• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
من درصدای زیستم زیاد جالب نیست و توی زیست خوندن خیلی کند و وسواس هستم مثلا هر فصل با تستاش ( مثلا از کتاب IQ) به طور میانگین حدودا 15-16 ساعت طول می کشه ! O_o
حالا با توجه به وقت کمی دارم دنبال یه راه حل یا روش خوب میگردم که بتونم حدودا هر فصل رو تو 10 ساعت اینا عالی جمع کنم یعنی در کل 300 ساعت..
کسی هست بتونه کمک کنه؟
پ ن 1 : خواهشا نیاین بگین فلان DVD بگیر معجزه میکنه و ...از این راه های پوچ

پ ن 2 : @sadlove
@Orelia
@mhdl
@MHO
@دهقان خلافکار128
@...ELINOR...
@nils
@مهرنوش.و
و...
پ ن 3 : لطفا سریع جواب بدین:D
پ ن 4 : نظرتون درباره کتاب همایش عمارلو چیه ؟:-?

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
@Special girl
من امسال درکنار خوندن متن کتاب از همایش عمارلو هم برای درک متن و نکات ترکیبی استفاده می کردم و اینکه شما می‌ گید کندخوان هستید اگر از اون استفاده کنید به نظرم زمان بیشتری ازتون می گیره،اگر تا الان فصل های زیست رو کامل خوندید و چیزی باقی نمونده برای مرور سریع شون دیگه لزومی نداره با دقت متن کتاب رو بررسی کنید چونکه قبلا خوندید و یه تسلط نسبی ای دارید فقط یه طوری متن رو بخونید که یادآوری شه براتون و برید سراغ تست ها و اول سراسری ها رو بزنید تموم که شد برید سراغ آی کیو که اون هم اگر فکر می‌ کنید زیاد زمان میگیره ازتون تست هاتون رو زمان دار بزنید که توی وقت تون صرفه جویی شه،لازم نیست هم همه ی تست های یک فصل رو بزنید سعی کنید بعد از تموم شدن سراسری ها حدودا ۹۰ تا تست منتخب دیگه رو هم از آی کیو بزنید.
نه مشکل من اینه که مسلط نیستم و هنوز تو مفهوم بعضی قسمتا مشکل دارم و تا حالا هم زیاد تست نزدم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
سلام
من درصدای زیستم زیاد جالب نیست و توی زیست خوندن خیلی کند و وسواس هستم مثلا هر فصل با تستاش ( مثلا از کتاب IQ) به طور میانگین حدودا 15-16 ساعت طول می کشه ! O_o
حالا با توجه به وقت کمی دارم دنبال یه راه حل یا روش خوب میگردم که بتونم حدودا هر فصل رو تو 10 ساعت اینا عالی جمع کنم یعنی در کل 300 ساعت..
کسی هست بتونه کمک کنه؟

@Orelia
@mhdl
@MHO
@دهقان خلافکار128
@...ELINOR...
@nils
@مهرنوش.و
و...

سلام عزیزم
ببین معلم زیست من همیشه می گفت ی دور زیست رو خوندن ولی با کیفیت خیلی بهتر از 10 دور ولی بی کیفیت عه . الان ک تسلطت کمه با توجه ب حرفهات و حتی حتی میگی بعضی چیزا رو هنوز نفهمیدی بنظر من وقتتو اولویتتو اول اول بذار روی کتاب درسی . شیوه درست خوندن زیست رو یاد بگیر . زیست رو باید کلمه ب کلمه دلیل کلمات رو بدونی . مثلن فلان جا "و" گذشته فلان جا "یا" گذاشته بدونی چرا اینجوریه و اینکه بدونی اینجوری هست . ینی بتونی استدلال کنی مطالب سه پایه رو با توجه ب اطلاعاتت . حرف تکراری ایه ولی بهترین راه همینه ک خودتو بذاری جای طراح . حالا من بیشتر نمیگم خ نکات ریز داره برو بنظرم تو همین سمپادیا روش های زیست خوندن برترهای زیست رو بخون و روش درست رو یاد بگیر اول . چون اینو نفهمی کلن وقتتو الکی هدر میدی انگار .
اره عمارلو خوبه کتاب همایشش . تست هم داره ک زیاد نیستن تستهاش و میرسی تموم کنی فقط برا اینکه دستت بیاد شیوه سوالهای زیست بنظرم خوبه .
مثلن مبحث قلب رو برا مفهوم ک میگی همین عمارلو کافیه کمکت میکنه بفهمی الکتروکاردیوگرام و.. .

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام عزیزم
ببین معلم زیست من همیشه می گفت ی دور زیست رو خوندن ولی با کیفیت خیلی بهتر از 10 دور ولی بی کیفیت عه . الان ک تسلطت کمه با توجه ب حرفهات و حتی حتی میگی بعضی چیزا رو هنوز نفهمیدی بنظر من وقتتو اولویتتو اول اول بذار روی کتاب درسی . شیوه درست خوندن زیست رو یاد بگیر . زیست رو باید کلمه ب کلمه دلیل کلمات رو بدونی . مثلن فلان جا "و" گذشته فلان جا "یا" گذاشته بدونی چرا اینجوریه و اینکه بدونی اینجوری هست . ینی بتونی استدلال کنی مطالب سه پایه رو با توجه ب اطلاعاتت . حرف تکراری ایه ولی بهترین راه همینه ک خودتو بذاری جای طراح . حالا من بیشتر نمیگم خ نکات ریز داره برو بنظرم تو همین سمپادیا روش های زیست خوندن برترهای زیست رو بخون و روش درست رو یاد بگیر اول . چون اینو نفهمی کلن وقتتو الکی هدر میدی انگار .
اره عمارلو خوبه کتاب همایشش . تست هم داره ک زیاد نیستن تستهاش و میرسی تموم کنی فقط برا اینکه دستت بیاد شیوه سوالهای زیست بنظرم خوبه .
مثلن مبحث قلب رو برا مفهوم ک میگی همین عمارلو کافیه کمکت میکنه بفهمی الکتروکاردیوگرام و.. .
اوهوم...
میشه یه شیوه ی جامع و خوب واسه خوندن زیست بهم بگی ؟ ( خیلی نمی رسم پستای قبلی رو بخونم )
به نظرت چطوره فقط تست های سراسری و تست های مازی که تا الان دادم ، بزنم ؟
ماز در طول سال شرکت میکردم اما خیلی جدی نگرفتنش
ینی ارزش داره و وقت میشه "فقط" همایش عمارلو بخونم؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
کسی هست بتونه کمک کنه؟

@Orelia
@mhdl
@MHO
@دهقان خلافکار128
@...ELINOR...
@nils
@مهرنوش.و
و...
تجربه شخصی خودم از کتاب آی کیو گاج: یه زمانی آی کیو میزدم میرفتم سر آزمون به خودمم شک میکردم ، آی کیو ذهن آدم رو مریض میکنه و وسواست رو زیاد تر میکنه ، حتی سوال ساده هم میبینی شک میکنی بهش و جواب غلط رو انتخاب میکنی ! من آی کیو رو کنار گذاشتم از عمارلو استفاده کردم از 3 تا کتابش ! خط فکری سوالای عمارلو شبیه خط فکری طراح های کنکوره و نکته ها و درسنامه هاش خیلی روان توضیح داده ، واسه من که خیلی خوب بود و جواب داد ، البته من بعد عمارلو رفتم رو کتاب نشر الگو و اینکه کتاب درسیم رو تکمیل نویسی کردم ! هر نکته ای که احساس میکردم.ممکنه یادم بره یا اشتباه زده بودم رو تو خود کتاب رو صفحه اون مبحث نوشتم ، جاهایی که یادم میرفتن رو کد گذاشتم حتی بعضی جاهارو با فحش ! رمزگذاری کردم که دیگه اصلا یادم نمیره به نظرم تو این مدت بهترین گزینه عمارلو و تست های سراسری سنوات قبله ! اگه وقت اضافه هم آوردی تست های نشان دار شده خود اشکان هاشمی رو هم بزن. ولی اگه نرسیدی حتما تست های کنکور و آزمون های سنجش رو حل کن !
از آیکیو دوری کن !
این نظر شخصی من بود حالا ممکنه دوستان مخالفش باشن ولی خودم اینجوری جواب گرفتم

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
سلام واسه جمع بندی کلا کتابای موج ازمون خوبن؟؟ من خودم کتابشو درواقع ندیدم چجوریه..
بعد واسه‌ ادبیات کتاب خط ویژه گاج مناسبه؟؟ من درطول سال خیلی رو ادبیات وقت نذاشتم..خیلی توش مشکل ندارم ولی یه خورده واسش نگرانم..
موج آزمون ریاضی و زیست و شیمی و ادبیات خوبن . بقیش زیاد ب درد نمیخوره

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها این.سوال رو حل میکنید لطفا؟
r41i__20180429_142527.jpg

با ذکر دلیل لطفا
اآاا:|:O:O:O:O
اینا مال پیش دانشگاهین ؟؟؟؟؟؟!!
پس ما چرا خوندیمشون ؟! :eek::O
+ این تاپیک اصلا به من ربطی نداره که بخوام اظهار نظر کنم ولی خب چون منم خوندمشون فک کنم همون ۲ درست تر باشه :-? برام جالب شد به نتیجه رسیدید منم در جریان بذارید

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بچه ها با توجه به شکل صفحه ی 259 زیست پیش ( اون قسمتی که زده 2 )میتونیم بگیم در بازیدیومیست ها مثل اسکومیست ها هسته ها اول جفت میشن ولی بعد از مدتی ادغام میشن .... الان تو اون شکله جفت شدن دیگه:| :|

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
بچه ها Pka و خنثی شدن بافرها از شیمی حذف شدن دیگه؟
:-"

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها با توجه به شکل صفحه ی 259 زیست پیش ( اون قسمتی که زده 2 )میتونیم بگیم در بازیدیومیست ها مثل اسکومیست ها هسته ها اول جفت میشن ولی بعد از مدتی ادغام میشن .... الان تو اون شکله جفت شدن دیگه:| :|
اگه دقت کنی از زمان ادغام نخینه ها جفت میشن ، البته معمولا بهش نمیگن هسته ها جفت شدن میگن نخینه های دو هسته ای و تک هسته ای در بازیدیومیست ها وجود داره ، ولی اینکه بگن ابتدا جفت میشن میتونه درست باشه

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
خنثی شدناش حذف شده دیگه؟
مال زمان ما نبود مگه اینا ؟:))
والا تبسم جان مال زمان خودم رو بخوام حساب کنم کلا اسید و باز یه چیز دیگه بود خخخ زمان شما رو نمیدونم ، حذف شده ولی سوال میدن از بافر ، تو مسائل مخصوصا ولی pka رو نخون . بخونی بافرووووو ازت سوال میپرسما

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
والا تبسم جان مال زمان خودم رو بخوام حساب کنم کلا اسید و باز یه چیز دیگه بود خخخ زمان شما رو نمیدونم ، حذف شده ولی سوال میدن از بافر ، تو مسائل مخصوصا ولی pka رو نخون . بخونی بافرووووو ازت سوال میپرسما
:)) فقط زور
باشه میخونم میام سوال بپرسی ^^
[وی درخواست بن چندساله میکند :))]

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
اقا من وسط این بحثا یکی منو حداقل به یه پستی که گفته روش درست فیزیک خوندن چیه ارجاع بده مشکلم برای بعضی مبحثا که خوندم وتست زدم اینکه نمیتونم تست کلی بزنم و مخوام چندتا مبحث مونده مثله ادم بخونم که اینطور نشه~X(||=||

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
تو جدولی که اول فصل دو شیمی ۲ ( خواص تناوبی ) هست یه سری عنصرا هم تو گروه اول هستن هم تو گروه هشتم مثل طلا یا مس . چرا ؟

POKER

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
قم
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
تو جدولی که اول فصل دو شیمی ۲ ( خواص تناوبی ) هست یه سری عنصرا هم تو گروه اول هستن هم تو گروه هشتم مثل طلا یا مس . چرا ؟
اون مال خدابیامرز مندلیوفه ... اتفاقا امروز دو تا تست ازش زدم جفتشونم غلط زدم -_- یادت باشه که گروه اول مال قلیاییا نبوده گروه 7 جدولشم مال هالوژنا نبوده باقیش مهم نیست ... خدابیامرزتش /:

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
اون مال خدابیامرز مندلیوفه ... اتفاقا امروز دو تا تست ازش زدم جفتشونم غلط زدم -_- یادت باشه که گروه اول مال قلیاییا نبوده گروه 7 جدولشم مال هالوژنا نبوده باقیش مهم نیست ... خدابیامرزتش /:
اینا رو خودم میدونم . اونو نمیدونم چرا
پ.ن : ولی بیشتر از اینا مهمه : ‌))

بالا