• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
نه منظورم اینه که تستی ک نکته داره،درست/غلط زدین. برای زمانی ک خواستیم دوره و جمع بندی کنیم
منم با شکیباموافقم
به شخصه خودم دیگه نرسیدم تستای علامت دارمو بخونم:/ ولی اگه تو کتاب اصلی مثه وزارتی بنویسی حتمن میخونیش

• لایک
امتیازات: fteh

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
منم به نظرم کاملا حرف شما درسته . البته قبول ندارم تاثیر خوندن خوب 30 درصد باشه .
پز تراز میدی ؟ :D:D . فکر کردی مگه تراز ما چند بوده ؟ رتبه کنکورت چقدر شد ؟ :)) ( من و چهار تا از دوست هام که تراز بالای 7000 داشتیم این نکات رو رعایت نمی کردیم :-/ )
البته صد درصد این نکات مهم هستند اما نه به اون نقش پر رنگی که موسسات اموزشی روشون تاکید دارند .
ن :))) تراز 7 هزار زیاد داریم تو سایت پز نداره :D
منظورمو متوجه نشدین . منظورم اون شیب پیشرفت بود . مگرنه 6100 امو نمیگفتم . شاید خیلیا وضعشون مثل من باشه میتونن پیشرفت کنن یعنی کسی ک 6100 میشه فکر نکنه استعدادش کمه یا ضعیفه و 7 و خورده ایا خیلی شاخن ! اونم در حد همونها بلده اما یه سری جزییات مشکل داره . داره تلاششو میکنه ولی روشش رو باید تصحیح کنه . (البته جز کسایی ک واقعن نمیخونن)

اتفاقن من ب 30 اعتقاد دارم مدیریت ازمون مدیریت استرس (مهمه خیلی هم مهمه این :- زخم خورده) بی دقتی نکردن مرور برنامه ریزی و.. خیلی مهمن . فقط خوندن نیست واقعن .

آخرین ویرایش:

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
نه منظورم اینه که تستی ک نکته داره،درست/غلط زدین. برای زمانی ک خواستیم دوره و جمع بندی کنیم
من کنار سوالایی که لازم بود بعدا دوباره بزنم یه دایره می کشیدم.بعدا که دوباره می زدم اگه می تونستم حل کنم تیک می زدم اگه نمیتونستم ضربدر و کنارش دوباره یه دایره دیگه میکشیدم تا وقتی که به تیک تبدیل بشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
درمورد درس هایی مثل فیزیک و ریاضی هم دفترخلاصه نویسی داشته باشی بهتره
مشاور ما هم گفت اینو،ولی من نمی دونستم دقیق چی بنویسم،از نکات تستا یا متن کتاب مثلا

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
مشاور ما هم گفت اینو،ولی من نمی دونستم دقیق چی بنویسم،از نکات تستا یا متن کتاب مثلا
میتونی یه مدل تست رو با راه حل مخصوصش بنویسی
یا مثلن فصلایی مثه نور و اینه رو که حضور ذهن میخواد نکات مهمشو بنویسی
البته شاخ ریاضی و فیزیک اینجا زیاد داریم نظر اونارو هم بپرس

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
براي كاهش وسواس سر مطالعه چه راهكاري داره ؟؟؟ چون واقعا اعصاب خورد كن شده برام يه مرور ساده يك ساعت طول مي كشه ، از طرفي مي ترسم ، با وسواسي نخوندن نمي تونم همه مطلبو درك كنم همش فك مي كنم هيچي ياد نمي گيرم

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
براي كاهش وسواس سر مطالعه چه راهكاري داره ؟؟؟ چون واقعا اعصاب خورد كن شده برام يه مرور ساده يك ساعت طول مي كشه ، از طرفي مي ترسم ، با وسواسي نخوندن نمي تونم همه مطلبو درك كنم همش فك مي كنم هيچي ياد نمي گيرم
کسایی مثل شما که وسواس دارن نباید برای مرور از کتاب درسی استفاده کنن.... برای مرور تستایی که نشان دار کردی رو بزن

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
همه ی کتابای عربی کنکور مبحثین؟
من عربی سفید رو گرفتم خیلی خوب بوده ولی تا الان ۸تا مبحثش رو خوندم تستاش خیلی آسون بودن برام. یه کتاب دیگه بگیرم که سخت تر باشه؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام. منم تقریبا همینطوری بودم. به همین خاطرم تست شاید کمتر میزدم. بهترین راهش اینه که بیای مثلا خلاصه نویسی کنی. یا برای لغت و املا ستاره بزنی. وگرنه بشینی از روی یه کتاب حجیم بخونی، دوباره همون داستان رو داری...

• لایک

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من عربی سفید رو گرفتم خیلی خوب بوده ولی تا الان ۸تا مبحثش رو خوندم تستاش خیلی آسون بودن برام. یه کتاب دیگه بگیرم که سخت تر باشه؟
اصولا باید مبحثی خونده شه دیگه... اصلا فکر نکنم غیر مبحثی داشته باشیم. حتی کتاب درسی هم مبحثیه و آزمونا هم همینطوریه. اگر احساس میکنید تستاش سادست، حتما کتابتون رو عوض کنید. چون شاید چیز جدیدی یاد نده.خیلی هم تند نرید. هشت تا مبحث فکرک کنم یه خرده زیاده

• لایک

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
تست چه طور علامت می زنین؟ من میترسم علامت بزنم:-" رو آخرین صفحه پاسخنامه میزنم..
سلام.
به نظرم سعی کنید اگه نکته خیلی مهم هست، تو خلاصه نویسی هاتون جا بدید. بقیشم ستار ای چیزی بزنید.
تقریبا اکثر کسایی که میشناسم و رتبه های خوبی هم داشتن، تابستون کلی برنامه داشتن تو سرشون که بشینن دوره کنن سوالای علامت دار رو.
ولی بعدا وقت نکردن یا حوصلشون نکشید برن دوباره دور کنن. مخصوصا اگه قلمچی و اینها میدید، سعی کنید حتما یه جا بنویسید نکات رو یا حتی سوتی هاتون که سوتی مهم تره...

• لایک

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه درصدت تو آزمونا خوبه که چه لزومی دارع برای درسی مثل عربی ادم چند تا کتاب بخونه
اونم عربی که بنظرم سختیش خیلی کمتر شده نسبت به قبل
بعد من خودم هم عربی سفید داشتم هم خیلی سبز خوندم
پایه تمام کتابا سوالات کنکوره و سوالای تالیفیشون کمتره (یا سوالای تالیفی اکثرن استاندارد نیستن)
بیشتر تفاوتشون تو توضیحات و درسنامه هاست
اگه با درسنامه مشکل نداری همون منبع کافیه بنظرم
وقت الکی نزار

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
بین برنامه راهبردی و سطح آزمون کدوم مهم تره برای انتخاب موسسه آزمون آزمایشی؟
موسسه که چندان انتخابا زیاد نیست :د
یه قلمچیه یه گزینه‌دو نهایتا دیگه گاج که سطح همه‌شون با اختلاف روی بعضی مبحث و دروس اوکیه، می‌مونه برنامه راهبردی که اگر یکی مشاور نداشته باشه (برنامه مستقل) باید تا حد امکان خوب باشه و خیلی مهمه.
تست چه طور علامت می زنین؟ من میترسم علامت بزنم:-" رو آخرین صفحه پاسخنامه میزنم..
پایین صفحه می‌تونی عدد تستای مشکل‌دار رو بنویسی یا با مداد تیک بزنی بقلشون.
خیلی دور از دسترس ترجیحا علامت نزن چون به راحتی با سخت کردن دسترسی بهشون یه عاملی ایجاد می‌کنی که باعث شه کمتر سراغش بری.
اولا لازمه به خودت یادآوری کنی که کتاب و جزوه‌ت فرار نخواهند کرد :-"
مثلا هر درسی که می‌خونی اصولا باید بعدش تست آموزشی بزنی، قضاوت این که آیا یاد گرفتی یا مطالعه‌ت موثر نبوده رو موکول کن به بعد از زدن تست آموزشی کافی. وقتی تستای درسو بزنی می‌فهمی کجا رو ضعیف تر خوندی و وقتت رو می‌ذاری روی همون فقط. اینطوری بهتر نیست؟ :D
ثانیا کسایی که وسواس مطالعه دارن خیلی وقتا مشکلشون اینه که تاکید‌هاشون رو جای اشتباهی گذاشتن برای همین فکر می‌کنن یادشون نمی‌مونه.
مثلا یه دانش‌آموزی می‌گفت من دینی هرچی می‌خونم بازم حس می‌کنم یاد نمی‌گیرم، ازش پرسیدم چجوری می‌خونی؟ کاشف به عمل اومد که می‌خواسته جمله‌های کتابو حفظ کنه و فکر می‌کرده دینی خوندن یعنی این و نمی‌تونسته انجامش بده. با اصلاح تاکید‌هاش مشکل حل شد. منتها اینجور موارد نسخه کلی نداره، باید مثلا هر درس یا مبحثی همچین مشکلی توش هست اختصاصا براش راه حل داده شه و بررسی بشه.
اما برنامه داشتن هم موثره. مثلا تو برنامه می‌ریزی و به مشاور یا پشتیبانت نشون می‌دی اگر درست حسابی بلد باشه بهت می‌گه تایم این مبحث رو استاندارد تعیین کردی یا نه و تو می‌دونی حق نداری تا آخر هفته بشینی یه فصل بخونی. (عجله‌ای نمی‌گم بخون ها، تایم استاندارد اگر باشه و روش مطالعه‌ت درست باشه به موقع جمع می‌شه)
راجع به عربی همین تاپیک یه مطلب مفصلی نوشتم که ارجاع می‌دم به اون ولی از یه حدی سخت تر (تالیفی سخت) به درد کنکور نمی‌خوره چون دیگه سلیقه مولف می‌شه. سراسری و سنجش و نهایتا دیگه گزینه دو و قلمچی بزن، از هر کتابی که به روزتر و جدید تره. به نظر من عربی کامل گاج.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
موسسه که چندان انتخابا زیاد نیست :د
یه قلمچیه یه گزینه‌دو نهایتا دیگه گاج که سطح همه‌شون با اختلاف روی بعضی مبحث و دروس اوکیه، می‌مونه برنامه راهبردی که اگر یکی مشاور نداشته باشه (برنامه مستقل) باید تا حد امکان خوب باشه و خیلی مهمه.

پایین صفحه می‌تونی عدد تستای مشکل‌دار رو بنویسی یا با مداد تیک بزنی بقلشون.
خیلی دور از دسترس ترجیحا علامت نزن چون به راحتی با سخت کردن دسترسی بهشون یه عاملی ایجاد می‌کنی که باعث شه کمتر سراغش بری.

اولا لازمه به خودت یادآوری کنی که کتاب و جزوه‌ت فرار نخواهند کرد :-"
مثلا هر درسی که می‌خونی اصولا باید بعدش تست آموزشی بزنی، قضاوت این که آیا یاد گرفتی یا مطالعه‌ت موثر نبوده رو موکول کن به بعد از زدن تست آموزشی کافی. وقتی تستای درسو بزنی می‌فهمی کجا رو ضعیف تر خوندی و وقتت رو می‌ذاری روی همون فقط. اینطوری بهتر نیست؟ :D
ثانیا کسایی که وسواس مطالعه دارن خیلی وقتا مشکلشون اینه که تاکید‌هاشون رو جای اشتباهی گذاشتن برای همین فکر می‌کنن یادشون نمی‌مونه.
مثلا یه دانش‌آموزی می‌گفت من دینی هرچی می‌خونم بازم حس می‌کنم یاد نمی‌گیرم، ازش پرسیدم چجوری می‌خونی؟ کاشف به عمل اومد که می‌خواسته جمله‌های کتابو حفظ کنه و فکر می‌کرده دینی خوندن یعنی این و نمی‌تونسته انجامش بده. با اصلاح تاکید‌هاش مشکل حل شد. منتها اینجور موارد نسخه کلی نداره، باید مثلا هر درس یا مبحثی همچین مشکلی توش هست اختصاصا براش راه حل داده شه و بررسی بشه.
اما برنامه داشتن هم موثره. مثلا تو برنامه می‌ریزی و به مشاور یا پشتیبانت نشون می‌دی اگر درست حسابی بلد باشه بهت می‌گه تایم این مبحث رو استاندارد تعیین کردی یا نه و تو می‌دونی حق نداری تا آخر هفته بشینی یه فصل بخونی. (عجله‌ای نمی‌گم بخون ها، تایم استاندارد اگر باشه و روش مطالعه‌ت درست باشه به موقع جمع می‌شه)

راجع به عربی همین تاپیک یه مطلب مفصلی نوشتم که ارجاع می‌دم به اون ولی از یه حدی سخت تر (تالیفی سخت) به درد کنکور نمی‌خوره چون دیگه سلیقه مولف می‌شه. سراسری و سنجش و نهایتا دیگه گزینه دو و قلمچی بزن، از هر کتابی که به روزتر و جدید تره. به نظر من عربی کامل گاج.
منظورم اینه از همین الان شروع کنم به علامت زدن تستا، اونایی ک درست/غلط زدم یا بلد نبودم و... ؟ یا برای تو طول ساله؟
من هردفعه میخوام شیمی بخونم از ترس اینکه یادم نره از اول جزوه شیمی ۲ میخونم ۳۰۰صفحه ای میشه . خیلی وقت میبره ولی چون میدونم یادم میره میترسم ک نخونم :/

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
من جامع خیلی سبز داشتم
درسنامه هاش خیلی خوب بود
تستاش مال سنجش و سراسری بود که زیاد سخت نبودن ولی درکل کتابش کفایت میکرد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
برای کتاب ِ فیزیک،پیش و پایه راهنمایی می کنین لطفا ؟ :-"
سطح خ سبز خیلی بالاتر از میکروعه؟ من با خ سبز راحت نیستم،میخواستم میکرو رو بگیرم

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
برای کتاب ِ فیزیک،پیش و پایه راهنمایی می کنین لطفا ؟ :-"
سطح خ سبز خیلی بالاتر از میکروعه؟ من با خ سبز راحت نیستم،میخواستم میکرو رو بگیرم
ببین کلن هردوتاشون اکثر تستاشون تستای کنکور و سنجشه تالیفی هاشون شاید یکم فرق کنه و پاسخ نامشون هم فرق داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
بالا