• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر پول داشتم ...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
تاحالا پیش اومده یه سری پولدارهارو ببینید و بعد بگید اینو نگاه! من اگر جای این بودم تا الان ...

مثلا تا الان جمع کرده بودم رفته بودم خارج. تا الان یه دانشگاه آمریکایی پذیرش گرفته بودم. تا الان یه ماشین خفن زیر پام بود و ...

شما اگر پول داشتید چیکار میکردید؟ لطفا کمی جدی و کاربردی به این قضیه فکر کنید. چه کار مشخصی رو انجام میدادید اگر واقعن وضعتون خوب بود؟ از دیدگاه وضعیت فعلیتون بگید نه از دیدگاه یک پولدار بیخیال!

مثلا من اگر میتونستم سالی 200 میلیون خرج کنم از یه دانشگاه آمریکایی پذیرش میگرفتم برای کارشناسی ارشد. هزینش سالی حدود 200 تومنه.

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : اگر پول داشتم ...

موضوع اینه که کسی که به اون میزان از درآمد می‌رسه می‌تونه بهترین استفاده‌ رو ببره، چون با زحمت به‌دست‌ش آورده. حالا من در تصوراتم دوست داشتم چند سالی برم وین زندگی کنم، یا همینجا برم هتل بسازم توی یه منطقه‌ی کویری، یا یه سری آشپزخونه‌‌ی بزرگ واسه تأمین غذای نیازمندان می‌ساختم و مواد اولیه‌ش رو هم تا حد زیادی تأمین می‌کردم؛ با همکاری مردم غذا می‌پختیم پخش می‌کردیم، خیلی‌م خوش می‌گذشت، کلی هم دوست جدید پیدا می‌کردیم!
ولی اینا همه حرف‌ه. معمولا وقتی به میزان زیادی از پول دست پیدا کنی بسیار سخت‌گیرانه‌تر خرجش می‌کنی:))

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

من اگر سالی ۲۰۰ درامد داشتم مطمئنا به این فکر میکردم که بکنمش سالی ۴۰۰ و اگر رسید به ۴۰۰ بشه ۸۰۰ و .......
سیرمونی نداره این پولدار شدن لامصب!!
و بعید میدونم ۱٪ از کسایی که شعارهای قشنگ واسه بعد پولداری میدن حاضر باشن ۱٪ پولشون رو صرف شعارهای بعد پولداریشون کنن!

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

اگه اونقدری پول داشتم که همه نیازای خودمو برطرف میکردم
یه کاری میکردم که هر کی که تو زندگیم و دور و برم هست بخنده :) واقعا خیلی لذت بخشه که باعث لبخند یکی بشی
خیلی سعی کردم که باعث شادی ادما بشم ولی همیشه متوجه این میشم که باید پول داشته باشم واسه این کار :(

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

یه بیمارستان می ساختم برای سرطانیا که داخل اون هیچ کس هیچ هزینه ای برای درمان پرداخت نکنه! :rolleyes:
میدونم خیلی خیلی رویایی هست ولی خب فانتزیه منه از طفولیت... :(

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اگه پول داشتم کنکورو میخریدم :-w

Dr.Dream

N.larosa
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
96

اگه پول داشتم برا خودم یه سال خواب راحت و بی دغدغه می خردیم

خیلی خستم...

:(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

مسئله اصلی این که من دوست دارم پول به دست بیارم و این اجازه رو بهم نمیدن(اینم هس! :D )
سقف توقعات مالی من در این حد هست که پول داشتم و یک دوچرخه ی خیلی خفن(که خیلی جون سخت باشه) می خریدم و یک کوله پشتی و مقداری چیز و سفر به دور دنیا
تازه حتی اگه به فرض توی یه جا پولم تموم شد برم کار کنم!(البته با فرضی که مطرح شد یعنی خیلی پولدار بودن این اتفاق نمی افته!)

بعدا نوشت:
به نقل از ستاره :
یک دانشگاه آشپزی تو تهران تاسیس میکردم!یعنی چی دانشگاه آشپزی نداریم؟! :D
راست میگه چرا واقعا؟؟؟ (البته فکر کنم دانشکده منظورش بود!!)

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

اگه 100 میلیارد دلار پول داشتم (کاملا واضحه سطح توقعاتم پایینه :| )
اول سمپادیا رو می خریدم بعد 4 بار فقر جهانی رو ریشه کن می کردم ( شایدم کمتر :D) بقیه شم خرج بیناب می کردم :> (البته این وسط کلی هم خرج خودم می کردمااا این قدر ها هم دست و دل باز نیستم :D )

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من اولین کاری که میکردم چندتا عمل زیبایی بود.لیپوماتیک و لیفتینگ و عمل بینی و .. :D
در حرکت دوم هم برایphd میرفتم امریکا.

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

یک دانشگاه آشپزی تو تهران تاسیس میکردم!یعنی چی دانشگاه آشپزی نداریم؟! :D

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

مسلما در منطقی‌ترین حالت همه میان یه بخشی از سرمایه‌شون رو کنار می‌ذارن تا هم اون مبلغ رو توسعه ش بدن، هم ذخیره باشه برای مواقع اضطراری؛ منم همین کارو می‌کنم.[nb]داخل پرانتز اینو بگم که من هیچوقت، هیچوقت، هیچوقت در ذخیره‌سازی پول موفق نبودم :)) همیشه همه ش رو خرج می‌کنم :-"[/nb]
در مورد باقیماندۀ پول :-? خب فک کنم بستگی داره من چندسالم باشه و تو چه کشوری زندگی کنم. اگه مثل الانم یه پسر 20 ساله بودم و اوضاع مالی خفنی داشتم، شاید هر کاری که بهم حس خوبی می‌داد انجام می‌دادم. طیف وسیعی از چیزها رو دربرمی‌گیره. اما اگه یه کشور دیگه مثل سوئد یا انگلستان یا امریکا یا کلا از این کشورا که همه هی اسمشو میارن زندگی می‌کردم، مطمئنا شرایط بهتری بود و می‌تونستم برم دنبال موسیقی، کتاب بنویسم، ریاضیات بخونم، چیزایی رو که بهشون علاقه دارم یکم رسمی‌تر و بی‌دغدغه‌تر فرا می‌گرفتم. به طور خلاصه دیگه "مشکل پول" نداشتم، فقط برای خوشی خودم کار می‌کردم.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از milad.a :
اگه 100 میلیارد دلار پول داشتم (کاملا واضحه سطح توقعاتم پایینه :| )
اول سمپادیا رو می خریدم بعد 4 بار فقر جهانی رو ریشه کن می کردم ( شایدم کمتر :D) بقیه شم خرج بیناب می کردم :> (البته این وسط کلی هم خرج خودم می کردمااا این قدر ها هم دست و دل باز نیستم :D )
:)) :)) :))
مطمعن باش بیناب :)) خرج نمیخواد...به اندازه کافی مردمش پول دارن که نوه هاشونم حتا بی نیاز باشن از کار کردن. :D

من چون پول دارم اون موقع درسمو ول میکردم کلن. :D
کلی خرج عملهای لیپو لیزر-عمل بینی-ترمیم پوست واینا میکردم.... :D بعد که خوشگل شدم واینا :-" کلی پول و زمان صرف میکردم برای مربی رقص شاخ ومربی اواز.
بعد میرفتم با این خواننده های کره ای مخصوصن سوزی خوانندگی میکردم ورقص شرقی رو مشهور میکردم تو کل دنیا.....شایدم اگه وقت اضافه داشتم وحوصلم کشید بازیگرم میشدم. ......

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ميرفتم دبيرستان هاي خارجي كه خابگاه دارن كه شبيه اون دبيرستان توي هري پاتر ميمونن، و بعد در بهترين وضعيت ممكن درس ميخوندم .
و بعدشم هر سال دور دنيا ميرفتم مسافرت .
تمام اين بچه هاي كار رو جمع ميكردم ، كار كردن ( مهارت هايي مثه خياطي ، كاردستي و...) رو بهشون ياد ميدادم و در كنارش اونارو به مدرسه ميفرستادم تا وقتي كه به دانشگاه برن و تو رشته خودشون مشغول به كار بشن
احتمالا يه ويلا توپ هم تو شمال ميگرفتم :))

Robek

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز_کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
پرستاری

اگه خیلی پول داشتم یک.سومشو.میدادم ب داییم ک از این استرس و تشویش بیاد بیرون،باهاش برای قلب پدربزرگم باتری میذاشتیم...یک سومشم میدادم ب مامان بابام ک.هرکاری میخوان باهاش بکنن...یک.سومشم واسه خودم ک اگه خدای نکرده نشد دارو.شیراز قبول شم برم بین الملل دارو.بخونم شیراز :-/ #S-:

rahimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
غیر سمپادى
شهر
اردبیل

تو یتیم خونه ها ازمایش هوش برگزار می کردم وبعد گروه های نابغه از رشته های مختلف رو تشکیل میدادم که بچه ها ی یتیم خونه از حدود 5 سالگی زیر نظر من و استاد های مربوط به رشته هاشون بزرگ میشدن و بعد حدود 20 سال تو رشته های مختلف از جمله رباتیک هواوفضو شهرداری کامچیوتر و.... دنیا صاحب گروه هایی میشد که قراره دگرگونش کنند 8->

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

جدی : فروشگاه پاک کن فروشی دایر میکردم ، فقط و فقط پاک کن .
جدی تر : سرمایه ی تحقیق های محققای روان شناسی ( آینده ی خودم مثلا:| ) رو تامین میکردم ( با سود فروش پاک کنا :>)

دختر باران

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
ادبی-زیست

اگه پول داشتم میزاشتم میرفتم یه شهر(یا حتی کشور)دیگه و مستقلانه زندگی میکردم 8->
سرمایه مو یه درصدی واسه ورزش میزاشتم و ارتقای ورزش توی بی سرپرست های با استعداد ;;)
یه درصدی واسه ی ادامه تحصیل توی یه دانشگاه معتبر B-)
مقداری هم برای نیازمندا میزاشتم >:D<
کلاس آشپزی و شیرینی پزی و خیاطی و گلدوزی و همه ی ساز های موسیقی هم میرفتم =P~
خونه ی رویاییمم میساختم با همه ی حیوونای مورد علاقم x:

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

تقریبا همش رو صرف سفر میکردم.سفر به آسیا،اروپا،آفریقا،همه جا.
یه خوردش هم برای خرید هواییمای سبک و یادگیریش و هزینه های جاریش.
این سفر های تفریحی به فضا هم که در آِینده نزدیک رواجش بیشتر میشه این ها رو هم میرم.
ی فکری هم به حال گرسنه های جهان میکردم احتمالا.

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

اگه پول داشتم پولمو صرف ساختن ایده های جوونایی میکردم که هیچ کس ازشون پشتیبانی نمیکنه و حتی خانوادشون هم اونا رو قبول ندارن و مسخرشون میکنن

بالا