• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

3خرداد سالروز فتح خرمشهر، تبریک یا تسلیت؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهره. شهری که در مرز ایران و عراقه و مدت ها در اشغال بود و بعد از ۵۷۸ روز اشغال آزاد شد طی عملیات بیت المقدس و در مورد تعداد کشته ها و زخمی های این شهر چنین چیزی تو ویکی پدیا نوشته :

در جریان آزادسازی خرمشهر حدود ۱۶ هزار نیروی عراقی کشته و زخمی شدند و همچنین ۱۹ هزار نفر نیروی عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند.ایران در جریان عملیات ۲۶ روزه بیت‌المقدس که به آزادی خرمشهر انجامید ۶٬۰۰۰ شهید (۴٬۴۶۰ شهید سپاه و ۱٬۰۸۶ شهید ارتش) و ۲۴ هزار مجروح داد
اما بعد سال ها از آزادی این شهر، این شهر یک شهر ضعیف و محرومه.

بیکاری، شبکه فرسوده آب و فاضلاب و پیامدهای ناشی از آن، ساختمان‌های مخروبه و نیمه‌مخروبه رها شده در سطح شهر و نبود امکانات بهداشتی و درمانی، تنها برخی مشکلاتی است که خستگی جنگ هشت ساله را همچنان بر تن زخمی این شهر و مردمان نجیبش باقی گذارده است

کسی خرمشهر رفته ؟ تجربه ای داره از این شهر؟

به نظرتون اصلا باید به این شهر اهمیت خاصی داده بشه؟ یعنی مثلا باید فرق خاصی با بقیه شهرها داشته باشه؟ چون اینها جنگ زده بودند یک زمانی الان باید خیلی بیشتر تحویل گرفته بشن؟ چرا؟

kmw

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
thrn
پاسخ : 3خرداد سالروز فتح خرمشهر، تبریک یا تسلیت؟

من رفتم
وقتي واردش ميشي احساس همون دوران جنگ بهت دست ميده
خونه هايي رو ميبيني كه هنوز شيشه شكسته هاي زمان جنگ رو داره
فقط به مسجدش خوب رسيدن!
طبيعي به نظر مياداونا بيشتر بودجه رو واس تهران ميذارن توجه كردن به يه شهر كوچيك مثل خرمشهر به چه دردشون ميخوره قطعا قرار نيست مثل شهراي بزرگ زرق و برق بهش بدن مثه خيلي از شهراي ديگه ايران...

فكر كنم () آب اشاميدني درستي هم ندارن حدااقل اين كارارو ميتونستن بكنن هر كشوري موظف به تمام شهر هاش به طور يكسان نگاه كنه : ) نظر منه..
#تسليت!

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از میم ح میم دال :
سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهره. شهری که در مرز ایران و عراقه و مدت ها در اشغال بود و بعد از ۵۷۸ روز اشغال آزاد شد طی عملیات بیت المقدس و در مورد تعداد کشته ها و زخمی های این شهر چنین چیزی تو ویکی پدیا نوشته :
اما بعد سال ها از آزادی این شهر، این شهر یک شهر ضعیف و محرومه.

کسی خرمشهر رفته ؟ تجربه ای داره از این شهر؟

به نظرتون اصلا باید به این شهر اهمیت خاصی داده بشه؟ یعنی مثلا باید فرق خاصی با بقیه شهرها داشته باشه؟ چون اینها جنگ زده بودند یک زمانی الان باید خیلی بیشتر تحویل گرفته بشن؟ چرا؟
چقد قشنگ بود تاپیک :)

توی ایران کلن همه چیز برعکسه

همیشه تعریف بوده از مردم ایران ولی بنظرم اینجوری نیست!! مردم ایران مهربونن مردم ایران خیلی خوبن مردم ایران خیلی کمک میکنن به همنوعاشووون!!

توی کل دنیا آن چناااان اهمیت میدن به جنگ زده هاشون به جانبازاشون و به خانواده های شهداشوووون!!

مردم ایران حالا بعد از 25 - 30 سال یادشون رفته که چی شده و کجا رفته و کیا رفتن و کیا موندن که الان هممون داریم جایی زندگی میکنیم که پز میدیم با امنیتش!! توی منطقه پر از جنگه خاورمیانه!

صد در صد قبول دارم که مسئولین کم کاری کردن!!! ولی خدایی بیاین از خودمون بپرسیم یه درصد از کاری که اونا(رزمنده ها) کردن برامون رو براشون یا برا خانواده هاشون انجام دادیم؟؟؟

اگه یه وقتی دانشجوعه میاد توی کلاسمون با چشم غره (املا؟) به بغلیمون نمیگیم با سهمیه اومده ______ !!

یا تو حرفامون وقتی جانباز میشنویم یا شهید فک میکنم همشون یه مشت ... خدا نشناسن که اومدن شدن رئیس و مدیر دارن به ما زور میگن! مگه اینا همشونن؟؟؟ مگه ان هزار نفر شهید ندادیم؟؟؟ مگه ان هزار نفر جانباز نیستن تا الان که حتی حکم جانبازیشون رو نگرفتن!!؟؟؟

بازم بگم من مسئولین رو مورد نقد قرار میدم ولی خودمون چی؟؟؟ خودمون خیلی خوبیم؟؟ همش منتقدیم ولی خودمون یه بار به نقدامون عمل کردیم؟؟؟؟؟

تسلیت نه تنها برای خرمشهر بلکه برای خودمون

[کل حرفایی که زدم مخاطبش خودم بودم به کسی بر نخوره ان شا الله]

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

من رفتم چندین بار
چیزی که الان هست خرمشهر، تقریبا مثل بقیه شهر هاست ولی به فاصله نهایتا ۲-۳ سال بعد از تموم شدنِ یه جنگ و نه بیشتر!
و یه چیز دیگه اینکه هم خرمشهر و هم آبادان هنوز مشکل آب دارن!

راجب اهمیت دادن چیزی نگم بهتره!
فقط میگم چیزی که هست، غیر قابل زندگیه به نظرم.

تسلیت

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

این تبریک و تسلیت مربوط به فتحشه... خودتون دارین میگین فتح. نه بازسازی...

بله بازسازی در حد هیچه. حتی دشت های زیادی هنوز الودست. خونه ها تیر خورده... ولی این کلمه فتح در عنوان تاپیک چی میگه؟!

بالا