• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علل اعتیاد به سایت سمپادیا از دیدگاه نوروساینس

شما هر چند وقت یک بار از سایت بازدید می کنید؟

• رای‌دهندگان
    34
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
به نظر شما چرا بعضی از افراد به یک سایت معتاد میشن و ساعت ها وقتشون رو در یک سایت می گذرونند؟
چرا عده ای از کاربران فروم ها مثل سمپادیا، هر روز به سایت سر میزنن؟ چرا اکثر کاربرا تمایل دارن توی حرف بزن پست بذارن؟ چرا بعضی ها بانگ میذارن اما بعضی ها تمایلی به گذاشتن بانگ ندارن؟
چرا بعضیا توی instagram, twitter, facebook, pinterest و ... عضو میشن و فعالیت میکنن اما بعضیا تمایل چندانی ندارن؟
اینجا قصد داریم از دیدگاه عصب شناختی از سطح مولکولی(مثلا دوپامین و ...) تا سطح روانشناختی(شرطی شدن, پذیرش اجتماعی...) در این باره بحث کنیم.
و ببینیم در چه حد انلاین بودن تو شبکه های اجتماعی مشکل محسوب میشه و راه های اصلاح این عادت رو با هم بررسی کنیم.

+ لزومی نداره ایده هاتون حتما درست باشه.
+ ایده هایی که از تکامل کمک میگیرند هم استثنایا در بحث می گنجونیم.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : علل اعتیاد به سایت سمپادیا از دیدگاه نوروساینس

http://www.cmswire.com/cms/customer-experience/why-social-media-is-so-addictive-and-why-marketers-should-care-022276.php

به طور خلاصه:
1)
We have a brain wired for collaboration, compromise, restraint, comprehending and managing one’s place in shifting-alliances. We notice when others are doing something that excludes us. It will trigger some primitive survival responses. People under 30 are still in the period when they are establishing their own lives, developing personal and professional identities, becoming economically viable (creating alliances), etc. Their focus will of necessity be social.”
ما از زندگی دیگران،بیشتر از پیش خبر داریم!ی نمونش ح.ب !مثل اینکه "ذاتا" دوست داریم از زندگیه هم سر در بیاریم.قبلا شاید برای بقاء بوده،.
5)
Psychologically speaking, whenever we’re uncertain as to how to behave in a particular situation, people often make comparisons to others in order to assess feelings, strengths, weaknesses, abilities and perspectives.

گاهی پیش اومده ک من با خودم فکر کنم،فلان کارم،چه تاثیری رو دیگران میذاره،امتحانش تو دنیای واقعی ممکنه سخت باشه،ولی تو فضای مجازی میشه نمونه تجربه شدش رو دید!یعنی ما ممکنه ببینیم فلان گار تو زندگی یکی،چه تاثیری داشته.

4)
As soon as consumers enter the marketplace, they gain power, because power comes from choice
ما احساس قدرت میکنیم از اینکه احساس میکنیم اینچا،به میل ما میچرخه.مثلا تاپیک میزنی،احساس نوعی قدرت میکنیم.قدرت هم ک...

++اینا مهمتریناش بود فعلا ب نظرم از لحاظ روانشناسی،نوشته زیر نقل قولا،مسلما چیزی نیست ک تو نقل قول نوشته نیست،بخشیش چیزی ک خودم فکر میکنم:D

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

اولا بگم که عاشق نتیجه نظرسنجی ام ... :))
خب ببینید من خودم، توی تابستون باید درس بخونم ... و خب نیاز به تفریح و حرف زدن با دوستا و آدما رو دارم ... همینجوری نمیتونم بشینم خونه و فقط درس بخونم ... بخاطر همین به سایت سر میزنم و با چن نفر حرف میزنم حالا یا تو بانگا یا تو پ.خ ... این رابطه هه فک میکنم خیلی تاثیرگذاره ... ایجاد ارتباط با بقیه ... اگرم دقت کرده باشید اکثر اونایی که سایت میان ولی کم میان اینجورین که بانگی ندارن ... خیلی دیر به دیر هم پست میدن ... چت باکس هم حرفی نمیزنن ... کلا ارتباط زیادی با اعضا ندارن ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از fatemes :
خب، برای این که یکم علمی ترش کنیم، نیاز به داده داریم:]
وقتی یه نفر اینجا لاگین میکنه، یه انگیزه ای پشتشه که برای افراد مختلف فرق میکنه. شما چرا لاگین میکنید؟ به عبارتی چی شما رو به سایت می کشونه؟
ببینید ما لاگین نمیکنیم و کلا هر وقت میایم پای کامپیوتر, سایت رو هم باز میکنیم! حس میکنیم شرطی شدیم :-"

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا