• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فیلم بینی روانشناسانه

فیلم بینی 6 مهر.

• رای‌دهندگان
    23
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
چه خوبه که هر هفته با هم فیلمی رو انتخاب کنیم ، نگاه کنیم و روی شخصیت هاش بررسی و نقد انجام بدیم ‌. همونطور که به داستان دقت میکنیم توی شخصیت پردازی هم نگاه دقیقی داشته باشیم و راجع به شخصیت های فیلم بحث کنیم .
هفته ای یه فیلم که زیاد وقت گیر نیست ، هست ؟ پس بیاید و فیلم های پیشنهادیتون رو اعلام کنید . فیلم هایی که فکر میکنید شخصیت هاش پتانسیل کشف شدن بالایی دارند و مناسب برنامه ی تاپیک هستند .
منتظرم8->

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
Identity خودش يه فيلم روانشناسانست كه به نظرم فوق العادس
موضوعشو نميگم چون اگه بگم يه جور اسپويل گندس...سرچ هم نكنيد...

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
یه سریال هست13reasons why به نظرم پتانسیل بالایی داره برای نقد .درباره خودکشی یه دختریه به اسم هانا بیکر،دختره قبل از مرگش دلایل خودکشیشو تو ۱۳نوار ذخیره کرده(بیشتر ازاین توضیح نمیدم چون مزه سریال از بین میره خودتون قسمت اول ببینید کلیت سریالو متوجه میشید ...)
ازخوبی های سریال اینه بازیگرا به خوبی انتخاب شدند شخصیت پردازیها سطحی نیست که نشه درکشون کرد تقریبا یکی از بهترین کارهای امسال نت فلیکس بود
اگرچه فصل دوم ساختش تایید شده اما فصل اول سریال داستان به خوبی تموم میشه نگران اینکه کشش بدن نباشید:D
خوب همون طور که از اسمش پیداس ۱۳ قسمته
ومن پیشنهادم اینه هر شب یه قسمتشو نقد کنیم

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
یه سریال هست13reasons why به نظرم پتانسیل بالایی داره برای نقد .درباره خودکشی یه دختریه به اسم هانا بیکر،دختره قبل از مرگش دلایل خودکشیشو تو ۱۳نوار ذخیره کرده(بیشتر ازاین توضیح نمیدم چون مزه سریال از بین میره خودتون قسمت اول ببینید کلیت سریالو متوجه میشید ...)
ازخوبی های سریال اینه بازیگرا به خوبی انتخاب شدند شخصیت پردازیها سطحی نیست که نشه درکشون کرد تقریبا یکی از بهترین کارهای امسال نت فلیکس بود
اگرچه فصل دوم ساختش تایید شده اما فصل اول سریال داستان به خوبی تموم میشه نگران اینکه کشش بدن نباشید:D
آخه سریال طولانی و وقت گیر تره... شاید استقبال صورت نگیره (شایدم بگیره) .آره به نظر منم شخصیت پردازی و اینا در قالب سریال خیلی بهتر و با جزییات بیشتر نمایش داده میشه و واسه بررسی خیلی خوبه . اما حوصله و زمان و دقت بیشتری رو میطلبه که شاید باعث بشه خیلیا رغبت نداشته باشن. بعدا نظر سنجی میکنیم ببینیم دوست دارن بچه ها یا نه

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
آخه سریال طولانی و وقت گیر تره... شاید استقبال صورت نگیره (شایدم بگیره) .آره به نظر منم شخصیت پردازی و اینا در قالب سریال خیلی بهتر و با جزییات بیشتر نمایش داده میشه و واسه بررسی خیلی خوبه . اما حوصله و زمان و دقت بیشتری رو میطلبه که شاید باعث بشه خیلیا رغبت نداشته باشن
اره قبول دارم اما من به خاطر اینکه که کاملا روانشناسیه و موضوع جالبی داره گذاشتم . باز نظر جمع مهم تره

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
خب دیگه همکاری کنید :D پیشنهاد بدید و کسایی که علاقه مندن اعلام آمادگی کنن8->
پیشنهاد خودم The Experiment 2010 عه . با اقتباس از یه آزمایش روانشناسی خیلی جالب ساخته شده و به موضوع تغییر عجیب رفتار آدم ها توی موقعیت های مختلف میپردازه . خیلی خوب میشه روی شخصیت هاش زوم کرد و چون تغییر رفتارو میخواد نشون بده ، اطلاعات خوبی درباره ی هر کاراکتر ارائه میده و میشه خوب درباره شون صحبت کرد.
یه خلاصه ای درباره ی آزمایش اصلی برای بیشتر آشنا شدن با موضوع کلی فیلم :آزمایش زندان استنفورد

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
آثار دیوید لینچ!

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
سریال خوبیه ها. من الان ولی نظرم اینه یکم مشکل داره از لحاظ داستانی. چرا؟ چون یه سری از دلایلی که میگه یکم مسخره ن و خب شی ایز سو هات قطعا میتونست ازین ویژگی استفاده کنه.. حالا اینجا جای نقدش نیست چیزه .. همین دیوید لینچ به نظر من به کارتون میاد.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
نیازی هست A Beautiful Mind رو معرفی کنم؟
زندگی جان نش(ریاضی دان برنده جایزه نوبل اقتصاد) هست.
برنده 4 جایزه اسکار و IMDB 8.2.
فیلم یه برهه ای از زندگی جان نش رو نشون میده که دچار اسکیزوفرنی هست و زندگیش رو عمیقا تحت تاثیر قرار میده. تا جایی که تحت تاثیر شخصیت های اسکیزوفرنیایی ای که تو ذهنش ساخته برای خودش یه هویت جدید میسازه.
برای آشنایی با اسکیزوفرنی و راه های کنار اومدن باهاش خیلی خوبه.

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دفترچه امید بخش 2012 Silver Linings Playbook پاترویزو سولیتانو (برادلی کوپر) پس از آنکه توسط مادرش از آسایشگاه روانی به خانه باز می‌گردد، تصمیم می‌گیرد که سبک زندگی خود را عوض کرده و گذشته‌ها را فراموش کند. او که به خاطر حمله به مردی که در خانه‌اش با همسر او مشغول عشق‌بازی بود، به آسایشگاه روانی منتقل شده‌بود، پس از بازگشت در صدد بر می‌آید که همسرش را دوباره بدست آورد. در این بین او با خواهر دوست همسرش تیفانی (جنیفر لاورنس) روبه‌رو می‌شود که به تازگی شوهر خود را در یک حادثه از دست داده‌است. در این بین رابطه‌ای دوستانه میان این دو بر قرار می‌شود.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
من که دیدم بیشتر از ۱۳ قسمته و a و b و اینا داره

mta9896

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
به نظرم Detachment فیلم خوبی هست البته من خودم موقع دیدنش اعصابم خرد شد حسابی، که نشون میده موفق بوده.

YasinMahdizadeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
گزینه ها زیاد شد، نظرسنجی بذارید به نظرم :)

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
یه سوال
فیلم روانشناسانه :-" به چه‌جور فیلمی میگویند ؟ :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
من به shutter island فکر میکنم. البته دز روانشناسیش سنگینه فکر کنم.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من به shutter island فکر میکنم. البته دز روانشناسیش سنگینه فکر کنم.
فکر نمیکنم shutter island محتوای روانشناسی زیاد خوبی داشته باشه. چون پایان باز داره. آخرش معلوم نیست طرف مشکل روانی داشته یا نه! نمیخوام اسپویل کنم ولی به هر حال پایانش اصلا جوری نبود که بشه یه برداشت مطلق داشت و گفت آره طرف مشکل روانی داره.
ولی اگه قراره برداشت کنیم که طرف مشکل روانی داشته، بله موافقم. فیلم خوبیه. حتی میتونه خصوصیات خیلی از ماها رو هم نشون بده.
پ.ن: میگم "طرف" چون اگه اسم بببرم اسپویل میشه :/

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من همه ی این فیلما رو ندیدم ، ینی بیشترشونو ندیدم ((: اما کاری که قراره تو این تاپیک انجام بدیم دیدن فیلم و دقت به شخصیت ها و ویژگی هاشون و در نهایت توصیف کردنه . پیشنهاداتون فیلم با محتوای "روانشناسانه" و خاص و پیچیده نباشه صرفا ، اتفاقا فیلم های با شخصیت هایی که فکر میکنید توصیفشون راحت تر و همزاد پنداری باهاشون محتمل تره به نظرم پیشنهاد های بهتری اند ‌.

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
نميدونم memento رو ديدين يا نه ولي عاليه

يه چيز تجربه ثابت كرده دموكراسي اينجور جاها ج نميده يكم ديكتاتوري عاليه

يعني شما از يه طرف خودتون فيلم رو انتخاب كني و واس هر فيلم سه چهار روز وقت بدين

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
نميدونم memento رو ديدين يا نه ولي عاليه

يه چيز تجربه ثابت كرده دموكراسي اينجور جاها ج نميده يكم ديكتاتوري عاليه

يعني شما از يه طرف خودتون فيلم رو انتخاب كني و واس هر فيلم سه چهار روز وقت بدين
خب چطوری میتونی شخصیت/شخصیتای این فیلم رو توصیف کنی ؟!جز یه سری اتفاقات اطلاعاتی از ویژگی هاشون بهت میده که بخوای بررسی کنی اصلا؟

بالا