرستان
باور نکنید این توجیهات رو

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
کی گفته سمپاد فقط استرسه؟
خیلی از بچه هایی که تو مدارس سمپاد درس میخونن رایگان تحصیل میکنن ! مدرسه با اولیای بقیه دانش آموزا هزینه تحصیل اونا رو قبول میکنن
میخوام بدونم کدوم مدرسه ی غیر انتفاعی قراره همچین لطفی رو بکنه به بچه های مردم ؟
× آخرش هم ضربه به اونایی میخوره که پول ندارن :‌)

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
من با حذف کلی سمپاد اصلا موافق نیستم
نمیشه گفت کارشون درسته ولی باید واقعا قبول کنیم مدارس سمپاد خیلی زیاد شدن واقعا چندتا تیزهوش داریم مگه:/ خرخون زیاد داریم ولی باهوش نه
من فکر میکنم جدا کردن بچه های خرخون از عادی ها باعث میشه بچه های مدرسه عادی خیلی به خودشون زحمت کاری رو ندن
یه بار شروع کنین به یه بچه که توی مدرسه عادی درس میخونه درس بدین؛ واقعا متوجه میشین که وضعیتشون وحشتناکه.
اگه همه ی بچه ها جدا نشن شاید یه فضای رقابتی بتونه حداقل چند نفر توی یه مدرسه رو به وضعیت بهتری برسونه

ولی طرح شهاب اگه عملی بشه اونم تاثیر زیادی داره
ادم های با استعداد یا به قول شما خرخون(خرخونی هم خودش نوعی برتریه!)از یه جایی به بعد در همه ابعاد گلچین میشن!همه ادم های در استعداد ها برابر نیستن و نخواهند بود یعنی یک المپیادی با یه کار و دانشی برابره و باید در یک کلاس درس بخونه؟
با این استدلال شما نصف دانشگاه ها ی تهران باید درشون تخته شه چرا که ما ۴۰۰نفر باهوش نداریم!بعدشم بنظرم کسی که هوش داره و ازش بهره نمیبره اصلا قابل قیاس با کسی که کمی هوش داره وازش بهره میبره نیست...
همیشه تلاش عامل موفقیته و هوش فاکتور کافی نیست..اون هایی هم که اینو میگن یا خودشون تیزهوشان قبول نشدن یا بکل با تیزهوشان بدن..
یه نکته ای هم وجود داره که میگن تیزهوشان تبعیض!الان کجای سمپاد تبعیضه؟ازمونش که همگانیه و همه میتونن شرکت کنن!داخلش تبعیضه؟خیلی مسخره س اینجوری باید یه تجدید نظر راجع به دانشگاه شریف هم بکنیم چون اونها استعداد های برتر رو میخوان پس دارن تبعیض قائل میشن!

باز هم میگم ادم ها با توجه به هر استعداد و مهارتی در هر حیطه ای گلچین میشن!همه برابر نیستن...این حرف های پوچ رو هم تکرار نکنید...قبول دارم که مافیا شده ولی چون مافیا شده نباید کارنامه درخشان سمپاد رو زیر سوال ببریم..باید اصلاحش کنیم نه از ریشه بزنیمش!

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
نه خوب منظورم این دیگه نبود
سه سال پیش ورودی مدرسه ما ۴۰ نفر بوده امسال ۱۲۰ نفر
از این ۱۲۰ نفر چند نفرشون واقعا جاشون توی این مدرسه هاست اصلا چی میشه که یهویی انقدر باید ورودی ها بالا بره
خوب اینجوری که سمپادیا دارن زیاد میشن دیگه نمیشه فرقی بین مدارس عادی و سمپاد پیدا کرد
بازم میگم من مخالف اینم که مدارس سمپاد رو کلا جمع کنن برن ولی موافق زیاد شدن و اشباع شدنشونم نیستم
حرفتم درسته که واقعا نمیشه گفت خرخونی برتری نیست و واقعا نمیشه باهوش خواست
اما یه چیز دیگه هم هست توی مدرسه معدل ۱۶ داریم این دانش اموز اگه بره توی مدرسه ی نمونه دولتی درس بخونه برای خودش بهتره
نظر من اینه که بعضیا هستن که واقعا حقشون نیست توی این مدارس بمون و جالب این جاست که توی همین سه سالی من توی سمپادم ورودی های جدید ضعیف تر از وردی های قبلین
خب دلیلشم کاملا معلومه ما اینهمه تیزهوش نداریم و واقعا فکر میکنم بهتره که حداقل اون ۱۲۰ نفر بشن ۱۰۰ نفر
به اون ۱۰۰ بهتر رسیدگی میشه وضعیت ما وقتی هفتم بودیم با وردی های جدید خیلی تفاوت داره چون سر یه کلاس بیست نفره بهتر میشه فهمید تا یه کلاس ۳۰ نفره

