• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حذف کنکور ؛ آری یا خیر؟!

حذف کنکور ؟

• آری

رای‌ها: 20 28.2%
  • خیر

رای‌ها: 37 52.1%
  • نظری غیر از این دو دارم

رای‌ها: 14 19.7%

• رای‌دهندگان
    71

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
کنکور باید سر جاش بمونه.
چون عدالت آموزشی از روش های دیگه بیشتر هست.
به نظرم افزایش ظرفیت و سهمیه المپیادیها بهترین راه چاره هست فعلا

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
اگه قرار باشه کنکور جمع بشه باید سیستم دبیرستانم عوض بشه ..
کلا خیلی چیزا باید تغییر کنه تا ورود به سیستم اموزش عالی یه ذره متعادل تر بشه و افراد بر اساس علاقه و دانششون برن رشته و دانشگاه مورد نظر
واقعا باید سطح دانشگاها یکسان بشه تا این همه تقاضا فقط روی چندتا دانشگاه خاص نباشه
حذف کنکور یه دگرگونی بزرگ میخواد ولی واقعا واقعا کنکور معیار سنجش افتضاحیه
یه منبع درامد برای مشاورا و مدرسای تقلبی
و مطمئنا همین مشاورا و مدرسا نمیذارن کنکور حذف بشه
اگه حذف بشه بعد اونوقت جناب قلم چی این بار و بساطشو چیکار کنه و از همه مهم تر از کجا پول دربیاره که بره مدرسه و‌کتابخونه بسازه که اسمش هر از ده دیقه توی تلوزیون پخش شه؟

اگه قرار باشه کنکور حذف بشه فکر و‌ایده های خیلی قوی ای میخواد که اجرایی باشه و اجرایی بشه
که ما نداریم متاسفانه همچین افرادی
پس مطمئنا حذف نمیشه

rozhina.sh

bitmask
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (log (10
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
این سیستم کلا از بیخ و بن غلطه
بخاطر اینکه مثلا دروس حفظی توش هست که مثلا یکی هیچ علاقه ای نداره و به زور باید بخونه و این نفرت انگیزه
شاید یکی اصلا عاشق یک رشته باشه اما کنکور چون همه جانبه هستش مانع پیشرفتش میشه
مثلا یکی حفظیاتو نمیتونه رتبه خوب نمیشه
به نظرم استرس مسخره ای رو به دانش آموزان وارد میکنه!اون هم الکی

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
واسه ما که بود کنکور و پیرمون کرد میخوام تا 70 سال حذف نشه اصن -__-
عقده ای هم خودتونین -__-

• شروع کننده موضوع

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
بخاطر اینکه مثلا دروس حفظی توش هست که مثلا یکی هیچ علاقه ای نداره و به زور باید بخونه و این نفرت انگیزه
با این ک با گند بودن سیستم کنکور موافقم اما این دلیل کاملی نیست . شما میتونید برید ب صورت خیلی جدی المپیاد کار کنید تا هیچ چیز زیادی و خارج از علاقه تون رو نخواید حفظ کنید .

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
اگه حذف بشه ضررش خییلی بیشتر ، بی عدالتی شدیدا افزایش پیدا میکنه و آقازاده ها و ژن خوبا 90% صندلیای دانشگاه های تیپ1 رو پر میکنند

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
اگه حذف بشه ضررش خییلی بیشتر ، بی عدالتی شدیدا افزایش پیدا میکنه و آقازاده ها و ژن خوبا 90% صندلیای دانشگاه های تیپ1 رو پر میکنند

حالا انگار الان اونی که میلیون ها تومن براش معلم و کلاس میذارن و رتبه اش خوب میشه ژن خوب نیست :))

تهشم طرف میاد دانشگاه گند میزنه

آخرین ویرایش:

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
بالاخره باید یه چیزی برا سنجش باشه ... کنکور همینجوریش بد نیست ... مثل بقیه آزموناعه ... یعنی نمیشه خیلی قاطعانه بگیم "نه نباشد" ... اولا اینکه باید تو تاثیر سهمیه ها تجدید نظر بشه دوما اینکه خوب نیست یه روز باشه فقط؛ یعنی بهتره چند مرحله ای باشه ...
یعنی در کل خوبه "اگر" اصلاحاتی داشته باشه ...

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
یه آزمون تستی چرت با سوالای مذخرف از مباحث بی ربط، که توی یه بازه ی یه ساله چنان اثر مخربی روی مغز و طرز فکر آدم کنکوری میذاره که ممکنه تا مدت ها درست نشه.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
یه سوال،
اگه کنکور حذف شه چه سیستم جایگزینی میشه براش داشت؟
فکر نمیکنم سیستم هایی که تو اروپا و آمریکا جاری هستن تو ایران کار کنن. شرایط فوق العاده متفاوته!
یعنی کنکور نباشه، چی باشه؟
+دفاع نمیکنم. فقط سواله.

• شروع کننده موضوع

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
یعنی کنکور نباشه، چی باشه؟

پست اول من تو این تاپیک رو بخون ، گفتم ، نمایندگان مجلس انتظار شرط معدل رو دارند ، در صورتی ک شرطی معدل واقعا از کنکور مسخره تره . اینو فک نمیکنم کسی باشه از اون هایی ک دوتاش رو دادن ، مخالف باشه .

کنکور بودنش درسته ، مشکل سر "سخت کنندگان کنکوره" . یعنی اونایی ک باعث سخت تر شدن کنکور میشن . اونایی ک رقابت رو سخت تر میکنن و جو رو احساسی تر .
گنده ی گنده شون قلمچیه(قلمچی استعاره از گاج گزینه دو و ....) .
خیلیا میگن نظام آموزشیمون غلطه ک قلمچی این جوری ازش استقبال میشه .
من هم میگم درسته غلطه ، اما واقعا بیشتر مشکل از خود قلمچیه . نظام آموزشی ما توی سال سوم دبیرستان ، از ما میخواست تشریخی بخونیم . اما واقعا قلمچی با آزمون های یه هفته در میونش گند میزد ب همه چیزمون .
اصلا ب نظر من ، نباید موسساتی مثل قلمچی ، برای سال های پایین تر از پیش دانشگاهی مجوز بگیرند ، چون واقعا باعث خراب شدن جو بچها و جو رقابتی میشن. چون هر چی بخونی ، باز هم باید "کل " زمانت رو فدای این کنی تا بتونی توی قلمچی رتبه های تک بگیری. یعنی این جوری نیست ک ب یه حدی آدم راضی بشه . هر چی هم خوب بشه ، میخواد بهتر بشه و این برای یه نوجوانی ک هزار تا کار دیگه ب جزدرس توی سال های دوم و سوم دبیرستان می تونه داشته باشه ، خیلی مضره .
از دیگر سخت کنندکان کنکور ، میتونم کتاب های فراوان بازار ، معلم های خصوصی ک در آمد وحشتناکی (با توجه ب جوی ک ب وحود میارن ) دارن ، مدیران مدارسی ک با فشار زیادی ب بچه ها، میخوان اسم خودشون رو بالا تر ببرند ، و .... نام ببرم .

فکر نمیکنم سیستم هایی که تو اروپا و آمریکا جاری هستن تو ایران کار کنن. شرایط فوق العاده متفاوته!

این ک تو سایر کشور ها چکار میکنن ، برای من هم از اولش سوال بود و هنوز کسی جواب درست و حسابی بهم نداده .

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
اگه قرار بر اين باشه كه كنكور برداشته بشه اونايي كه سالهاي اولشن خيلي ضربه ميخورن چون كلا بايد كتابها و آموزش و همه چي عوض بشه،يه نمونه ي خيلي كوچيكش همين تغيير راهنمايي و دبيرستان به متوسطه ي اول و دومه...
الان ما با اينكه سالِ سومِ اين تغييرات هستيم هم داريم ضربه ميخوريم،چون اينقدر اين كتابها رو عوض ميكنن تا بالاخره يه چيز شسته رُفته از توش دربيارن و هنوزم دارن تغيير ميدن!
اونايي كه سالِ اول بودن وضعيتشون خيلي بدتره،مثلا كلاس شيشم و هفتم تقريبا تا اواسط سال كتاب نداشتن و خيلي از مشكلات ديگه!!
با اين وضعيتي كه كشور ما داره عملاً و به معناي واقعي كلمه هرج و مرج ميشه!!
پس به نظرم كنكور ايده ي بهتريه!!فقط ميشه كنكور تخصصي بشه و دروس عمومي رو حذف كنن،اينجور خيلي بهتره،چون يكيش كه منم با بي علاقگي تمام دروسي مثل ديني رو ميخونم و گاهاً گريه ام هم ميگيره!!
الان یکی که آدم خلاقیه، باهوشه، ولی حالش از عربی بهم میخوره، یا مثلا از فیزیک بهم میخوره ولی میتونه مهندس خفنی بشه چجوری از کنکور رد بشه؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
خب گفتم ديگه،كنكور بايد تخصصي بشه به نظرم،يعني كنكور تجربي و رياضي فارغ از عربي و ادبيات(كه لعنت خدا بر او باد) و ديني و غيره برگزار بشه! اصلا از نظرِ من راهنمايي هم بايد تخصصي بشه چون يكيش كه منم با عذاب اينجور درسا رو ميخونم!
درباره ي فيزيك هم بايد بگم كه كسي كه حالش از فيزيك بهم ميخوره به نظرم به مهندسي هم نميتونه علاقمند باشه،چون خيلي از رشته هاي مهندسي بر پايه ي فيزيكن و كسي كه خلاقه قطعا ميتونه از سد فيزيك عبور كنه!!(مثلا مهندسي مكانيك،مهندسي پزشكي،مهندسي عمران،مهندسي برق،مهندسي هوافضا و...)
علاوه بر اينها اگر كسي از فيزيك بدش بياد پس گزينه ي ديگه اي جز رشته هاي مهندسي مرتبط با شيمي نميمونه ،كسي كه شيمي و رياضيش رو درصد بالا بزنه و فيزيكش كمتر باشه اونم ميتونه مهندسي بياره!
جدا از همه ي اينها به نظر من هم كنكور اصلااا مقياس خوبي براي سنجش توانايي هاي افراد و علايقشون نيست،اما حرفم اينه كه اگه قرار بر اين باشه كه روش رو عوض كنن (با اين وضع آموزش و پرورش ما) ضربه ي به مراتب بدتري به دانش آموزاي سالِ آخري وارد ميشه...

من خودم که رشته ام فیزیکه یه جاهایی از فیزیک هستن که ازشون بدم میاد :)) دیگه تکلیف کسی که دست به آچاره روشنه، مثلا مهندس کامپیوتر باید فیزیکش خوب باشه؟

rozhina.sh

bitmask
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (log (10
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
به نظرم المپیاد خیلی راه بهتری هستش برای کسی که یک رشته خاص رو دوست داره یا حتی چند رشته محدود
ولی خیلی تخصصی تر و بهتر میتونید درباره یک رشته اطلاعات بدست بیارید یا بهتر بگم حس خوبی که از حل مسائلش که مفهومی اند براتون ایجاد میشه رو جایی نمیشه پیدا کرد! (حداقل برای من) اما دروس عادی مدرسه خیلی کسل کننده و سطح پایین هستند و شاید حتی اگه بر فرض سطح بالا باشند خیلی جذاب نیستند!
مثلا من موفقیت رو در یک المپیادی میبینم اما در رتبه یک کنکور نه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
المپیاد که اولین تعداد کمی ازش رد میشن. دوما کسی که هدف یادگیری داره بهتره به صورت جدی ن
به نظرم المپیاد خیلی راه بهتری هستش برای کسی که یک رشته خاص رو دوست داره یا حتی چند رشته محدود
ولی خیلی تخصصی تر و بهتر میتونید درباره یک رشته اطلاعات بدست بیارید یا بهتر بگم حس خوبی که از حل مسائلش که مفهومی اند براتون ایجاد میشه رو جایی نمیشه پیدا کرد! (حداقل برای من) اما دروس عادی مدرسه خیلی کسل کننده و سطح پایین هستند و شاید حتی اگه بر فرض سطح بالا باشند خیلی جذاب نیستند!
مثلا من موفقیت رو در یک المپیادی میبینم اما در رتبه یک کنکور نه
من در المپیادی هم نمی بینم موفقیت رو.

