• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون تیزهوشان درست یا غلط؟

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
خب همون طور که از عنوان تاپیک معلومه میخوام که راجب آزمون ورودی مدارس تیزهوشان صحبت کنیم;;)
که آیا این شیوه ی برگزاری آزمون درسته ؟:-/
یا اگه نه به نظرتون چه شیوه ای درست بود؟:-?
نظرتون راجب طراحی سوالا چیه؟(:/
چرا باید هر سال سوالا کلی غلط داشته باشه؟~X(
نظراتتون رو بگیدx:

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
چه استقبالی:|

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
این شیوه که معلومه غلطه

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
منم معتقدم غلطه
به نظر تو چه شیوه ای درسته؟ باید چطوری افراد با استعداد یا همون نخبه رو شناسایی کنن؟
من خودم معتقدم که هر کس یه استعدادی داره ولی خوب شناسایی افراد با استعداد چه سودی داره وقتی مدارس تیزهوشان استعداد یابی نمی کنن و افراد رو به استعدادشون نمی رسونن؟

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
من خودم معتقدم که هر کس یه استعدادی داره ولی خوب شناسایی افراد با استعداد چه سودی داره وقتی مدارس تیزهوشان استعداد یابی نمی کنن و افراد رو به استعدادشون نمی رسونن؟
اینم حرفیه به نظرم اونا بیشتر افراد درس خون رو شناسایی میکنن تا افراد با استعداد

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اینم حرفیه به نظرم اونا بیشتر افراد درس خون رو شناسایی میکنن تا افراد با استعداد
البته اینم در نظر داشته باشید که طبق تغییراتی که آزمون ورودی چند ساله کرده و طرح سوال رو دادن دست دانش پژوهان جوان درس خون بودن تاثیر چندانی نداره.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
البته اینم در نظر داشته باشید که طبق تغییراتی که آزمون ورودی چند ساله کرده و طرح سوال رو دادن دست دانش پژوهان جوان درس خون بودن تاثیر چندانی نداره.
چند سال اخیر؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
چند سال اخیر؟
دقیقا بعد از سالی که شما آزمون دادید فکر کنم. قبل از اون تا جایی که میدونم سوالات با آزمون نمونه دولتی یکی بود.
اگه اینطور نیست ممنون میشم بگید.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
دقیقا بعد از سالی که شما آزمون دادید فکر کنم. قبل از اون تا جایی که میدونم سوالات با آزمون نمونه دولتی یکی بود.
اگه اینطور نیست ممنون میشم بگید.
قبل از ما یکی نبود بعد از ما هم یکی نیست.

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
کلا این آزمون از پایه غلطه

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
میشه اینطوری بحث کرد که اصلا چرا باهوشارو از بقیه جدا کنن؟

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
میشه اینطوری بحث کرد که اصلا چرا باهوشارو از بقیه جدا کنن؟
اتفاقا میخواستم بحث رو به اینجا هم بکشونم به نظر من هر کسی استعدادی داره و نباید دانش آموزا رو به دو گروه عادی و استثنایی تقسیم کنن
باید استعداد هر کسی رو جدا گانه کشف کنن مثلا یکی توی ادبیات استعداد داره یکی توی کامپیوتر
مسئله ی بعدی هم اینه که کلا استعداد های درخشان هم از نظر امکانات و احترامی که به دانش آموز میزان و معلمان خیلی چیز های دیگر بهتره به نظرم این امکانات باید توی همه ی مدارس باشه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اتفاقا میخواستم بحث رو به اینجا هم بکشونم به نظر من هر کسی استعدادی داره و نباید دانش آموزا رو به دو گروه عادی و استثنایی تقسیم کنن
باید استعداد هر کسی رو جدا گانه کشف کنن مثلا یکی توی ادبیات استعداد داره یکی توی کامپیوتر
مسئله ی بعدی هم اینه که کلا استعداد های درخشان هم از نظر امکانات و احترامی که به دانش آموز میزان و معلمان خیلی چیز های دیگر بهتره به نظرم این امکانات باید توی همه ی مدارس باشه
شما کاملا درست میگید ولی الان مدارس کشور افتضاحن و مدارس سمپاد یکم از افتضاح بهتر منحل کردن سمپاد یعنی از بین بردن یه چند تا مدرسه ای که از بقیه یکم بهترن.

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
شما کاملا درست میگید ولی الان مدارس کشور افتضاحن و مدارس سمپاد یکم از افتضاح بهتر منحل کردن سمپاد یعنی از بین بردن یه چند تا مدرسه ای که از بقیه یکم بهترن.
سمپاد دیگه مثل قبلا قوی نیست. تو تهران(و احتمالا بقیه شهرهای بزرگ) غیر انتفاعی ها (که شهریه هم زیاد میگیرن) امکاناتشون خیلی بهتره.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
آره ای کاش مدارس از جمله همین سمپاد یکم پیشرفته کنه

• شروع کننده موضوع

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
سمپاد دیگه مثل قبلا قوی نیست. تو تهران(و احتمالا بقیه شهرهای بزرگ) غیر انتفاعی ها (که شهریه هم زیاد میگیرن) امکاناتشون خیلی بهتره.
من دبستانم رو تا سال پنجم غیر انتفاعی بودم و به هیچکس توصیه نمیکنم البته بعضی هاشون خوبن

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر

تا سال 89 ک ورودی ما بود ، آزمون فقط از ریاضی و علوم و ادبیات بود .
ک طبیعتا درس های چالشی ابتدایی اینا بودن .

اما سال بعدش گفتن برای این ک اصراف نشه :-w:-w میخوان آزمون تیزهوشان و نمونه رو یکی کنن ، و خوب این باعث شد توی امتحان ورودی تیزهوشان درس هایی مثل تاریخ جغرافی قرار بگیرن ک صرفا خرخونی می خواد . نه هوش . پس ورودی های خرخون تر و با خلاقیت کمتری داریم ( ب چشم می بینم )

پ.ن : قصد توهین ب ورودی های جدید رو ندارم . ممکنه کسی تو همین ورودی ها از خلاق های نسل ما هم خلاق تر باشه . اما ب نظرم اگر درصد بگیریم ، بچه های باهوش کمتری وارد تیزهوشان میشن .

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
تا سال 89 ک ورودی ما بود ، آزمون فقط از ریاضی و علوم و ادبیات بود .
ک طبیعتا درس های چالشی ابتدایی اینا بودن .

اما سال بعدش گفتن برای این ک اصراف نشه :-w:-w میخوان آزمون تیزهوشان و نمونه رو یکی کنن ، و خوب این باعث شد توی امتحان ورودی تیزهوشان درس هایی مثل تاریخ جغرافی قرار بگیرن ک صرفا خرخونی می خواد . نه هوش . پس ورودی های خرخون تر و با خلاقیت کمتری داریم ( ب چشم می بینم )

پ.ن : قصد توهین ب ورودی های جدید رو ندارم . ممکنه کسی تو همین ورودی ها از خلاق های نسل ما هم خلاق تر باشه . اما ب نظرم اگر درصد بگیریم ، بچه های باهوش کمتری وارد تیزهوشان میشن .
ازمون شما هم همچین ازمون درستی نبوده.

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه