• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نحوه اعتماد کردنتون به دیگران چجوریه؟! با چه منطقی؟

از اعتماد به دیگران سودی هم بردید؟

• بله

رای‌ها: 11 33.3%
  • خیر

رای‌ها: 22 66.7%

• رای‌دهندگان
    33
  • شروع کننده موضوع

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
منطق‎تون از اول زندگی تا الـان واسه ایجاد اعتماد به یه فرد چی بوده؟از اعتمادتون راضی بودین؟
متحول‎ـش کردین؟نتیجه‎تون چی بوده از ایجادِ اعتماد؟
https://hamed.github.io/trust/
پیشنهاد میکنم حتما همه‎ی مراحل‎ـش رو طی کنید!
ونتیجه‎ای که می‎گیرید رو هم به اشتراک بذارید.
قراره فرق کنه اعتمادتون؟چه شکلی شه؟
فرقی نمی‎کنید؟چرا؟
ممنون میشم تجربیات‎ـتون روهم مثال بزنید.
نظرتون رو هم درباره‎یِ شخصیت هایِ مقلد،همیشه متقلب،معصوم،کینه‎ای،کارآگاه،مقلد مهربان،ساده،شانسی رو هم بگید... و این‎که سبکِ زندگیِ کدوم‎ـشون ایمن‎تره؟

آخرین ویرایش:

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظر من بهترین راه برای فهمیدن این که ادم قابل اعتماده یا نه باید یه مدت باهاش اشنا بشی ، باهاش نشست و برخاست کنی
دوم اینکه ادم قبل اعتماد به کسی بهتره به قدمت دوستاش نگاه کنه
سوم اینکه اگه کسی بیاد در مورد کسای دیگه بد بگه بهت (اینکه بعضی دوستای خوبی دوستشونو میخوان و میگم قضیش جداست) و سعی میکنن از یکی حداتت کنن اونا قابل اعتماد نیستن چون یه روز برای توهم اون کارو میکنن
چهارم اینکه به منطقش نگاه کن نه احساسش (:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
من یه ادمیم ک زوود باور میکنم طرفو زودم اعتماد میکنم...بعدش ک طرف حالمو گرفت میگم دیگ اعتماد نمیکنم ب هیچکس ولی بازم همون ادم اسبق میشم

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
من همیشه یه قانونی برای خودم دارم که اگه تو حس بی اعتمادی به کسی بدی همون حس سراغ تو هم خواهد امد

و تا حالا انجام دادم و سرم هم اومده :D

ولی همیشه به این قانون معتقدم که هر چه کنی به خود کنی

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
به نام خدا
با کله اعتماد میکنم
با کله زمین میخورم
میگم دیگه اعتماد بی اعتماد
باز ولی اعتماد میکنم
:/
صدق الله العلی العظیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
تا چند وقت پیش تقریبا به همه اعتماد داشتم[یعنی اگر طرف سو سابقه خاصی نداشت حرفش رو قبول میکردم] اما چون به قدری ضربه خوردم تقریبا اعتمادم از بین رفته

فقط به افرادی که در زمینه مدنظر من تجربه های موفق زیادی دارن اعتماد میکنم
مثلا برای باشگاه رفتن؛میرم تمام پیج اینستا باشگاه و مربی هارو زیر و رو میکنم بعد اگه همه راضی بودن ثبت نام میکنم[اگر دلایل ناراضی بودنشون منطقی نبود]
وسیله ای بخوام بخرم؛میرم تو دیجی کالا؛نی نی سایت و...راجع بهش میخونم بعد تصمیم میگیرم
یابرای انتخاب روند اپلای فقط از دو نفر مشورت گرفتم!
چون بقیه یا اغراق میکنن یا قسمتی از واقعیت رو نمیگن
اما اون دو نفر واقع بینانه و با صداقت کامل راهنمایی کردن

شاید این دیدگاه کمی سختگیرانه بنظر بیاد
اما خودم واقعا از این وضعیت راضی ام
نه به شعورم توهین میشه
نه پولام رو به فنا میدم
و از همه مهم تر اینکه وقتم تلف نمیشه

mahan138

m.g.h
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1404
منطق‎تون از اول زندگی تا الـان واسه ایجاد اعتماد به یه فرد چی بوده؟از اعتمادتون راضی بودین؟
متحول‎ـش کردین؟نتیجه‎تون چی بوده از ایجادِ اعتماد؟
https://hamed.github.io/trust/
پیشنهاد میکنم حتما همه‎ی مراحل‎ـش رو طی کنید!
ونتیجه‎ای که می‎گیرید رو هم به اشتراک بذارید.
قراره فرق کنه اعتمادتون؟چه شکلی شه؟
فرقی نمی‎کنید؟چرا؟
ممنون میشم تجربیات‎ـتون روهم مثال بزنید.
نظرتون رو هم درباره‎یِ شخصیت هایِ مقلد،همیشه متقلب،معصوم،کینه‎ای،کارآگاه،مقلد مهربان،ساده،شانسی رو هم بگید... و این‎که سبکِ زندگیِ کدوم‎ـشون ایمن‎تره؟
اینکه مرام معرفتش چقدره و سابقه اش

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بستگی داره در چه زمینه ای باشه، ولی در کل ادمیم که همه بهش اعتماد میکنن، ولی اون به ادمای معدودی اعتماد کامل داره

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
من فقط وقتی میتونم به کسی اعتماد کنم که بدونم از رابطه اش با من چه نفعی میبره. هیچ چیز ترسناک تر از کسی نیست که ظاهرا داره بی هیچ سودی به آدم محبت میکنه.

و مقدار اعتمادم به اون فرد هم بستگی داره به میزان منفعتی که تو رابطه با من بدست میاره، چون میتونم تخمین بزنم در چه حالتی برای رسیدن به سود بیشتر حاضره منو دور بزنه، و اینطوری میتونم آستانه ی اعتمادم بهش رو تعیین کنم.

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
در کل نمیشه به هیچچچچ کس اعتماد ۱۰۰ درصدی داشت
همیشه باید یه حالتیو که ممکنه طرف همه چیو به باد بده رو در نظر بگیری

ElEnA_f7

⁦。◕‿◕。⁩
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
وقتی میخوام به کسی اعتماد کنم با خودم میگم یا واقعا لایق اعتمادم میشه و همه جوره میتونم روش حساب کنم یا اینم میشه برام درس زندگی و تجربه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
سیستم اعتماد کردنِ من تجربیه. مثلاً خیلی سال‌ها پیش، این‌جوری بود که تا با یکی گرم می‌گرفتم و حس می‌کردم از همدیگه خوشمون میاد و حس خوبی نسبت به هم داریم و قابل اعتماد هستیم، ذره ذره بنای اعتماد به اون آدم در من شکل می‌گرفت و سقف مشخصی هم نداشت انگار :‌)) و خب یکی دو مرتبه که منجر به شکست شد، یاد گرفتم که سقفش رو محدودتر کنم و نهایتاً تا حد معینی به افراد اعتماد کنم و از اون بیشتر نشه. اگر هم قرار باشه بیشتر شه باید خودشون تلاش کنن تا اعتمادم رو جلب کنن و این با اعمال و رفتار خودشون به دست میاد. اعتماد یه چیز حاصل‌شدنیه و باید در موقعیت‌های مختلف ثابت بشه که میشه رو اون شخص حساب کرد؛ و البته که به هیچ‌کس هم نمیشه/نباید ۱۰۰٪ اعتماد داشت.

+ اون تسته هم الان دیدم، خیلی جالب بود! هیچ‌وقت به مفهوم اعتماد از این زاویه نگاه نکرده بودم :‌))) اما خب من علی‌رغم علاقه‌ی خیلی زیادی که به ریاضی دارم فکر می‌کنم زندگی اون‌قدر نمی‌تونه عین این محاسبات باشه و پیچیدگیش به مراتب بیشتره.

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
خب یه زمان هس که قلبم تصمیم میگیره که به فلان فرد اعتماد کنه و بعدش ذهنم اونو با یه سری دلایل توجیه میکنه که اره این خیلی ادم خوبیه و عیب نداره بهش اعتماد کردی.
اما یه حالت دیگه اینه که وقتی یه ارتباط مثلا دو سه ماه با یکی دارم نا خودآگاه بهش اعتماد میکنم.
و خب کاملا میدونم که به شدت این کارا اشتباهه چون یه زمانی ادم با سر میخوره زمین. ولی خب راستشو بخواین نمیدونم باید چیکار کنم)))))):
حتی چند باری هم شده که آسیب دیدم از این کار ولی خب هنوزم نمیدونم باید چیجوری درست اعتماد کنم.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ی روز ی وکیلی گفت: اینو اویزه گوشت کن، شصت سال وکیل بودم... اکثر پرونده ها شکایتا بین ادمایی بود ک بهم اعتماد داشتن...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
بنظرم اعتماد نکردن منطقی کاملا درسته چیزی که تا حد زیادی زشت و حتی بی ادبانه س طرز رفتار کردن خیلی زشت با کسایی که بهشون اعتماد نداریمه.ما که زود باورشون نکردیم ، چرا باید جوری رفتار کنیم که طرف مقابل تحقیر شه؟

نام مرکز سمپاد
مشهد فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
1. به هیچکس اعتماد نکن
2. اگه راضی رو به کسی گفتی اون رو فاش شده بدون و بی عذاب وجدان زندگی کن! (حتی اگه فاش نکنه...!)
3. آدما رو دوست داشته باش، دوست پیدا کن، اگه لازمه بهشون اعتماد کن و شک رو تو کارت نیار ولی همیشه (دقت کن همیشه!) پلن بی داشته باش که اگه روزی خورد تو پرت، بیچاره نشی (منظورم دقیقا معنای تحت اللفظیشه= بی چاره= بدون چاره : )) )
4. به هیچکس تکیه نکن و بدون خودتی و خودت! تنهای تنهایی
.
در کل اعتماد حس خوبیه هم داشته باشی به بقیه هم بقیه بهت داشته باشن.
ولی تو رو خدا پلن بی داشته باشین : ))
و
خودتونو بیش از بودن بقیه دوست بدارین
دنیا دو روزه. ارزش نداره

Apama2004

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1402