• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور، پشت کنکور و ...

به نظر شما نقش تلفن همراه هوشمند در عدم موفقیت چقدر است؟

• کمتر از 10 درصد

رای‌ها: 20 29.9%
  • بیشتر از 50 درصد

رای‌ها: 47 70.1%

• رای‌دهندگان
    67

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
مثلا چه طور روحیه بدیم که کاذب هم نباشه؟
چی به خودمون بگیم؟

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
چی به خودمون بگیم؟
به نظرم به این فکر کنید که الان رو جوری بگذرونید که بعدا شرمنده خودتون نشید
به اینکه نتیجه دلخواهتون بدست خواهد اومد فکر کنین
به اینکه اگه تلاش نکنید یا اینکه بی روحیه باشید یا اینکه غصه بخورید چیزی عوض نمیشه فکر کنید

خب نتیجه هم شدنیه ... من واقعا ساعت مطالعاتیم پایین بود ولی اعتماد به نفس داشتم
چیز هایی بلد بودم رو میدیدم نه چیز هایی بلد نیستم
اگه میبینین یه سوال هست که بلد نیستین به نظرم اصلا مهم نیست چون نهایتا در حال حاضر شاید 100 تا سوال باشه که بلد نباشید و خب 50 تاش رو تو این بازه بهشون برخورد میکنید و یاد میگیرد و بقیش هم شانس اومدنش چقدره واقعا؟
من خیلی به چیز هایی بلد نبودم بر میخوردم و دقیقا همینجوری در موردش فکر میکردم
یعنی شاید اگه قبل از کنکور سوال حل کردن منو میدیدن میگفتین این زیست 40 هم نمیزنه ولی 72 زدم چون میدونستم اینایی بلد نیستم خیلی کم هستن فقط دارن به چشم میان
و من بیشتر روی یادگیریشون تمرکز میکردم تا روی غصه خوردن

حرف برا گفتن زیاده...
خودتون باشید... همه چی حله!! :D

TripleA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
چی به خودمون بگیم؟
چند تا امتحان سطح بالا از خودت بگیر رفع اشکال کن
دو سه هفته مونده به کنکور اسونش کن امتحان سطح پایین بگیر که روحیه بهت بده

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
ساعت مطالعتون واقعا کم بود یعنی چقد ؟:D

یه سوال دیگم بپرسم ...
سال اول با اینکه انقد تو دوران جمع بندی پیشرفت داشتین چرا نتیجتون انقدر بد شد؟ :D

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سلام راجب تغییر باور ها هم صحبت کنید یه دانش اموز متوسط که تو این 3 سال درسا نسبتا خونده میتونه تواین یه سال برسه؟

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
چند تا امتحان سطح بالا از خودت بگیر رفع اشکال کن
دو سه هفته مونده به کنکور اسونش کن امتحان سطح پایین بگیر که روحیه بهت بده
البته من با این مخالفم چون کنکور همینجوری اونقدی سخت هست که سر جلسه بخوره تو ذوق آدم :rolleyes:
بهتره سوالای سخت حل کنید و نگران نتیجش نباشید
مثلا توی درس شیمی من 5 تا آزمون فار رو پیاپی میزدم و شاید توی هر کدوم 40-50 درصد میشد(خیلی آزمون سختی حساب میشد این کارم) ولی کنکور چون برام عادی شده بود 70 زدم
همون نوع نگاه رو عوض کنید! نیاز نیست سر خودتون کلاه بزارید . این یه واقعیته که سوالاتی الان باهاشون روبرو میشید و بلد نیستید خیلی هم مسیله مهمی نیستن

ساعت مطالعتون واقعا کم بود یعنی چقد ؟:D

یه سوال دیگم بپرسم ...
سال اول با اینکه انقد تو دوران جمع بندی پیشرفت داشتین چرا نتیجتون انقدر بد شد؟ :D

فکر کنم از معدود کسایی بودم توی مصاحبه ساعت مطالعاتیم ذکر نشده بود
همون لحظه به آقای اکبری گفتم این بد آموزی داره چاپ نکنید! :D
تقریبا از متوسط روزی 8 ساعت شروع کردم و بعد از عید متوسط روزی 4 ساعت رسیدم! البته این اواخر آزمون دادن ها به بالابردن ساعت مطالعاتیم کمک میکرد (البته طول سال هیچ کلاس فوق برنامه ای هم شرکت نمیکردم)
از درس خوندن خسته شده بودیم واسه همین آزمون میدادم و بررسی میکردم
کلا سال اول پایه خوبی نداشتم و دید درستی هم از کنکور نداشتم
مثلا فکر میکردم نیازی نیست فرمول های شیمیایی رو حفظ کرد و باعث شد شیمی رو 10 درصد بزنم!!
بیشتر از همه هم سر جلسه وقتی نشستم اونقد سوالا سخت بود برام که روحیمو هم باختم تقریبا !
سال دوم چون مشاور داشتم با اینکه کم درس میخوندم ولی توی مسیر درس میخوندم! البته باید بگم 70 درصد چیزا رو خودم به مشاورم میگفتم میخوام چیکار کنم و چی برام بزاره و نقش مشاور بیشتر توی این بود که حتما انجام بدم اونا رو!

