• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (ادبیات و زبان فارسی)

کدام کتابها را پیشنهاد می دهید ؟

• گاج نقره ای_موضوعی

رای‌ها: 33 55.9%
  • خیلی سبز (هفت خوان)

رای‌ها: 14 23.7%
  • نشر الگو

رای‌ها: 20 33.9%
  • هامون سبطی _ لغت و املا

رای‌ها: 11 18.6%
  • هامون سبطی _ قرابت معنایی

رای‌ها: 25 42.4%
  • مهر و ماه لقمه _ لغت

رای‌ها: 9 15.3%
  • مهر و ماه لقمه _ قرابت معنایی

رای‌ها: 0 0.0%
  • مهر و ماه لقمه _ زبان فارسی

رای‌ها: 5 8.5%
  • مهر و ماه لقمه _ ارایه های ادبی

رای‌ها: 4 6.8%
  • گاج نقره ای _ میکرو

رای‌ها: 3 5.1%

• رای‌دهندگان
    59
  • شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
ینجا تاپیک بحث برای منابع مناسب کنکور در دروس ادبیات زبان فارسی عه . توی نظرسنجی شرکت کنید برای انتخاب بهترین کتاب منبع . اگر پیشنهادی برای اضافه کردن کتابی دارید همینجا بگید .

اگر هم نظر مشروحی در مورد کتاب و یا سوالی دارید تو همین تاپیک بگید .

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : منابع کنکور (ادبیات و زبان فارسی)

به گزینه های نظرسنجی کتاب مهروماه-لقمه تاریخ ادبیات رو هم لطفا اضافه کنید واقعا کتاب بدرد بخوریه .

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

به نظر من هفت خوان از الگو بهتره

گاج موضوعی رو بگیرید

برای مبحثی ها هم کل هفت خوانا عالیه

لقمه مهر و ماه تاریخ ادبیاتش و زبان فارسیش خیلی خوبه

قرابت سبطی رو هم الان بخونید بعدن وقت نمیشه ولی زبان فارسیش خیلی پر حجمه

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

برای کلمه لقمه ی مهروماه از همه ی کتابای دیگه کامل تره قیمتش هم کمتره(برای جمع بندی و مرور تستای گاج موضوعی رو بزنین پاسخ نامش واقعا کامله و خوبه)
تاریخ ادبیات هم لقمه کافیه
برای قرابت من یه بخشایی از تست های گاج موضوعی رو زدم و راه افتادم کلا قرابت تست بزنین راه می افتید نیاز نیست کتابای پر حجم بخونید
برای زبان فارسی اگه جزوه و معلم خوب دارید تستای موضوعی کافیه وگرنه الگو+تستای موضوعی+لقمه ی مهروماه(نمی خواد لقمه رو کامل بخونید هر چیزی که مشکل داشتید برید از توش بخونید چون فوق العاده کامله) فقط یادتون باشه برای تسلط تو زبان فارسی باید زیاد تست بزنین حتما حتما هم همین تابستون زبان فارسی رو ببندین
برای آرایه همه ی کتابا خوبن اگه موضوعی دارین همین موضوعی کافیه تو یه روز همه ی آرایه هارو بخونین بعد روزی ده تا تست کلی آرایه بزنین

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

نظرات بچه ها برای سایر قسمت ها خوبه اما زبان فارسی به نظرم یه جوری تقسیمش کنید هامون سبطی رو بخونید حتی اگر با برنامه ازمونتون تداخل داشت حتی طی چند ماه چون واقعا عالی می فهمید وقت دارید به اندازه کافی بعدم شروع کنید از روی گاج موضوعی تستش رو بزنید.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

کتابای لغت نشر الگو و لقمه مهرو ماه و ... یک طرف،لغت و املاء هامون سبطی یک طرف دیگه!
کتاب کم قطریه و زود (نصف روز) تموم میشه.
بخش اول املاء هست ک میاد حروف مث ح ه ض ظ و.... میاد یاد میده و برای کلمات هم خانواده میده ک این خیلی نکته مثبتیه.
و بخش دم لغت ک شما مجبوربد برید اون اخر کتاب رو بخونید و بعدشم تست.
اون ک میگن از متن کتاب سواله لغت میدن،این کتاب اونارو هم تو بخش املاء پوشش داده.

زبان فارسی:
اگر تو مفاهیم مشکل دارین،هامون سبطی عالیه،کتاب پرقطریه ولی مطمین باشید اگر بخواید امسال بخونیدش وصت میکنید؛)
و اگر مفاهیم رو اکی هستید،برای تست نشر الگو.

تاریخ ادبیات:
لغمه!
من هفته اخر خوندمش و راضیم :-"

آرایه:
الگو فقط!
رمز ادبیات هم کلا تست زدنه زیاده بعد از تست زدن دیگه ناداگاه خیلی خوب میشید.مثلا من سال اول قرابت رو با تمرینایی ک استادمون میداد کار کردم و آرایه الگو رو همشو زدم و سال دوم یک تست قرابت و ارایه دیگه نزدم برای تمرین،فقط سر ازمونا.و معمولا درست بود،دیگه چی میشد ک قرابت و ارایه غلط بزنم.
پس میگم ک "روزانه" یک ربع ناقابل،خودتونو ملزم کنید که تست ادب بزنید،حالا اونی ک بیشتر ضعف دارین بیشتر!
مثلا من 5 دقیقه قرابت میزدم،10دقیقه ارایه.

خلاصه ک تمرین مداوم برای عربی و ادبیات و کلا درس های عمومی بهترین و نتیجه بخش ترین کاره.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

برای لغت وتاریخ ادبیات یه کتابی هست از انتشارات تخته سیاه که کاریکاتور داره.......این خیلی کتاب شاخیه....دو سه بار این بخونین کامل یادتون میموته درسا.....لازم نیست اعصابتونو خرد کنین.....خیلیم جالبه خوندنش...خودتون هر روز بصورت خودکار میرین سروقتشون.....
برای ارایه وقرابتم گاج نقره ای خوبه....

S_Fereshteh

کاربر جدید

دوستان کسی زبان فارسی 3 خیلی سبز رو داره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

12533.jpg

این کتاب عالیه. واقعا عالی. حتی اگه طول سال هم نرسین بخونین، از فروردین به اونور هم کلی می‌تونه شما رو جلو بندازه. من وضعیتم تو زبان فارسی افتضاح بود. خصوصا مبحث شمارش که داغون بودم. با این کتاب کل سوالای شمارش رو می‌زدم. بدون غلط.

الان فک کنم جلدش عوض شده، این شده باشه فک کنم.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

برای لغت و املا، میتونید از خط ویژه گاج استفاده کنید.جلدِ یک ش. جدول فهرست لغات و مخصوصا املا ش عالیه.تست هاش هم که مالِ چند سالِ اخیرِ و میتونید از گاج نقره ای تون بزنید.

برای آرایه، خط ویژه گاج، قبل کنک من خیلی گشتم که جلدِ دو ش رُ پیدا کنم.ولی بعدن فهمیدم اصلا چاپ نشده بوده. و من تونستم از یکی از بچه های کاشان، که معلمشون آقای مهدی نظری بودن، جزوه آرایه خط ویژه گاج رُ گیر بیارم.خیلی خوب بودن.من تو سه ساعت خوندم جزوه رُ و بعد اون تو زرد عمومیم و کنک ها و آزمونم آرایه میزدم. ولی خب من دو هفته قبل کنک به ذهنم رسید خاک عالم آرایه چقد آسونه و برم بخونمش :)) و خیلی کم تست زدم ولی تونستم تستای آرایه ادبیات کنک ـَم رُ جواب بدم.شما که از الان بخونید میتونید خیلی بیشتر تست بزنید و تو زمانِ کمتری تست های آرای کنک رُ جواب بدید و برای ریدینگِ لامصّب آخرِ دفترچتون وقت کم نیارید :-<

برای قرابت، بشینید مثلِ بچّه آدم گاج نقره ای تون رُ کامل بخونید :))

زبان فارسی هم برید ببینید خط ویژه جلدِ دوش چاپ شده یا نه.چون زبان فارسی ـش هم به گمانم درسنامه خوبی باید داشته باشه. :-/ سبطی خیلی طولانی عِ انصافا :rolleyes:

برای تاریخ ادبیات ایده ای ندارم.

بعد اینکه زبان فارسی رُ حتمن بخونید. اصلا اصلا اصلا سخت نیست. یکم گستردس. برید ببنید چند سال اخیر چه تیپ سوالا و از کدوم بخش ها اومده. دستتون میاد که چقد خوب و نمره بگیره.

Aria.Zo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۸
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سلام
#نظر شخصی
#ادبیات ۹۴ بزن
برای تاریخ ادبیات لقمه مهر و ماه
برای قرابت هفت خوان خیلی سبز
آرایه ها : کتاب وزارتی انسانی بخش های آرایه + هفت خوان
لغت و املا و معنی خودت بخون تست از موضوعی گاج
زبان فارسی هفت خوان

Aria.Zo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۸
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Liliiiiii :
دوستان کسی زبان فارسی 3 خیلی سبز رو داره؟
سمتش نرو خوب نیست برو هفت خوان بگیر جامع تر و بهتره
عبدالمحمدی هم دیگه تاجر شده ویرایش نمی کنه درست حسابی.

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

٥+١ مبحث زبان فارسى رو دارم ، دارم از روش ميزنم ولى يه جاهايش پيش نياز سوال رو بلد نيستم !

مفاهيم ضعيفم كلا يعنى
چى بخونم ؟

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :&#39;(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Niki Zi :
٥+١ مبحث زبان فارسى رو دارم ، دارم از روش ميزنم ولى يه جاهايش پيش نياز سوال رو بلد نيستم !

مفاهيم ضعيفم كلا يعنى
چى بخونم ؟
دو حالت داره یا برو معلم بگیر :-"
یا لقمه ی مهروماه رو بگیر خیلی کامله فقط لازم نیست همش رو بخونی چون خیلی توضیحاتش زیاده باعث گیج شدن میشه فقط جایی که مشکل پیدا کردی رو ازش بخون
قلق هر بخش از زبان فارسی که دستت اومد چ جوری حل میشه حتما خلاصه نویسی کن چون تا چند ماهه دیگه همه از یادت میره اگه خلاصه نویسی داشته باشی دیگه راحتی

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Niki Zi :

مفاهيم ضعيفم كلا يعنى
چى بخونم ؟
يه درسنامه اخر ادبيات جامع خيلي سبز هست به نظرم خيلي خوبه :-"

NAUTICA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95

هیشکدوم اندازه هامون سبطی خوب توضیح نداده
#بی_اغراق

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

CD همایش زبان فارسی عبدالمحمدی.

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Niki Zi :

مفاهيم ضعيفم كلا يعنى
چى بخونم ؟

من سبطی رو پارسال می خوندم دیدم بعضی جاها خیلی زیاده روی کرده :|خدایی خیلی حجمش زیاده {-8 اندازه ی زیست دوم خیلی سبزه شاید بیشتر هم :D ولی لقمه ی مهر و ماه یا هفت خوان خیلی سبز عالیه حجمش هم معقوله کتابای الگو از وقتی معروف شده زیاد ویرایش نمیشه :D

Aria.Zo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۸
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Niki Zi :

مفاهيم ضعيفم كلا يعنى
چى بخونم ؟
سلام
اگه با خود ۵ بحث مشکلی نداری ولی فک می کنی خودت ضعیفی کتاب درسی رو هم دنبال کن بعد سوالاتو از هم کلاسی ها معلمت یا پشتیبانت و بچه‌های فروم بپرس.
ولی اگه با ۵ بحث حال نمی کنی کتاب هم سبکش که به نظر من بهتر از الگو هست ، هفت خوانه ویرایش جدید تره و خوب توضیح داده
در مورد دی وی دی من برای عبد المحمدی رو مجانی بهم دادن ، نگاه کردم دیدم یه همایش یه روزه بود که بین اش دلبری می کرد و درس نمیداد ولی حالا برای جمع بندی بد نیست ولی الان توصیه نمیشه
کتاب آقای سبطی هم خیلی خوبه ولی خوندنش یه شرط مهم داره:
اگه میخوای زبان فارسی خفن بزنی یا زبان فارسی دوست داری میتونه برات کمک باشه ولی اگه خوشت نمیاد فقط میخونی واسه کنکور و حالت حتی ازش بهم میخوره فک کنم حجمش خستت کنه
در مورد درس نامه های جامع خیلی سبز و موضوعی گاج باید بگم که خوب و کاملن تقریبن ولی مثلن خیلی سبز پشت سرهم تقریبن گفته و رفته گاج هم خیلی زیاد توضیح نداده معقوله و فک کنم گاج میکرو هم همینطوره خیلی خوب یادم نمیاد :D
در نهایت باید بگم عمل سلیقه ای تو زبان فارسی زیاده مثلن حتی تو سراسری ها بجای پاسخ اصلی پاسخ خودشونو میزنن (دیدم که میگم)
بهترین تمرین ها بنابراین میتونن سراسری ها ی ۸۶ به بعد باشن به علاوه برخی سنجش ها و قلم چی ها بقیه تالیفی ها معمولن کمی سلیقه ای هستن همچنین مورد اعتماد ترین پاسخ نامه پاسخ نامه کتاب سنجش تو اون رشتس که مثلن برای جواب ۹۵ باید منتظر نمایشگاه کتاب باشی که یکم بده ولی تا ۹۴ الان موجوده.
پ.ن : یه کتاب دیگه یادم اومد خیلی باحاله واسه کسی که بخواد خوب بخونه سال سوم رو بفهمه کامل و اونهم کتاب زبان فارسی گل واژه تالیف دکتر علی شیوا که متنه کتاب رو گسترش دادن و کامل کردن
اون رو هم میتونی یه نگاه بندازی اگه خوشت اومد بخونی
در نهایت بگم که برای مباحث شمارشی مثل ترکیبات وصفی و اضافی یا تکواژ و واژه و... بد نیست یه فهرست از اشتباهاتت درست کنی این کار بهت خیلی کمک می کنه. همین
# 94 %

بالا