• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر موسیقی بر بدن

• شروع کننده موضوع AHN
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

AHN

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فارابی
شهر
بندرلنگه
سال فارغ التحصیلی
97
من چند تا از موسیقیدانان بزرگ رو میگم سن مرگشونم میگم قضاوت با شما دوستان :

✔️ مالبیران ، استاد معروف موسیقی در ۲۷ سالگی در حین اجرای موسیقی سکته قلبی کرده می میرد.

✔️ پرو گولوزی، نوازنده ایتالیا در۲۶ سالگی مرده.

✔️ بیلینی ایتالیایی در ۳۴ سالگی مرده.

✔️ موریس جبر ، فرانسوی در ۴۰ سالگی مرده.

✔️ شوسون ، فرانسوی در ۳۰ سالگی مرده.

✔️نیکولا گوبرینی ، فرانسوی در۲۷ سالگی مرده.

✔️ ژرارلد بیژه یا ژان بیژه ، نوازنده فرانسوی در ۳۷ سالگی مرده.

✔️ مندلس ، نوازنده آلمانی در ۳۸ سالگی مرده .

✔️ هوگو ولف ، نوازنده آلمانی در ۴۳ سالگی مرده.

✔️ مارکس ورگر ، نوازنده آلمانی در ۴۳ سالگی مرده.

✔️ موتزارت! ، که خیلی معروف تشریف دارن ایشون، نوازنده اتریشی در ۳۵ سالگی مرده

✔️ شوبرت ، در ۳۳ سالگی مرده ، ایشون هم اتریشی هست.

✔️ لانر ، در۴۲ سالگی مرده.

✔️ بتهوون ، در ۳۰ سالگی به کلی کر و از ضعف اعصاب سر انجام دیوانه می شود.

✔️ باخ ، موسیقی دان اتریشی اختلال حواس و سرانجام کوری گرفتار شد.

✔️ موتزارت و شوفن ، دو تن از موسیقی دان های نامی دچار ضعف قوا و سل شدند.

✔️ شوبرت ، وادلر ، مدنس و دوکونیسیو ، هر ۴ نفر به اختلالات عصبی و پریشانی فکر و کشمکش های روحی گرفتار شدند.

✔️ شومان و دو وراک ، ضعف اعصاب شدید گرفتند و سرانجام دیوانه شدند

✔️ فرنک وکهندل ، موسیقی دان آلمانی ، ماریا آلنا ، خواننده ایتالیا ، موریس جابل ، نوازنده فرانسوی هر سه تن مبتلا به نابینایی شدند .

✔️ خود نیچه ، با دیوانگی می میره.

در آخر هم یه داستان جالب عرض میکنم ، داستان عجیبیه که خود اروپایی ها نقل کردن راست و دروغش با خودشون ، تاریخ درباره یکی از نوابغ موسیقی به نام ” نیکولو پاگانینی ” که او را ویولنیست شیطان! می نامیدند و زنها از صدای ویولنش بی اختیار هق هق افتاده و غش می کردند حکایت آموزنده ای دارد ، در شهر نیس اجازه نمی دادند جسد ” پاگانی “ در گورستان به خاک سپرده شود. جسد ویولنیستی که عمری را با هرزگی و انحراف جنسی گذرانده مدت ۵۶ سال تمام این گور به آن گور می شود، و زمین هیچ قبرستانی آنرا در بر نمی گیرد، مردم اطراف قبرستان شکایت می کردند، چرا؟ زیرا هر جا به خاک سپرده می شود بزودی مردم آن حدود ، ادعا می کنند که شبها از داخل قبر صدای نواختن آهنگ ویولن مخلوط با صدای جهنمی بلند می شود و تقاضا می کنند جسد را از آنجا به جایی دیگر منتقل کنند و برای پسر بیچاره اش چاره ای جز این نمی ماند که جسد پدر نفرین شده اش را ۵۶ سال تمام ، این قبرستان به آن قبرستان ببرد خوب برید خودتون ی جست و جویی بفرمایید در مورد احکام اسلامی و روایات ائمه در مورد لهو و لعب و تاثیری که بر زندگی میذارن “ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون! ” ما هدف دیگه ای از آفرینش داریم ، نری فلان آهنگ رو گوش کنی بهمان آهنگ گوش کنی. سوالاتی براتون پیش اومده ، حالا موسیقی سنتی گوش کنیم ؟ شهرام ناظری خوبه؟ شجریان خوبه؟ سوالات عین اینه که، استامینوفن بخوریم؟ دیفن هیدرامین بخوریم؟ پنیسیلین بزنیم یا نه؟ من به تو میگم نه موسیقی غربی نه هیچی، بحث من با خود موسیقیست ، اگر بلدی درست استفاده کنی، استفاده کن، علت ۷۰% تصادفات ، موسیقی شناخته شده، طرف میشینه پشت فرمان ، ریتم میگیره ، پاشو رو گاز فشار میده . یا ببینید گوش کردن سخنرانی از روی نوار یا رادیو ، خواب آوره ، مخصوصا اونایی که یکنواخت صحبت می کنن، دارو از این بهتر ؟ درست استفاده کن ، البته بخش مذهبیش بماند که من اعتقاد دارم به صدای زن نامحرم نباید گوش بکنم و مسائل دیگه، من فقط تو این جلسه اومدم از نظر پزشکی بررسی کردم.
..................
این متنو من از کانال رائفی پور اوردم نظرتون درباره تاثیر موسیقی بربدن چیه
+من سخنرانیشو چند سال پیش که گوش دادم درباره روشی برای القا مطلب به ضمیر ناخوداگاه صحبت میکرد به اسم ریور سینگ یا نهان سازی این جوری که اهنگو از اخر به اول گوش میدادی یه مفهومی از توش استخراج میشد
.........

آخرین ویرایش:

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
من چند تا از موسیقیدانان بزرگ رو میگم سن مرگشونم میگم قضاوت با شما دوستان :

✔️ مالبیران ، استاد معروف موسیقی در ۲۷ سالگی در حین اجرای موسیقی سکته قلبی کرده می میرد.

✔️ پرو گولوزی، نوازنده ایتالیا در۲۶ سالگی مرده.

✔️ بیلینی ایتالیایی در ۳۴ سالگی مرده.

✔️ موریس جبر ، فرانسوی در ۴۰ سالگی مرده.

✔️ شوسون ، فرانسوی در ۳۰ سالگی مرده.

✔️نیکولا گوبرینی ، فرانسوی در۲۷ سالگی مرده.

✔️ ژرارلد بیژه یا ژان بیژه ، نوازنده فرانسوی در ۳۷ سالگی مرده.

✔️ مندلس ، نوازنده آلمانی در ۳۸ سالگی مرده .

✔️ هوگو ولف ، نوازنده آلمانی در ۴۳ سالگی مرده.

✔️ مارکس ورگر ، نوازنده آلمانی در ۴۳ سالگی مرده.

✔️ موتزارت! ، که خیلی معروف تشریف دارن ایشون، نوازنده اتریشی در ۳۵ سالگی مرده

✔️ شوبرت ، در ۳۳ سالگی مرده ، ایشون هم اتریشی هست.

✔️ لانر ، در۴۲ سالگی مرده.

✔️ بتهوون ، در ۳۰ سالگی به کلی کر و از ضعف اعصاب سر انجام دیوانه می شود.

✔️ باخ ، موسیقی دان اتریشی اختلال حواس و سرانجام کوری گرفتار شد.

✔️ موتزارت و شوفن ، دو تن از موسیقی دان های نامی دچار ضعف قوا و سل شدند.

✔️ شوبرت ، وادلر ، مدنس و دوکونیسیو ، هر ۴ نفر به اختلالات عصبی و پریشانی فکر و کشمکش های روحی گرفتار شدند.

✔️ شومان و دو وراک ، ضعف اعصاب شدید گرفتند و سرانجام دیوانه شدند

✔️ فرنک وکهندل ، موسیقی دان آلمانی ، ماریا آلنا ، خواننده ایتالیا ، موریس جابل ، نوازنده فرانسوی هر سه تن مبتلا به نابینایی شدند .

✔️ خود نیچه ، با دیوانگی می میره.

در آخر هم یه داستان جالب عرض میکنم ، داستان عجیبیه که خود اروپایی ها نقل کردن راست و دروغش با خودشون ، تاریخ درباره یکی از نوابغ موسیقی به نام ” نیکولو پاگانینی ” که او را ویولنیست شیطان! می نامیدند و زنها از صدای ویولنش بی اختیار هق هق افتاده و غش می کردند حکایت آموزنده ای دارد ، در شهر نیس اجازه نمی دادند جسد ” پاگانی “ در گورستان به خاک سپرده شود. جسد ویولنیستی که عمری را با هرزگی و انحراف جنسی گذرانده مدت ۵۶ سال تمام این گور به آن گور می شود، و زمین هیچ قبرستانی آنرا در بر نمی گیرد، مردم اطراف قبرستان شکایت می کردند، چرا؟ زیرا هر جا به خاک سپرده می شود بزودی مردم آن حدود ، ادعا می کنند که شبها از داخل قبر صدای نواختن آهنگ ویولن مخلوط با صدای جهنمی بلند می شود و تقاضا می کنند جسد را از آنجا به جایی دیگر منتقل کنند و برای پسر بیچاره اش چاره ای جز این نمی ماند که جسد پدر نفرین شده اش را ۵۶ سال تمام ، این قبرستان به آن قبرستان ببرد خوب برید خودتون ی جست و جویی بفرمایید در مورد احکام اسلامی و روایات ائمه در مورد لهو و لعب و تاثیری که بر زندگی میذارن “ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون! ” ما هدف دیگه ای از آفرینش داریم ، نری فلان آهنگ رو گوش کنی بهمان آهنگ گوش کنی. سوالاتی براتون پیش اومده ، حالا موسیقی سنتی گوش کنیم ؟ شهرام ناظری خوبه؟ شجریان خوبه؟ سوالات عین اینه که، استامینوفن بخوریم؟ دیفن هیدرامین بخوریم؟ پنیسیلین بزنیم یا نه؟ من به تو میگم نه موسیقی غربی نه هیچی، بحث من با خود موسیقیست ، اگر بلدی درست استفاده کنی، استفاده کن، علت ۷۰% تصادفات ، موسیقی شناخته شده، طرف میشینه پشت فرمان ، ریتم میگیره ، پاشو رو گاز فشار میده . یا ببینید گوش کردن سخنرانی از روی نوار یا رادیو ، خواب آوره ، مخصوصا اونایی که یکنواخت صحبت می کنن، دارو از این بهتر ؟ درست استفاده کن ، البته بخش مذهبیش بماند که من اعتقاد دارم به صدای زن نامحرم نباید گوش بکنم و مسائل دیگه، من فقط تو این جلسه اومدم از نظر پزشکی بررسی کردم.
..................
+من سخنرانیشو چند سال پیش که گوش دادم درباره روشی برای القا مطلب به ضمیر ناخوداگاه صحبت میکرد به اسم ریور سینگ یا نهان سازی این جوری که اهنگو از اخر به اول گوش میدادی یه مفهومی از توش استخراج میشد
.........
میدونم خیلی از حرفاش چرته:Dولی اینکه موسیقی تاثیر منفی داره یانه رو‌بررسی کنید
با توجه به اینکه در انجمن مباحث علمی هستیم، استدلال باید علمی باشد.
1. مثال هایی از چند موسیقی دان معروف آوردن و مرگ زودرس آن ها به هیچ عنوان استدلالی علمی نیست. باید توجه داشت که در هر جمعیتی استثنا وجود دارد و نمی توان با انتخاب چند مورد خاص از یک جمعیت که به طور آگاهانه برای فریب فرد انتخاب شده اند نتیجه علمی یا منطقی گرفت. یک نمونه گیری صحیح باید رندوم باشد و احتمال انتخاب هر عضو وجود داشته باشد، آن عضو با فرضیات ما منطبق باشد یا نه. لذا یک نگاه سطحی به این لیست غیر علمی بودن آن را مشخص می کند کما اینکه اگر علمی بود می بایست به کمک یک برنامه کامپیوتری، یا حداقل به کمک ده بیست سی چهل!، از میان 100 موسیقی دان که به طور اتفاقی انتخاب شده بودند میانگین سنی را بررسی می کرد و نتایج را ارئه مي داد.(بماند که برای چنین ادعایی باید داده بیشتری از 100 انتخاب رندوم و حتما بسیار بیشتر از 20 داده تصفیه شده و شبهه علمی ارائه داد)
بگذارید این بحث نمونه گیری که نکته ای مهم در علم است و یکی از راه های تشخیص شبهه علم را با مثال بیشتر باز کنم:

-نمونه گیری دروغین:
روش نمونه گیری صحیح را توضیح دادم، حالا به مثال هایی مشابه، ساخته خودم، که علمی به نظر می رسند ولی می توان فهمید که کاملا نامربوط هستند توجه کنید:
A) علم باعث کاهش طول عمر می شود:
به لیست 16 دانشمند که بسیار جوان مرده اند توجه کنید:
https://www.famousscientists.org/great-scientists-died-before-40/
B) نوشتن باعث کاهش طول عمر می شود:
به لیست 30 نویسنده که جوان مرده اند توجه کنید:
https://www.forbes.com/special-report/2011/30-under30-12/30-under-30-12_dead.html
C) ورزش باعث کاهش طول عمر می شود:
به لیست های زیر توجه کنید:
http://www.tsmplug.com/top-10/best-athletes-who-died-playing-sports-in-prime-career/
https://dailyfunlists.com/20-athletes-that-died-before-their-career-was-over/3/
--> نتیجه: ورزش، نوشتن، علم آموزی و موسیقی باعث کاهش طول عمر می شوند!

- نکته دیگر حجم داده ها است:
آیا 20 مثال براي اثبات یک حکم کلی درباره موسیقی دان ها کافی است؟ مگر تعداد موسیقی دان ها چقدر است که اینقدر زودمرگ دارند؟
صرفا در بریتانیا 6.7 میلیون کودک(و 74 درصد بزرگسالان کل بریتانیا) در حال حاضر می نوازند:
http://gb.abrsm.org/en/making-music/4-the-statistics
20 نفر در کل جهان کمی کم به نظر می رسد مگر نه؟
یعنی این آمار صرفا 0.000298 درصد نوازندگان فقط بریتانیا می شود چه برسد به دنیا

2. ادعاهای افراد نامعلوم درباره صدای ویولون در جهنم(از کجا فهمیده اند که صدای جهنم است؟!) بیشتر شبیه یک شوخی است تا یک حقیقت علمی و نظر شاهدان غیر متخصص در محیط غیر کنترل شده و بدون ارائه شواهد علمی کاملا بی ارزش است، کما اینکه حداقل چند هزار نفر ادعا می کنند توسط موجودات فضایی(!) با سر های بزرگ(!) دزدیده شده اند و بازگردانده شده اند و همچنین چندین نفر حاضرند به تمام مقدسات و علم قسم بخورند که دیروز الویس پریسلی(!) را در خیابان دیده اند!

3. برسیم به بحث علمی بر سر تاثیرات موسیقی:
نظر فعلی علم درباره موسیقی مثبت است و تحقیقات واقعی در شرایط کنترل شده و بدون bias نشان داده اند که نواختن آلات موسیقی تاثیر مثبت بر سلامت روحی روانی افراد و خوشحالی دارد و با وجود جست و جو فراوان، بنده هیچ مقاله علمی در رابطه با تاثیر موسیقی بر کاهش طول عمر نیافتم، شما اگر پیدا کردید حتما به اشتراک بگذارید
https://link.springer.com/article/10.1023/A:1019712522302

آخرین ویرایش:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
آخوند همیشه در طول تاریخ ضد هر گونه فرهنگ، هنر و ادب بوده و هست و در همین راه دائما در تلاش برای نابودی اوناست!
بهتره آدم عمر عزیزشو زیاد سر حرفای این جماعت تلف نکنه! :)

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
لابد پیرپاتالائیم مثل جنتی و خمینی و...رو هم برای قران و افزایش طول عمر مثال میزنن=))=))=))

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
بابا شما ابی رو نگاه کن، بزنم به تخته 70 سالشه، سرحالم هست، البته یه نکته ای هست که قاری قرآن بوده جونیاش.

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
.........
میدونم خیلی از حرفاش چرته:Dولی اینکه موسیقی تاثیر منفی داره یانه رو‌بررسی کنید
معمولا میگن نبین کی گفته، ببین چی گفته... ولی یه استثناهایی هم مثل این آقا وجود دارن که خداییش باید ببینی کی گفته تا وقتتو الکی صرف شنیدن خزعبل نکنی.
پ.ن. خداییش رائفی پور؟!؟!

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
تاثیر که داره خوب ولی تاثیر سطحی

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
رایفی پور فن سخنوری و شارلاتان بازی خوبی داره
و به نظرش میتونه هر گونه ادعای مزخرفی رو به کرسی بنشونه.
بیش از این وقتتون رو با حرفاش تلف نکنین که ضرر کردید.

YasinMahdizadeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
1. اگر به لیست هنرمندانی که ارائه داده دقت کنید، بعضیاشون هنرمندهای قدیمی و قرن 18 یا 19 هستن. در زمان های گذشته به علت جنگ ها، بیماری ها و ... طول عمر افراد به طور میانگین از اکنون کوتاه تر بوده و این موضوع فقط شامل موسیقی دان ها نمی شده، کشیش ها هم ( احتمالا ) بیشتر از 40 یا 50 سال عمر نمی کردند. (;
2. ارائه کردن چند نمونه برای اثبات یک حرف کافی نیست.
3. به عنوان مثال نقض 5 نفر از موسیقی دان ها و هنرمندان قرن اخیر می تونم نام ببرم، بعضی هاشون بیشتر از 70 سال سن دارن:

1. پل مک کارتنی - 75 سال - از 1942 تا کنون

427px-Paul_McCartney_black_and_white_2010.jpg

Paul McCartney از اعضای گروه بیتلز بود. گروه بیتلز، با رهبری جان لنون، از بزرگ ترین گروه های موسیقی تمام دوران ها به شمار میره و بعضی ها عقیده دارن که بیتلز، پرفروش ترین گروه موسیقی در تمام دوران ها بوده.

2. کیتارو - 64 سال - از 1953 تا کنون

250px-Kitaro_tehran_2014_concert_%281%29.JPG

کیتارو، موسیقی دان ژاپنی و مشهوریه. تلویزیون و جاهای مختلف از کارهای ایشون استفاده می کنن.

3. راجر واترز - 74 سال - از 1943 تا کنون

RogerWaters.jpg

از اعضای بنیان گذار پینک فلوید

4. مایکل جکسون - 51 سال - از 1958 تا 2009

Michael_Jackson_in_1988.jpg

قول معروف اینه که مایکل جکسون به علت اشتباه پزشکی مرد، وگرنه ( احتمالا ) بیشتر از 51 سال می تونست عمر کنه.

5. دیوید گیلمور - 71 سال - از 1946 تا کنون

rs-232469-GettyImages-489707274.jpg

از اعضای پینک فلوید

آخرین ویرایش:

mta9896

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه موضوعی هم هست که میگه هنرمندان اکثرا به دلیل روح حساسشون و اینکه اونقدر خودشونو وقف هنر می کنن که از خودشون غافل می مونن ممکنه دچار بیماری و مرگ های زودرس بشن. معمولا در تایید این حرف و اینکه هنرمند خودش مثل شمع سوخته تا هنرش برای دیگران جاودان بمونه، مثالایی مثل شوبرت و بتهوون و سید برت و ... میارن، نه برای اینکه بگن موسیقی خطرناکه و آدمو می کشه.
در ضمن اینا خودشون سازندگان موسیقی بودن و اینکه زود مردن یا نه به سبک زندگی خودشون بستگی داره و زمانی که توش زندگی می کردن. مثلا یارو تو جنگ کشته شده دلیل نیس که موسیقی نابودش کرده.
ایشالا هرچی چرت و پرت از این دست هست بقای عمر دیوید گیلمور و امثالهم باشه D :

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
نه برای اینکه بگن موسیقی خطرناکه و آدمو می کشه.
نه دوست عزیز فرمایش شما متین ولی سابقا در کتب احکام مشاهده می‌کردیم که مردم رو از یادگیری فن موسیقی و نواختن ساز و خواندن آواز نهی میکردن چون «ائمه و پیغمبران هیچگاه موسیقی را توصیه نمی‌کردند» و الان اینها زمینه چینی برای اینه که بگن موسیقی ضرر داره به همین علت در دین اسلام بهش توصیه نشده!

