• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
تاپیک های سیاسی عقیدتی که تهش هیچی جز نتیجه گیری های ناقص و درگیری نیست جای تاپیک های باحال و فناوری و خنده دار رو گرفته.....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
تاپیک های سیاسی عقیدتی که تهش هیچی جز نتیجه گیری های ناقص و درگیری نیست جای تاپیک های باحال و فناوری و خنده دار رو گرفته.....
اتفاقا در زمانی که افراد فعال تو سمپادیا بیشتر بودن اینجور تاپیک‌ها خیلی بیشتر بالا میومدن و شرکت میشد توشون الان که از کم‌فعالیت‌ترین قسمت‌هان و پست‌های توشم بدون فکر و سرسری شده به خاطر اینکه همون تاپیک‌های فان بیشتر باهاشون کار میشه و فعالیت بدون فکر و سرسری پست دادن در اونا به تاپیک‌های جدی‌تر هم سرایت می‌کنه. در کل هم اگر مشکلی پیش میاد توشون بیشتر از کم تجربگی بچه‌ها در برخورد با این تاپیک‌هاست.(باز هم به خاطر کم فعالیت بودنشون) نه ذات خود تاپیک‌ها که در گذشته هم اینجوری نبوده.

+ با انجمن‌های انسانی شوخی نکنین ارث پدریمن:))

+ جهت اسپم زدایی به نظر من اتفاقا سمپادیا به نسبت فروم‌های اینجوری دیگه خیلی فعالتر هم هست و جالبه که هنوز زنده مونده. یعنی واقعا در مقایسه با جایگاهی که با توجه به سرنوشت بقیه انجمن‌ها بهش باید میرسید خیلی هم خوب داره پیش میره! و به نظرم دلیل این اون حس خاص خونه بودنیه که به آدم میده وگرنه که مدت‌ها پیش گم و گور میشد.

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
من اینحارو دوست دارم
و احساس تعلق خاطر میکنم نسبت ب سمپادیا!!
انگار ک جزوی از زندگی و عضوی از خانوادمه...(تا اینجا دلیل شخصی)
البته مشغله‌های زندگی و درس و کار و همه‌ی اینا هم بنظرم یکی از دلایل کم‌کار شدن کاربراست و این ک خب، تلگرام و اینستا همه‌گیر شده و اکثراً اونجا فعالیت داریم،
اون اوایل ک تازه تأسیس بود اینجا، خبری از این‌همه اپلیکیشنای رنگارنگ و با اینهمه امکانات نبود و سمپادیا فروم خیلی خفنی بود برای اون زمان
الانم هست بنظرم، و تمام تلاشش رو کرده ک مطابق نیازها آپدیت بشه،
تفاوت نسل‌ها هم البته بی‌تأثیر نیست...

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
بعد ۵ صفحه ، دلایل تکراری شده.
لطفا راهکار هم ارائه بدید.
توی ۵ صفحه ، نظری که متناسب با توانایی های سایت بوده ، دعوت مجدد از کاربرانی هست که دیگه به سایت نمیان .
آقای مطهری چنین کاری میکنه ؟

این ک از کاربرای رفته از سایت دعوت کنیم خیلی خوبه،
اما خیلیاشون دیگه نمیان، و این انتخاب خودشونه، اگرم بیان اون فعالیت سابق رو نخواهند داشت...
من پیشنهاد میدم بین مدارس برای سایت تبلیغ کنیم،
از طریق اینستاگرام و تلگرام هم سعی کنیم از سمپادیای غیرعضو یا بی‌خبر از اینجا دعوت کنیم ک بیان عضو شن...
حتی میتونیم از مدیران و معلمان مراکز هم رسماً دعوت کنیم
و بخش‌های مختلفمون مخصوصاً علمی‌ها رو هم تقویت کنیم
ب هر حال اینجا فرومیه ک سالها بابتش زحمت کشیده شده و حقیقتاً هم فروم مفیدیه، چ برای افرادی ک برای بحث‌های اجتماعی میان و چ برای افرادی ک برای مشاوره‌های درسی میان
حتی باعث بالا رفتن اطلاعات همه در بسیاری از زمینه‌ها میشه...

آقای @MTHR
از مدارس برای تبلیغ شروع کنیم، رونق سایت برمیگرده...البته امیدوارم...

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
منم نظر بچه ها رو خوندم تا مقدار زیادی باهاشون موافقم.
ب نظر من یکی ار چیزایی که باعث خلوتی سایت شده اپ های دیگه هستن که خب قبلا خیلی کمتر وجود داشتن و خود همین اپ بودن اونها خودش یه مسئلس که دسترسی بهشون رو راحت تر میکنه.
و اینکه پیرو حرف دوستمون که گفت قدیمی تر ها هم باید کاربرای جدید رو تو خودشون راه بدن شکی نیست اما خب یه مشکل دیگه هم اینه که کاربرای قدیمی خیلی کم شدن...
و عملا هر کسی میاد دقیقا تو تاپیک هایی مثل ح.ب یا پیشنهاداهمگ یه پستی میزاره و میزه و همین کم بودن بچه ها خودش باعث بوجود نیومدن بحث جدید میشه .
من خودم تو عکر این بودم که تاپیکی به عنوان اپلیکیشن سمپادیا یا حالا هر چیزی که دسترسی به اینجا رو اسون تر کنه راه بندازم که این تاپیک بهونه ای شد که من این مطلب رو اینجا بگم.
و پیرو دوست دیگه ای باید بگم دقیقا بحث ها هم طوری شده که همه حالت انتزاعی و غیر واقعی پیدا میکنه بعضا و اصلا ادم بعد یکم خوندن سر در گم و خسته میشه و به همین دلیل هم نمزتونه تو بحث شرکت کنه.
فکر کنم الان برای فعال تر شدن سایت هم باید سعی کنیم محوریت بحث ها عوض بشه (الته الان که سایت بحقث خاصی درش وجود نداره) هم اینکه یه مقداری دسترسی ها رو اسون تر کنیم ؛ من که خودم به شخصه ۹۰ درصد توی تاپیک های اخیر چت میکنم و خیلی کم پیش میاد برم یه تاپیک قدیمی تر رو پیدا کنم انگار یه جوری خیلی دور از دید هستن

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
انجمن‌ها طی سالیان در حال پیشرفت بوده‌ن و حول توسعه این انجمن‌ها، شرکت‌هایی به وجود اومدن که همون انجمن رو انقده ارتقا دادن و به عنوان اصلی ترین محصول نرم افزاری شرکتشون، ساز و کارهایی بهش اضافه کردن که اهداف انجمن رو خیلی بهتر تامین می‌کنه و امروز اگه به این سایت‌ها نگاه بکنی شاید در نگاه اول شباهتی به انجمن‌های قدیمی ندارن. انجمن‌های کوچک جزیره‌ای که تیم توسعه دهنده و منابع مالی کمی دارن نمیتونن کاستی‌های خودشون رو به سرعت برطرف کنن و طبیعتا کاربرا به جایی که مشکلات رفع شده باشه و انتقال اطلاعات آسون‌تر و بهینه‌تر شده باشه مراجعه می‌کنن.

اما بدبختی اینه که افراد به جای این که مهاجرت کنن به انجمن‌های پیشرفته تر مثل Reddit و Quora، مهاجرت کردن به تلگرام و اینستاگرام. یعنی اساسا انجمن فارسی از بین رفته. حجم عظیم مطالبی که توی تلگرام و اینستاگرام منتشر میشه از دسترس موتورهای جست و جو خارجه و اطلاعات به جای این که در وب متمرکز باشه، در اپلیکیشن‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی یا پیام‌رسان‌ها که قابلیت جست و جو در مطالب رو هم ندارن چندین‌پاره شده.

دلیل این که تلگرام و اینستاگرام نمیتونن جای انجمن‌ها رو بگیرن به سادگی اینه که انجمن نیستن و برای انجمن بودن طراحی نشده‌ن. اطلاعاتی که توی گروه‌های چندهزار نفری تلگرام یا مطالب و کامنت‌های اینستاگرام نوشته میشن علاوه بر این که به همدیگه وصل نمیشن (چون دسته بندی موضوعی و قابلیت جست و جو خیلی ناقصه)، پس از مدت کوتاهی زیر مطالب جدیدتر دفن میشن و به همین دلیل یک بحث بارها در زمان‌ها و بسترهای مختلف تکرار میشه و خیلی‌ها هم به پاسخ سوال‌هاشون نمی‌رسن.

راه حلی برای احیای سمپادیا در قالب یه وبسایت یا اپلیکیشن مجزا وجود نداره. تنها راه حل مهاجرت به Quora، Stack Exchange و Redditـه. نزدیک‌ترین چیز به سایت سمپادیا شاید یه subreddit تو reddit یا یه space تو Quora باشه.

آخرین ویرایش:

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
فروم ها از رونق افتادن همون‌طور ک وبلاگ‌ها خلوت شدن
هرچی فروم تخصصی تر شده، بیشتر از رونق افتاد، فروم برنامه نویسی با اون همه سابقه خلوتِ خلوته، اونوقت از تاپیک برنامه نویسی اینجا چ انتظاری می‌ره؟
تیونینگ‌تاک با اون عظمت چندسال تعطیل بود و الآنم نسبت ب ۱۰ سال پیش هیچ بحثی توش نیست

حالا اگه فروم نتونه تخصصی باشه واسه جذب یوزر باید چیکار کنه؟ خودشو بیشتر ب نی‌نی سایت نزدیک کنه، ک فک نمیکنم ایده خوبی باشه :)‌))
--------
اپ ها آدما رو از مرورگر ها دور کردن ولی صرفا اپ ساختن از فروم مشکلی رو حل نمیکنه
اگه یروز برنامه جدی ای برای جذب یوزر قرار بود اجرا بشه، اپ هم لازمه ولی الان کمکی ب جذب مخاطب نمیکنه
حتی اگه یروز برنامه ساخت اپ باشه، ساخت اپِ نیتیوی ک با api زنفورو کار کنه + تست + دیباگ تو بهترین حالت چندماه طول می‌کشه
--------
بنظر من تعدادمون خوبه:)‌)) شلوغ کردن اینجا هم دردسرای خودشو داره ها:)‌))

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
فروم ها از رونق افتادن همون‌طور ک وبلاگ‌ها خلوت شدن
هرچی فروم تخصصی تر شده، بیشتر از رونق افتاد، فروم برنامه نویسی با اون همه سابقه خلوتِ خلوته، اونوقت از تاپیک برنامه نویسی اینجا چ انتظاری می‌ره؟
تیونینگ‌تاک با اون عظمت چندسال تعطیل بود و الآنم نسبت ب ۱۰ سال پیش هیچ بحثی توش نیست

حالا اگه فروم نتونه تخصصی باشه واسه جذب یوزر باید چیکار کنه؟ خودشو بیشتر ب نی‌نی سایت نزدیک کنه، ک فک نمیکنم ایده خوبی باشه :)‌))
--------
اپ ها آدما رو از مرورگر ها دور کردن ولی صرفا اپ ساختن از فروم مشکلی رو حل نمیکنه
اگه یروز برنامه جدی ای برای جذب یوزر قرار بود اجرا بشه، اپ هم لازمه ولی الان کمکی ب جذب مخاطب نمیکنه
حتی اگه یروز برنامه ساخت اپ باشه، ساخت اپِ نیتیوی ک با api زنفورو کار کنه + تست + دیباگ تو بهترین حالت چندماه طول می‌کشه
--------
بنظر من تعدادمون خوبه:)‌)) شلوغ کردن اینجا هم دردسرای خودشو داره ها:)‌))
نمیدونم والا بخش اخر حرفات هم میشه گفت یه طرف دیگه ماجراست...
ولی واقعا چنین تعدادی برای یه سازمان به این بزرگی با این حجم از مراکز مختلف تو این همه شهر زیادی کم نیست ؟؟ :D :-??:-?:-"

..................

در ضمن به نظرم الان کار مفیدی که میشه انجام داد بیشتر لینک شدن یه جوری با افراد جدیده و اینکه اونا الان باید بیان توی تاپیکای مختلف بحث کنن وگرنه بچه های سابق که خیلی ها اصلا از این جو و فضا دور شدن و شاید خیلی هاشون الان دغدغه های زندگی و کارشون رو دارن‌...

آخرین ویرایش:

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اپ ها آدما رو از مرورگر ها دور کردن
ولی بالاخره دوباره یه روز همه به وب بر میگردن؛همه چیز اینجاست...مطمئنم دوباره مرورگر ها حرف اول رو خواهند زد

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
درسا زیاده واقعا وقت نمیشه (درواقع من اصن یادم میره بعضی وقتا اینجا عضوم )X_X
تاپیکاهم خیلی برام جذاب نیستن
بانظر بچه ها که میگن هرچیزی ی دوره ای داره هم موافقم الان اکثر بچه های سمپادی به جای اینکه بیان اینجا میرن تل یا اینستا
و اینکه فکر نمیکنم سمپادیا خیلی اطلاعی از این سایت داشته باشن (من خودم بعد ۴سال اومدم اینجا )

اِفنوزتری

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
خب هرچند که من قدمت زیادی ندارم نهایتا شاید یکی دوسال باشه سایت رو پیدا کردم ولی اون اوایل بیشتر بچه های خودمون یا دور و بری هام رو ترغیب میکردم بیان اینجا و توی بحث ها شرکت کنند یا حداقل پست هارو بخونند چون بنظرم مفید فایده بود ولی الان خصوصا توی مسائل اعتقادی/سیاسی بجای گفت و گوی سالم بیشتر توهین و تمسخر و.. رد و بدل میشه!
نمیگم من تاحالا حرف اشتباهی نزدم ولی بعضی ها صراحتا به مقدسات آدم فحش میدن! این نه نشون دهنده آزادی بیان هست نه نشون دهنده احترام به عقاید دیگران نه هیچ شعار دیگه‌ای، فقط باعث میشه آدم نه انگیزه‌ای برای حرف زدن داشته باشه نه دلش بخواد اصلا اون تاپیک رو مطالعه کنه...

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
سرعت پایین سایت شاید

SssDdd

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1400
چون کمتر به ادم روحیه میدن هدف تخریب میذارنت ولی نمیدونن کسی که میخواد کاریو شروع کنه با خودش کلی کلنجار رفته

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
شاید بخاطر اینکه دیگه سایت جذابیت نداره سمپادیا باید اپلیکیشن بشه
با موبایل و از طریق کروم بیا سایت اون سه نقطه بالا رو بزن install app یا add to home screen بزن مثل اپ میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
برداشت من از پستای قدیمی سایت یه حس نزدیکی و نوستالژی خاصی بود نزدیکی ای تو دنیای مجازی، حس میکنم اون دوستیه و نزدیکیه و نوستالژی بودنه به اصطلاح کمرنگ تر شده مثلا جای اینکه بچه ها بشینن باهم راجع به مدل رنگ کردن تخم مرغ رنگی عید حرف بزنن میرن تو پینترست میگردن.این چیزی نیست بنظرم که بخوایم باهاش مقابله کنیم چون نسل به نسل روش ها عوض و جایگزین میشه و اگه نسل بعدی بیاد حتما روشی پیشرفته تر سراغ داره

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
یه دسته به خاطر مشغله‌هایی که دارن،
دسته‌ی بعدی به خاطر تغییر امکانات و وجود اپ‌های مختلف که تونستن خیلی بیشتر از سمپادیا نیازهارو برطرف کنن (آدمای بیشتر، روابط بیشتر و..)
دسته‌ی سوم کاربرای جدیدی هستن که تازه عضو سایت میشن و از فعالیتشون استقبال خوبی نمیشه و این باعث میشه علاوه بر کاربر قدیمی که حالا به هر دلیلی رفته، کاربر جدیدم به علت حس خوبی که نگرفته و بی‌اهمیتی (حتی اگه‌م اهمیت داده بشه کمتر از بقیه اعضاس) که بهش شده اینجارو ترک کنه!
و به نظر من دسته‌ی چهارمیم هستن که به خاطر جو موجود تو اینجا، ترکش میکنن..
منم تابستون سال 98 عضو شدم و به نظرم رفتارهامون با همدیگه خیلی بهتر بود (دوستای خیلی خوب و زیادی پیدا کردم!)، ولی الان دست خودم نیست و هر موقع که میخوام وارد سایت بشم حس میکنم قراره برم تو جمع چندتا آدم‌بزرگ مغرور (منظور کاربر خاصی نیس این حس شخصی من به کل اینجاس) که باید طوری رفتار کنم تا بتونن منو بپذیرن..

مثل قبل جذاب نبودن محتواهای سایتم باید در نظر بگیریم، سمپادیا تبدیل به محلی برای تخلیه افکار و احساسات منفیمون صرفا تو ح‌.ب شده..

بالا