• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر رشته

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تغییر رشته

به نقل از سَنا :
ببخشید نمیدونستم کجا بپرسم اینو.
کسی که الان دانشجوئه و دبیرستان ریاضی خونده.برای کنکور تجربی باید دیپلمشو هم بگیره؟بعد برای سربازیش چی میشه اگه قرار باشه انصراف بده و برای کنکور بخونه؟کسی اطلاعی داره؟
سربازی رو نمی دونم، ولی نیازی نیست دیپلم تجربی بگیری،

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از سَنا :
ببخشید نمیدونستم کجا بپرسم اینو.
کسی که الان دانشجوئه و دبیرستان ریاضی خونده.برای کنکور تجربی باید دیپلمشو هم بگیره؟بعد برای سربازیش چی میشه اگه قرار باشه انصراف بده و برای کنکور بخونه؟کسی اطلاعی داره؟

این موضوع هزار و یک تبصره داره ! که هر سال هم تغییر می کنه.به شدت باید در مورد بند بندش تحقیق کرد و مطمئن شد و بعد اقدام کرد که پشیمانی به بار نیاره.

گلسرخی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان
شهر
بافت

به نقل از ملکه شیشه ای :
تغییر رشته رو نمیدونم. ولی علوم پزشکیmph گذاشته که مدیریت بهداشت و سلامته تا مدیر هم تربیت کنه از بین علوم پزشکیا.
من خودم درس ریاضی رو خیلی دوست دارم و عاشق ای تی و نرم افزارم اما برای اینکه برم رشته ریاضی باید برم مدرسه عادی از اونجایی که بهترین معلما تو مدرسه فرزانگانن مجبورم برم تجربی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از گلسرخی :
من خودم درس ریاضی رو خیلی دوست دارم و عاشق ای تی و نرم افزارم اما برای اینکه برم رشته ریاضی باید برم مدرسه عادی از اونجایی که بهترین معلما تو مدرسه فرزانگانن مجبورم برم تجربی
الان خیلی دوست دارم بگم برو خودت ریاضی بخون و کنکور بده و ،،برو سمت علاقه ات.
ولی واقعیت اینه احتمال موفقیتت خیلی کم میشه.اگر برنامه درستی نداری نکن این کارو.
تجربی ام خوبه. رشته های مام بعد دکتری عمومی میتونی بری یه تخصص ساینس بگیری مثل شیمی دارویی ، فارماسیوتیکس، فیزیک پزشکی یا تخصص های ازمایشگاهی که بالینی هم نیستن مثل بیوشیمی و پاتولوژی و..( بسته به رشته عمومی)
ولی اگر مطمءنی نمیتونی از پس درساش بربیای یا خیلی بدت میاد اصلا نیا.

مستانه

کاربر جدید

من نمیدونم چه علاقه ای یهویی بین مردم به رشته ی تجربی ایجاد شده
کلا همه میخان تغیر رشته بدن
آخه مگه ممکنه این همه علاقه به یه رشته وجود داشته باشه ؟!!
بی شک رشته ی ریاضی جذابیت هایی داره که تجربی هیچوقت نداره
وحتی بازار کار خوبیم داره
به علاوه خیلی بهتره یه مسیرو کامل رفت و توی اون به بالاترین درجه رسید
تا اینکه تا یه جایی از مسیر بیای و بخای تغییر بدی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

داره میگه مدرسه شون ریاضی نداره باید بره مدرسه عادی.تو مدرسه عادی چقدر احتمال قبول شدن تو رشته های تاپ هست؟ تخیلی فکر نکنین لطفا
بعدم دلیل گرایش بالا با تجربی پرواضحه که حقوق و دستمزد نجومی قشر علوم پزشکیه که هنوزم اشباع نشده. و مردم مام این قشر رو با کلاس ترین افراد میدونن. برای ازدواج و روابط خانوادگی و کلاس گذاشتن هم به کار میاد.

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ب نظرم مدارس عادی فرق زیادی با مدارس فرزانگان توی قبولی ندارن
مهم خود فرده ک چون توی فرزانگان ها بچه ها باهوش تر و در برخی موارد درس خون تر هستند این گمان ب وجود میاد

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

من خیلیا رو میشناسم تو ریاضی خیلی به مدارج بالا رسیدن و به خاطر دستمزد نجومی ای که پزشکا میگیرن دلشون میخواست به عقب برگردن و تجربی بخونن!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ستاره :
من خیلیا رو میشناسم تو ریاضی خیلی به مدارج بالا رسیدن و به خاطر دستمزد نجومی ای که پزشکا میگیرن دلشون میخواست به عقب برگردن و تجربی بخونن!
مدارج بالا که صرفا مدرکه 90 درصدشون، الان مهندسین ما با این مدارک دکتری دارن چه کار مهندسی خفنی میکنن؟ یعنی نه تنها امکاناتش نیست، دیگه تو اموزش هم خیلی ضعیف شدن. یا ادمای علوم پایه مون؟ یا حتی رشته خودم داروسازی مون؟
اسما phd عه ولی بی کیفیت، پزشکا مخصوصا جراحا دارن در سطح جهانی عملکرد نشون میدن. دلیلشم اینه تجهیزات سلامت شامل تحریم ها نشدن و وارد شدن ولی تجارت و اقتصاد داغونمون و روابط بسته باعث شده تولیدات مهندسی نداشته باشیم...
کلا اوضاع تحصیلات تکمیلی خوب نیست به جز بعضی علوم پزشکیا.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sepeedar :
ب نظرم مدارس عادی فرق زیادی با مدارس فرزانگان توی قبولی ندارن
مهم خود فرده ک چون توی فرزانگان ها بچه ها باهوش تر و در برخی موارد درس خون تر هستند این گمان ب وجود میاد
تاثیر معلم و هم شاگردی فراتر از چیزیه که تصور کنی.با همین تصور که ما خوبیم هرجاهم بریم خ بیم چندنفر از مدرسه ما رفتن هیچ کدوم رشته خوبی قبول نشد، ولی هم سطحاشون همه مهندسیای خوب شریف شدن.

• لایک
امتیازات: N!ma

مبهم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از مبهم :
من دانشجوی ترم 4 مهندسی نرم افزار شریفم و دو رقمی کشوری کنکور93.
راستشو بگم من دبیرستان عاشق هندسه و گسسته بودم و البته المپیاد شیمی هم قبول شدم من همه درسا رو دوست داشتم حتی زیست.ولی اون لحظه گفتم من کمی ریاضی رو بیشتر دوست دارم و بعدم میرم نرم افزار شریفو بعدم اپلای میکنم و گوگل و ناسا و این چیزا:( .... من شهرستانیم و این 4 ترم به قدری برام دوری از خانواده سخت بوده که تصور اینکه یه ماه از خانوادم دور باشمم محال محاله چه برسه به تموم عمرم و سر این مسئله که من آدم اپلای کردن نیستم کنار اومدم با خودم.از طرفی من دیگه عاشق نرم افزار نیستم این شریف لعنتی باعث میشه تو اگه عاشق درسیم باشی اونو معمولی ترین چیز دنیا میکنه برات....با این حرفا من فقط چون آدم درس خونیم دارم درس میخونم و تحمل میکنم نرم افزارو کسی که مث من داره مث سال کنکورش درس میخونه براش یک درصدم ممکن نیست که ایران بمونه و خودتون میدونید اینجا کجا و رویاهای من تو گوگل کجا ... و اینه که حالا میخوام اگه قراره ایران بمونم تهش یه استاد دانشگاه نباشم و تباه نشم میخوام تابستون طوری بخونم که انگار 96 کنکور تجربی دارم.و بعد آخر تابستون که 2.5ماه برای کنکور تجربی خوندم ببینم آیا درسای تجربی رو دوست دارم بیشتر یا این چیزایی که الان دارم تحملشون میکنم. و اینکه لااقل دیگه حرص و جوش آیندمو نمیخورم و ترس نتیجه نگرفتن تو ایرانو ندارم و دیگه آینده داروساز یا پزشک یا دندون پزشک معلوم و مقبوله. میخوام یه کفه ترازو بیستو یک سالگی دانشگاه رفتن به جای نوزده سالگیو فراموش کردن این دوسالو پزشک یا داروساز شدن و اون درسا رو خوندن باشه یه کفشم اپلایو هر شب و هر روز غم دوریو درسا روتحمل کردن باشه.
لطفا کمکم کنید بی نهایت نیاز به کمکتون دارم ممنونم.
فقط خواستم بگم که قرار شد اپلای کنم و خانوادگی بریم و دیگه نیازی به تغییر رشته و اینا نیست. دیگه یک اپسیلنم دغدغه آیندمو با معدل بالا تو شریف با اپلای کردن ندارم :)

بالا