• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گرمای این روزها

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
سلام.

خب مشکلی که این روزها همه باهاش درگیرن و ازش شکایت می‌کنن گرمای بیش‌از حدیه که داریم تجربه می‌کنیم! به نظر شما علتش چیه؟ چیکار می‌تونیم بکنیم برای مقابله باهاش؟ شما وقتی گرمتون میشه چیکار می‌کنین !؟

مطمئنا همه در جریان کم‌آبی این روزها هم هستین. راهکارهایی برای مقابله با گرما پیشنهاد میدین، چقدر در صرفه‌جویی آب هم موثره؟ از شهرداری‌ها و دولت چه انتظارهایی دارین برای حل این مشکل؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : گرمای این روزها

نمی دونم این راهکار چقدر به درد بخوره ولی من هر وقت گرمم میشه با اسپری آب می پاشم رو خودم(مسلما نه در جمع یه جای یه کم خلوت) خب به نظرم اینجوری گرما یه کم قابل تحمل تر میشه!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

خب یک ایده که هم آبِ کمتری میخواد و هم از انرژی برق کمتر مصرف میکنه ، اینه که اگر در و پنجره تون توری داره رویِ توری با آپ پاش آب بریزید ، اونوقت اگه باد بیاد و اینا خنک میشه! :-"
یک ایده ساده دیگه اینه که لباس هایِ خنک تری بپوشید ، مثلاً من دیدم افرادی که با دو تا پتو میخوابن اما کولر روشن ـه! :rolleyes: خب به نظرم باید تا میشه لباس هایِ خنک تری پوشید و کمتر کولر و وسایلِ خنک کننده روشن کرد.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

به نظرم کلا به بن بست خواهیم رسید در مورد مسئله گرما و کم آبی
حتی اگر استفاده از کولرهای ابی با راندمان بالاتر و یا کولر های گازی بدون نیاز به آب رواج پیدا کند به علت رشد جمعیت(به طلق مسئولین) و کاهش ذخایر آبی (به لطف شرایط جغرافیایی) احتمالا گرم تر شدن هوا در مدت چند دهه(به لطف پدیده گرمایش جهانی) بالاخره در ایران به یک بن بست جدی می رسیم

و اما راهکار بنده برای خنک ماندن اینه که هروقت که توی اتاق خودتون هستید بیا هر وقت تنهایید بدون لباس بگرید !!! :D :D
دیگه اگر خیلی داغ شد بدون شلوار :D :D
البته مطمئن شید کسی نیاد توی اتاق :D

و اما توصیه اساسی:
مهاجرت بفرمایید
یا به مناطق خنک تر ایران
یا به اروپا
واقعا حتی به خاطر آب و هوا هم که شده مهجرت کنید
(الان انگلیس دما ساعت 2 بعد از ظهر 14 درجه سانتی گراد است :D)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Radikal :
خب یک ایده که هم آبِ کمتری میخواد و هم از انرژی برق کمتر مصرف میکنه ، اینه که اگر در و پنجره تون توری داره رویِ توری با آپ پاش آب بریزید ، اونوقت اگه باد بیاد و اینا خنک میشه! :-"
یک ایده ساده دیگه اینه که لباس هایِ خنک تری بپوشید ، مثلاً من دیدم افرادی که با دو تا پتو میخوابن اما کولر روشن ـه! :rolleyes: خب به نظرم باید تا میشه لباس هایِ خنک تری پوشید و کمتر کولر و وسایلِ خنک کننده روشن کرد.

خب این ب درد مناطق خشک نمیخوره چون ب 2 دقیقه نرسیده تبخیر شده و کلن باید واستیم هعی اب بپاشیم :د
من خودمم دو تا پتو مینداختم روم زمستون و رو عادت بندرم همینکارو میکردم ولی توضیحی ک باید بدم اینه ک کولر گازی درجه کم کمش هم یه اتاق یخ میزنه مثل کولر ابی نیست :د ولی خب اینجا هیچی رو خودم نمیندازم چون کولر ابی حتی نمیکشه . الان شیراز و فک کنم مناطق خشک اطراف مث یزد و کرمان اینا هم کولر ابی نمیکشه اصن براشون .
میشه حالا صرفن تا حد امکان از گاز استفاده نکرد برای غذا پختن اینا ققط برای چیزای ضروری . دوش اب هم خوبه . اب زیاد خوردن . و عصرا هم حالا ن هر منطقه ای ولی اب و هوای خشک و گرم عصرا و ب خصوص شبها خنکه بیرون میشه رفت پارکی بیرونی :د
موهاتونو بالا ببندین و ببیافین :/ لباسهای تیره نپوشین روشن بپوشین :/

البته سرما هم خوب نیس دمای 14 خب کمه شبش ک لابد یخبندونه :د لااقل مهاجرت کنین جایی ک دماش 24 25 ایناس سر ظهر یعنی مث دمای اتاق :))) @cphm

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از حمیـده :
سلام.

خب مشکلی که این روزها همه باهاش درگیرن و ازش شکایت می‌کنن گرمای بیش‌از حدیه که داریم تجربه می‌کنیم! به نظر شما علتش چیه؟ چیکار می‌تونیم بکنیم برای مقابله باهاش؟ شما وقتی گرمتون میشه چیکار می‌کنین !؟

مطمئنا همه در جریان کم‌آبی این روزها هم هستین. راهکارهایی برای مقابله با گرما پیشنهاد میدین، چقدر در صرفه‌جویی آب هم موثره؟ از شهرداری‌ها و دولت چه انتظارهایی دارین برای حل این مشکل؟
من بخشی از اتاقم فرش نیست و سنگه، وقتی از بیرون میام و خیییلی گرمه میرم روی سنگ دراز می کشم خنک میشم. قبلا ها میرفتم بلافاصله دوش میگرفتم و نیم ساعتی مینشستم تو حموم چون واقعا حال ادم بده حرکاتش ضعیقه. الان خیلی آب کمتر مصرف میکنم. و این که به جای هر روز حمام رفتن، هر روز لباس هامو عوض می کنم و با دستمال خیس شده قسمت هایی که عرق می کنه رو تمیز می کنم و دوباره مام میزنم.
با این کارا مصرف ابم از نصفم کمتر شده و تغییر خاصی از جهت بو و بهداشت نکرده به نظرم.
تابستون ها هم که کلا فقط لباس نخی و روشن و مانتو روشن و شال میپوشم.

×بالایی :کولر گازی مطمءنید گاز مصرف میکنه و برق نیست؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

در کل لباس روشن رو خیلی خیلی جدی بگیرید، خصوصا خود سفید رو، برای توی خونه بی اثره اما جایی که تابش مستقیمه خیلی خیلی واضحه تاثیرش، من جین سورمه ای با تیشرت سفید میپوشم میرم جلوی افتاب، قسمتی که سفیده عملا گرمای افتاب حس نمیشه، اما بخشی که سورمه ایه افتضاح گرم میشه، انقدر تفاوت دارن.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

بعضی مناطق گرم که واقعا نمیشه بدون کولر و پنکه بود٬ یه روشش اینه که پنکه بذارین رو دور کند٬ جلوی یخ بذارین! خیلی خوب عمل میکنه!

• لایک
امتیازات: MHO

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از ملکه شیشه ای :
×بالایی :کولر گازی مطمءنید گاز مصرف میکنه و برق نیست؟
منظورش برای پخت و پزه :D

خوراکی هایی هم ک مصرف میشه خیلی تاثیر داره تو بالاتر رفتن استانه تحمل گرما

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

بادبزن بخرید :D
من از وقتی بادبزن خریدم زندگیم خنک شده اصن...مخصوصا چون رفت و آمدم با اتوبوس و تاکسیه بیشتر خیلی موثره B-)
بقیه رو هم که گفتن دیگه...لباس روشن و خنک :-?

بالا