• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سفر در زمان

arsalan3731

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي اروميه
شهر
اروميه
دانشگاه
مگه ميشه شريف نباشه؟؟
پاسخ : ماشین زمان هیچوقت درست نمیشه !

بچه ها وقتي وجود جهان هاي موازي ثابت شده ديگه شكي نيست كه ميشه در زمان سفر كرد
اگه ما بتونيم بين جهان هاي موازي سفر كنيم ميتونيم توي زمان هم سفر كنيم

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Mohammad Shirazi :
الان مشکل همه ی آدما اینه که اولا همه چیو خیلی فیزیکی فرض می کنند و ثانیا کتابایه انیشتین رو کامل نخوندن و سوم اینکه نخوندن انیشتین راجع به نحوه ی کشف هاش چی گفته!!!!
آلبرت انیشتین::اگر کسی باور داشته باشد حاصل جمع 2+2 برابر 5 میشود می تواند آن را اثیات کند و تنها چیزی که باعث اثبات فرضیه های من شد این بود که آن ها را باور داشتم و با انتقال باور هایم به دیگران باعث شدم که جهان مجبور به پیروی از قوانین من شود!!!!!!
بعد تو باور داری اگه با سرعت نور حرکت کنی زمان ثابت میشه پس میشه حالا تمرین کن که باور کنی اگه راه بری آروم باز هم زمان ثایت میشه پس اگه بدوی زمان میره عقب!!!!!!!!!
من کتابای انشتینو نخوندم نظر من اینه که نمیتونیم به گزشته برگردیم اگرم بتونیم با توجه ه گفته های انشتین نمیتونیم در زمان تغییری ایجاد کنیم
در مورد اخرین نظر میتونیم بگیم اگه حرکت وجود نداشته باشه زمانیم نیست

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Karo :
من کتابای انشتینو نخوندم نظر من اینه که نمیتونیم به گزشته برگردیم اگرم بتونیم با توجه ه گفته های انشتین نمیتونیم در زمان تغییری ایجاد کنیم

میشه من خودم تجربش رو داشتم!!!!!!!

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از arsalan3731 :
جهان های موازی چین و اگه میدونی یکم راجع به ابر ریسمان ها هم توضیح بده

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از arsalan3731 :
جهان های موازی فقط یه نظریس

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Karo :
جهان های موازی فقط یه نظریس

آره یه نظریه است ولی ابر ریسمان وجود داره

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

بچه ها اگه بخوایم اینجوری که فلان چیز نظریه اس پس نمیشه بش اعتماد کرد و پس بنا بر اون کاری نکنیم پیش بریم به جایی نمیرسیم ! درسته نظریه اس و ثابت شده نیست ولی خب یکی باید انجامش بده و ثایت کنه تا به صورت قانون در بیاد یا نه ؟! خیلی از قوانین یک زمان نظریه بودن ولی بعد از اثبات قانون شدند ! هر چند هم که میتونن غلط باشن ! اصلا" از کجا معلوم قوانین فعلی ما درست باشه ؟! شاید ما اشتباه می کنیم شاید قانون فلان فیزیک که فلان دانشمند کشف و اثبات کرده اشتباه ! گه بتونید چیز جدید کشف و کنید و اثبات کنید موفق اید نه اینکه تأیید کارای بقیه رو بکنید ! به نظرم همه کار امکان پذیره فقط باید بخواید و انجامش بدید ! بدون هیچ ترسی !

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Terror Blade :
بچه ها اگه بخوایم اینجوری که فلان چیز نظریه اس پس نمیشه بش اعتماد کرد و پس بنا بر اون کاری نکنیم پیش بریم به جایی نمیرسیم ! درسته نظریه اس و ثابت شده نیست ولی خب یکی باید انجامش بده و ثایت کنه تا به صورت قانون در بیاد یا نه ؟! خیلی از قوانین یک زمان نظریه بودن ولی بعد از اثبات قانون شدند ! هر چند هم که میتونن غلط باشن ! اصلا" از کجا معلوم قوانین فعلی ما درست باشه ؟! شاید ما اشتباه می کنیم شاید قانون فلان فیزیک که فلان دانشمند کشف و اثبات کرده اشتباه ! گه بتونید چیز جدید کشف و کنید و اثبات کنید موفق اید نه اینکه تأیید کارای بقیه رو بکنید ! به نظرم همه کار امکان پذیره فقط باید بخواید و انجامش بدید ! بدون هیچ ترسی !

من پاییم اثباتش کنیم ولی مشکل فهموندنش به بقیه س!!!

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من پاییم اثباتش کنیم ولی مشکل فهموندنش به بقیه س!!!
تو اثباتش کن بقیش با من

hesamfear

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
تا الان كه نه ولي بعدا" هم هيچي

به نظر من فيلمهايي كه ما به وسيله موبايل و دوربين و... ميگريم خودشون يه نو ماشين زمانن . البته يك طرفه :-?

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
پاسخ : سفر در زمان

به نقل از A . K :
الان بحث اینه که میشه به این جهان ها سفر کرد یا نه چون این جهان ها مثل دو خط موازی هیچ وقت به هم نمی رسن.اگر زمانی میدان مغناطیسی این جهان ها تحت هر شرایطی به هم برسند میشه با ایجاد تونل از میدان مغناطیسی اطراف جهان خودمون به یه جهان دیگه سفر کنیم که ایجاد این تونل زمانی میسر خواهد بود که بشر بتونه با سرعتی بیشتر از سرعت نور حرکت کنه و این عمل یعنی نقض نظریه ی اینشتین و سلب تمامی شهرت کسب شده توسط اون!

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه میشد به گذشته سفر کرد، حتماً به عصر دایناسورا میرفتم و صداشونو ضبط میکردم...آخه مگه دایناسورا از خانواده ی خزندگان نیستن؟...پس چرا تو فیلما براشون این صداهای وحشتناک و مزخرفو میذارن؟!...آخه کدوم خزنده ای رو تا حالا دیدین که صدایی بیشتر از "هییس" از خودش در بیاره؟! :-?

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Karo :

ولی من تو ی کتابی خوندم , طبق ازمایش هایی که انجام دادن , فهمیدن که میشه با تغییری در گذشته , حال رو هم تغییر داد...

به نقل از hesamfear :
به نظر من فيلمهايي كه ما به وسيله موبايل و دوربين و... ميگريم خودشون يه نو ماشين زمانن . البته يك طرفه :-?

میشه در این مورد یکم بیشتر توضیح بدی؟!

به نقل از ❀N.R :
اگه میشد به گذشته سفر کرد، حتماً به عصر دایناسورا میرفتم و صداشونو ضبط میکردم...آخه مگه دایناسورا از خانواده ی خزندگان نیستن؟...پس چرا تو فیلما براشون این صداهای وحشتناک و مزخرفو میذارن؟!...آخه کدوم خزنده ای رو تا حالا دیدین که صدایی بیشتر از "هییس" از خودش در بیاره؟! :-?

یه نظریه هم هست در این مورد که همه صدا هایی که تا الان بوده در هوا وجود داره و اگر بشه به راهی که میشه صدا ها رو جمع آوری کرد دست پیدا کنیم , به خیلی مسائل میتونیم آگاه بشیم و نیازی به سفر به گذشته نیست ...

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به مطلب جالبی برخوردم، مربوط به این تاپیک منتها پیشاپیش عذر میخوام چون بدلیل کنکور دیگه وقت ندارم خودم براتون خلاصه نویسیش کنم.
کسانی که علاقه مندن بخوننش.

نظریه های انگیز هاوکینگ برای تحقق سفر در زمان

استیون هاوکینگ طی مقاله ای سه نظریه جالب توجه و واقع گرایانه را برای سفر در زمان ارائه کرده است که به اعتقاد وی یکی از این نظریات عملی خواهد بود.
استیون هاوکینگ فیزیکدان مشهور انگلیسی که به تازگی در نشریات و برنامه های تلویزیونی در رابطه با عجایب علم فیزیک و سفر در زمان اظهار نظرهای قابل توجهی ارائه می کند به تازگی در قالب مقاله ای به بررسی شیوه های ممکن برای سفر در زمان پرداخته است که بخشی از آن در نشریه ان بی سی به این شکل منتشر شده است:

بعد چهارم :

نظریه اول هاوکینگ بر این اساس مطرح شده است که باید زمان را در قالب یک بعد، مانند طول، عرض و یا ارتفاع در نظر گرفت. وی در مثالی می گوید: “در هنگام رانندگی به سوی جلو حرکت می کنید، این یک جهت است، به سمت راست یا چپ دور می زنید، این جهتی دیگر است، جهت سوم زمانی است که بر روی یک جاده کوهستانی حرکت می کنید و بعد چهارم در چنین سفری زمان است.”

هاوکینگ می گوید: “فیلمهایی با مضمون سفر در زمان معمولا ماشینهای عظیم و پر مصرفی را نشان می دهند که مسیری را در میان بعد چهارم گشوده و تونلی را در دل زمان باز می کند. مسافر زمان نیز خود را برای تجربه ای ناشناخته آماده کرده و وارد این تونل شده و آنگاه در ناکجاآبادی ظاهر می شود. شاید مفهوم کلی چنین شیوه ای کاملا بعید و کاملا متفاوت از واقعیت به نظر آید اما ایده کلی آن چندان غیر عقلانی نیست.

“در واقع قوانین فیزیک با ایده سفر در زمان از طریق درگاه هایی به نام “کرم چاله” انطباق دارند. این درگاه ها در اطراف ما پراکنده اند تنها به دلیل کوچک بودن امکان مشاهده آنها وجود ندارد. این حفره ها در گوشه های پنهان فضا و زمان خود را نمایان می کنند. هیچ چیز مسطح و جامد نیست، در صورتی که از فاصله ای بسیار نزدیک به هر جسمی نگاه کنید حفره ها و چین خوردگی هایی را می توان در آن مشاهده کرد. این یکی از اصول بنیادین فیزیک است که شامل حال زمان هم می شود.”

فوم کوانتومی و حفره های “کرم چاله” :

در بخشی دیگر از این مقاله آمده است: “در کوچکترین مقیاس ممکن، حتی در ابعادی کوچکتر از مولکولها و اتمها، به موقعیتی دست خواهیم یافت که فوم کوانتومی نام دارد. این جایی است که “کرم چاله”ها در آن قرار دارند. تونلهای ریزی در میان زمان و فضا به صورت دائم در حال شکل گرفتن، ناپدید شدن و تغییر شکل دادن در این جهان کوانتمی هستند. حفره هایی که در واقع دو موقعیت و زمان جدا از هم را به یکدیگر اتصال می دهند.”

“متاسفانه این حفره ها به اندازه ای کوچکند که امکان عبور انسان از میان آن وجود ندارد اما برخی از دانشمندان معتقدند شاید امکان دستیابی به یک کرم چاله و راهی برای بزرگ کردن آن به اندازه ای که برای عبور انسانها یا فضاپیماها کافی است وجود داشته باشد.”

“از نظر تئوری تونل زمان یا یک کرم چاله به جز کمک به سفر به دیگر سیارات می تواند فواید دیگری نیز در بر داشته باشد. در صورتی که دو سر این تونل در جایی یکسان قرار داشت که میان آنها زمان و نه فاصله فیزیکی جدایی ایجاد کرده بود، یک فضاپیما می توانست در گذشته و در فاصله ای نزدیک به زمین در آن رفت و آمد داشته باشد. در این صورت شاید دایناسورها می توانستند شاهد فرود این فضاپیما در جایی از زمان باشند.”

” در نهایت شاید دانشمندان تنها سفر به آینده را پدیده ای عملی بیابند زیرا قوانین طبیعت سفر به گذشته را غیر ممکن ساخته است از این رو است که رابطه علت و معلولی پا برجا است. برای مثال اگر می توانستید در زمان سفر کرده و به گذشته بازگردید و با انجام کاری از تولد خود در گذشته جلوگیری کنید، چگونه می توانستید در آینده حضور داشته باشید و در زمان سفر کنید؟”

رودی جاری به نام زمان :

هاوکینگ بر این باور است بازخورد تابشی می تواند هر کرم چاله ای که دانشمندان تلاش دارند آن را برای قابل استفاده شدن بزرگتر سازند را نابود کرده و آنها را برای سفر واقعی بی مصرف کند. راه دیگر پیشنهادی وی از این قرار است:

” زمان مانند یک رود در جریان است و اینگونه به نظر می رسد هر کدام از ما در میان این جریان در حرکتیم، اما از دیدگاهی دیگر می توان گفت زمان در مکانهای مختلف سرعت جریان متفاوتی دارد و این کلید اصلی سفر به آینده است. اینشتین برای اولین بار این ایده را که مکانهایی وجود دارند که در آنها سرعت زمان کاهش یا افزایش پیدا می کند، در حدود صد سال پیش مطرح کرد، وی کاملا درست فکر می کرده است. اثبات آن نیز در سیستم ردیابی ماهواره ای زمین یا GPS است که آشکار می کند زمان در فضا از سرعت بالاتری برخوردار است و می توان از این اصل برای سفر به آینده استفاده کرد.”

سیاهچاله ها و سفر با سرعت نور :

هاوکینگ کلید اصلی سفر در زمان را سیاهچاله ها می داند. اجرامی به شدت جرمگین که حتی نور نیز نمی تواند از دام گرانشی آنها بگریزد. به گزارش مهر وی می گوید: “سیاهچاله تاثیر قابل توجهی بر روی زمان دارد و می تواند سرعت آن را بیشتر از هر چیز دیگری در کهکشان کاهش دهد. این همان ویژگی است که سیاهچاله ها را به ماشینهای واقعی زمان تبدیل می کند. بر این اساس می توان تصور کرد که فضاپیمایی در مرکز کهکشان راه شیری در اطراف سیاهچاله ای بزرگ در فاصله ای برابر 26 هزار سال نوری در گردش باشد. از زمین این فضاپیما در هر 16 دقیقه یک دور را کامل خواهد کرد. اما برای سرنشینان این فضاپیما زمان به کندی در حرکت بوده و برای هر 16 دقیقه ای که بر روی زمین سپری می شود، این افراد تنها 8 دقیقه از زندگی خود را پشت سر می گذارند. به این شکل 10 سال زمینی سفر در این فضاپیما برای آنها در واقع پنج سال خواهد بود.

این سناریو با اصل سفر در میان کرم چاله ها در تناقض نیست اما ایده ای کاملا غیر عملی است. اما از نظر هاوکینگ احتمالات عملی دیگری نیز وجود دارد: سفر با سرعت بسیار بالا.

وی می گوید: “این امکان به یکی دیگر از حقایق جهان هستی بستگی دارد. محدودیت سرعت کیهانی که برابر 299 هزار و 337 کیلومتر بر ثانیه است یعنی سرعت نور. هیچ چیز توانایی شکستن این رکورد را ندارد و این محدودیت یکی از بهترین اصول به اثبات رسیده علمی است. اما چه باور داشته باشید چه نداشته باشید، سفر در سرعتی نزدیک به سرعت نور می تواند شما را به آینده ببرد. زیرا سفر در این سرعت به معنی هفت بار چرخش کامل مدار زمین در ثانیه است. در این لحظه است که واقعه ای غیر عادی رخ داده و سرعت زمان برای مسافران این سفر سریع السیر نسبت به زمان بقیه جهان به شدت کاهش پیدا کرده و در واقع همه چیز برای این مسافران به کندی سپری خواهد شد.”

