• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
میکرو خوبه ولی بعضی مبحثهاش مثل نور پاسخنامش خوب نیست درسنامش ک کلن ب درد نمیخوره میکرو خ چرت و پرت و اضافی گفته :-""""
من فقط سوم نزدم خیلی سبز رو . تالیفیای خیلی سبز بنظرم سخت تر بودن پاسخنامش بهتره خیلی سبز . ولی میکرو هم کتاب خوبیه .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
اونیکه جامعه سوالای تخیلی زیاد داره عکس یه کچله است
سوالای تخیلی؟ نه منظورم اون کتابش نیست.
مثلا بین فیزیک پایه خ سبز و میکرو خیلی فرقه؟

میکرو خوبه ولی بعضی مبحثهاش مثل نور پاسخنامش خوب نیست درسنامش ک کلن ب درد نمیخوره میکرو خ چرت و پرت و اضافی گفته :-""""
من فقط سوم نزدم خیلی سبز رو . تالیفیای خیلی سبز بنظرم سخت تر بودن پاسخنامش بهتره خیلی سبز . ولی میکرو هم کتاب خوبیه .
احساس کودک بودن بهم دست میده :-" ولی از خیلی سبز استرس می گیرم نمی دونم چرا،اصلا قابل بیان نیست :/ ولی برای سوم مثلا تستاشو میزدم دائم استرس داشتم و حالم بد بود. بعد درسنامه رو هم از الگو می خوندم تست خ سبز رو میزدم چون با درسنامه ش راحت نبودم،برای همین گفتم ی کتاب دیگه بگیرم مثل میکرو

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
سوالای تخیلی؟ نه منظورم اون کتابش نیست.
مثلا بین فیزیک پایه خ سبز و میکرو خیلی فرقه؟

احساس کودک بودن بهم دست میده :-" ولی از خیلی سبز استرس می گیرم نمی دونم چرا،اصلا قابل بیان نیست :/ ولی برای سوم مثلا تستاشو میزدم دائم استرس داشتم و حالم بد بود. بعد درسنامه رو هم از الگو می خوندم تست خ سبز رو میزدم چون با درسنامه ش راحت نبودم،برای همین گفتم ی کتاب دیگه بگیرم مثل میکرو
زیاد فرق ندارن ولی خب حس آدم نسبت بهشون میتونه فرق داشته باشه

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام.وقت بخیر
شما باشید از ی نفر رتبه زیر 100 ک دوسال از کنکورش میگذره ولی خودش مشاور نداشته،مشاوره میگیرید
یا کسی ک شغلش مشاوره هست و سابقه رتبه برتر داشتن رو داره؟
مسلما دومی
مشاوره دادن بستگی به تجربه ی فرد داره
شاید اون کسی که خودش رتبه برتر بوده ویژگی های خاص خودشو داشته و با توجه به شرایط خودش رفته جلو و موفق شده هیچ تضمینی نیست که بتونه مشاور خوبی هم باشه و یکی دیگه رو هم از همون راهی که رفته ببره جلو اصلا رتبه های برتر خودشون درگیر درس و دانشگاه هستن و وقتی که برای شما میذارن طبیعتا کمتره ولی یه مشاور باسابقه با شاگردای مختلفی سر و کله زده و بهتر میتونه شما رو راهنمایی کنه که در این زمینه هم باید تحقیق کنید چون خیلیا هستن از دید تجارت به این قضیه نگاه میکنن

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
@hastikhanoom
ببین اولویتت تستای کنکور باشه به نظرم منطقی تره اول رو گاج یا ۳۰سال قلم چی تسلط پیدا کنی(سوالای تالیفیو بزار واسه بعد تسلط رو کنکور)
امااگه مشکلت درسنامس
کتابای فرید شهریاری مبتکران فکر کنم خوب باشه

• لایک
امتیازات: fteh

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
منظورم اینه از همین الان شروع کنم به علامت زدن تستا، اونایی ک درست/غلط زدم یا بلد نبودم و... ؟ یا برای تو طول ساله؟
من هردفعه میخوام شیمی بخونم از ترس اینکه یادم نره از اول جزوه شیمی ۲ میخونم ۳۰۰صفحه ای میشه . خیلی وقت میبره ولی چون میدونم یادم میره میترسم ک نخونم :/
امیدوارم گرفته باشم چی میگی
شما از اول مهر که ازمون بدی خیلی کارت راحت تر میشه که قبلا نشاندار کردن تست ها رو شروع کرده باشی.هم یه تمرینه برات و هم اینکه یه خورده حجم کارت میره بالا از مهر، در نتیجه یه جورایی کار خودت رو جلو بردی و میتونی وقتش رو روی چیزای دیگه سرمایه گذاری کنی.ولی توی کتاب علامت نزن تستا رو.فقط کنارشون بنویس مهم-سخت-اشکال-مرور و...
تست هم میخوای بزنی اول 10 تا بزن بدون در نظر گرفتن زمان و تصحیح کن و تو کتاب درسیت علامت بزن و نکته هاشو تو دفترت وارد کن و تست رو اگر نشان خواست نشاندار کن.بعد 10تای دیگه...
زماندار هم از مهر برو تو فکرش و گهگداری از خودت زماندار بگیر.ولی در کل کار کردن روی زمان مال 3-2 ماه اخره

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
برای کتاب ِ فیزیک،پیش و پایه راهنمایی می کنین لطفا ؟ :-"
سطح خ سبز خیلی بالاتر از میکروعه؟ من با خ سبز راحت نیستم،میخواستم میکرو رو بگیرم
میکرو برای جفتش کاملا کتاب خوبیه. حداقل برای کتاب اول از آسون تا سخت پوشش می‌ده وقتی کامل تمومش کردی کتاب سخت تر هم می‌تونی بگیری.
چیدمان میکرو خوبه، درسنامه‌هاشم خوبه مثلا بعضی نکاتی که داره مثل اینه که معلم کنکور داره قشنگ بهت درس می‌ده.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
میکرو برای جفتش کاملا کتاب خوبیه. حداقل برای کتاب اول از آسون تا سخت پوشش می‌ده وقتی کامل تمومش کردی کتاب سخت تر هم می‌تونی بگیری.
چیدمان میکرو خوبه، درسنامه‌هاشم خوبه مثلا بعضی نکاتی که داره مثل اینه که معلم کنکور داره قشنگ بهت درس می‌ده.
درباره نشرالگو چی؟
من برای پیش و ب خاطر درسنامه ش الگو گرفتم، ولی برای تست و اینا میخوام میکرو بگیرم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
الگو کلا خیلی مفصله. درسنامه‌ش هم انقدر زیاده که وقت تستو می‌خوره و فیزیک و ریاضی اونقدری که تست تحول براش ایجاد می‌کنه درسنامه ی زیاد از حد خوندن واقعا اثر نداره.
من الگو رو اگر کسی کتاب اولشو تموم کرده باشه به عنوان تست مضربی سخت یا آزمون بهش پیشنهاد می‌کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
الگو کلا خیلی مفصله. درسنامه‌ش هم انقدر زیاده که وقت تستو می‌خوره و فیزیک و ریاضی اونقدری که تست تحول براش ایجاد می‌کنه درسنامه ی زیاد از حد خوندن واقعا اثر نداره.
من الگو رو اگر کسی کتاب اولشو تموم کرده باشه به عنوان تست مضربی سخت یا آزمون بهش پیشنهاد می‌کنم.
آخه من حساب دبیرو کردم ک درسشو نمی گیرم و جزوه هم ندارم، فقط از درسنامه ش استفاده کنم، ینی برای پیش الگو نزنم؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
من چه با تجربه‌ی خودم توی مشاوره و کنکور بخوام بهت بگم چه توصیه‌های دبیرای فرز1 پیشنهاد نمی‌کنم الگو رو برای شروع استفاده کنی :د
یعنی من که پیش دانشگاهی بودم هیچکدوم از دبیرای فیزیک پیش دانشگاهی الگو به عنوان کتاب اصلی‌شون نگفته بودن چه تجربی چه ریاضی. پایه بیشتر الگو کار می‌کردن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من چه با تجربه‌ی خودم توی مشاوره و کنکور بخوام بهت بگم چه توصیه‌های دبیرای فرز1 پیشنهاد نمی‌کنم الگو رو برای شروع استفاده کنی :د
یعنی من که پیش دانشگاهی بودم هیچکدوم از دبیرای فیزیک پیش دانشگاهی الگو به عنوان کتاب اصلی‌شون نگفته بودن چه تجربی چه ریاضی. پایه بیشتر الگو کار می‌کردن.
پس میکرو پیش و پایه، و موج آزمون برای بعد عید ترکیب مناسبیه؟ من فیزیکم ضعیف نیس..

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
هستی ، برای پیش 2 حتما مبتکران بخر ، فرید شهریاری نوشته بعدم اینکه درسنامه ش خیلی خوبه
پیش 1 هم درسنامه آنچنانی نمیخواد ، تست زیاد باید کار بکنی

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پس میکرو پیش و پایه، و موج آزمون برای بعد عید ترکیب مناسبیه؟ من فیزیکم ضعیف نیس..
آره موج آزمونش فیزیکشو ندیدم ولی بقیه‌ش که همه‌شون خیلی خوب بوده.
ترکیب خوبیه

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
موج آزمون فیزیک برخلاف بقیه موج آزمونا اصلن کتاب خوبی نیست.... مولفش انگار واسه المپیاد مرحله۲ فیزیک تست طرح کرده
واسه پیش۲ هم همون گاج کافیه

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من پيشنهادم اينه به جاى موج زدن سوالاي فيزيك سنجش رو آزمون بدى.
(تو نت پيدا ميشه دفترچه آزمون هاى جامع (ارزششو داره اگ ناچيز تومن بود بخرى))
و بعدش گزينه ٢
اينا رو فيزيك هاشو پرينت بگير و تايم دار بزن .

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها یه برنامه هایی هست که تستارو نشون میده..ما تستارو انتخاب میکنیم نرم افزار مثل ازمون اونو چاپ میکنه.میدونید اسم اون برنامه ها رو؟

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
برای این ازمونای اخر که جمع بندیه ۳ و۲ چیکار باید بکنیم مثلا من برا فیزیکو شیمی وریاضی خلاصه نوشتم برای زیست شکلا مهم خودم کشیدم اما به جز اینا چطوری تست بزنم اون چیزایی که خلاصه نکردمو چیکار کنم عقب موندها !واییی~X(:((

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
تست آرایه رو چطور باید زد؟
خ سبز که مبحثیه، برای آزمونا باید چیکار کنم؟
سلام.
من خودم کتاب نشر الگو رو داشتم و تقریبا همه مدرسمون و سال بالایی ها که رتبه دو رقمی داشتم یا سه رقمی های خوب هم همون رو استفاده میکردن و پیشنهاد میدادن.
البته به نظرم واقعا شاید اونقدری کتاب ها فرقی ندارن و همشون رو اگه واقعا کار کنید، موفق بشید؛ مگر اینکه خلافش برای یه کتاب ثابت بشه.
آرایه هم از اون درساییه که شما باید اول بشینید بخونید همه مباحث رو که اصلا بدونید مثلا تشبیه چی هست. بعد باید مداوم کار کنید. مثلا هر روز یک صفحه از یک مبحث. به طور مثال امروز یه صفحه تشبیه، فردا یه صفحه استعاره و به همین صورت. ولی رکن اصلی اینه که همین مقدار کم رو هر روز کار کنید. ادبیات از درس هاییه که بچه ها اوایل توش میلنگن، نه به این خاطر که سخته، چون باید همش کار کنید و دیر نتیجه میده.
در نورد آرایه هم به طور خاص، بگم که سوالاش جرات میخواد زدنش. یعنی یه آدم که فقط خونده میفهمه باید چیکار کنه، ولی میترسه بزنه:)
ولی هر چی بیشتر کار کنید، با خیال بیشتری میزنید...
موفق باشید.

برای این ازمونای اخر که جمع بندیه ۳ و۲ چیکار باید بکنیم مثلا من برا فیزیکو شیمی وریاضی خلاصه نوشتم برای زیست شکلا مهم خودم کشیدم اما به جز اینا چطوری تست بزنم اون چیزایی که خلاصه نکردمو چیکار کنم عقب موندها !واییی~X(:((
یعنی الآن آخر تابستون کل دوم و سوم رو آزمون جمع بندی دارید؟؟ خیلی زوده که.
خیلی از مدارس فقط یه پایه رو میبندن و بعضی ها پیش رو هم میگن.
بعد هم با قلمچی پیش میرن و ترم اول یه پایه و ترم دوم هم یه پایه. اکثر دوستام و خودم هم تقریبا آخرای فروردین بستیم سوم رو(دوم رو تو تابستون خوندیم و ریاضی سوم رو هم خونده بودیم)
کلا سر یه آزمون استرس نگیرید و از کاری که باید بکنید دور نشید. اون کاری که به نظرتون درسته رو انجام بدید. اگه خلاصه ای موند، یا درسی رو خوب نخوندید یا تسلط ندارید، به همونا برسید.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
  • لایک
امتیازات: fteh
بالا