• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اقدام به خودکشی

• شروع کننده موضوع

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
Screen_Shot_2016_04_24_at_12_12_23.png

با توجه به اینکه فقط 66 درصد از جمعیت حدود ۳۰۰ نفری که شرکت کردن، قصد خودکشی نداشتن. به نظرت این رو بابت چی میشه گذاشت ؟‌

و دقت کنید که ما اینجا فقط در مورد قشر سمپادی حرف میزنیم. چون غیر سمپادی ها توی این نظر سنجی قدرت شرکت نداشتن.

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : اقدام به خودکشی

چیزه.. میگم که برعکس گفتیدا ...
33 درصد اقدام کردن یا قصد خود کشی داشتن بقیه نداشتن ....
درست میگم دیگه ؟

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

منم نفهمیدم چجوری جساب کردین ؟
هی نگاه می کنم 33 درصدشو نمی تونم در بیارم !

• شروع کننده موضوع

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

اشتباه نوشتم، الان درست میکنم، ممنون.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

حالا جوجه بهتر میدونه، ولی خودکشی که فرد خودشو جوری بکشه که پیداش کنن و نمیره با خودکشیه درست حسابی فرق داره.
اون 11 درصد که اقدام کردن ولی زنده ان، نود و نه درصدشون از این نوع جلب توجه طلب بودن.
اون 20 هم که قصد کردن اقدام نکردن هم هورموناشون بالاپلیین شده افسرده شدن، احساس بیخود بودن کردن و میل به تموم شدن دنیا.
تعداد مرگ و میر واقعی خودکشی سمپادیا با بقیه رو باید مقایسه کرد. این عددا الکی اگزجوره شده.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

کاش از طریق مدیریت دسترسی داشتیم ببینیم این 30 درصد چقدرشون دخترن چقدر پسر !
آخه نرمالش اینه زن ها 4 برابر مرد ها خودکشی کنن . ولی مردا 4 برابر بمیرن :D

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بقیه رو نمیدونم ولی من وقتی بچه بودم چاقو رو برعکس میزدم تو شکمم بعد مثلا من مردم که بهم توجه کنن :-"
یکی از دلایلش عدم توجه هست :|
ولی در کل امید به زندگی کم شده دیگه ..
خدایی کم نشده ؟ :|
اخر جون کندن در شرایط فعلی اینه که زنده بمونیم(خداروشکر ! ) وپرچم اسلام رو بالا نگه داریم -_-

• لایک
امتیازات: lys

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از ملکه شیشه ای :
حالا جوجه بهتر میدونه، ولی خودکشی که فرد خودشو جوری بکشه که پیداش کنن و نمیره با خودکشیه درست حسابی فرق داره.
اون 11 درصد که اقدام کردن ولی زنده ان، نود و نه درصدشون از این نوع جلب توجه طلب بودن.
اون 20 هم که قصد کردن اقدام نکردن هم هورموناشون بالاپلیین شده افسرده شدن، احساس بیخود بودن کردن و میل به تموم شدن دنیا.
تعداد مرگ و میر واقعی خودکشی سمپادیا با بقیه رو باید مقایسه کرد. این عددا الکی اگزجوره شده.
من نمی گم این نظرسنجی خیلی معتبر و قابل اتکا ست، ولی شما این درصدا و علتا رو بر چه اساسی نوشتید؟!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ...moOn... :
من نمی گم این نظرسنجی خیلی معتبر و قابل اتکا ست، ولی شما این درصدا و علتا رو بر چه اساسی نوشتید؟!
اون 20 درصد و 11 دصد خود نظرسنجیه دیگه.

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

نود و نه درصد جلب توجه. :-?
یا بالاپایین شدن هورمن ها.
ولی موافقم که این درصدا باید با درصد خودکشی در افراد دیگه هم مقایسه بشه تا بتونیم راجع به خودکشی تو قشر سمپادی صحبت کنیم.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

من پیش دانشگاهی از سمپاد رفتم یه مدرسه عادی ، اونجا که خودکشی مد بود . اصلن یه وضعی B-)
فکر نکنم خیلی فرق کنه یا بین بچه های سمپاد بیشتر باشه . باید آمار بگیریم

به نقل از Mohammad_A :
ولی در کل امید به زندگی کم شده دیگه ..
خدایی کم نشده ؟ :|
اخر جون کندن در شرایط فعلی اینه که زنده بمونیم(خداروشکر ! ) وپرچم اسلام رو بالا نگه داریم -_-

الان حس گشتن ندارم . ولی یادمه تو یه تیکه از کتاب جامعه شناسی گیدنز آمار داده بود که خودکشی تو دوران رفاه بیشتره، بین قشر متوسط هم بیشتر از قشر ضعیفه . کسی دقیقشو داره جایی ؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ...moOn... :
نود و نه درصد جلب توجه. :-?
یا بالاپایین شدن هورمن ها.
ولی موافقم که این درصدا باید با درصد خودکشی در افراد دیگه هم مقایسه بشه تا بتونیم راجع به خودکشی تو قشر سمپادی صحبت کنیم.
اگر واقعا اقدام کرده بودن جوری خودشونو میکشتن که زنده نمونن.
نه این که بقیه پیداشون کنن و نجات بدن و به بقیه بخوان بفهمونن چقد تحت فشارن و در حقشون بدی شده.

هورمونارم دست کم نگیرید مخصوصا برای دخترا، یه سری افسردگیای شدید از عدم تعادل هورمونیه.
اونایی که اقدام نکردنم که امثال منن. :)) دنیا پایین و بالا داره الکی گنده نکنید این چیزا رو.نوجوون همینه، مخصوصا با وضع کنونی. امار کشته های واقعی رو فقط انالیز کنین.

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

خودکشی یه کار تقریبا احمقانست!
چون اولا راه برگشت نداره
ثانیا اگر خدارو قبول کنیم، افتادن از چاله تو چاهه (چون دین اکیدا رد کرده و خلقت خدا هم زیر سوال میره!)

مگر اینکه به اون نظریه ی نمیدونم تناسخ هسست چیه، معتقد باشی و بگی من الان بمیرم بعد بدنم میره درخت و گیاه و ... میشه که اینم احمقانست بنظرم!

کلا به نظرم هرکس خودکشی میکنه آخرش پشیمون میشه! مثل اینکه بیان بگن فردا آخرین روز زندگیته هرکار میخوای بکن! بعد شما یهو کلی کار جالب به فکرت میرسه و بعد میگی ای بابا یک روز چقدر کمه! و اینو تمدید کنید لطفا ... خودکشی هم بعدش میگی ای بابا کاش میموندم و اینکارارو میکردم! جون تازه وقتی قدر یه چیزو میدونی که از دستش میدی و تازه فکر هزار و یک راه و کار میفته که میتونستی انجام بدی و چرا ندادی!

عین اینکه مثلا یه تیم دو مسابقه فوتبال ۲-۳ تا گل میخوره و میفهمه که دیگه حذف شده! ولی از این به بعد دوست داره بازی کنه برای بازی! با فراق بال و خیال راحت... دیگه برای نتیجه بازی نکنه و برای عشقش بازی کنه ...این یه حس خیلی خوبیه و حتی شاید اینقدر خوب بازی کرد که برد! وقتی خودکشی میکنی تازه یه همچین حسایی بعدش پیدا میکنی (بعد مرگ منظورمه!) ...یعنی زندگی کنی برای زندگی و فقط ازش لذت ببری بدون توجه به نتیجه!

• شروع کننده موضوع

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Full_professor :
خودکشی یه کار تقریبا احمقانست!
چون اولا راه برگشت نداره
ثانیا اگر خدارو قبول کنیم، افتادن از چاله تو چاهه (چون دین اکیدا رد کرده و خلقت خدا هم زیر سوال میره!)

مگر اینکه به اون نظریه ی نمیدونم تناسخ هسست چیه، معتقد باشی و بگی من الان بمیرم بعد بدنم میره درخت و گیاه و ... میشه که اینم احمقانست بنظرم!

کلا به نظرم هرکس خودکشی میکنه آخرش پشیمون میشه! مثل اینکه بیان بگن فردا آخرین روز زندگیته هرکار میخوای بکن! بعد شما یهو کلی کار جالب به فکرت میرسه و بعد میگی ای بابا یک روز چقدر کمه! و اینو تمدید کنید لطفا ... خودکشی هم بعدش میگی ای بابا کاش میموندم و اینکارارو میکردم! جون تازه وقتی قدر یه چیزو میدونی که از دستش میدی و تازه فکر هزار و یک راه و کار میفته که میتونستی انجام بدی و چرا ندادی!

عین اینکه مثلا یه تیم دو مسابقه فوتبال ۲-۳ تا گل میخوره و میفهمه که دیگه حذف شده! ولی از این به بعد دوست داره بازی کنه برای بازی! با فراق بال و خیال راحت... دیگه برای نتیجه بازی نکنه و برای عشقش بازی کنه ...این یه حس خیلی خوبیه و حتی شاید اینقدر خوب بازی کرد که برد! وقتی خودکشی میکنی تازه یه همچین حسایی بعدش پیدا میکنی (بعد مرگ منظورمه!) ...یعنی زندگی کنی برای زندگی و فقط ازش لذت ببری بدون توجه به نتیجه!

تفاوتی بین یه فرد سرطانی هست که میدونه در چند ماه قراره بمیره، با کسی که اگاهانه تصمیم گرفته در روز خاصی بمیره.

مثلا من همیشه پیش خودم این موضوع رو داشتم که وقتی به ۷۰ سالگی رسیدم و اگر تا اون موقع زنده بودم، قبل از اینکه به ادمی تبدیل بشم که نیاز به مراقبت داشته باشم، خودکشی خواهم کرد. و این نه از روی افسردگی، نه از روی نیاز، بلکه صرفا به خاطر این هست که فکر میکنم وقتی نتونم مفید باشم، بهتره خدمتی به بشریت کنم و کمتر اکسیژن مصرف کنم حداقل!

و اینجا من روز و زمان رو انتخاب میکنم. نه بیماری! بین این دو زمین تا اسمون تفاوت هست!
تا این حد که من از شاید ۱۰ سالگیم میدونستم کجا، در چه زمانی از سال، و حتا در چه ساعتی و همراه با چه کسی میخوام بمیرم.

این با اینکه من رو مجبور کنن که یه روز خاص بمیرم خیلی خیلی فرق داره.
مثالتون در این مورد به هیچ وجه کارامد و قابل قبول نیست. در خودکشی همیشه قابل برگشت بودن وجود داره، در مرگ اجباری هیچ وقت قابل برگشت نیست.

به نظر من حتا این خیلی مهمه که ما که تولدمون دست خودمون نبود، میتونیم حداقل مرگمون رو خودمون شکل و لحظشو انتخاب کنیم، و این به نظرم جزو شجاعانه ترین رفتار های بشریت شاید حتا محسوب بشه.

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از مازیمون :
تفاوتی بین یه فرد سرطانی هست که میدونه در چند ماه قراره بمیره، با کسی که اگاهانه تصمیم گرفته در روز خاصی بمیره.

مثلا من همیشه پیش خودم این موضوع رو داشتم که وقتی به ۷۰ سالگی رسیدم و اگر تا اون موقع زنده بودم، قبل از اینکه به ادمی تبدیل بشم که نیاز به مراقبت داشته باشم، خودکشی خواهم کرد. و این نه از روی افسردگی، نه از روی نیاز، بلکه صرفا به خاطر این هست که فکر میکنم وقتی نتونم مفید باشم، بهتره خدمتی به بشریت کنم و کمتر اکسیژن مصرف کنم حداقل!

و اینجا من روز و زمان رو انتخاب میکنم. نه بیماری! بین این دو زمین تا اسمون تفاوت هست!
تا این حد که من از شاید ۱۰ سالگیم میدونستم کجا، در چه زمانی از سال، و حتا در چه ساعتی و همراه با چه کسی میخوام بمیرم.

این با اینکه من رو مجبور کنن که یه روز خاص بمیرم خیلی خیلی فرق داره.
مثالتون در این مورد به هیچ وجه کارامد و قابل قبول نیست. در خودکشی همیشه قابل برگشت بودن وجود داره، در مرگ اجباری هیچ وقت قابل برگشت نیست.

به نظر من حتا این خیلی مهمه که ما که تولدمون دست خودمون نبود، میتونیم حداقل مرگمون رو خودمون شکل و لحظشو انتخاب کنیم، و این به نظرم جزو شجاعانه ترین رفتار های بشریت شاید حتا محسوب بشه.

صحت حرف شما وقتی مشخص میشه که به روز و ساعت تعیین شده ات برسی و ببینی آیا هنوزم قصد خودکشی داری یا خیر؟ و من مطمئنا اگر این زمان و تاریخ رو برای هدف خاصی معین کردی به اون هدف نخواهی رسید(چون همیشه همین بوده!) و برای همین نظرت عوض خواهد شد! ضمن اینکه الان شما تو دنیای واقعی یه فرد توی هر سنی (حتی ۱۲۰ سالگی) پیدا کن که دلش نخواد زنده بمونه حتی برای ۱ دقیقه بیشتر!! داستان هم زیاد شنیدیم درباره این لحظات که افراد دلشون میخواد حتی شده ۱ ساعت مرگشون عقب بیفته ...

حرف سر اینه که خودکشی یه کار اشتباهه چون بعدش حتما پشیمون میشی! و میگی ای کاش فلان کار رو هم قبل مردن میکردم!(همیشه همین بوده! شما یه سفر و یا قرار ملاقات رو فرض کن که بعدش چقدر از این کاش ها ممکنه بگی! دنیا و عمر ما هم همین سفر هستش که البته غیرقابل بازگشت یکطرفه است!!) و تا جایی که من دیدم هیچکس طبق فرضیه شما(یعنی وقتی به کمال فرضی خودش رسیده!) خودکشی نمیکنه و همه وقتی به اوج ذلت و خواری و بن بست میرسن خودکشی میکنن! و تو مثالی که شما زدین فکر نکنم چنین بن بستی باشه که بخوای خودکشی کنی(و مطمئنم نمیکنی!)

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

تصور من از مرگ اینه که بی نهایت رها میشم و یه قسمتی میشم از روح عظیم کل کائنات، مثه پیوستن به نور. اگه اینطور باشه مسلمن پشیمون نمیشم
ولی قضیه اینه که هیچکی واقعن نمیدونه بعد مرگ دقیقن چی میشه، پس نمیتونی با قاطعیت بگی بعدش پشیمون میشیم. شاید تموم شیم و پشیمونی معنی نده اصن

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مازیمون :
Screen_Shot_2016_04_24_at_12_12_23.png

با توجه به اینکه فقط 66 درصد از جمعیت حدود ۳۰۰ نفری که شرکت کردن، قصد خودکشی نداشتن. به نظرت این رو بابت چی میشه گذاشت ؟‌

و دقت کنید که ما اینجا فقط در مورد قشر سمپادی حرف میزنیم. چون غیر سمپادی ها توی این نظر سنجی قدرت شرکت نداشتن.
البته بعضی ها هم هستند که جوابشون مسلما، بله بود ...اما چون موفق شدن ...واسه همین توان شرکت کردن نداشتن ..اوناروهم حساب کنید

• شروع کننده موضوع

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Full_professor :
صحت حرف شما وقتی مشخص میشه که به روز و ساعت تعیین شده ات برسی و ببینی آیا هنوزم قصد خودکشی داری یا خیر؟ و من مطمئنا اگر این زمان و تاریخ رو برای هدف خاصی معین کردی به اون هدف نخواهی رسید(چون همیشه همین بوده!) و برای همین نظرت عوض خواهد شد! ضمن اینکه الان شما تو دنیای واقعی یه فرد توی هر سنی (حتی ۱۲۰ سالگی) پیدا کن که دلش نخواد زنده بمونه حتی برای ۱ دقیقه بیشتر!! داستان هم زیاد شنیدیم درباره این لحظات که افراد دلشون میخواد حتی شده ۱ ساعت مرگشون عقب بیفته ...

حرف سر اینه که خودکشی یه کار اشتباهه چون بعدش حتما پشیمون میشی! و میگی ای کاش فلان کار رو هم قبل مردن میکردم!(همیشه همین بوده! شما یه سفر و یا قرار ملاقات رو فرض کن که بعدش چقدر از این کاش ها ممکنه بگی! دنیا و عمر ما هم همین سفر هستش که البته غیرقابل بازگشت یکطرفه است!!) و تا جایی که من دیدم هیچکس طبق فرضیه شما(یعنی وقتی به کمال فرضی خودش رسیده!) خودکشی نمیکنه و همه وقتی به اوج ذلت و خواری و بن بست میرسن خودکشی میکنن! و تو مثالی که شما زدین فکر نکنم چنین بن بستی باشه که بخوای خودکشی کنی(و مطمئنم نمیکنی!)

تو یه چیزو متوجه نیست.

دو دسته ادم هست :

۱. کسی که میمیره و مردن خواستش نیست.

۲. کسی که قصد داره بمیره و مرگ خواستشه!

دسته ی اول ممکنه بخواد یه ساعت بیشتر زنده بمونه چون مرگ خواستش نیست.

برای کسی که قصد خودکشی داره، هدف خودکشیه. رسیدن بهش خوشحالش میکنه، همونجور که اگه هدف تو نواختن یه موسیقی باشه و وقتی موفق بشی خوشحال میشی.

تمام فرق بین مرگ غیر انتخابی با مرگ انتخابی همینه.
مرگ انتخابی، انتخاب فرده.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
البته بعضی ها هم هستند که جوابشون مسلما، بله بود ...اما چون موفق شدن ...واسه همین توان شرکت کردن نداشتن ..اوناروهم حساب کنید
هر یک سمپادی که از خودکشی بمیره خبرش همه جا پخش میشه، تعدادشون در سال ناچیزه.

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

الان شما خبر دارید چن روز پیش یکی تو راهنمایی فرزانگان رشت خودکشی کرد؟

بالا