مقابله با سرعت نور :

“این رویداد باید به منظور محافظت از محدودیت سرعت کیهانی رخ دهد. تصور کنید کودکی در حال دویدن بر روی فضاپیمایی است که با سرعتی نزدیک به سرعت نور در حرکت است آیا این کودک با حرکت رو به جلوی خود به سادگی در حال شکستن محدودیت سرعت کیهانی نیست؟ پاسخ این سوال “نه” است زیرا قوانین طبیعت با آرام کردن سرعت مسافران این سفر از شکسته شدن قانون محدودیت سرعت جلوگیری خواهد کرد و به این شکل این کودک قادر نخواهد بود به اندازه ای سریع بدود تا بتواند محدودیت سرعت کیهانی را بشکند. زمان همیشه برای محافظت از محدودیت سرعت سرعت خود را کاهش خواهد داد.”

هاوکینگ می گوید: “این ماهیت چگونگی ممکن بودن سفر به آینده است. تصور کنید فضاپیما ایستگاه خود را در اول ژانویه 2050 میلادی ترک کند و به مدت 10 سال در مدار زمین به حرکت سریع خود ادامه دهد و سرانجام در اول ژانویه سال 2150 متوقف شود. در این مدت زمانی مسافران این فضاپیما تنها یک هفته سفر کرده اند زیرا زمان درون فضاپیما به شدت به کندی سپری شده است و تصور کنید زمان بازگشت به زمین با چه جهان متفاوتی مواجه خواهند شد، در واقع در عرض یک هفته این افراد به 100 سال بعد سفر کرده اند.”

“در حال حاضر سریع ترین جنبشها در تونل بزرگ شتاب دهنده ذره ای سرن صورت می گیرد. زمانی که این شتاب دهنده آغاز به کار می کند شتاب در کسری از ثانیه از صفر به 96 هزار و 560 کیلومتر بر ساعت می رسد و با افزایش نیرو سرعت ذرات نیز افزایش پیدا خواهد کرد تا زمانی که ذرات 11 هزار بار در ثانیه مسیر تونل را طی کرده و باز می گردند، سرعتی که نزدیک به سرعت نور است. در واقع این ذرات می توانند به 99.99 درصد از سرعت نور دست پیدا کنند که در این صورت سفر در زمان را آغاز خواهند کرد. ما این واقعیت را با کمک ذرات عجیبی به نام “پیمسون ها” دریافته ایم زیرا طول عمر این ذرات به شدت کوتاه و در حدود 25 بیلیونیوم از ثانیه است اما زمانی که شتاب و سرعت آنها به این حد دست پیدا می کند، طول عمر آنها نیز 30 بار بیشتر می شود.

” برای اعمال چنین شتاب و سرعتی برای انسان باید در فضا بود. این در حالی است که سریعترین سفر فضایی انسانها سفر آپولو 10 با سرعت 40 هزار و 233 کیلومتر بر ساعت بوده است. برای سفر به زمان باید با سرعتی 10 برابر این سرعت در فضا حرکت کرد و برای عملی شدن آن به فضاپیمایی بسیار بزرگتر نیاز خواهد بود تا بتوان با کمک آن مقادیر زیادی سوخت برای تامین انرژی مورد نیاز چنین سرعتی حمل شود. ما در تئوری تنها می توانیم در طول عمر خود یکبار به سفری بسیار دوردست برویم، سفری کوتاه به مرز کهکشان راه شیری به تنهایی به 80 سال زمان نیاز خواهد داشت.”

منبع: https://www.facebook.com/theorybigbang

m.s2

msom
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی لرستان
رشته دانشگاه
پزشکی

هیجان دنیا به گذشت گذشته ها معلوم نبود 1 ثانیه بعده!!!!
ولی اگه میشد چی میشد حاضر میشدیم با سرعتی بیشترازنور حرکت کنیم!!!

alirz-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

ولی من جایی خوندم که میگفت ممکنه چیزی به نام زمان وجود نداشته باشه و اینا همش توهم ماهست و برای نیاز خودمون از اتفاقات قبل و بعد چیزی به نام زمان رو نام گذاری کردیم. از این ایده دفاع نمیکنم ولی قابل تامله!