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
نه دوست عزیز فرمایش شما متین ولی سابقا در کتب احکام مشاهده می‌کردیم که مردم رو از یادگیری فن موسیقی و نواختن ساز و خواندن آواز نهی میکردن چون «ائمه و پیغمبران هیچگاه موسیقی را توصیه نمی‌کردند» و الان اینها زمینه چینی برای اینه که بگن موسیقی ضرر داره به همین علت در دین اسلام بهش توصیه نشده!
واقعا خیلی این دلایلشون آزار دهنده س. حالا مگه موسیقی اون زمان چی بوده؟ همون "اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب" بوده دیگه. موسیقی زمان اونها درباره شرح تجاوزت و حملاتشون به قبایل دیگه یا در توصیف زیبایی گله شتر و گوسفندانشون یا در پاچه خواری از والی یه منطقه بوده که مثلا بذاره از سهم آب مزرعه ش استفاده کنه. اگه خیلی به خودشون فشار میاوردن شاید چند بیت هم در وصف معشوق میگفتن که اونم به هزلیات تنه میزده.
موسیقی الآن بخش جدایی نشدنی زندگی هر کسی هست و خیلی مفاهیمو منتقل میکنه.
پ.ن. البته همین حالاشم موسیقی چرت و پرت خیلی هست و واقعا نمیشه ازشون دفاعی کرد... بحث ما موسیقی باارزش و با مفهومه نه خزعبلاتی که هرروز به اسم موسیقی مثل قارچ از راههای مختلف پخش میشن...

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
من اقاي رايفي پورو نميشناسم زياد ولي يه ويديو ديدم كه گفته ارمانهاي توپاك شكور (هيپ هاپ) با ارمانهاي ما يكي هست و چرا يايد رپ غير مجاز باشه
يعني موسيقي رپ مورد تاييد ايشونه !!!!
در مورد كل موسيقي يه چيزي اين موردي خوندم ولي يهطور دگه
خلاصش اينبود كه موسيقي به ادم انرژي ميده كه بايد اين انرژي به نحوي تخليه شه وگرنه ....
البته من صحت اين حرف كه گفتم رو نمي دونم
فقط خواستم بگم اينطور حرف هايي هم وجود داره

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
واقعا خیلی این دلایلشون آزار دهنده س. حالا مگه موسیقی اون زمان چی بوده؟ همون "اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب" بوده دیگه. موسیقی زمان اونها درباره شرح تجاوزت و حملاتشون به قبایل دیگه یا در توصیف زیبایی گله شتر و گوسفندانشون یا در پاچه خواری از والی یه منطقه بوده که مثلا بذاره از سهم آب مزرعه ش استفاده کنه. اگه خیلی به خودشون فشار میاوردن شاید چند بیت هم در وصف معشوق میگفتن که اونم به هزلیات تنه میزده.

این حجم از کلیشه و دیگرستیزی (عرب ستیزی) بی سابقه ست : | حداقل اون شعر رو کامل میخوندی و معنیشو درست متوجه میشدی : |

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
این حجم از کلیشه و دیگرستیزی (عرب ستیزی) بی سابقه ست : | حداقل اون شعر رو کامل میخوندی و معنیشو درست متوجه میشدی : |
آره خودمم حس میکنم لحنم تند بود اما اگه برید و شعرهای قدیمی عربی رو بخونید میبینید مفاهیمشون اکثرا اینها بوده و هنوز در ادامه ضدفرهنگ عصر جاهلیشون شعر میگفتند. حتی بعد از پیامبر هم مفاهیم توی همین رِنج بودن. به ما فقط چندتایی که موضوعاتشون ارزشی بوده رو نشون دادن که بعضیاشو مثلا پیامبر هم تایید و تحسین میکرده.
ولی موسیقی زمان اونها اصلا با زمان حال قابل مقایسه نیست و موسیقی زبان مشترک خیلیاس. منظور اصلیم بخش دوم حرفم بود.
بهرحال بازم بابت لحنم متاسفم

بالا