• شروع کننده موضوع

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
نوشتند #تجارت_کنکور ۸ هزار میلیارد تومان سالانه گردش مالی داره و عده ای هستند که چنان از این تجارت سود می برند که مانع حذف کنکورند.
با ۸۰۰۰ میلیارد تومن ، میشه یه خط بزرگ و کامل مترو تو یه شهر بزرگ مثل تهران کشید یا دو خط کامل تو یه شهر کوچیک تر مثلا شیراز یا اصفهان .
تازه؛ سالانه ۸۰۰۰ میلیارد تومن.نه بعد از چند سال ....

منبع : https://www.tasnimnews.com/fa/news/...ذف-نمی-کنند-چون-8-هزار-میلیارد-گردش-مالی-دارد

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
واقعا نمیدونم این چه شوخی مزخرفیه، یه میلیون دانش‌آموز شرکت میکنن، فقط هزارتاشون نهایتا دوهزارتاشون راضین از رتبه‌شون، بقیه افسرده میشن داغون میشن دچار مشکلات خانوادگی میشن بیماریای روانی میگیرن، یعنی شما فک کنید از هر یه میلیون نفر فقط هزار نفر مقبول واقع میشن، بقیه نابود، و تازه مثلا مملکت ما جمهوری اسلامیه میخواد دانش آموز مومن تحویل جامعه بده، کنکور میذاره بچه‌ها واقعا به دین علاقه مند بشن؟ یعنی واقعا ایا کسی ک تو کنکور دینی رو صد میزنه واقعا مومنه؟
مضحک‌ترین معیار برا ورود ب دانشگاهه به نظر من، بابا تو میخوای وارد دانشکده مهندسی بشی چه نیازی هست عبارت های پیچیده عربی رو بتونی معنی کنی؟
چا نیازی هست بدونی فلان بیت خواجوی کرمانی چند تا استعاره مصرحه و چندتا استعاره مکنیه داره؟ شما ک میخوای مهندس بشی باید ریاضی بلد باشی، فیزیک بلد باشی، شیمی بلد باشی، دیگه نمیدونم یه مهندس پتروشیمی به چه دردش میخوره تاریخ طبری در چه سالی نوشته شده؟
واقعا چه سیستم مزخرفیه ما داریم؟
میخوای آزمون مهندسی بگیری تو رشته های مربوط به مهندسی بگیر خب! نمییییفهمم اینکه جهش ضمیر تو فلان بیت اتفاق افتاده یا نه به چه درد مهندس میخوره؟ دلم میخواد سرمو یه جایی بکوبم یعنی! مضحک ترین و مزخرف تزین و مسخره ترین و به درد نخور ترین روش_که شک نکنید خلاقیت رو میکُشه در نوجوان های ما_ برای انتخاب دانشجوئه
و در ضمن فقط این آزمون های آزمایشی که بچه ها میدن فقط اینا رفت و برگشت مالیش سه چهار هزار میلیارد تومنه! حالا کتاب های مختلف خیلی سبز و گاج و نمیدونم این و اونو حساب کنید ببینید چقدررررر هزینه‌ش میشه. یعنی خونواده ها میرن پولشونو میریزن تو جیب این موسسه ها که بچه‌شون فلان دانشگاه قبول شه. یکی نیست بگه آقااااا! چرا همه حتما باید وارد دانشگاه بشن؟ هدف از دانشگاه رفتن چیه؟ ما اینهمه دکتر رو تو مملکتمون میخوایم چیکار؟ "ما به یه آدمی نیاز داریم موشک بسازه، همونقدر که به کسی نیاز داریم که دوچرخه تعمیر کنه "
فشارم زد بالا