Rain Man

Monsieur Noir
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computing Science

من خیلی به سفر در زمان فکر می کنم، و بار ها شده که تا مرز خل شدن پیش رفتم (اینو جدی میگم یک بار بعد از فکر کردن به سفر در زمان قاطی کرده بودم و رفته بودم پیش روانپزشک و گفت به این چیزای چرت مغزتو درگیر نکن و من شروع کردم به توضیح دادن برای اون و فک کنم خودش روز بعد به یک روانپزشک دیگه مراجعه کرد!!!)

اما ببینین من فک می کنم بهتر باشه که بگیم ما می تونیم در زمان سفر کنیم و تغییراتی رو در گذشته یا آینده به وجود بیاریم اونم به این شکل که اگر ما در زمان سفر می کنیم به جای این که به همین بعد مکانی بیایم به یک بعد مکانی دیگه بریم که دقیقا در همون شرایط زمان مورد نظر ما(مقصد) در مکان مبدا خودمونه
این رو با توجه به نظریه جهان های موازی و همچنین بی نهایت بودن دنیا میشه توضیح داد چون میدونیم با قبول وجود بی نهایت باید این رو هم بپذیریم که ممکنه در همین بعد زمانی بی نهایت موجود دیگه دقیقا مثل ما دارن همون کارایی میکنن که ما الآن داریم انجام میدیم

aksh90

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
پایتخت دود و آلودگی!

دوست عزیز در مورد سفر به زمان دو مورد هست که باید بگم،شاید تکراری باشن:
1-با دویدن در کل طول عمر خود میتوان مسافر زمان بود و کسری از ثانیه از دیگران بیشتر عمر کرد
2-دانشمندان در پی نتایجی در این باره هستن که نشون میده اگر انسان بتونه خودشو در یخ های قطب منجمد کنه،میتونه چند قرن بعد به کمک فردی دیگه از اونجا بیرون بیاد و به زندگی بپردازه.البته فقط در حد فرضیه هست که البته پایه و اساس علمی هم داره و دانشمندان در حال ازمایش هستند

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به نقل از alirz- :
ولی من جایی خوندم که میگفت ممکنه چیزی به نام زمان وجود نداشته باشه و اینا همش توهم ماهست و برای نیاز خودمون از اتفاقات قبل و بعد چیزی به نام زمان رو نام گذاری کردیم. از این ایده دفاع نمیکنم ولی قابل تامله!
بله درک زمان یه حالت انتزاعی و کاملن داخل مغزمونه و یه نوعی از توهم محسوب میشه
منتها اونجوریام که میگید نیست که کلن یسری متغیر های بیرونی هم رو این تصور ذهنی تاثیر دارن
ببین اینطور برات بگم که اگه زمان نیست پس قبل بعد یک چیز هم معنی نداره کلن که بیایم نامگذاری کنیم و اینا؛ زمان یه بعد منتها تفکیک گذشته حال و آینده ی یه توهم ذهنیه و ماهیت زمان با اونچه در تصور ماست متفاوته
به نقل از aksh90 :
2-دانشمندان در پی نتایجی در این باره هستن که نشون میده اگر انسان بتونه خودشو در یخ های قطب منجمد کنه،میتونه چند قرن بعد به کمک فردی دیگه از اونجا بیرون بیاد و به زندگی بپردازه.البته فقط در حد فرضیه هست که البته پایه و اساس علمی هم داره و دانشمندان در حال ازمایش هستند
کلیتش درسته ها ولی اینکه داری میگی غلطه،
وقتی بدن منجمد میشه مرگ اتفاق نمیفته ولی متابولیسم موجود زنده به صفر میل میکنه؛ مثلا اون ماموت یخ زده قطب جنوب زندس و اگه یخ باز بشه کمتر از چند ثانیه میمیره. تو فکر این هستن که از این برای نگه داشتن بدن انسان بشه استفاده کرد و همین الان هم بانک اجساد داریم که پولدارهایی که بیماری های صعب العلاج دارند بعضن میرن و منجمد میشن و اجسادش نگهداری میشه تا اگر در آینده به تکنولوژی زنده نگه داشتنشون بعد از ذوب کردنشونن رسیدند و درمان بیماریشون پیدا شد اونارو خارج کنند.
بخونید از انجمن زیست : http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,102783.0.html

بالا