• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حرفه ای های زیست تجربی/درصد بالای 70 در کنکور سال 94-96

• شروع کننده موضوع

attila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سلام
y%20%28755%29.gif

دوستانی که تو کنکور امسال یا دو سال گذشته تونستن درصد بالای 70 درصد رو بدست بیارن لطفا در مورد این درس مشاوره بدن .درمورد
منابعی که استفاده کردن
هر منبع رو به چه شکلی استفاده کردن
روش خاص مطالعه شون در هر قسمت و هم بصورت کلی چطور بوده
در هر بازه زمانی چی خوندن
دبیر خصوصی
فیلم اموزشی
کی جمع کردن و غیره : )
خلاصه هر چیزی که به ذهنشون میرسه تا تو این اول راه برا من پشت کنکوری که تازه میخواد بیاد تو وادی کنکور از این اشفته بازاری که از هر دهنی یه سخنی بیرون میاد نجات بده

یه راه میخوام ، راهی که از حرفه ای ها میشنوم و بهترین رو انتخاب میکنم

• شروع کننده موضوع

attila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
:-"

• شروع کننده موضوع

attila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

بچه ها من هر چقدر تو پی این زیست میرم به جواب خاصی نمیرسم .
منظورم از جواب خاص یه راه شاهانه و کم دردسر نیست..یه راه مطمعن ، ،یه راه منطقی،
یه راه که این دلم رو آروم کنه و بدونم سرمایه گذاری روی زیست یه ریسک بزرگ نیست : (

پ.ن:یعنی این انجمن درصد بالای 70 نداره؟ : - ؟

آخرین ویرایش:

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
من فک نکنم حرفه ای زیست باشم:د
ولی خب زیستو ۷۹ درصد زدم.زیست ۸۰ درصد وقتمو وزارتیا(کتابای عادی مدرسه)رو می‌خوندم.زیست خوندن قلق داره که با زدن تستای کنکور و تالیفیای خوب و بررسی دقیقشون دستتون میاد.به این صورت که مثلا تستی که می‌زدم اگر نکته جدیدی داشت می‌گشتم ببینم از کدوم صفحه و کدوم خط کتاب درسی طراحی شده هر گزینه ش.با این کار می‌خواستم یاد بگیرم چطور میشه از دید طراح کنکور به کتاب نگاه کرد.از یک زمانی به بعد هم فقط کتابو می‌خوندم و خودم جملات صحیح غلط طرح می‌کردم.نکات تستارو داخل کتاب وارد می‌کردم کنار مبحث مربوط به خودش.

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
زیست خیلی فراره و آدم زود فراموش می کنه ..اگه کسی روش خوبی داره بگه .

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
زیست خیلی فراره و آدم زود فراموش می کنه ..اگه کسی روش خوبی داره بگه .
برای فرار بودنش من تصویر سازی می کردم تو ذهنم.از کل سه کتاب من انیمیشن ساخته بودم تو ذهنم و واقعا کمک کننده بود.مطالبو با دلیل یاد بگیرید حفظ نکنید.حتی اگه شده تو ویکی پدیا بگردید و دلیل علمی شو پیدا کنید.و برای بعضی چیزا هم میتونید رمز بزارید.مثلا مراحل چرخه سلولی پروفاز متافاز آنافاز و تلوفاز بود ترتیبش.سرواژه ش میشه پمات.و از اینجور چیزا.

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
و یه مشکل دیگه هم اینکه من تو سوالای چند تا جمله صحیح / غلط هست مشکل دارم ...برای اونا چیکار باید کرد ؟

• شروع کننده موضوع

attila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
من فک نکنم حرفه ای زیست باشم:د
ولی خب زیستو ۷۹ درصد زدم.زیست ۸۰ درصد وقتمو وزارتیا(کتابای عادی مدرسه)رو می‌خوندم.زیست خوندن قلق داره که با زدن تستای کنکور و تالیفیای خوب و بررسی دقیقشون دستتون میاد.به این صورت که مثلا تستی که می‌زدم اگر نکته جدیدی داشت می‌گشتم ببینم از کدوم صفحه و کدوم خط کتاب درسی طراحی شده هر گزینه ش.با این کار می‌خواستم یاد بگیرم چطور میشه از دید طراح کنکور به کتاب نگاه کرد.از یک زمانی به بعد هم فقط کتابو می‌خوندم و خودم جملات صحیح غلط طرح می‌کردم.نکات تستارو داخل کتاب وارد می‌کردم کنار مبحث مربوط به خودش.
تست تالیفی خوب تو کدوم کتابا هسـ؟

• شروع کننده موضوع

attila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
من امسال کتابای همایش زیست عمارلو رو خوندم با موج ازمون و زیست تصویری مهروماه. 73 زدم
از عید شروع کرده بودم وقت نکردم هیچی تست بزنم حتی تستای کنکورارو . فقط کتابای عمارلو رو خوندم و هفته اخرم موج ازمون
خب پایه تست زدی : - "
نزدی؟؟ یعنی زیست در این حد؟؟ یا شما در اون حد؟؟

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری
من درصدم 70 بود .
اول اینکه بگم من هیچ مساله ای حل نکردم سر کنکور تو زیست . دریغ از یه ضرب . شمارشیا رو هم نزدم . 15 تا نزده داشتم . تو همون تایم خودش یا فکر کنم 5 مین کمتر .
کتابو بخورید :| خیلی متن کتابو بخونین .. حافظه تصویریتونو قوی کنین و جوری که الان بهتون بگم اون تصویره که انواع نورون رو معرفی میکرد قشنگ بیاد تو ذهنتون با جزئیاتش و تصویرش بیاد نه مطالبش..
من تست خیلی کم زدم و الگو یکمم گاج . اون فصلای آغازی و ویروس و اینا.. برای اینکه هی تکرار شه اسماش تو مغزتون.
وگرنه تست تاثیر خاصی نداره
نکته ی ترکیبی نخونین خودتون ترکیب کنین. یاد بگیرین مغزتون ترکیبی شه من دیگه آخرا زیستو با ریاضی هم میتونستم ترکیب کنم..ترکیای دور از ذهن و پرت حتی.. اما یاد بگیرین خودتون ترکیب کنین نه که نکته بخونین.
جزوه های دکتر عمارلو خوبن .
واسه جمع بندی موج آزمون زیست الگو آزموناش خوبن . سعی کنید تو 15 مین همه ی سوالا رو بخونین بعد جواب بدین بقیه رو .
همینا دیگه به ذهنم میرسه.. در ضمن به درصدای زیست قلمچیم توجه نکنین من 30-40 ام خیلی شده بود بزنم :))

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
ببینید کتاب درسی توی زیست مهم ترین منبع مطالعه باید باشه ... اما برای تست ... برای تست چنتا کتاب تو بازار هست ... من خودم همه کتابای خیلی سبز و الگو + IQ زیست گاج رو داشتم ... بهترین روش خوندن زیست به نظر من اینه :
اول کتاب درسی رو کامل بخونید ... این طوری که همراه با خوندن یه مداد و یه برگه دستتون باشه و هر نکته و سوالی که به صورت ترکیبی با فصل های دیگه به ذهنتون میرسه تویه اون برگه با جوابش بنویسید ... مثلا وقتی دارین تو فصل 10 پیش اون قسمت آخر فصل که میگه تو روده گاو آغازیانی هستند برای تجزیه سلولز باید ذهنتون فعال باشه و بتونید این مطلب رو با آخر فصل گوارش زیست 1 ترکیب کنید ... یعنی مثلا یه نکته بنویسید که : تو لوله گوارش گاو هم باکتری زندگی میکنه و هم آغازی ... این یه مثال خیلی ساده بود برای جا افتادن چیزی که میگم ...
وقتی که یه دور اینجوری یه درس رو خوندین میتونین برین از کتاب کمک درسی ( الگو یا خیلی سبز و نه IQ !!! اون برای بعدنه ... ) تست های اون درس رو بزنید و از توی اون تست ها هم یه سری نکات به دست میارین ... نکته های خوب رو باز هم توی اون برگه یا حاشیه کتاب بنویسین ... سوالایی که نزدین یا غلط زدین رو با ماژیک مارک میکنین و بعدا که اومدین دوباره این فصل رو تستاشو بزنید فقط سوالات مارک دار رو میزنید ... این کار رو باید تا آخر سال انجام بدین ... اونور سال دیگه باید کتاب الگو یا خیلی سبز که کنار درس میزدید رو تموم کرده باشید ... و باید از کتاب فوق العاده IQ استفاده کنین ... دوباره همین کارا ... یعنی یه فصل رو میخونید ( این دفعه با سرعت خیلی بیشتر متن رو میخونید چون قبلا چن بار خوندید اما باید نکاتی که نوشتین رو با دقت بخونین ) بعد میرید و از IQ تست میزنید ... توی هر فصل اول میرید سراغ IQ+ و اونارو بدون تایم میزنید ... اگه خوب زدین و راضی بودین دیگه فعلا اون فصل رو بذارید کنار و برید سراغ فصل هایی که خوب نزیدنشون ... اون فصلارو باید برید و کل سوالای اون فصل رو از IQ بزنید و باز نکته ها رو بنویسید ... همه این چیزایی که گفتم بدون وقته ... یعنی نیازی به وقت گرفتن نیست ... توی زیست عمیق شدن مهم تره ... اگه عمیق بشید سرعتتون خود به خود بالا میره ...
اونور سال همزمان با IQ باید سوالای خوب از فصلای مختلف به صورت آزمونی حل کنید ... مثلا کتابای سه سطحی ( یا سوالات مشقستان ) رو تهیه کنید و هر فصل رو به صورت آزمونی امتحان بدین ... رو فصلایی که مشکل دارین باید بیشتر وقت بذارین ... اصلا خسته نشین ... انقد وقت بذارین تا درست بشن ... بقیه که اون فصلا رو خوب میزنن آدم فضایی نیستن !!! اونا هم با تلاش به اونجا رسیدن ... مطمئن باشید که با تلاش شما هم میتونید برسید ...
+
زیست رو 86 زدم ...
:)

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
و یه مشکل دیگه هم اینکه من تو سوالای چند تا جمله صحیح / غلط هست مشکل دارم ...برای اونا چیکار باید کرد ؟
خودتون از تو کتاب سوالای صحیح غلط در بیارین و توی یه برگه یا حاشیه کتاب بنویسین ... اگه دقت کرده باشین رتبه های برتر همه میگن که خودمون سوال در میاوردیم یا نکته مینوشتیم ... این خیلی کمک میکنه که ذهن شما مثل ذهن طراح بشه ... یعنی خوتون بعد یه مدت میشید مثل طراحای این سوالا ... و بهترین کار ( که ما خودمون میکردیم ) اینه که با چنتا از دوستاتون سوال رد و بدل کنید ... یعنی همین صحیح غلطایی که خودتون در آوردین رو از هم بپرسین ... تو زنگای تفریح یا زنگ ناهار و نماز و ... که از وقت هم خوب استفاده کرده باشین ... :)

mohammad sefidian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
کتاب عبارت نامه زیست مهر و ماه شاید خوب باشه..

Nate

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان١
شهر
تهـران
اگه خوندن براتون سخته یا یکیو میخواین براتون توضیح بده و تو خونه داشته باشینش نه تو مدرسه یا کلاس، کانل رضا امیر خوبه. مخصوصا برا کسایی که خیلی تازه کار و یا خیلی خفنن، خیلی خوبه.
کلا توصیه میکنم. کاربردیه خیلی، و در ضمن، خیلی خیلی توصیه میکنم فقط کتابو بخونین. با تست خود نکته ها در میاد.
دیگه همین:]

بالا