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
کنکور باید سر جاش بمونه.
چون عدالت آموزشی از روش های دیگه بیشتر هست.
به نظرم افزایش ظرفیت و سهمیه المپیادیها بهترین راه چاره هست فعلا
ببخشید من متوجه نشدم فرمودید عدالت آموزشی؟ این چه عدالت آموزشی‌ایه که استعدادهای مختلف رو میکُشه؟ فلانی اگه قراره پزشک بشه باید تو زیست شناسی استعداد داشته باشه. تست‌های عربی و دینی و ادبیات و ریاضی و فیزیک بعدا تو حیطه تخصصیش اصلا قرار نیس ب دردش بخوره، پس نیازی بهشون نداره. شاید اون فرد واقعا تو زیست استعداد داره. اما این تست‌ها مانع میشن که یه استعداد به لیاقتش برسه

• شروع کننده موضوع

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
واقعا نمیدونم این چه شوخی مزخرفیه، یه میلیون دانش‌آموز شرکت میکنن، فقط هزارتاشون نهایتا دوهزارتاشون راضین از رتبه‌شون، بقیه افسرده میشن داغون میشن دچار مشکلات خانوادگی میشن بیماریای روانی میگیرن، یعنی شما فک کنید از هر یه میلیون نفر فقط هزار نفر مقبول واقع میشن، بقیه نابود، و تازه مثلا مملکت ما جمهوری اسلامیه میخواد دانش آموز مومن تحویل جامعه بده، کنکور میذاره بچه‌ها واقعا به دین علاقه مند بشن؟ یعنی واقعا ایا کسی ک تو کنکور دینی رو صد میزنه واقعا مومنه؟
مضحک‌ترین معیار برا ورود ب دانشگاهه به نظر من، بابا تو میخوای وارد دانشکده مهندسی بشی چه نیازی هست عبارت های پیچیده عربی رو بتونی معنی کنی؟
چا نیازی هست بدونی فلان بیت خواجوی کرمانی چند تا استعاره مصرحه و چندتا استعاره مکنیه داره؟ شما ک میخوای مهندس بشی باید ریاضی بلد باشی، فیزیک بلد باشی، شیمی بلد باشی، دیگه نمیدونم یه مهندس پتروشیمی به چه دردش میخوره تاریخ طبری در چه سالی نوشته شده؟
واقعا چه سیستم مزخرفیه ما داریم؟
میخوای آزمون مهندسی بگیری تو رشته های مربوط به مهندسی بگیر خب! نمییییفهمم اینکه جهش ضمیر تو فلان بیت اتفاق افتاده یا نه به چه درد مهندس میخوره؟ دلم میخواد سرمو یه جایی بکوبم یعنی! مضحک ترین و مزخرف تزین و مسخره ترین و به درد نخور ترین روش_که شک نکنید خلاقیت رو میکُشه در نوجوان های ما_ برای انتخاب دانشجوئه
و در ضمن فقط این آزمون های آزمایشی که بچه ها میدن فقط اینا رفت و برگشت مالیش سه چهار هزار میلیارد تومنه! حالا کتاب های مختلف خیلی سبز و گاج و نمیدونم این و اونو حساب کنید ببینید چقدررررر هزینه‌ش میشه. یعنی خونواده ها میرن پولشونو میریزن تو جیب این موسسه ها که بچه‌شون فلان دانشگاه قبول شه. یکی نیست بگه آقااااا! چرا همه حتما باید وارد دانشگاه بشن؟ هدف از دانشگاه رفتن چیه؟ ما اینهمه دکتر رو تو مملکتمون میخوایم چیکار؟ "ما به یه آدمی نیاز داریم موشک بسازه، همونقدر که به کسی نیاز داریم که دوچرخه تعمیر کنه "
فشارم زد بالا

خود کنکور بی مشکل نیست اما مشکل اصلی اون فرهنگی هست که میگه همه باید درس بخونن و اون موسساتی که فشار کنکور رو زیاد میکنن با ازمون ها و موسساتشون و کتاب هاشون.بقیه پست های من تو این تاپیک رو بخونید میفهمید چی میگم.

بالا