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک
در کلاس های تابستان و پنجشنبه ی مدرسه مون (که اختیاری بود اما بچه ها با کمال میل به مدرسه می آمدند)،فرصت یادگرفتن هنر و ورزش و قرآن و برنامه نویسی و... به ما داده شد.حتی یادم می آید کسی اجازه نداشت از چهار کلاسی که میتوانستیم انتخاب کنیم بیش از دو کلاسش را درس علمی انتخاب کند.من در همان کلاس ها فهمیدم چه چیزی را دوست دارم،بدون هیچ استرسی و با امتحان کردن کلی چیزها!
یادم می آید سالی که وارد راهنمایی شدم،کارنامه هایمان کیفی بود(آن زمان هنوز دبستانی ها نمره میگرفتند)،من آنموقع فقط به آموختن و درک کردن اطرافم فکر میکردم بدون هیچ ترسی از نمره و تنبیه و...
#ما_نگران_سمپادیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان پیرو تجمعی که امروز قراره انجام بشه چند تا نکته رو گوشزد کنیم
  • لطفا امروز حواستون باشه.ما با سكوت و حضورمون اعتراض ميكنيم.خواهش ميكنم شعارى داده نشه.فضا به سمت هايى كه نبايد نره.مطالبه ى ما روشنه.سمپاد.
    خوااااهش ميكنم دوستان.بدون هماهنگى حرفى نزنيد و کاری نکنید

• مکان دم در وزارتخونه نه مدرسه
  • به هر سرویس خبری که میتونید تماس بگیرید تا پوشش خبری وسیعی داشته باشیم مثلا روزنامه جوان که اتفاقا خبر رو هم چاپ کرده بود و ...

havijbio

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
:)
شهر
جنوبی ترین جا
از این به بعد کسایی که IQ کمتری دارند به دست راستشون یه پارچه با رنگ آبی می بندند و در پیاده رو ها تنها از سمت راست اجازه عبور و مرور دارند. در شهر هم تنها می تونن در محل های مشخص شده زندگی کنند و به زودی اون ها رو به اردوگاه های تحصیل اجباری می برند! چون همون طور که می دونید خیلی بده یه نفر با نژاد برتر با یه IQ عادی قاطی بشه!
#نهایت_جداسازی

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
البته من در امر آموزش هیچ اطلاعی ندارم ولی خوب وقتی خبر رو شنیدم به نظرم خبر خوبی نبود.
واقعا راهنمایی سمپاد جزء بهترین دوران زندگی من بود و واقعا می شد احساس کرد که (حداقل در مدرسه ما) نسبت به مدارس دیگر تفاوتی مثبت وجود داشت (البته بماند که در دبیرستان سمپاد دقیقا عکس این مسئله برقرار بود!)
این چندوقته خبر های بسیار زیادی از وزارت آموزش و پرورش می رسد که نمی شود دقیقا تصمیم گرفت توطئه ای در جریان است یا اصلاحات مثبت. از یک طرف حذف آزمون های تستی مطرح می شود که شاید واقعا اتفاق خوبی باشد و از طرف دیگری خبری بود مبنی بر اینکه بیش از 50 درصد سهمیه کنکور اصلا مربوط به دانش آموزان عادی بدون ژن خوب نیست! بماند که غیرقانونی کردن تدریس زبان انگلیسی در مدارس هم رخ داد که شاید حماقتی باشد در سطح جهانی بی همتا!
متاسفانه من خیلی خیلی بدبینم و معتقدم ممکن است این ها همه تلاش هایی در جهت از بین بردن حداکثری آموزش صحیح و ایجاد سربازان بله قربان گو به وسیله ی پر کردن دانشگاه ها از خودی ها، حذف سمپاد و بالطبع دانش آموزان سمپادی بعضا کمی دردسر ساز تر از بقیه و همچنین ممنوع کردن آشنایی با زبان دیگر که دریچه ای به فرهنگ آن هاست و تبدیل مردم به آنچه که مردم کره شمالی هستند باشد!

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
من سال شیشم توی یه مدرسه بودم که وضعیت درسیش داغون بود به قدری که معلم بعد از یه ربع نشستن سر کلاس منو میفرستاد دنبال نخود سیاه چون واقعا کلافه کنندس این که تو میفهمی ولی مجبوری بارها و بارها دوباره اون رو بشنوی واقعا عذاب اوره حتی همین الانم اگه کسی توی کلاس یه چیزه ساده رو نفهمه کلاس رو میپیچونم نمیدونم شاید تا حالا تجربه نکرده باشی ولی خیلی اینو تجربه کردن و درک میکنن
هر چند فکر نمیکنم تغییر مثبتی در عمل ایجاد بشه بعد از سمپاد هم ولی باعث نمیشه سمپاد خوب به نظر بیاد،
من که رویکرد مثبتی از سمپاد ندیدم شما اگه سراغ دارین بگین شاید ماهم نگرانش شدیم، از این که تبدیل به یه کاسبی شده بود خوشحال نشدم ولی از جمع شدنش چرا!
به هر حال فکر نمیکنم اگه با بقیه دانش آموزا سر یه کلاس بشینین چیزی ازتون کم بشه

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اینجا کجاست؟ بگین ما هم بریم:)

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
راستی یه سوال حالا با این وضعیت دوره ی دوم چی میشه اونم حذف میشه ؟ @:@:@:
:-w:-w:-w
:-s:-s:-s:-s
یا مثلا دوباره آزمون میگیرن ؟

• لایک
امتیازات: mhdl

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
حالا تو رو خدا دوره دومو حذف نکنید
گند زدید به زندگی و وضعیت آموزشی بچه های که الان دبستانین کافیه دیگه لطفا اقدامی برا ما ها که تیزهوشانیم نکنید ممنون میشیم

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
گند زدید به زندگی و وضعیت آموزشی بچه های که الان دبستانین کافیه دیگه لطفا اقدامی برا ما ها که تیزهوشانیم نکنید ممنون میشیم
چنین کاری نمیکنن
خب در واقع یعنی غلط میکنن که کاری بکنن:/

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
شما فقط به فکر خودتی انگار.
متوسطه اول بود که مهم بود.

بالا