• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلاس‌های المپیاد و علوم پایه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
سلام
راستش بنا به صحبت های انجام شده قرار شده که المپیاد و علوم پایه به صورت مشترک در همین تاپیک کلاس هاشون برگزار بشه.
منابع پیشنهادی من شیمی عمومی زیمدال و کتب وزارتی(برای المپیادی ها و کنکوری ها طبیعتا) هستش.
منابع دیگه ای که اگه دوست داشتین میتونین مطالعه کنین:مورتیمر و سیلبربرگ و پتروچی و ماهان هستند.
بنا به دلایلی پیشنهاد من اینه که از فصل 8 زیمدال و همراه با اون المپیادی ها از صفحه 71 ی کتاب وزارتی شیمی 2 موازی پیش برن.
با توجه به کمبود وقت انتظار نمیره به مباحث شیمی 3 برسیم.
پیشنهاد و نظری دارین در مورد نحوه برگزاری کلاسا پ.خ کنین
ممنون

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90
کلاس فیزیک

سلام :)
خب قرار شد که مدرسه ی تابستانی فیزیک در این تاپیک برگزار بشه و مبحثی هم که قراره با هم بخونیم ،نسبیت و گرانشه.
چون این مباحث به لحاظ ریاضیاتی ممکنه دشوار باشن برای بچه ها ،مجبوریم که داستان وار بریم جلو و تا جایی که میتونیم از ریاضیاتش چشم بپوشیم برای همین هم به نظرم مناسب ترین مرجع ها همین کتاب های غیر تخصصی هستند که اکثرا باهاشون آشنا هستید مثل جهان در پوست گردو و ... و یه رفرنس دانشگاهی هم هست به اسم "آشنایی با نسبیت خاص "اثر رزنیک که دو سه فصل ابتداییش رو با هم کار می کنیم.و چند تا سایت و ...اگر هم فرصت شد خودم چند تا درس نوشت براتون آماده می کنم.
یکی دو جلسه ی اول رو با هم به مرور نسبیت خاص و جذابیت هاش می پردازیم و بعد از اون وارد مباخث نسبیت عام و حضور گرانش می شیم.
هر گونه پیشنهادی داشتین هم پ.خ بفرمایید
اولین جلسه ی رفع اشکالمون شنبه هفته بعد خواهد بود و مباحث لازم برای جلسه ی اول رو تا امشب و یا حداکثر فردا صبح به اطلاعتون می رسونم و یا آپ می کنم.

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90
پاسخ : کلاس‌های المپیاد و علوم پایه

سلام. :)
دوستان فیزیک،برای جلسه ی اول کلاسمون لطفا از
* کتاب جهان در پوست گردو نوشته ی استیون هاوکینگ بخش اول رو تا پیش از آخرین پاراگراف صفجه ی 33 بخونید
**کتاب تکامل فیزیک نوشته ی آلبرت آینشتاین-لئوپولد اینفلد (انتشارات خوارزمی) از صفحه ی 135 مبحث چوب بست(چارچوب)مکانیکی تا صفحه ی 169 ابتدای مبحث نسبیت و مکانیک مطالعه کنید.(فوق العادس)

اختیاری مایل به اجباری:همینطور برای آشنایی با آزمایش های پیش از مطرح شدن نسبیت خاص و زمینه های بروز اون میتونید فصل اول کتاب آشنایی با نسبیت خاص رزنیک رو مطالعه کنید که فکر می کنم انتشارات نشر دانشگاهی ترجمه ش کرده.

اختیاری:اون دسته از دوستانی که تمایل دارند یه مقدار خیلی کمی از ریاضیاتش (خیلی کم) با خبر باشن و همین طور راجع به آزمایش مایکلسون مورلی بدونن میتونن به کتاب
feynman lectures on physics;volume1 مراجعه و chapter 15,16 رو مطالعه کنند.

نکته دوستانه:کتاب ها رو میتونید از کتابخونه های عمومی تهیه کنید نیاز به خریدن نیست.اگر به هر صورتی نیافتید کتاب رو و توی کتاب فروشی ها هم نبود بگید یه کاریش بکنم (;

ویدیوهای مربوطه در طول هفته در همین پست اضافه میشن

• شروع کننده موضوع

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

عزیزانی که برای شیمی اعلام آمادگی کرده بودند لطف کنن فصل 8 زیمدال رو تا آخر هفته تموم کنند

• شروع کننده موضوع

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

من این جا قرار نیست مطلبی قرار بدم. دوستانی که اعلام آمادگی کردن جوین بشن.

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

بچه های کلاس فیزیک قرار بود مباحث مطرح شده رو تا شنبه بخونید و سوالاتتون رو مطرح کنید.
آیا سوالی ندارید؟
آیا خوندید اصلا؟

اگر هستید بفرمایید ...

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه