• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بزرگ باشیم!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
جدی کسی تجربه ایی داره از این که من آشغال ها رُ گذاشتم دم در مامان بابام بهم اعتماد کردن بعدِگواهینامه ،سوییچ دادن بهم؟:‌)‌)
جدول ضرب ربطی به مشتق گرفتن نداره اما قبل از مشتق گرفتن باید ضرب هم بلد باشی. مشارکت در کارهای خونه نشونه مسئولیت پذیریه و یک سیگنال به خانواده که این فرد مسئولیت پذیره و قابل اعتماد. طبیعتا همین یه کار کافی نیست.

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
جدول ضرب ربطی به مشتق گرفتن نداره اما قبل از مشتق گرفتن باید ضرب هم بلد باشی. مشارکت در کارهای خونه نشونه مسئولیت پذیریه و یک سیگنال به خانواده که این فرد مسئولیت پذیره و قابل اعتماد. طبیعتا همین یه کار کافی نیست.
یه مثال ساده...!شما یه پدر ، دوتا پسر هم فرضاً دارین! یکیش رانندگی‌ش خوبه ..مطمئنین بهش! ولی مشارکت نمیکنه اصن کار خونه بلد نیست! دلش هم نمیخواد مشارکت کنه! این چیزا هم تو حوزه علاقه مندی‌ش نیست اصلاً! و پسر دومتون پسری بس عالی ! مشارکت کن! حرف گوش کن ..اصن فوق العاده!کار خونه انجام بده..نون بگیرِ خونه حتی :D رانندگی‌ش هم ...معمولی ! میرونه ماشینُ ولی ممکن هم هست تصادف کنه چون اونقد وارد نیست!
حال ماشینُ دست کدوم بدین خیالتون راحت تره؟؟به کدوم بیشتر اعتماد دارین؟
بحث من اینه که توی هر بخشی قرار باشه اعتمادی اتفاق بیوفته تو همون بخش باید اون بچه(!) کار بلد باشه
وگرنه من نمیگم کار خونه بَده یا نباید انجام شه صرفاً میگم یه سری مسئولیته ...یا حتی وظیفه که ربطی به اعتماد و اینا نداره!یه چیزایی که واسه زندگی آینده باید یاد بگیری!
×شاید حتی پس فردا تو زندگی مشترک اون آدم اون کارها بهش کمک کنه ولی درباره چیزای دیگه من فک میکنم کمکی نمیکنه!

parmiiida

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
رادیولوژی^-^
حس میکنم اینجا بیشتر برای شوعاف اینه که کی بچه خوبتریه تو خونه و به مامانش کمک میکنه و آفرین عزیزم و اینا:D (تو این برنامه عموپورنگم میپرسن از بچه ها:-")
الان مثلا یه عده کار میکنن میگن باریکلا چه مسئولیت پذیرو فلانی فرزندم ،بعد درمورد من اینجوریه که درجه اهمیت کارای مختلف واسه من یجوره واسه مامانم یجور!سر همین هیچ وقت بهم کار نمیده
بعد کلا مامانم کار کردن هیچ کس جز خودشو قبول نداره! نمیزاره هیچ کاری بکنم :|
میگه تو جلو دست نباشی خودش کمکه:|‌ اینجوری خودمو ثابت میکنم :))

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
راستشو بگم؟؟؟خب ابروم میره ک
من اصلا کار خونه نمیکنم یعنی تنها کار توی خونه ما فقط غذا درست کردن و خوردن و شستن ظرفشه ک من انجامش نمیدم
کلا خونه سوت وکوریه
خرید ک اگه خودم خوراکی چیزی بخوام میخرم
درست کردن وسایل ک اگه بتونم شاید انجامش بدم
جمع کردنم ک من اتاق خودمو جمع میکنم
اشغالارو نمیدونم کی میزاره دم در :-s
خلاصه من کلا در طول روز هیچ کاری توی خونه انجام نمیدم :|

ولی تصمیم دارم بعضیا رو مجبور ب انجام کار خونه کنم
مثلا شستن ظرف:DP:>

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
اسم تاپیک خیلی بهتراز بحث پیشرو هست البته کمک به خانواده از اهمیت خاصی برخورداره که به نیت شما هم خیلی مربوطه ووقتی بزرگیش معلوم میشه که برا سوییچ ماشین باشه مخصوصا :))

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اسم تاپیک خیلی بهتراز بحث پیشرو هست البته کمک به خانواده از اهمیت خاصی برخورداره که به نیت شما هم خیلی مربوطه ووقتی بزرگیش معلوم میشه که برا سوییچ ماشین باشه مخصوصا :))
به جای غر زدن میشه تلاش کرد نظر داد و بحث رو هدایت کرد

