• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر مستقیم معدل در کنکور لغو شد

با حذف تاثیر معدل از کنکور موافقید ؟

• بله

رای‌ها: 39 60.9%
  • خیر

رای‌ها: 25 39.1%

• رای‌دهندگان
    64
  • شروع کننده موضوع

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88
P:> P:> P:> P:> P:> P:> {-8 {-8 {-8 {-8 {-8 {-8 >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

چون بنظرم خبر خوش حال کننده ای بودش(البته در بطنش شدیدا تاسف آوره) بهتر بود که یه تاپیک اختصاصی براش بزنم

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور حکمی، بند 2 مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در ششم آذر 1392 مبنی بر تاثیر مستقیم و قطعی نمرات سال آخر متوسطه در کنکور سراسری را ابطال کرد.

متن کامل خبر زیاد از حد طولانی و تخصصی هستش اما مخلص کلام همینی بود که گفتم.
لینک کامل خبر:
yon.ir/hMhU

*چیزی که من متوجه شدم:طبق موارد قانونی باید در کنکوری تاثیر معدل وجود داشته باشه که داوطلبینش در هر سه سال تحصیلی قبل کنکورشون امتحاناتشون بصورت نهایی برگزار شده باشه

واکنش سازمان سنجش به راي ديوان - اعمال تاثير مثبت سوابق

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: می توانم به داوطلبان کنکور ۹۵ اعلام کنم که این مسئله ثبت نام کنکور ۹۵ را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و ثبت نام از ۱۹ بهمن شروع می شود. ما هم در دفترچه کنکور سراسری گفتیم که تاثیر خواهد داشت. مثبت يا قطعی آن مشخص نیست و منتظر هستیم که این مسئله قانونی حل شود و بر اساس آن به داوطلبان اطلاع رسانی کنیم.

متن کامل: http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=2439

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran
پاسخ : تاثیر مستقیم معدل در کنکور لغو شد

ب نظرم واسه اوناییه ک اون سالی ک نهایی دادن نمیدونستن تو کنکور تاثیر داره نمرشون واس ۹۵ ک نیس
هس ؟
(هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بند دوم مصوبه شورای سنجش مبنی بر تاثیر ۲۵ درصدی معدل سال سوم متوسطه در کنکور برای داوطلبانی که طی سال‌های ۸۴تا ۹۲دیپلم گرفته‌اند را مغایر قانون دانست وابطال کرد.)

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

فقط فارغ‌التحصیلان 93 به قبل

n-kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

الان واسه کنکور ۹۵تاثیر مستقیم داره یا نه.خب ما جون کندیم پارسال باید تاثیر بدن.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

اخرش نفهمیدیم برای من که سال ۹۵کنکور دادم و سال۹۴امتحان نهایی دادم .تاثیر داره یا نه !!!!!

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستانِ 95ای که خرداد سال 94 امتحان نهایی دادید این قانون شامل شما نمیشه. شما همون 25% تاثیر رو دارید.

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بند دوم مصوبه شورای سنجش مبنی بر تاثیر ۲۵ درصدی معدل سال سوم متوسطه در کنکور برای داوطلبانی که طی سال‌های ۸۴تا ۹۲دیپلم گرفته‌اند را مغایر قانون دانست وابطال کرد.

پ.ن: هرچند الان که سایت های دیگه رو نگاه میکنم میبینم این جمله بالایی رو ننوشتن ؟-:

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Fateme.RMA :
دوستانِ 95ای که خرداد سال 94 امتحان نهایی دادید این قانون شامل شما نمیشه. شما همون 25% تاثیر رو دارید.

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بند دوم مصوبه شورای سنجش مبنی بر تاثیر ۲۵ درصدی معدل سال سوم متوسطه در کنکور برای داوطلبانی که طی سال‌های ۸۴تا ۹۲دیپلم گرفته‌اند را مغایر قانون دانست وابطال کرد.

پ.ن: هرچند الان که سایت های دیگه رو نگاه میکنم میبینم این جمله بالایی رو ننوشتن ؟-:
فک کنم واسه کسایی ک سال 93امتحان نهیی دادن هم لغو نشه..

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من تاييد بشه يا نشه ما بايد تلاشمون رو براى كسب بهترين درصد كنكور داشته باشيم
چون در هر صورت دسترسى به تغيير نمرات نهايى نداريم(البته قابليت ترميم بحثش جداست ) :)
پس بهتره بدون توجه به تغيير وضعيت پر انرژى به راهمون ادامه بديم :) 8->

• شروع کننده موضوع

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از Fateme.RMA :

نه اینطور نیست
اگه بطور دقیق بخونی میبینی گفته ک قانونا وقتی تاثیر معدل برای یه دانش اموز میتونه تاثیر گذار باشه که امتحانات هر سه سال اخر تحصیلی شو بصورت نهایی داده باشه
ینی ما حداقل از سال 97 میتونیم تاثیر معدل داشته باشیم

shinymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbriiizzzz
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

چیشد بالاخره :-<؟

• شروع کننده موضوع

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از SHINY-MOON :
چیشد بالاخره :-<؟
باید منتظر نظر آخر جلسه امروز دیوان عدالت اداری + سازمان سنجش + شورای سنجش و پذیرش شد
اما نظر دیوان عدالت اداری فصل الخطاب هستش ینی سنجش نمیتونه روش حرف بزنه
و این عین حرف دیوان هستش که گفته داوطلبی میتونه تاثیر معدل داشته باشه که سه سال آخر تحصیلشو همه امتحاناتشو نهایی داده باشه
به این تفسیر های اشتباه که میگن این حرف دیوان عدالت برای از فلان سال به قبل یا به بعد هستش هم اصلا توجه نکن

12.png

shinymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbriiizzzz
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از سیم ظرفشویی :
باید منتظر نظر آخر جلسه امروز دیوان عدالت اداری + سازمان سنجش + شورای سنجش و پذیرش شد
اما نظر دیوان عدالت اداری فصل الخطاب هستش ینی سنجش نمیتونه روش حرف بزنه
و این عین حرف دیوان هستش که گفته داوطلبی میتونه تاثیر معدل داشته باشه که سه سال آخر تحصیلشو همه امتحاناتشو نهایی داده باشه
به این تفسیر های اشتباه که میگن این حرف دیوان عدالت برای از فلان سال به قبل یا به بعد هستش هم اصلا توجه نکن

12.png

مریم: متوالی.
با این حساب چیزی مشخص نیست هنوز! #S-:

بچه ها ب کارتون ادامه بدین!اینا تا نکشنمون نظر قطعیشونو اعلام نمیکنن! /m\ :D

• شروع کننده موضوع

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از SHINY-MOON :
با این حساب چیزی مشخص نیست هنوز! #S-:

بچه ها ب کارتون ادامه بدین!اینا تا نکشنمون نظر قطعیشونو اعلام نمیکنن! /m\ :D

نه نه
کاملا مشخصه
سازمان سنجش نمیتونه هیچ ان قولتی روی نظر دیوان عدالت اداری بیاره(یعنی تاثیر معدل بطور مستقیم قطعا حذف شده برای سال 95)
صرفا در صورتی این تاثیر معدل برمیگرده که مجلس مجددا یه تفسیر جدید از این قانون ارائه بده
باید دیدش اعضای کمیسیون آموزش مجلس چه فازی خواهند داشت :|
در هرصورت چیزی ک قطعی هستش اینه ک با تلاش بیشتر از قبل باید به درس خوندنمون ادامه بدیم و بیشتر از این درگیری ذهنی برای خودمون درست نکنیم

واکنش سازمان سنجش به راي ديوان - اعمال تاثير مثبت سوابق

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: حال رای هیات عمومی دیوان صادر شده است و در حکم قانون است و لازم الاجرا. دو حالت در این زمینه متصور است. یا مجلس شورای اسلامی نظر تفسیری دیگری به ما می دهد و ما بر اساس نظر مجلس عمل می کنیم و یا اینکه نظری اعلام نمی کند و ما بر اساس همان گذشته عمل می کنیم

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: می توانم به داوطلبان کنکور ۹۵ اعلام کنم که این مسئله ثبت نام کنکور ۹۵ را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و ثبت نام از ۱۹ بهمن شروع می شود. ما هم در دفترچه کنکور سراسری گفتیم که تاثیر خواهد داشت. مثبت يا قطعی آن مشخص نیست و منتظر هستیم که این مسئله قانونی حل شود و بر اساس آن به داوطلبان اطلاع رسانی کنیم.

متن کامل: http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=2439

• شروع کننده موضوع

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

برای دوستانی که میپرسیدن نتیجه تاثیر معدل چی شد؟هرچند توی ایران هیچ چیز قطعی نیست اما نتیجه نسبتا قطعی تاثیر معدل در کنکور به نقل از نشر دریافت:

در رای‌زنی‌ها و نامه‌نگاری‌های صورت‌گرفته از سوی آقای دکتر سبطی و آقای سجاد حجازی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جنابان دکتر احمد توکلی و دکتر محمدمهدی زاهدی (ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم) این نتیجه به دست آمد که «قانون پذیرش دانشجو مصوب ۱۳۹۲» روشن و به دور از ابهام است، بنابراین موضوعیت تفسیر ندارد؛ در نتیجه حکم دیوان عدالت اداری لازم‌الاجرا است. البته اگر از سوی دولت لایحه‌ای جدید در این خصوص به مجلس تقدیم گردد و در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گیرد، در نهایت به صحن علنی مجلس خواهدآمد، اما تفسیر قانون فعلی به صحن علنی نخواهدآمد، زیرا قانون روشن است و نیازی به تفسیر ندارد.
[/color]
[/color](توضیح بیش‌تر: تبدیل تأثیر معدل سه سال به سال سوم، تقنین است نه تفسیر و نیاز به طرح لایحه و قانونی جدید دارد که مسیر بررسی و تصویب و اجرای آن نیز بسیار طولانی است و امّاواَگرهای بسیاری در آن است، زیرا در این دو سال و با نتایج غیرمنتظره برآمده از تأثیر مستقیم معدل در نتایج آزمون ورودی دانشگاه‌ها، نسبت به عادلانه‌بودن تأثیر معدل سه سال آخر دبیرستان نیز شک و شبهه‌ی فراوان به وجود آمده‌است، چه رسد صرفاً تأثیر معدل سال سوم که خلاف قانون مصوب مجلس نیز هست.)
[/color]
[/color]بنابراین معدل سال سوم در کنکور سال ۹۵ و ۹۶ به احتمال بسیار تأثیر نخواهدداشت. تأثیر معدل امتحانات نهایی سه سال آخر دبیرستان در سال ۹۷ درگرو این است که وزارت آموزش و پرورش امسال امتحانات سال دوم دبیرستان را به شکل نهایی ( نه فقط کشوری) برگزار نماید. دیگر باید منتظر اعلام رسمی مجلس و سازمان محترم سنجش باشیم.
[/color]
[/color]
[/color]لینک مطلب به همراه تصاویرش در سایت دریافت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

من شخصا حلالشون نمی‌کنم بابت تک تک لحظه‌هایی که بخاطر این تاثیر مزخرف گریه کردم و زندگیم تباه شد. خدا بیچارشون کنه. :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

شما خدا رو شکر کن این گریه ها رو بعد اعلام نتایج به خاطر تاثیرشون نکردی.

الان واقعا باید راضی و ممنون باشید که حذف شده .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ملکه شیشه ای :
شما خدا رو شکر کن این گریه ها رو بعد اعلام نتایج به خاطر تاثیرشون نکردی.

الان واقعا باید راضی و ممنون باشید که حذف شده .
اتفاقا همین طور هم کردم!

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

خبرجدیدی در مورد تاثیر معدل منتشر نشده؟جدید!!

خب بالاخره تکلیف آدم روشن باشه بهتره,بهتر میتونه تصمیم بگیره...

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از f-1391 :
خبرجدیدی در مورد تاثیر معدل منتشر نشده؟جدید!!

خب بالاخره تکلیف آدم روشن باشه بهتره,بهتر میتونه تصمیم بگیره...
فعلا که افتاد تو زمین مجلس :|
هنو مشخص نی ... :-"

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و هیچکدومشون عملی نخواهد شد شما به درس خوندنتون ادامه بدید درگیر حاشیه ها نشید :)

بالا