خلاصش اینه سال اول روزم نبود سال دوم روزم بود!! روز کنکور روز مهمیه اگه خوب براش آماده بشید و "برید که روزتون باشه" تا اینکه از قبل همه چیو ببازید!!!

سلام راجب تغییر باور ها هم صحبت کنید یه دانش اموز متوسط که تو این 3 سال درسا نسبتا خونده میتونه تواین یه سال برسه؟
همینکه متوسط خوندین خودش خیلی خوبه :)
حقیقتا من وقتی سال کنکور شروع کردم به خوندن حتی نمیدونستم مشتق چی هست 
سوم دبیرستان رو هیچ کلاس مدرسه ای نرفته بودم و فقط شب امتحان نهایی درس هاش رو خونده بود!
البته توی دوستام بودن کسایی که وضعیت مشابه من یا یکم بهتر توی پایه داشتن و همون سال اول با رتبه های خیلی خوب قبول شدن ولی من به همین دلیل کم درس خوندنم یک سال تاخیر داشت!
به نظرم اگر واقعا "درست" درس بخونین یک سال کافیه ...

آخرین ویرایش:

TripleA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
البته من با این مخالفم چون کنکور همینجوری اونقدی سخت هست که سر جلسه بخوره تو ذوق آدم :rolleyes:
بهتره سوالای سخت حل کنید و نگران نتیجش نباشید
مثلا توی درس شیمی من 5 تا آزمون فار رو پیاپی میزدم و شاید توی هر کدوم 40-50 درصد میشد(خیلی آزمون سختی حساب میشد این کارم) ولی کنکور چون برام عادی شده بود 70 زدم
همون نوع نگاه رو عوض کنید! نیاز نیست سر خودتون کلاه بزارید . این یه واقعیته که سوالاتی الان باهاشون روبرو میشید و بلد نیستید خیلی هم مسیله مهمی نیستن

فکر کنم از معدود کسایی بودم توی مصاحبه ساعت مطالعاتیم ذکر نشده بود
همون لحظه به آقای اکبری گفتم این بد آموزی داره چاپ نکنید! :D
تقریبا از متوسط روزی 8 ساعت شروع کردم و بعد از عید متوسط روزی 4 ساعت رسیدم! البته این اواخر آزمون دادن ها به بالابردن ساعت مطالعاتیم کمک میکرد (البته طول سال هیچ کلاس فوق برنامه ای هم شرکت نمیکردم)
از درس خوندن خسته شده بودیم واسه همین آزمون میدادم و بررسی میکردم
کلا سال اول پایه خوبی نداشتم و دید درستی هم از کنکور نداشتم
مثلا فکر میکردم نیازی نیست فرمول های شیمیایی رو حفظ کرد و باعث شد شیمی رو 10 درصد بزنم!!
بیشتر از همه هم سر جلسه وقتی نشستم اونقد سوالا سخت بود برام که روحیمو هم باختم تقریبا !
سال دوم چون مشاور داشتم با اینکه کم درس میخوندم ولی توی مسیر درس میخوندم! البته باید بگم 70 درصد چیزا رو خودم به مشاورم میگفتم میخوام چیکار کنم و چی برام بزاره و نقش مشاور بیشتر توی این بود که حتما انجام بدم اونا رو!

خلاصش اینه سال اول روزم نبود سال دوم روزم بود!! روز کنکور روز مهمیه اگه خوب براش آماده بشید و "برید که روزتون باشه" تا اینکه از قبل همه چیو ببازید!!!

همینکه متوسط خوندین خودش خیلی خوبه :)
حقیقتا من وقتی سال کنکور شروع کردم به خوندن حتی نمیدونستم مشتق چی هست 
سوم دبیرستان رو هیچ کلاس مدرسه ای نرفته بودم و فقط شب امتحان نهایی درس هاش رو خونده بود!
البته توی دوستام بودن کسایی که وضعیت مشابه من یا یکم بهتر توی پایه داشتن و همون سال اول با رتبه های خیلی خوب قبول شدن ولی من به همین دلیل کم درس خوندنم یک سال تاخیر داشت!
به نظرم اگر واقعا "درست" درس بخونین یک سال کافیه ...

دو هفته مونده به کنکور فقط همین که فاصله نگیری کافیه چون استرس اونقد بالاست که نمیتونی کاری کنی و روحیه گرفتن فقط میتونه کمک کنه

M.A.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
دانشگاه
شهيد چمران اهواز
رشته دانشگاه
مشاوره خانواده
سلام لطفا در مورد شرایط آزمون هم بگین..مثلا کسانی که خوب می خونن و روحیه ی خوبی دارن سوابق و آزمون های خوبی هم دادن..ولی سر جلسه آزمون های جمع بندی دستپاچه ن و از این سوال به اون سوال میرن و تمرکز ندارن..

• لایک
امتیازات: fteh

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک
سلام
راجب ترتيب جواب دادن به درس نظرتون چيه؟
و اينكه به نظرتون تفاوت ميكنه يه درس رو از اول شرو كنيم به زدن سر ازمون يا از اخر؟

من اين رو امتحان كردم چند بار و هربار يه نتيجه متفاوت گرفتم...

• لایک
امتیازات: M.A.M

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
سلام
شما اگر جای من بودید از بین این 3 تا تاریخ که میگم و چینش کنکور هایی که میگم رو چه جور قرار میدادین؟
4 تیر، 7تیر، 12 تیر + کنکور های 95 داخل و 95 خارج و 94 داخل.

(البته چینش کنکور های قبلی رو ميدونم. ولی این 3تا)

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
سلام لطفا در مورد شرایط آزمون هم بگین..مثلا کسانی که خوب می خونن و روحیه ی خوبی دارن سوابق و آزمون های خوبی هم دادن..ولی سر جلسه آزمون های جمع بندی دستپاچه ن و از این سوال به اون سوال میرن و تمرکز ندارن..
یادت باشه آزمون یه روند هست که باید طی بشه ...
تو باید از قبل از آزمون استراتژی مشخصی برای حرکت داشته باشی
من روی این استراتژی خیلی به بچه ها تاکید میکنم و خودم هم خیلی روش حساس بودم
مثلا میدونستم راس ساعت 8:17 اون گزینه ای درست هست که توش کلمه "حق" رو داره
البته توصیه نمیکنم اینقدر دقیق استراتژی بچینین چون یک آمادگی مضاعفی هم میخواد که اگر ترتیب سوالات رو مثل کنکور ریاضی 94 بهم ریختن باهاش کنار بیاید!
ولی در کل اینکه بدونید سر جلسه قراره چه اتفاقی بیفته خیلی بهتون کمک میکنه...
اینم یادت باشه که یک سال درس خوندی و این خیلی چیز مسلمی هست که تعداد زیادی از اون سوالات حق توعه که جواب بدی
حالا اگر اینجا 3 تا تست هست که نمیتونی جواب بدی بدون جلوتر هم چند تا تست هست که خیلی راحت جواب میدی
و اگر اینجا چند تا تست آسون هست جلوتر چند تا تست سخت هست
این قاعده هر آزمونیه پس هیچوقت قرار نیست ما هیچ سوالی رو بلد نباشیم...
تمرکز داشته باش روی جواب همون سوالی که روش هستی و اگر میبینی فکر کردن روش فایده ای نداره خب برو بعدی
خیلی سخت نگیر... نرمال باش!
سلام
راجب ترتيب جواب دادن به درس نظرتون چيه؟
و اينكه به نظرتون تفاوت ميكنه يه درس رو از اول شرو كنيم به زدن سر ازمون يا از اخر؟

من اين رو امتحان كردم چند بار و هربار يه نتيجه متفاوت گرفتم...
ترتیب سوالات عمومی رو اول سه تا درسی رو که قوت دارید بزنید بعد آخرش درسی رو که ضعیف هستید
من با این روش برای عربی که توش ضعیف بودم نیم ساعت آخر کار سیو میکردم و عربی رو با خیال راحت میزدم! البته اون سه درس رو با حداکثر سرعتی که میشد جواب میدادم خصوصا دینی و زبان رو...!
توی اختصاصی هم اول زیست بزنید بعد از بین ریاضی و فیزیک درسی رو که قوی تر هستید بزنید و بعد شیمی و آخر هم اون درسی که بین ریاضی و فیزیک کمتر تسلط دارید بزنید...

سوال از اول آخر و این چیزام خیلی کار مسخره ایه از نظر من... درگیر این بازیا نشید
مشخص باشه کدوم سوالا رو قوت دارید و یه چیزی نرمالی باشه براتون زدن تست هر مبحث...
یعنی من میدونستم ریاضی بیشتر از 60 نمیتونم بزنم و دقیقا میدونستم کدوم مباحث رو میخوام جواب بدم! واسه همین از اول شروع کردم هر چی تست از مباحث مورد نظر من بود جواب دادم و روی مباحثی که از قبل جزو استراتژیم بود که نباید بزنم حتی به اندازه خوندن هم وقت نمیگذاشتم و فقط نگاه میکردم مبحثش چیه...
این خیلی توی وقت به دادم رسید چون ریاضیم نسبت به بقیه اختصاصیا ضعیف بود
خلاصش اینه که استراتژی "مخصوص به خودتون" رو پیدا کنید و همون رو توی این مدت هی پیاده کنید و هی اصلاح کنید و به هر چی رسیدین حتما همونو بدون تغییر روز کنکور پیاده کنید!!
سلام
شما اگر جای من بودید از بین این 3 تا تاریخ که میگم و چینش کنکور هایی که میگم رو چه جور قرار میدادین؟
4 تیر، 7تیر، 12 تیر + کنکور های 95 داخل و 95 خارج و 94 داخل.

(البته چینش کنکور های قبلی رو ميدونم. ولی این 3تا)
سلام این دیگه شد بحث مشاوره ... :D
ولی اشکال نداره:D
من بهت پیشنهاد میکنم اینجوری بزنی:
4 تیر : 95 خارج
7 تیر: 94 داخل
12 تیر : 95 داخل

البته اگه میخوای آخرین امتحانت سخت ترین امتحان باشه جای 94 دخل و 95 داخل رو عوض کن چون 94 به مراتب کنکور سخت تری بوده ( البته من توصیه این کار رو نمیکنم)

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
وقتی یه درس سوالاش رو سخت میدن و ما زیاد غلط میزنیم و این پروسه تکرار بشه هر بار برای همون درس... چیکار باید بکنیم تا کمی محتاطانه تر هنگام جواب دادن رفتار کنیم؟

در ضمن برای اینکه به شک دار ها جواب ندیم...معیار شک دار بودن چیه؟

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
وقتی یه درس سوالاش رو سخت میدن و ما زیاد غلط میزنیم و این پروسه تکرار بشه هر بار برای همون درس... چیکار باید بکنیم تا کمی محتاطانه تر هنگام جواب دادن رفتار کنیم؟

در ضمن برای اینکه به شک دار ها جواب ندیم...معیار شک دار بودن چیه؟
سلام
با توجه به درسش و سطح واقعیه خودتون قبل ازمونا هدف گذاری کنید!
مثلا از هر پنج تا سوال فقط به سه تا پاسخ بدید و روش فکر کنید(همه سوالا رو میخونید و سه تا رو انتخاب میکنید)
به این ترتیب هم شما وقت خوبی ذخیره میکنید و هم یک دور میتونید همه سوالاتو ببینید!
البته باید تمرین کنید و همیشه بهش مقید باشید.
اگر حس کردید توانایی و وقت دارید از هر کدوم از دو سوال یکیشو علامت بزنید که برای دور دوم برید سراغش.
سوالی شک دار محسوب میشه که ذهن شما با دیدن سوال و پس از خوندن یک یا دو بار سوال هیچ راهی بهتون پیشنهاد نده یا اینکه روشی به ذهنتون بیاد که تا حالا تو هیچ سوال مشابهی ازش استفاده نکردید و حالت ازمایش و خطا داشته باشه.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
کنکور ساعت 8 باشه
باید 7 حوزه امتحانی باشیم؟
راستش من ساعت 6/5 صبح از خواب بلند میشم
شما دمدمای کنکور چه ساعتی از خواب بیدار می شدین؟

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کنکور ساعت 8 باشه
من روز کنکور همین حدود ساعت 6.5 بیدار شدم ولی روزای قبلش حدود 7 تا 7.5
بستگی داره به فاصله خونتون و این چیزا دیگه... خیلی مسئله مهمی نیست :rolleyes:
ولی 45 دقیقه - نیم ساعت قبل از شروع باید حوزه باشین قاعدتا :-?

• لایک
امتیازات: fteh

g16_128

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
95
کنکور ساعت 8 باشه
اينم سواله آخه؟:|
هر وقت رفتيد رفتيد ،حوزه ما بعضيا وسط كنكور ميومدن سر جلسه

بيخود وارد حاشيه نشيد و به خودتون استرس ندين

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
اگر توی یه درس دو تا سوال بسیار راحت داشته باشیم ولی محاسبات طولانی ای داشته باشن و وقت زیادی از ما بگیرن باید چیکار کنیم؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
  • شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
سلام خوبید؟
تبریک بابت رتبه خوبتون
نظرتون درمورد شرکت توی ازمونای تابستون قلچی چیه؟ میرم یازدهم
ممنون
خیلی مفید نیستن از نظر من
توی تابستون باید متمرکز درس بخونین نه مثل آزمونای قلم چی بخوای کلی مطلب رو حتما خونده باشی

بالا