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
فقط برای منفعت های خودمون که نباید تو کار خونه کمک کنیم
اول اینکه مامانا خلق نشدن همش تو خدمت ما باشن یعنی چی همه ی کارارو که قرار نیست اونا انجام بدن شما برای خودتون صلاح می دونین که یه عمر فقط زندگیتون بشه جارو کردن و ظرف شستن و گردگیری و ... قرار که نیست فقط تو حرف زدن باهم مشاکرت داشته باشیم(نقل قولی از مادر)
علاوه بر این ما مورد داشتیم طرف ۱۶ سالشه بلد نیست چطور بند کفششو ببنده:eek: اگه همین آقازاده یکم تو خونه بهش مسئولیت می دادن احتمالا می تونست خودش بند کفششو ببندهO_o
کمک کردن در امور خانه باعث میشه بزرگ بشیم چرا؟چون مستقل تر میشیم مثلا اون فیلمه بود تنها در خانه اگه پسره مثل بچه های هم سن و سالش برای همه ی کارا به کمک بزرگترش نیاز داشت اونوقت باید جسدشو از خونه جمع می کردن:-w
کمک کردن باعث میشه مسئولیت پذیرتر باشیم و این مسئولیت پذیری بعدها فقط به محیط خونه محدود نمیشه بلکه در جامعه هم تاثیر خواهد داشت در محیط کاری برای مثال:D
دیگه اینکه باعث میشه نسبت به بقیه درک بهتری داشته باشیم و تبدیل به یه بچه ی لوس و ننر نشیم که اونقدر خودشو شان بالا میدونه که حاضر نیست دست به سیاه و سفید بزنه @:
یه چیزی هم که بین ما وجود داره اینه که کمک نکردن در کارهای خونه برامون یک نوع باحال بودن حساب میشه و کمک کنا خودشیریننو این حرفاO_o
من خیلی تو کارهای خونه کمک می کنمo^:
تازه متوجه شدم که باید کمک کنم در واقع:)):)):))
از کارهای گرانقدرم جارو کشیدن البته نه همیشه
ظرف شستن در بعضی مواقع
پهن کردن و جمع کردن سفره (همیشگی)
تمیزکردن اتاقم (همیشگی)
گردگیری میزها و زیرتلوزیون و تلوزیون و مشتقاتش در بیشتر مواقع
بردن آشغال در بعضی مواقع
جمع کردن کتابای بابام از گوشه کار خونه:eek:
پختن تخم مرغ
روشن کردن وای فای
و انجام کارهایی جهت خورده ریزه(اچار فرانسه هستم)
اگه چیزی خراب باشه بتونم درست کنم کمک می کنم

نمی دونم چرا بازم همش غرغر می کنن بهم میگن تنبل تحولاتمو نمی بینن:((~X(

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
الان مثلا یه عده کار میکنن میگن باریکلا چه مسئولیت پذیرو فلانی فرزندم ،بعد درمورد من اینجوریه که درجه اهمیت کارای مختلف واسه من یجوره واسه مامانم یجور!سر همین هیچ وقت بهم کار نمیده
بعد کلا مامانم کار کردن هیچ کس جز خودشو قبول نداره! نمیزاره هیچ کاری بکنم :|
میگه تو جلو دست نباشی خودش کمکه:|‌ اینجوری خودمو ثابت میکنم :))
دقیقا بعضی وقتا مامانم غر میزنه صبح تا شب باید کار خونه کرد بعد من که میام ظرف بشورم 2 ساعت توضیح میده ظرفارو بدنشوری بوی سار بگیره فلان فلان اخرش ادمو خسته میکنه بس که توضیح میده
ولی خوب ازونور وقتی مامانم خونه نیست خیلی کارا میکنم فقط اگه تابستون امسال میوه خریدنو برنج پختنو یاد بگیرم دیگه کاملا اثبات میشم:))
و خوب ترجیحا این کارارو فقط واسه این کامل یاد میگیریم که بالاخره یه روز خودت میشی و خودت وگرنه مامان باباها وقتی بخوان گیر بدن تحت هر شرایطی اینکارو میکنن.
الان مثلا من بابام میدونه خیلی هیجانیم و بالاخره یه روز سر رانندگی خودمو میکشم :D داره اروم اروم روم کار میکنه که با احتیاط تر باشم: )

آخرین ویرایش:

فاطیما

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Esf
سال فارغ التحصیلی
99
خب اصولا اتاقم رو خودم مرتب میکنم
غذا درست کردن!....چیزایی که من درست میکنم،حکم میان وعده رو داره فکر کنم!
مرتب کردن خونه هم تقسیم میشه....
جارو کشیدن خونه رو دوست دارم ولی از گردگیری خیلی بدم میاد!
خریدای خونه رو من انجام نمیدم....پدر گرام زحمتش رو میکشن.
پذیرایی از مهمونا هم تقسیم میشه!

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
خونه رو من جارو میکنم
گردگیری با منه
تو خرید من کمک می کنم
پذیرایی با منه
چایی دم کردن بامنه
.
.
.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
شما ها چه نقش موثری دارید :|
من فوق فوقش یه نون بگیرم :|
ولی پیشنهاد میکنم به امثال خودم که جوری نباشین که عدم وجودتون تاثیری نداشته باشه تو خونه :))
به نظر من بهتره کارای خونه یه تقسیم بندی ای داشته باشه، حداقل اینجوری کسی احساس نمیکنه در حقش اجحاف(چه کلمه مزخرفی :| درسته؟) شده.

goodend

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
یکی از روش‌های موثر برای آموزش ارزش پول به کودکان، دادن پول توجیبی است. پول توجیبی به کودکان کمک می‌کند تا با مفهوم پول و ارزش آن آشنا شوند. آنها می‌توانند با پول توجیبی خود، خریدهای مورد نیاز خود را انجام دهند و یاد بگیرند که چگونه پول خود را مدیریت کنند.

البته دادن پول توجیبی به کودکان باید با رعایت نکاتی همراه باشد. والدین باید در تعیین مبلغ پول توجیبی، سن و توانایی‌های فرزند خود را در نظر بگیرند. همچنین، باید به فرزندان خود بیاموزند که چگونه پول خود را صرف کنند و از آن به درستی استفاده کنند.

بالا