• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اختلاف سنی و ازدواج

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
ایا در مقوله ی ازدواج اختلاف سنی اهمیت داره و اگر هست به نظر شما چه دلیلی داره و حداقل یا حد اکثر چه قدر باید باشد.و به نظرتون این مهمه که کدوم یک از طرفین بزرگتر باشه؟

آخرین ویرایش:

forest

forest
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظر من شرط اول علاقه است ولی اختلاف سنی زیاد هم میتونه در مواردی مشکل ساز بشه به دلیل تفاوت نسل و دیدگاه ها ولی در نهایت به خود افراد خیلی بستگی داره

مشکات

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
برای خیلی ها مهمه برادران دهه 60 ای دنبال دخترای 70 و ب پایین اند حتما مهمه ک خیلی از پسرا دنبال دخترای کوچکتر از خودشون
اما خب ب نظر خودم هر چقدر سنت ب همسرت نزدیک تر باشه بهتره
دیگه نهایتا آقا از خانم 4 سال بزرگتر باشه
البته همه چیز به ب خود افراد نوع تربیتشون شخصیتشون
تجربیاتشون و...برمیگرده
بیشتر از همه چیز علاقه مهمه

آخرین ویرایش:

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
مثلا اگه هم سن باشن چی میشه؟ :-? کسی تجربه ای نداشته؟ :D
یه روانشناس میگفت چون سن عقلی دخترا زودتر از مرداست اگر همسن باشن خانم میتونه آقا رو مدیریت کنه و این خوبه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نزدیکا بجنورد
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
مثلا اگه هم سن باشن چی میشه؟ :-? کسی تجربه ای نداشته؟ :D
سن عقلی خانوم ها همون جور ک آینده جان گفت زود تر از مردا ب بلوغ میرسه و هنگامی هم ک خانوم و آقا هم سن باشن ممکنه روی اختلاف نظر ها مشکل ب وجود بیاد، اگر آقا بزرگ تر از خانوم باشه نظر هاشون باهم یکیه و اختلاف هاشونو با هم ب هر طریقی ک شده برطرف میکنن
:D

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
نظر بنده این هست که هر شخص بلوغ فکری خاص خودش را دارد
بنده زوجی را میشناسم که همسن یکدیگر هستند و زندگی خوبی دارند و این زندگی بر میگردد به بلوغ فکری آن دو نفر
برای مثال مرد از همسن و سال های خود افکار عمیق و بزرگ تری را دنبال میکند و می تواند با همسر خود سازگار باشد
.
همانطور که گفتم کاملا فردی ست و با توجه به خصوصیات طرف مقابل میتوان نظر داد چ بسا دختری هست ک به بلوغ فکری نرسیده ست و بالعکس
ولی در نگاهی جامع میتوان گفت باید مرد سن بیشتری داشته باشد تا افکار برای زندگی مشترک همخوانی بیشتری کسب کنند
پ.ن:چ سخته اینطوری تایپ کردن-_-

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ببینید درسته که بلوغ عقلی خانم ها زود تر اتفاق میفته ولی تا حدود 25 سالگی واسه هر دو کامل شده دیگه! و نمیشه گفت چون خانما زودتر به بلوغ میرسن پس تو همه سنین عاقل تر هستن.

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام
شرط زندگی موفق تکامل عقلی مشابه طرفینه!
همونجوری که تو دنیای اطرافمون میبینیم ممکنه خانومی با سن اجتماعی کامل ، مانند دختر نوجوانی رفتار کنه
یا آقایی که در نهایت بزرگسالی همچنان شیطنت های نوجوانیش رو داره .
فکر میکنم سن ملاک نباید باشه . و اونچه اهمیت داره تکامل عقلی مطاقبله .
که خوب چون در گذشته سن ازدواج کمتر بوده و بیشتر تو محدوده دوران بلوغ بوده . پیشنهاد میشده ک زن سن کمتری داشته باشه چون زودتر به بلوغ عقلی رسیده..واسه همون درک متقابل. (که خوب متاسفانه گاهی هم زیاده روی شده در گذشته و اختلاف به بیست و اینا هم رسیده حتی :/ )

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
سن عقلی که هیچ ربطی به بلوغ نداره از نظر من. اگر اینو میگید دلایل و منابع علمی داشته باشید لطفا. کسی که سنش بیشتره ممکنه ممکنه که صرفا تجربش بیشتر باشه.
سن عقلی خانوم ها همون جور ک آینده جان گفت زود تر از مردا ب بلوغ میرسه و هنگامی هم ک خانوم و آقا هم سن باشن ممکنه روی اختلاف نظر ها مشکل ب وجود بیاد، اگر آقا بزرگ تر از خانوم باشه نظر هاشون باهم یکیه و اختلاف هاشونو با هم ب هر طریقی ک شده برطرف میکنن
اگر به قول شما خانم ها سن عقلی بیشتری داشته باشن نباید اختلاف پیش بیاد و خانم باید اختلاف ها رو مدیریت کنه چون سن عقلی بیشتری داره و بیشتر می فهمه. ولی خوب من اصلا این رو قبول ندارم.

میشناسم افرادی رو که خیلی از من بزرگ ترن ولی از نظر من رفتارشون بچگانس(نه به این معنی ای که رفتار های روزمعرشون شبیه کودک هاست).

