• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با روش های میانبر لاغر شویم

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
بد بختانه آمار چاقی توی کشورمون 60 درصد به بالا هست...چیزی حدود بیست درصد بیشتر از میانگین جهانی...
روشهای زیادی برای کاهش وزن هست.رزیم غذایی-ورزش-قرصهای لاغری و...
به شخصه ورزش ورژیم غذایی رو امتحان کردم.....هیچ تاثیری ندارن...خیلی هم سختن و دیر بازده.....شما چه روشهای جدیدی رو برای کاهش وزن به جز این دو مورد پیشنهاد میدین؟خودتون امتحانش کردین یا روی اطرافیانتون تاثیر داشته؟چه عوارضی دارن؟وچه مزیتهایی؟
تازگیا ماهواره ژل های لاغری ماکاس رو تبلیغ میکنه؟کسی از اینا استفاده کرده؟تاثیر دارن واقعن؟عوارضیم داشتن؟130 وخرده ای قیمتشه نمیخوام مثل کرم های حلزون بخرمش وکلی پول بابتش بدم آخرش ببینم کشک بوده تبلیغاتش.

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
پاسخ : با روش های میانبر لاغر شویم

بهترین روش نخوردنه! حالا این خودش در صورتی راحت هست که شخص اشتها نداشته باشه.
قرص تنوئید (Tenuate) روی اشتها تاثیر داره و اونو به شدت کاهش میده بنابراین یکی از بهترین داروهای لاغری و موثرترینشون هست که در عین حال خیلی هم گرون هست.

اینو یکی از دوستان مصرف میکنه و من به چشم تاثیرشو تو یکی دو ماه دیدم!

اون محصولاتی رو هم که ماهواره تبلیغ میکنه اگه از داروسازا بپرسین بدون شک هیچ کدومشونو تایید نمیکنن.

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

اول باید بگم چاقی(obesity) یک التهاب و بیماریه و شرایط فیزیولوژیک و بیوشیمیایی بدن یک فرد چاق با فرد غیر چاق متفاوته و حتی تأثیر (و فارماکوکینتیک) خیلی از داروها هم در افراد چاق نسبت به سایر افراد فرق داره
ب باورمعمولا اضافه وزن و انباشت بیش از حد توده چربی بعنوان چاقی شناخته میشه

دوم: هیچ راه آسان بدون عوارضی برای کاهش وزن وجود نداره. با خوردن و خوابیدن و مصرف دارو هیچ کس لاغر نشده!
داروهایی تولید شده ک حتی بدون ورزش م لاغر میکنه ولی همگی عوارض فوق العاده شدیدی داشتن و از بازار دارویی رسمی خارج شدن

سوم: اگ محصولی ارزش خرید داشته باشه تو رسانه های زرد و شبکه های در پیت تبلیغ نمیشه

برای کاهش یا افزایش وزن یک اصل ساده وجود داره؛ کالری دریافتی بیشتر از مصرف شده:افزایش وزن...... کالری دریافتی کمتر از مصرف شده:کاهش وزن
چی خوردن و کی خوردن همونقدر اهمیت داره ک چقدر خوردن داره؛ غذاهای فراوری شده، چربیهای ناسالم و اشباع و قندهای ساده و شیرینیهای غیر طبیعی باید حذف بشه و تنها منبع غذایی حاوی قند باید میوه اونم بصورت محدود تو وعده صبحانه و بعد از تمرین ورزشی باشه
ترکیبات گیاهی، مکمل های غذایی-حیاتی، داروها و غذاهای زیادی هست ک ب لاغر کمک میکنن، اما ب تنهایی تأثیر قابل توجهی ندارن: بعضی داروها از مکانیسمهای مختلف باعث کاهش جذب مواد غذایی بویژه چربیها میشن، بعضیا میل ب غذا ر کم میکنن و بعضی دیگه م باعث افزایش سرعت متابولیسم پایه میشن...عموما هرچی اثر گذاری بیشتری داشته باشن عوارضشونم بیشتره، داروهایی ک تحت عنوان کاهنده اشتها شناخته میشن اکثرا رو سیستم عصبی تأثیر میذارن (اسم نمیارم چون بابد توسط پزشک و بعد معاینه روان شناختی و هرمونی تجویز بشه)... در هر حال این داروها باید تحت نظر پزشک، تو دوره های درمانی مشخص و بصورت موقت مصرف بشه
اگ فردی دچار اختلالات متابولیسمی و هرمونی مضمن نباشه باید با برنامه غذایی کم کالری و ورزش لاغر بشه....رسیدن به اندام و فرم بدنی ایده آل یه موضوع جداگونه است ولی وقتی فرد چاق بیماری نداره و ورزش+رژیم غذایی م تأثیر نداشته یعنی یا برنامه (تمرینی-غذایی) اشتباه بوده یا اشتباه عمل کرده
لاغری، تغذیه و ورزش بار روانی شدیدی داره، خیلی از موارد تأثیرات روانی موضوع باعث میشه تا درست عمل نکنیم و بعدم ایراد ر از تغذیه و ورزش بدونیم

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

_من به عنوان یه کسی که همه ی روشها رو امتحان کردم میگم بهترین کار تعداد وعده ی زیاد و کم بودن اون وعدس

_ورزش هم خودتون تو خونه میتونین انجام بدین

_من سه سال پیش که رفتم دکتر تغذیه هر هفته بهم رژیم میداد همه چی میخوردم هم برنج هم نون هم میوه هم قند اما خیییلی کم

و تو سه ماه ده کیلو کم کردم

_بعضیا هم که تو مدت زمان کم وزن زیادی کم میکنن باعث میشه مریضی معده بیارن هم افتادگی پوست

_و بهتون میگم این قرص های لاغری اعتیاد آور هست توش مواد مخدره و اونه که باعث لاغری میشه

یکی از دوستامون که پزشکه تو تهران میگفت نصف مردمی که از این قرصا استفاده کردن معتاد شدن

هر مدل رژیمی که دیدین رو نگیرین چون بعدا با درد معده روبه رو میشید

تنها راه رفتن پیش یه دکتر تغذیس و ورزش کردن همین کار دیگه ای هم نکنین که ضرر هاش بعدا نمایان میشه :)

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

پیروی از برنامه غذایی با تعداد وعده بالا واقعا مؤثره و در صورت شدید بودن برنامه تمرینی حتی با رژیم پر کالری م میشه چربی سوزوند...تجربه شخصی: با برنامه غذایی حدود 3000کالری (روزای تمرین سنگین) و 2600(تمرین سبک) و2300(استراحت) طی 6هفته (باصطلاح دوره قدرت) کمتر از 1کیلو وزن اضافه کردم ولی در عین حال چند سایز از دور کمرم کم شد، این یعنی مقدار زیادی چربی سوخته شده

یا قبلتر از اون طی 4 دوره 2ماهه (جمعا 9-8 ماه) حدود 15 کیلو کم کردم: از 88kg به 73 رسیده بودم

به نقل از Z@!~!R@D :
_و بهتون میگم این قرص های لاغری اعتیاد آور هست توش مواد مخدره و اونه که باعث لاغری میشه
این جمله هم درسته و هم غلط....داروهایی ک با اسم داروی لاغری فروش میرن بیشتر داروهای مؤثر بر سیستم عصبین...تو موارد چاقی مفرط ک چاقی داره ب انواع بیماریهای دیگه منجر میشه استفاده ازشون مانعی نداره، در غیر این صورت عوارض شدیدی دارن

یه سری مکملهای دارویی هستن ک میتونن به کاهش وزن و چربی سوزی کمک کنن؛مثل: کارنیتین، Q10 ، CLA، کافئین، عصاره چای سبز، فلفل و ..... اینا برای ورزشکارای نیمه حرفه ای و حرفه ای ک نیاز ب کنترل وزن دارن تا حدودی مؤثره ولی برای افراد معولی و ورزشکاران مبتدی نه

تو تبلیغات از قهوه سبز بعنوان معجزه کاهش وزن اسم برده میشه، هرچند اغراق میکنن ولی قهوه سبز میتونه ب کاهش وزن کمک کنه، البته هموسیستئین خون و در نتیجه ریسک ابتلا ب بیماریهای قلبی ر بالا میبره

تخم کتان و کدو هم کاهنده اشتتها هستن، بعلاوه تخم کتان حاوی اسیدهای چرب ضروری و در واقع همون مکمل CLAعه

خیلی مهمه ک ضمن کم کالری بودن برنامه غذایی پروتئین، اسیدهای چرب ضروری و مواد ریز مغذی لازم ب بدن برسه

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ッZ@!~!R@Dッ :
_من به عنوان یه کسی که همه ی روشها رو امتحان کردم میگم بهترین کار تعداد وعده ی زیاد و کم بودن اون وعدس

_ورزش هم خودتون تو خونه میتونین انجام بدین

_من سه سال پیش که رفتم دکتر تغذیه هر هفته بهم رژیم میداد همه چی میخوردم هم برنج هم نون هم میوه هم قند اما خیییلی کم

و تو سه ماه ده کیلو کم کردم

_بعضیا هم که تو مدت زمان کم وزن زیادی کم میکنن باعث میشه مریضی معده بیارن هم افتادگی پوست

یکی از دوستامون که پزشکه تو تهران میگفت نصف مردمی که از این قرصا استفاده کردن معتاد شدن

هر مدل رژیمی که دیدین رو نگیرین چون بعدا با درد معده روبه رو میشید

تنها راه رفتن پیش یه دکتر تغذیس و ورزش کردن همین کار دیگه ای هم نکنین که ضرر هاش بعدا نمایان میشه :)
من خودم بارها وبارها رفتم پیش متخصص تغذیه..حتا عوضشونم کردم...ولی یه ماه طبق رزیم پیش رفتم لاغر نشدم .یه جورایی نا امید شدم از رزیم گرفتن.
و خوب بعضیام مثل من معتادن به خوردن..موقع عصبانی شدن-خوشحال بودن و... برای کنترل احساساتشون میخورن...
چاقی واضافه وزن مشکلی نداره...من از عوارضش میترسم :-s

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Sanctum :
قرص تنوئید (Tenuate) روی اشتها تاثیر داره و اونو به شدت کاهش میده بنابراین یکی از بهترین داروهای لاغری و موثرترینشون هست که در عین حال خیلی هم گرون هست.

اون محصولاتی رو هم که ماهواره تبلیغ میکنه اگه از داروسازا بپرسین بدون شک هیچ کدومشونو تایید نمیکنن.

درسته نخوردن باعث کم شدن دریافتی بدن میشه. ولی بدن در هنگام رژیم باید مواد مغذی بیشتری از دیگر وقتا دریافت کنه. منتها از کربوهیدرات ها و چربی ها پرهیز کنه. که برنامه ریزی و دستور تغذیه ای و مصرف دارو به این مظور فقط و فقط توسط مشاور تغذیه امکان پذیره

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از Sanctum :

البته نخوردن اصلا روش درستی نیست به نظر من . همیشه و همه جا ثابت شده کم خوردن و در واقع به حد کافی خوردن به بدن ضرر نمی رسونه. من واقعا معتقدم که حتی اگه آدم نخواد لاغر بشه ورزش خیلی خوبه واقعا آدم وقتی به حرف میگه اونقدر قبولش نداره ولی کافیه چند وقت امتحان کرد مثلا حتی پیاده روی هم واسه کسی که وقت چندانی نداره هم بهتر از خوردن اون داروهاست.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

یک موضوعی که هست اینه که توی رژیم و نخوردن ها نباید گرسنگی وجود داشته،مخصوصاً برای کسانی که چاقی مفرط دارن.به خاطر اینکه مکانیسم بدن افرادی که عادت به زیاد خوردن دارن با گرسنگی کشیدن و نخوردن برعکس عمل می کنه و ممکنه فرد لاغر بشه.میشه وقتای گرسنگی از مواد کم کالری مثل کاهو،خیار و حتی بیسکویت های رژیمی و ... استفاده کرد.
بعضی از این رژیم های میانبر می تونن به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان کمک کنند اما فردی که این رژیم رو می گیره باید باید تحت نظر باشه و از مکمل های غذایی مثل ویتامین آ و ... یا حتی قرص های معده استفاده کنه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من یه مستند دیدم راجب یه زندگی یه خواننده زن بود . بعد ایشون بخاطر اینکه چاق تر نشه هر بار غذا می خورد بعدش از یه قرصی استفاده میکرد ک باعث تهوع و استفراغ میشد .
اخر هم البته بخاطر سو تغذیه مرد :د

دراز نشست مخصوصن تو حالت پیلاتز برا چربیهای زیر شکم و توییس زدن زیاد برای ران خوبه :د

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :
من یه مستند دیدم راجب یه زندگی یه خواننده زن بود . بعد ایشون بخاطر اینکه چاق تر نشه هر بار غذا می خورد بعدش از یه قرصی استفاده میکرد ک باعث تهوع و استفراغ میشد .
اخر هم البته بخاطر سو تغذیه مرد :د

دراز نشست مخصوصن تو حالت پیلاتز برا چربیهای زیر شکم و توییس زدن زیاد برای ران خوبه :د

یکی از دوستام مثلا رژیم گرفته بود، هروقت شیرینی یا تنقلات میخورد با انگشت ته حلقشُ تحریک میکرد تا بالا بیاره :-&

چربی سوزی موضعی وجود نداره و انجام حرکات یه ناحیه صرفا باعث تقویت اون عضلات میشه
ربطی به این فروم نداره ولی طبق معتبرترین تحقیقات فیزیولوژی ورزشی، تمرین هوازی با شدت بالا تو فواصل کم با استراحتای کوتاه (یعنی مثل تمزینات دو سرعت) بیشترین میزان چربی سوزی ر داره و در عین حال میزان تحلیل بافت عضله م از بقیه روشا کمتره

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Erfan.S :
یکی از دوستام مثلا رژیم گرفته بود، هروقت شیرینی یا تنقلات میخورد با انگشت ته حلقشُ تحریک میکرد تا بالا بیاره :-&

چربی سوزی موضعی وجود نداره و انجام حرکات یه ناحیه صرفا باعث تقویت اون عضلات میشه
ربطی به این فروم نداره ولی طبق معتبرترین تحقیقات فیزیولوژی ورزشی، تمرین هوازی با شدت بالا تو فواصل کم با استراحتای کوتاه (یعنی مثل تمزینات دو سرعت) بیشترین میزان چربی سوزی ر داره و در عین حال میزان تحلیل بافت عضله م از بقیه روشا کمتره

حاجی من بدون هیچ رژیم و این تشکیلات با همین دو حرکتی ک گفتم 18 کیلو کم کردم تو سه ماه ^-^ الان شکمم تسمه تسمست (:| غذا هم کامل میخورم . اما ورزش میکنم . این حرکت توییس خودش مال ایروبیکه . و کلن ترکیب لی ؛ توییس ؛ هفت یکی در میون دو پا روزی 400 تا با سرعت هم برا شکم هم ران عااااالیه.

خب البته قبل از اینکه این حرکات زده بشه باید حتمن گرم بشه بدن .

parak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 | فرزانگان 1
شهر
تهران

والا من خودم از این راه نتیجه ی خیلی خوبی گرفتم.چهارم دبستان بودم فک کنم. میخوردم و تحرک کافی نداشتم یکم شکم اوردم.مامانم گذاشت منو کلاس رقص.خودمم تو خونه تمرین میکردم.شکمم و پهلو هام کامل تخت شد.به اندازه و متنوع بودن مواد غذایی مهمه و تحرک زیاد.من یک و نیم ماه رفتم لاغر شدم(دقیق یادم نیس.اما مطمعنن خیلی طول نکشید)
حالا نمیدونم کلاسای ورزش دیگه چه تاثییری داره

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه