• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آنچه که تا کنون آموخته اید(امتحانات نهایی)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
خب،بنا به قرار ِ قبلی،اینجا قراره از تجربه هاتون درباره ی نهایی بگین ;;)
با چه برنامه ای مطالعه کردین،روش درس خوندنتون،سطح سوالا و نکته هایی که فکر می کنین دونستنش برای سومی های سال بعد لازمه ;;) و خلاصه ی کلام«آنچه که تاکنون آموخته اید»[nb]قبول دارم تو انتخاب عنوان استعداد کافی ندارم :-"[/nb]

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : آنچه که تا کنون آموخته اید(امتحانات نهایی)

من سال چهارمم ها ولی چون فیزیکمون نهایی بود (:|) میگم که انصافا توجه ویژه ای به فرمول ها داشته باشید من خودم سه تا سوالو کاملا درست حل کردم با فرموله غلط :|
ینی جواب آخرم به خاطر اینکه فرمولم یه ضرب اضافی داشت دوبرابر جواب توی کلید تصحیح بود :|
و من الله توفیق !

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

حل تمرین تشریحی در طول سال تاثیر خیلی خوبی روی امتحان دینی داره

خودم این کارو نکردم امتحانو بد دادم :-"

ali_0111mirza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

درس دینی و زمین شناسیو حتما به روز خونی کنید اونم عمیق تا نمرتون توی نهایی عالی شه

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

در طول سال تست بزن

اگه معدلت میخای 20 شه زمین رو بخون در طول سال

امتخانای نهایی رو حل کن نه مثل من تازه شب امتحان یادت بیفته :D

من خودم خیلی ریلکس بودم مثلن فردا امتحان داشتیم تازه 11 شب شروع میکردم تا 6 صبح

تو جلسه خوابم میگرفت همش هم میگفتم چرا نخوندم :D

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

وابستگيتون به چرك نويس رو سعي كنيد از بين ببريد !
تو نهايي چرك نويستون پشت برگه پاسخ نامتون ه و خيلي هاتون مثل من ميگيد كه خب اين سوالا كه اسونه
مستقيم تو خودش حل ميكنم و اينجورى ميشه كه ميايد بيرون از جلسه با تصور ٢٠ و با رگبار اشتباهات مسخره مواجه ميشيد ..
از ضرب ٢ در ١٠ مساوي ٢٠٠ ، تا اشتباه وارد كردن معادله اي كه سوال داده !!

و چيز ديگه اينكه تو فرجه سعى كنيد فصل هايي از هر درس كه تا حالا نخوندينش و يا احساس ضعف داريد توش رو بخونيد ! نه همه ى اون درس .. چون اين كار يه اعتماد به نفسي بهتون ميده كه باعث ميشه قبل امتحان اونجوري كه بايد نخونيد و وقت تلف كنيد يه جورايي

ديگه اينكه اصلا هم اون قدر ها بغرنج نيست .. تو فرجه و شب امتحان خودتون خفه كنيد :D در صورتي كه بي دقتي نكنيد ، ٢٠ رو مى گيريد ..
من تازه تو امتحان اخر كه حسابان بود فهميدم بايد چيكار كنم و ٢٠ شدم

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

به نظرم شما دوما رفتید سوم ...تستای سوم رو تا عید کار کنید...بعد از روز دوم عید شروع کنید برای نهایی تا زمانی که نهایی دارید بخونید

اینجوری انجام بدید خوبه...دیگه اون درسایی رو هم که خوب تشریحی نخوندین اینطوری بهتر دوره میشن...درسای اخری خصوصا

خودم این کارو انجام دادم باور کنید موقع امتحان مطلب نخونده و شکسته بسته ندارین...فقط یه مشکل که داره اینه که کم برای هر امتحان وقت میدن و آدم مجبوره با فشار بخونه که فقط کتابو تموم کنه

حالا فرض بگیرید درس نخونده هم داشته باشین!بلا ها که سرتون نمیاد...

و اینکه نهایی آسان است به معنای واقعی در حد تمرینات و نکات بسیار بسیار ساده ی معلم...البته این نباید باعث شه بگیم چون آسونه نخونیم.

این جمله هم که الحمدالله تو همه پستا هست: اگه دقت کنید 20 رو حتما میگیرید

برید بزنید تو گوش نهایی...و همزمان به مزه ی شیرین 20 فکر کنید خستگی واسه بچه درسخون معنا نداره /m\ /m\ /m\

شاعر میگه ما زنده به آنیم که آرام نگیریم / موجیم که آسودگی ما عدم ماست

یادمه تو امتحانا وقتی 20 میشدم با خودم میگفتم : به استواری معیار تازه بخشیدی

تو نه به مثل دماوند

او به مثل توست!

به خودتون روحیه بدین و بجنگید واسه اون 20 که بدست آوردنش کار آسونیه...اما کار هر کسی نیست!

(راستی قبل از عید فقط تستای سوم رو پوستشونو بکنید تا بعد از نهایی کاسه ی چه کنم چه کنم به سر نگیرین...جدی گفتم)

# تجربیات شخصی
#هر کی یه جوره و یه اخلاقی داره و نمیشه همه مثل هم باشن

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

من امسال از آسون پنداری امتحان نهایی زیاد ضربه خوردم.از همون اول سال درست بخون.ریز به ریز کتابُ بخون و یاد بگیر!
فرجه ای که قبل نهایی بهت داده میشه رو به هیچ عنوان دست کم نگیر.درسایی که ضعف داری یا حس میکنی درست یاد نگرفتیشون رو بخون تو اون بازه ی زمانی ..
جوابایی که میدی رو آخر امتحان چند بار مرور کنم(ببین!نمیگم یه بار دیگه!چند بااار) خدا میدونه من چقد از غلطامُ سرِ همین مرورِ چند باره ی جوابا کم کردم .. #S-:
و اینم بدون که واسه یه درسی که بهش خیلی مسلطی نگو اوکی!من کتابُ چندباره جویدم!تستای فلان کتابُ تمام و کمال زدم!دیگه نیازی به نهایی حل کردن نیست!میرم که شیرین ترین بیست نهایی رو بگیرم :|
سرِ همین جریان من زبان فارسی رو که واسه هر درسیش 200 تا تست زده بودم :| 17 میشم :rolleyes:
نهایی زیاد حل کن بعد تموم کردن کتابت :)
زیاد که میگم ینی 3.4 دوره رو کامل حل کن ..
اگه هم مث من فراخیت میگیره که آخر نهایی حل کنی :-" میتونی هر فصلی رو که خوندی سوالاشُ از تو نهاییا پیدا کنی و بخونی.مشکلی هم داشتی تو حل سوالا اول خوووب فک کن سرش.بعد کتابُ اون قسمتی که بهش مربوطه رو بخون.بعددد کلید رو چک کن

+ موفق باشی :-ایکس :-ترکیدن قلب

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض

دروس عمومی مخصوصا عربی و ادبیات بسیار خطرناک تر از اختصاصی هست!
باید مطالعه رو از اول اردیبهشت شروع کرد!(تا دولت از استعداد سرشارش امتحانات رو جلو نکشه بدبخت بشید مث ما!)
از جاهایی که خوابش رو هم در اوهام نمیبینید سوال میاد!
مثلا مال ما به از صفحه بسم الله الرحمان الرحیم بالای صفحه از اون شعر سوال میدن اون هم مترادف و متضاد عربی میخوان!!!
حد در امکان تست رو تو اردیبهشت بذارید کنار!
البته تجارب منه شاید واسه شما متفاوت باشه!

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

از خیر هیچ فعالیت و فک کنید و اینا نگذرید موقع خوندن ! (مخصوصا تو شیمی)
حتما یکی دو تا نهایی رو با کلیدشون دیده باشید، گاهی یه چیزایی رو باید بنویسید که به مغزتون خطور هم نمیکنه !
شب امتحان اختصاصیاتون حتما خوب بخوابید ؛ مَنگ نباشید سر جلسه ! حالا بسته به عادتتون این خوب فرق میکنه .
حتما حتما حتما جواباتونو چک کنید یه دور ! طوری که انگار دوباره دارید امتحان میدید ! انقد گیر نکنید رو یه سوال که وقت نشه برا دوره :-داغدیده
دقّت کنید ؛ سوالو درست بخونید :| :-داغدیده تر
کلا اگه اینارو رعایت کنید اصلا چیز سختی پیش روتون نیس !
اگه در طول سال خونده باشید که خیلی هم خوب، اگه نخوندید ولی اصلا نگران نباشید، من خیلی درسارو اصلا در جریانشون نبودم، تو فرجه خوندم رفتم 20 شدم.

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

بعد اكتحان كليد رو دقيقا چك كنيد ! شايد همون روز روحيتون يكم بهم بريزه .. ولى وقتى نمره ها بياد ميدونيد كه نمرتون بايد چند ميشده و اين نمره اى كه دادن بيشتر از اونه يا كمتر
اينجورى ميدونيد چيو بايد اعتراض بذاريد و چيو نبايد اعتراض بذاريد !

nestour76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین

سلام...1- تست و اینا رو کنار نذارید به خاطر اینکه نهایی دارید...من خودم این اشتباه رو کردم...به نظرم باید تو طول سال تست بزنید تا درسو خوب یاد بگیرید...بعد که این مرحله رو طی کردید برید سراغ کتاب درسی...اکثر بچه ها اینو نادیده میگیرن کتاب خیلی مهمه....چونکه بعضی سوالاتی که میدن تو تست وکنکور اینا نیست و نمیاد....و نمیشه با اطلاعات عمومی اینا هم جواب داد :D ...2-یه توصیه مهم واسه نزدیکای امتحان به نظرم قبل شروع خوندن واسه هر درسی برید اول نمونه سوالا رو نگاه کنید مخصوصا سوالای این اواخر(دی و شهریور و خرداد یکی دوسال اخیر)...ببینید این درس کلا چطوری سوال میدن از متن کتاب زیاد سوال میاد یا نه...بیشتر مسئله است؟...یا صحیح کردنش چطوریه فرمول مهمه و اینکه چطور بنویسم...چونکه تو اون تایم دو سه روز واسه امتحان نمیشه تمام مطالب رو پوشش داد...ولی با حل سوالات اخیر امتحانات میفهمید کجاها مهم تره و بیشتر باید وقت بذارید(اولویت بندی کنید..)
3-واسه سر جلسه:اولا توجه کنید که وقت واسه حل سوالا زیاده(بر خلاف کنکور)خوب فکر کنید رو سوالا...بعد که تموم شد من خودم اینکارو میکردم برگمو صحیح میکردم مثلا 0.25 فرمول...خوب اینو نوشتم (; ...0.5 جا گذاری خوب اینو نوشتم :D ...مثلا یه دفعه اینکارو کردم دیدم 0.5 کم میاد :-? فهمیدم یه توضیحی هم باید بنویسم...اینجوری جا نمیذارید چیزی رو....یه توصیه خیلی مهم:حتما مرتب و تمیز بنویسید خیلی تاثیر داره...یکی از دوستام خیلی تمیز مینوشت یادمه یه سوال رو کلا اشتباه نوشته بود ولی بهش نمره رو داده بودن...ولی از من الکی کم کرده بودن یه سری جا ها البته اعتراض کردم درست شد... :D طولانی شد... :-"

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من برای امتحانای میان ترم، اون درسایی که حدس میزدم وقت کم میارمو با مداد حل میکردم، اینجوری نیاز ب چک نویسم نبود :-" نمیشه سر نهاییم با مداد بنویسم روشو خودکاری کنم بعد؟ تقلب حساب میشه؟

بالا