• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

-تفكيك جنسيتي جامعه آموزشي و اثرش بر روي فرهنگ جامعه

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
برخلاف برخي از كشور هاي جهان در محيط هاي آموزشي ما تفكيك جنسيتي مشاهده ميشه شما با اين موضوع موافقيد يا مخالف و از نظر فرهنگي چه اثري بر جامعه گذاشته؟

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
ب با اين موضوع موافقيد يا مخالف
شدیدا مخالف
از نظر فرهنگي چه اثري بر جامعه گذاشته؟
دو جنس تصور درستی از هم ندارن و تو روابط دچار مشکل میشن- عقده جنسی-چون از هم محروم بودن،به دام پرستش جنس مخالف(ناشی از ندید بدیدی!) میفتن.
به عنوان یه شوخی:))
k108.jpg

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
شدیدا مخالف

دو جنس تصور درستی از هم ندارن و تو روابط دچار مشکل میشن- عقده جنسی-چون از هم محروم بودن،به دام پرستش جنس مخالف(ناشی از ندید بدیدی!) میفتن.
به عنوان یه شوخی:))
k108.jpg
علاوه بر جنس مخالف پرستی ،باعث زیاد شدن همجنسگرایی هم میشه
البته بحث سر خوب/بد بودن همجنسگرایی نیست
اما جدا بودن توی سنین بلوغ باعث میشه یکسری از احساسات به جای اینکه نسبت به جنس مخالف بوجود بیاد به همجنس ایجاد بشه

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
علاوه بر جنس مخالف پرستی ،باعث زیاد شدن همجنسگرایی هم میشه
البته بحث سر خوب/بد بودن همجنسگرایی نیست
اما جدا بودن توی سنین بلوغ باعث میشه یکسری از احساسات به جای اینکه نسبت به جنس مخالف بوجود بیاد به همجنس ایجاد بشه
مطمئن نیستم معتبر باشه ولی یکی از دوستان دوجنسگرام میگفت خصوصا بین دخترا اینطور شده #خودش دختره:-"

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
ب نظرم باعث ضعف روابط عمومي افراد ميشه
بعنوان كسي ك الزهرا درس ميحونه اينطوري احساس كردم

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
شنیدم یه مدرسه ای مثل این که این تفکیک رو برداشته.شما هم شنيدين یا نه؟

بعد اینکه این مطلب هم جالبه.بعضی مدارس غیر ایرانی هم تفکیک جنسیتی دارن اما با این تفاوت که آموزش هایی هم در رابطه با نحوه ی برخورد با جنس مخالف و لزوم احترام و تفاوت روحیات دخترانه و پسرانه بهشون داده ميشه.خب یه جورایی ميشه هماهنگ شده با مدارس مختلط .درست و غلط بودنش مشخص نیست. مدارس غیر مختلط شاید فایده هایی که مدارس مختلط داشته باشن رو نداشته باشن ولی باید سیستم آموزش چنین مدارسی تعریف شده باشه براشون و آموزش یه سری چیز ها در برنامه شون باشه

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
شنیدم یه مدرسه ای مثل این که این تفکیک رو برداشته.شما هم شنيدين یا نه؟

بعد اینکه این مطلب هم جالبه.بعضی مدارس غیر ایرانی هم تفکیک جنسیتی دارن اما با این تفاوت که آموزش هایی هم در رابطه با نحوه ی برخورد با جنس مخالف و لزوم احترام و تفاوت روحیات دخترانه و پسرانه بهشون داده ميشه.خب یه جورایی ميشه هماهنگ شده با مدارس مختلط .درست و غلط بودنش مشخص نیست. مدارس غیر مختلط شاید فایده هایی که مدارس مختلط داشته باشن رو نداشته باشن ولی باید سیستم آموزش چنین مدارسی تعریف شده باشه براشون و آموزش یه سری چیز ها در برنامه شون باشه
واقعا اون متن يورو جالب بود
اما با وجود فمينيست بودنم فكر مي كنم فضاي تك جنسيتي دانشگاه خلاف روزمره زندگي ماست علارقم علاقه م ب فضاش و صميميتش اما ما كي ميخوايم تمرين كنيم تا بزرگ شيم و اماده جامعه من بار ها اين جمله رو ميشنوم ك اگه دانشگاه دخترونه نبود كلي مسخره ميشد شايد دانشگاه بهترين محل براي تمرين زندگي اجتماعي باشه هرچند تمركز بچه ها رو درس بيشتره

• لایک
امتیازات: fteh

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
به نظر منم روابط عمومی آدما ضعیف میشه
ینی من اینو تو ترم یک دانشگاه دیدم
به یکی میگی سلام خوبی
فرداش همه جا پر کرده این منو میخواد :|

یا دو نفر با هم گرم گرفتن چون هم سرویسین
پشتشون حرفه که با هم رِل زدن :/

ینی ظرفیت پذیرش رابطه دختر و پسر کم شده واقن

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
به نظر منم روابط عمومی آدما ضعیف میشه
ینی من اینو تو ترم یک دانشگاه دیدم
به یکی میگی سلام خوبی
فرداش همه جا پر کرده این منو میخواد :|

یا دو نفر با هم گرم گرفتن چون هم سرویسین
پشتشون حرفه که با هم رِل زدن :/

ینی ظرفیت پذیرش رابطه دختر و پسر کم شده واقن

و ببین مشکل اصلی فضای تحصیلی تک جنسیتی برای من این بوده که اصلا شبیه جامعه نیست واقعی نیست
شاید تبعیض جنسیتی رو لمس نکنی ولی ی جایی وارد جامعه ی واقعی میشی و این تبعیضه مثه پتک تو سرت کوبیده میشه
وگرنه ب عنوان یه الزهرایی خیلی از روزای قشنگم توی فضای ازاد و راحتش رقم خورد توی قهقهه زدن بدون این که کسی غر بزنه چرا ولو شدن رو زمین چمن بدون این که بخوای خجالت بکشی ولی خب جامعه حقیقی این طوری نیس تو ب عنوان ی فرد از جامعه متقابلا در برابر عرفای جامعه رفتار هایی رو باید یاد بگیری که خب اینو فضای تحصیلی تک جنسیتی فراهم نمیکنه عللارقم این که معتقدم فضای تحصیلی تک جنسیتی محیطیه که ادم ازادی امن تری رو تجربه میکنه

mrm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب(س)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
من یه ذره راجع به دانشگاه مون بگم
بچه های ما حدودا یک سال طول کشید تا قبول کنن شرایط دانشگاه رو:))قبلش همه ش غر میزدن... ولی خب بعد از اون عادت کردیم و در سیستم ذوب شدیم و چیزی که اللن میتونم بگم آینه که با استاد ها به شدت راحت هستیم چه زن چه مرد و اصلا نگرانی اینکه پشت سرمون حرف دربیاد و اینا نداریم...
نوع جو و پوشش بچه هام که عالی... همه راحت..
هنری هامون که فک کنم تک ن:D
فضا کاملا مناسبه برای خرخونی و رنک شدن و رقابت اکثرا شدیده :-l
در مورد برخورد با پسرا هم که تجربه شو داریم... هم استاد هم تی ای های نزدیک به سن خودمون، اکثرا راحتیم و چن نفر هستن که با همه تی ای ها دوست میشن:|
تنها موردی که ممکنه در آینده مشکل ایجاد کنه یا بلد نباشیم مثلا سوشال فرنده و ایناست :-?
احتمالا دفعه اول هول میشیم:)) بعد درست میشه...
حالا خیلی ربطی به موضوع تاپیک نداشت ولی گفتم نظرمو راجع به الزهرا بگم... راستی اینم بگم که چادر اجباری نیس و دانشگاه وابسته به جایی نیس... فضا هم کاملا آکادمیک و زیباx:

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
من یه ذره راجع به دانشگاه مون بگم
بچه های ما حدودا یک سال طول کشید تا قبول کنن شرایط دانشگاه رو:))قبلش همه ش غر میزدن... ولی خب بعد از اون عادت کردیم و در سیستم ذوب شدیم و چیزی که اللن میتونم بگم آینه که با استاد ها به شدت راحت هستیم چه زن چه مرد و اصلا نگرانی اینکه پشت سرمون حرف دربیاد و اینا نداریم...
نوع جو و پوشش بچه هام که عالی... همه راحت..
هنری هامون که فک کنم تک ن:D
فضا کاملا مناسبه برای خرخونی و رنک شدن و رقابت اکثرا شدیده :-l
در مورد برخورد با پسرا هم که تجربه شو داریم... هم استاد هم تی ای های نزدیک به سن خودمون، اکثرا راحتیم و چن نفر هستن که با همه تی ای ها دوست میشن:|
تنها موردی که ممکنه در آینده مشکل ایجاد کنه یا بلد نباشیم مثلا سوشال فرنده و ایناست :-?
احتمالا دفعه اول هول میشیم:)) بعد درست میشه...
حالا خیلی ربطی به موضوع تاپیک نداشت ولی گفتم نظرمو راجع به الزهرا بگم... راستی اینم بگم که چادر اجباری نیس و دانشگاه وابسته به جایی نیس... فضا هم کاملا آکادمیک و زیباx:
خوبه پس من سه ماه دیگه زمان لازم دارم>:D<
نه منم واقعا دوسش دارم
نه من چن دفعه ای ک دانشگاه های دیگه میرفتم ی جوری بود بعد درست شد خلاصه منم اصلاح میکنم اون قدرام جای عجیبی نیس ک من توصیف کردن =))
سلام هم دانشگاهی:D
ما تی ای نداریم
استادا همه پیرن من اعتراض دارم تی ای میخوام :)))
اخر شبی رد دادم عملا

• لایک
امتیازات: mrm
بالا