• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

احیای وبلاگ سمپادیا

• شروع کننده موضوع

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
نمی دونم چقدر تاپیک با این بخش مرتبطه ولی من جایی دیگه به ذهنم نرسید به هر حال
دوستانی که پیگیر بلاگستان فارسی بوده و هستند خوب می دونند که توی سال های اخیر با آمدن آلترناتیو های دیگه مثل فیسبوک و فروم ها و اخیرا هم آمدن این هیولای ارتباطات یعنی تلگرام و سایر اپلیکیشن های ارتباطی روی گوشی های هوشمند روزا روز بلاگستان فارسی ضعیف و ضعیف تر شد. این روز ها دیگه خیلی از وبلاگ های معروف پست جدیدی نمی گذارند خاصه این که تعداد مخاطبان وبلاگ ها هم به شدت افت پیدا کرده. دوستان زمانی بود که در وبلاگ سمپادیا دست کم در هفته سه چهار پست کامل و خواندنی در بارهی مسائل مختلف از سیاسی و فرهنگی گرفته تا فلسفی و اجتماعی و اخبار و... گذاشته می شد. داخل این فروم هم کم نیستند بچه های خوش فکری و خوش قلمی که می تونند به طو منظم داخل وبلاگ پست بگذارند. پیشنهاد های من برای وبلاگ سمپادیا به قرار زیر است:
1-تعدادی از بچه ها که دستی به قلم دارند اعلام آمادگی کنند و در موضوع های مورد علاقه خودشون به طور منظم(مثلا هر دوشنبه یک مطلب یا هر ماه در یک روز مشخص مطلب بفرستند.)این مطالب به منزله ستون های ثابت وبلاگ خواهند بود برای افزایش بازدید
2-بچه هایی هم که نمی تونند به طور منظم مطلب بفرستند هم اعلام آمادگی کنند و بیشتر به وبلاگ سر بزنند و گاهگاهی چیزکی بنویسند
3-ترجه متون و مقاله ها هم توسط بچه هایی که زبان قوی دارند خیلی مفیده
4-یکی از مشکلات وبلاگ دیر تایید کردن مطالب بود در گذشته بعضا مطالب چند هفته بعد از نوشته شدن توسط مدیر تایید می شدند که همین جا در خواست می کنم که مدیر وبلاگ روزانه سر بزنه و اگه مطلبی بود در همون روز قرار بگیره

• شروع کننده موضوع

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : احیای وبلاگ سمپادیا

دوستان به نظر من ما باید یه حلقه مرکزی ایجاد کنیم و کم کم توسعه اش بدیم. یه حلقه وبلاگ نویسی حتی اگه با نوشتن در وبلاگ سمپادیا هم مخالفت بشه میشه همه دوستان یه حلقه وبلاگی تشکیل بدیم و داخل وبلاگ های خودمون مطلب بنویسیم ولی باید تغییرات رو از یک نقطه ای شروع کرد بیایید تغیر بلاگستان رو از خودمون شروع کینم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

فکر کنم تا حدی بتونم کمک بکنم.
ولی فعلا با روز ۱۰ ام هر ماه شروع میکنم تا ببینیم چطوری پیش میره.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

وبلاگ الان یک چیز در حال انقراض حساب میشه. ابزارهای نشر الان خیلی عوض شدن. جنس خوندن ملت هم عوض شده.

• شروع کننده موضوع

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از میم ح میم دال :
وبلاگ الان یک چیز در حال انقراض حساب میشه. ابزارهای نشر الان خیلی عوض شدن. جنس خوندن ملت هم عوض شده.
شما بلاگستان فازسی را می فرمایید و قطعا همین طوره. ولی تعداد وبلاگ ها در کل دنیا در حال افزایشه و هنوز یکی از مهم ترین ابزار های ارتباطی وبلاگ ها محسوب می شن. همون طوری که روزنامه خوندن توی ایران داره منقرض میشه ولی همچنان در دنیا روزنامه ها یکی از پر مخاطب ترین ومهم ترین رسانه ها هستند.
در ثانی ما باید با ایجاد وبلاگ های قوی جلوی این فرایند رو بگیریم و گرنه همه می دونند این روز ها وبلاگ خوانی طرفداری نداره
و البته ما معتقدیم وبلاگ ها مزیت هایی بر این شبکه های اجتماعی جدید دارند و برای همین باید توسعه پیدا کنند

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

عه ... به به ...
من میتونم تو زمینه شعر و همچنین تو زمینه (المپیاد)ریاضی یه سری مطلب بذارم ... در حد هفته ای یه بار میتونم مطلب بذارم ...
خیلی هم دوست دارم وبلاگ دوباره شروع به فعالیت کنه ...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از میم ح میم دال :

تفاوتی بین انتشار مطلب در قالب وبلاگ با یک پیغام توی تلگرام وجود داره. یک وبلاگ یک مجموعه‌ی قابل رجوع دادنه، ثبوت داره، جدیتی داره که یک پست توی اینستاگرام، یه پیغام تو تلگرام درش وجود نداره.

محمد تو یک دیدگاه کسب خواننده و تولید درامد از هر چیز قابل حرکت یا غیر قابل حرکت داری، من از دنیا یک دید، چی درست و چی غلطه.

یک وبلاگ برای نویسنده اهمیت جدایی داره، و خواننده در درجه دو قرار میگیره. یک پست توی یک شبکه ی تلگرام برای خواننده اول اهمیت داره ( چون تعداد بازدیدکننده، تعداد فالوعر ها توش مهمه )

تعداد افرادی که کتاب رو به شکل کتاب سنتی پرینت شده میخونن هم در حال کم شدن هست، کمتر افرادی کتابی رو میخرن تا بخونن، بیشتر افراد قرض میکنند، ولی این به این معنی نیست که نسل ادمایی که کتاب رو دوست دارن بخرن، بخونن و تو کتاب‌خونشون نگه دارن تموم شده، یا اون کار از اهمیت افتاده. صرفا مردم تنبل تر، ساده‌پرست تر شدن.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

من نوشتم و ارسال کردم، به نظرم بهتره محمد به چند نفر نفر اجازه ی بررسی و ارسال بده، تا اینجوری سریع تر مطالب گذاشته بشن.

بالا