• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ریسرچ

• شروع کننده موضوع

ahmad_nikbakht96

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یاسوج
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
خب هرکی میاد دانشگاه با هزارتا ایده نو و هزارتا دغدغه میاد ولی بعد یه مدت همشون میخوابن و فقط همه ب درس میچسبن...
ولی بعد یه مدت کم کم میاد دست ادم که باید چیکار کنه و میبینه ی سری چیزا چندانم سخت نیس .. یکیش همین ریسرچه
دوستان هر کی میتونه نظرشو بگه لطفا...خیلی ممنون :) :)

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
به نظرم حیطه ی خوبیه
هم از لحاظ افزایش سطح علمی خودمون
هم یه سابقه ی مناسبی هست
ولی خب متاسفانه طبق معمول منابع جستجو محدود و اکثرا زمانشون هم قدیمی هستن
اما به هرحال تلاش برای این روند خودش خیلی موثر هست تو دید بالینی و تصمیم گیری‌های آینده تو شغلتون
شروعش میتونه از کمیته های تحقیقات دانشکده تون باشه اونجا مسیر لازم برای تحقیق و جستجو شاید یکم راحت تر طی شه
ایده های نو هم نیاز دارن به یه پشتوانه ی علمی ثابت شده این موضوع به نظرم مهمتره

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
پژوهش رو از راهنمایی شروع کردم. بدون پژوهش به نظرم ادم کار یاد نمی گیره. مشکل سیستم آموزشی ایران هم هستش که خیلی تهی از پژوهشه. خیلی ها میرن المپیاد تو دبیرستان در حالی که به نظرم پژوهش بار ها تاثیر گذار تر از المپیاده.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
پژوهش رو از راهنمایی شروع کردم. بدون پژوهش به نظرم ادم کار یاد نمی گیره. مشکل سیستم آموزشی ایران هم هستش که خیلی تهی از پژوهشه. خیلی ها میرن المپیاد تو دبیرستان در حالی که به نظرم پژوهش بار ها تاثیر گذار تر از المپیاده.
:D فكر نمي كنم پژوهش اينجا منظور مقاله نويسي راهنمايي باشه

چيزايي كه خودم از چندتا از دانشگاهيون (به ويژه پزشكي) در ايران شنيدم اينه كه اگر ميخواهيد برچسب پژوهشگر داشته باشيد و ماست مالي (!) كنيد خوب است ولي عملا تحقيقات اوريجينال بسياريسيار كني در ايران انجام مي شوند
مثلا تعريف مي كردند فلان استاد در طي يك پرواز دو تا مقاله پزشكي بيرون دادند و تعريف مي كردند و غرور خاصي داشتند و خوب با توجه به اين كه پژوهش هاي حيطه پزشكي بودجه هاي بالا، جامعه آماري خوب و رعايت استاندارد ها كه منجر به طول كشيدن تحقيقات مي شود ميخواهند اكثر مقالات سرعتي ايراني كپي پيست يا جعل داده هستند. يا مثال مي زدند فلا كس (اسمشون فاش نشه) رفتند دانشگاه شهر كرد براي تخصص رشته باروري و در سال دوم ٦ تا مقاله درباره اثر استفاده از مالش مخلوط گياه درماني x (يادم نمياد) به همراه پودر سنجد (باور بفرماييد) بر كاهش بيماري هاي مقاربتي در آورده اند با جامعه أماري . نفر

اين هايي كه گفتم براي خودم از منابع موثقي اومده (چند تا استاد دانشگاه بودند) و گفتم اينجا بزارم كه خوب حداقل نشر پيدا كنه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
:D فكر نمي كنم پژوهش اينجا منظور مقاله نويسي راهنمايي باشه

چيزايي كه خودم از چندتا از دانشگاهيون (به ويژه پزشكي) در ايران شنيدم اينه كه اگر ميخواهيد برچسب پژوهشگر داشته باشيد و ماست مالي (!) كنيد خوب است ولي عملا تحقيقات اوريجينال بسياريسيار كني در ايران انجام مي شوند
مثلا تعريف مي كردند فلان استاد در طي يك پرواز دو تا مقاله پزشكي بيرون دادند و تعريف مي كردند و غرور خاصي داشتند و خوب با توجه به اين كه پژوهش هاي حيطه پزشكي بودجه هاي بالا، جامعه آماري خوب و رعايت استاندارد ها كه منجر به طول كشيدن تحقيقات مي شود ميخواهند اكثر مقالات سرعتي ايراني كپي پيست يا جعل داده هستند. يا مثال مي زدند فلا كس (اسمشون فاش نشه) رفتند دانشگاه شهر كرد براي تخصص رشته باروري و در سال دوم ٦ تا مقاله درباره اثر استفاده از مالش مخلوط گياه درماني x (يادم نمياد) به همراه پودر سنجد (باور بفرماييد) بر كاهش بيماري هاي مقاربتي در آورده اند با جامعه أماري . نفر

اين هايي كه گفتم براي خودم از منابع موثقي اومده (چند تا استاد دانشگاه بودند) و گفتم اينجا بزارم كه خوب حداقل نشر پيدا كنه
خیلی ببخشیدا ولی این به نظرم توهین بودش :/.
ما مقاله نویسی نمی کردیم.

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مرکزی که در زمینه کارای تحقیقاتی و مقاله نوشتن فعال باشه می شناسین؟
مرکز تحقیقات دانشگاه ما متاسفانه در انحصار یک سری افراد خاصه و زمینه کار فراهم نمی کنن
اگه میشناسین لطفا معرفی کنین .‌من خیلی دنبالشم ولی به نتیجه نمی رسم:(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
مرکزی که در زمینه کارای تحقیقاتی و مقاله نوشتن فعال باشه می شناسین؟
مرکز تحقیقات دانشگاه ما متاسفانه در انحصار یک سری افراد خاصه و زمینه کار فراهم نمی کنن
اگه میشناسین لطفا معرفی کنین .‌من خیلی دنبالشم ولی به نتیجه نمی رسم:(
کمیته پژوهشی ما فعاله تقریبا
ببین معرفی به استاد داریم و کلاس های مقاله نویسی
بعد احتمالا با رویان و ابن سینا هم سال جدید کار کنیم
یه سری استارت آپ پزشکی رو هم ایشالا باهاشون همکاری کنیم
خلاصه که بهم خبر بده بیا سر بزن

بالا