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
درباره ی دوره ی باروری زن و مرد و فلانم تحقیق کنید حال ندارم بگم

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
به نظر من ازدواج یه اتفاق هست!
اختلاف سنی رو که نمیگم بی تاثیره ولی بسیار کم تاثیر هست!
به نظر من اختلاف سنی هرچی کمتر باشه بهتره ولی در هر زمانی نیازمند موقعیتی خاص هست!

اولا اونی که گفتید بلوغ جنسی هست نه بلوغ فکری!
پسرا در 15 سالگی به اصطلاح بزرگ میشن ولی عقلشون اصلا بزرگ نیست!
همون 20 سالگی تازه مفهوم زندگی رو میفهمن و برای آیندشون برنامه ریزی میکنن!
چون هیچ پسری در 15 سالگی فکر ازدواج نیست! فکر هپروته!:D
دخترا هم با این که زودتر از پسر ها به بلوغ جنسی میرسند ولی بعد پسر ها به بلوغ فکری میرسن!
تازه بعد 23 سالگی میفهمن زندگی اونی نیست که در خیال میپروروندن!
تازه بعد از اون برای رسیدن به آیندشون برنامه ریزی میکنند!(منظورم برنامه ریزی کنکور که آینده رو میسازه نیست! منظورم تعیین شرایط واقع بینانه برای ازدواج و تشکیل خونواده هست!)
پس بعد از سن 25 سالگی هیچ مشکلی برای پسر و دختر برای ازدواج وجود نداره و هردوتاشون هم به بلوغ جنسی هم به بلوغ فکری میرسند و دلیلی برای اختلاف سن محسوب نمیشه!
اختلاف سنی در نظر من (نه نظر دیگران) چیز خیلی مهمی نیست و ازدواج هم یک اتفاقه و معمولا وابسته به اختلاف سنی نیست!:-"

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
به نظر من ازدواج یه اتفاق هست!
اختلاف سنی رو که نمیگم بی تاثیره ولی بسیار کم تاثیر هست!
به نظر من اختلاف سنی هرچی کمتر باشه بهتره ولی در هر زمانی نیازمند موقعیتی خاص هست!

اولا اونی که گفتید بلوغ جنسی هست نه بلوغ فکری!
پسرا در 15 سالگی به اصطلاح بزرگ میشن ولی عقلشون اصلا بزرگ نیست!
همون 20 سالگی تازه مفهوم زندگی رو میفهمن و برای آیندشون برنامه ریزی میکنن!
چون هیچ پسری در 15 سالگی فکر ازدواج نیست! فکر هپروته!:D
دخترا هم با این که زودتر از پسر ها به بلوغ جنسی میرسند ولی بعد پسر ها به بلوغ فکری میرسن!
تازه بعد 23 سالگی میفهمن زندگی اونی نیست که در خیال میپروروندن!
تازه بعد از اون برای رسیدن به آیندشون برنامه ریزی میکنند!(منظورم برنامه ریزی کنکور که آینده رو میسازه نیست! منظورم تعیین شرایط واقع بینانه برای ازدواج و تشکیل خونواده هست!)
پس بعد از سن 25 سالگی هیچ مشکلی برای پسر و دختر برای ازدواج وجود نداره و هردوتاشون هم به بلوغ جنسی هم به بلوغ فکری میرسند و دلیلی برای اختلاف سن محسوب نمیشه!
اختلاف سنی در نظر من (نه نظر دیگران) چیز خیلی مهمی نیست و ازدواج هم یک اتفاقه و معمولا وابسته به اختلاف سنی نیست!:-"

یعنی سن فقط یه عدده دیگه مثلا؟
رییس جمهور فرانسه مثلا؟:-"

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
خب میگن اقایو در ۲۴سالگی و خانم ها در ۲۱سالگی به بلوغ عقلی میرسن خب اگه بعد از این سنین باشه حتی بزرگتر بودن خانم مشکلی نداره چون هردو ب بلوغ فکری رسیدن مثلا دیدم زوجی از نزدیکان ک خانم ۴سال از اقا بزرگتره و یه زندگی خیلی خوب دارن ب نظرم بعد از به بلوغ عقلی رسیدن هر دو طرف دیگه سن خیلی نباید مهم باشه البته یکی از دوستان میگفت اختلاف سنی بیشتر از ۱۰سال باعث مشکل میشه چون بیشتر از یک دهه اختلاف سنی دارن ممکنه عدم درک مقابل و تفاهم داشته باشن
ولی خب اختلاف سنی ۳تا ۵ سول میتونه متاسب و معمولی باشه در مورد همسن بودن نظری ندارم ، نه نه دارم
میتونن بعد از بیست و چهارسالگی همسن باشم بازم ب دلیل همون بلوغ عقلی و این حرفا ....
همین دیگه سخنی نیست...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
به نظر من اختلاف سنی خیلیم مهمه :-" مگر در موارد خیلی خاصی که عشق غالب بشه و اینا :-"
وگرنه من به شخضه رابطه هایی که دختر خیلی بزرگتر باشه رو درک نمیکنم واسه خودم هضم نمیشه. البته میدونم که ممکنه خیلی هم رابظه های موفقی باشند حتی. هم سن هم خوبه به نظرم خیی مشکل ایجاد نمیکنه. تازه کلی هم باهم خوش میگذرونن یه حس نزدیکی خاصی داره و اینا :-"

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض