• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعدام وشکنجه.درست یا غلط؟

با اعدام عمومی موافق هستین؟

• رای‌دهندگان
    109

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
اعدام رو به عنوان يه گزينه ي كمكي به مجرمي كه حبس طولاني داره در نظر مي گيري (در واقع مردن براش بهتر از زندگي كردنه)ولي دوست داري كسايي كه جرم هاي كثيف داشتن تو شرايط سخت زنداني بشن و خوب طبيعتا اونا به اين نتيجه مي رسن كه مردن بهتر از زندگي كردن،در واقع به جاي اينكه يه نفرو بكشيم كاري بكنيم كه مردن براش از زندگي بهتر باشه اينطوري به جاي اينكه مستقيما ما قاتل باشيم صرفا شرايط مردن رو فراهم مي كنيم براش تا خودش ترجيح بده بميره ؟

تمام چيزي كه براي دفاع از حق حيات گفتين براي دفاع از كساييه كه حق حيات رو از ديگران سلب كردن ، خوب پيشنهادتون چيه براي مجازات كسايي كه اين بزرگ ترين حق هر انسان رو سلب كردن؟؟من نه مخالف ريشه يابيم نه مخالف حل صورت مسئله ولي يك نفر كه از كشتن ديگران لذت مي بره و يا اين كار براش عاديه و به قول خودمون مثل آب خوردن آدم مي كشه چرا بايد زنده باشه؟چه مجازاتي مي تونه گرفتن اين بزرگ ترين حق رو جبران كنه؟؟؟
قضیه همینه، ما نمیتونیم چیزی رو جبران کنیم. مجازات هم نباید برای جبران باشه

اعدامی هم که گفتی تو اسلام واسه خیلی از جرم ها وجود داره. مثلا ارتداد. طرف رو به خاطر اعتقاداتش میکشن

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

اعدامی هم که گفتی تو اسلام واسه خیلی از جرم ها وجود داره. مثلا ارتداد. طرف رو به خاطر اعتقاداتش میکشن
1-این حرفو قبول ندارم که ما نمی تونیم چیزی رو جبران کنیم.الان من مداد صد تومنی تو رو بشکنم باید بهت صد تومن بدم.به این میگن جبران
2-الان بحث اصلا اعتقادی نیست و جامعه شناسیه :|

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
1-این حرفو قبول ندارم که ما نمی تونیم چیزی رو جبران کنیم.الان من مداد صد تومنی تو رو بشکنم باید بهت صد تومن بدم.به این میگن جبران
2-الان بحث اصلا اعتقادی نیست و جامعه شناسیه :|

اون نمیشه جزا، جزا میشه همون حبس و مصادره اموال و قصاص و ... .

منظور من جزا بود نه جبران خسارت

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اون نمیشه جزا، جزا میشه همون حبس و مصادره اموال و قصاص و ... .

منظور من جزا بود نه جبران خسارت
خب بازم فرقی نمیکنه! من تورو میکشم تو در عوض منو میکشی! در ضمن تو مسائل حقوقی جزا زیرمجموعه ی جبرانه!

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
یکی از مدارس سمپاد گیلان(شرق)
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400
خوشحال میشم اسم ده نفر از افرادی رو که به جرم سیاسی اعدام شدند بیارید تا تک تک بررسی کنیم ببینیم به چه نحو محاکمه شدند ....
آیت‌الله منتظری در کتاب خاطرات خود، اظهار می‌کند که طبق گزارش‌هایی که به او داده‌اند حدود ۲۸۰۰ یا ۳۸۰۰ نفر را اعدام کرده‌اند.
حالا اینا واسه تابستون 67 هست.
10 تا کمه 1000 تا 2000 به نظر من کافیه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

چيزي وجود نداره كه جبران بشه ، يه نفر مرده و نه بر اثر يه اتفاق بلكه بر اثر يه تصميم و يك فرايند ذهني كه هيچ ارزشي براي همين حق حيات قائل نيست،نمي دونم چقدر خودتون براي اين حق حيات ارزش قائليد ولي ذهني كه به اين تصميم مي رسه كه حق حيات رو از يه نفر بگيره نه الزاما ولي تحت شرايطي مي تونه مستحق حذف شدن از روي كره ي خاكي باشه ،يك قاتل كه براي لذت آدم مي كشه و يا حتي يك نفر كه به خاطر يه مسئله ي ساده دوست خودش رو مستحق مرگ مي دونه ،هيچ تضميني نيست بعدا هم باز به همين نتيجه نرسه ،،جامعه هم در رسيدن فرد به اون نتيجه مقصره ولي اين باعث نمي شه كه مجرم عملي كه انجام داده تغيير كنه
ربط خط آخر حرفتون رو نفهميدم و من صرفا دارم در مورد ماهيت وحود اعدام بحث مي كنم ،وجود اعدام به هيچ وجه دليل بر اين نمي شه كه ما ازش به عنوان يه ابزار براي كشتن مخالفانمون استفاده كنيم منم موافق نيستم،

• لایک
امتیازات: ats

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
در مورد خود تاپیک :
اعدام کردن مثل این میمونه دست بخاره بری دستتو قطع کنی. این‌که بذاری مردم بیان و نگاه کنن هم مثل اینه که اعضای دیگه‌ی بدنت رو مجبور کنی که قطع شدن اون دست بدبختو نگاه کنن.
همین. طرف قاتله؟ جانیه؟ریپیسته؟ بگیرش نذار توی جامعه باشی و اصلاحش کن. اصلاح نمیشه؟ بذار از جامعه دور باشه. ما حق گرفتن جان کسی رو نداریم. - آخ که من چقدر مخالف خشونتم. :‌))
خوشحال میشم اسم ده نفر از افرادی رو که به جرم سیاسی اعدام شدند بیارید تا تک تک بررسی کنیم ببینیم به چه نحو محاکمه شدند ....
میخوام خوشحالت کنم.
اعدام‌های انقلابی
دادگاه‌های انقلابی
اینارو فراموش کردی؟
مثال بارز مالک یهودی پلاسکو
مثال بارز؟ امیرعباس هویدا.
مثال بارز؟ غلام‌رضا نیک‌پی
مثال بارز؟ فرخ‌رو پارسا.
پرویز نیک‌خواه
منوچهر آزمون
همه اینارو می‌ذارم کنار اعدام 67 خیلی بیشتر از 10 نفر بودن. :‌دی
بیا تک تک اینارو بررسی کنیم. شروع کن دوست من. :‌دی

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
در مورد خود تاپیک :
اعدام کردن مثل این میمونه دست بخاره بری دستتو قطع کنی. این‌که بذاری مردم بیان و نگاه کنن هم مثل اینه که اعضای دیگه‌ی بدنت رو مجبور کنی که قطع شدن اون دست بدبختو نگاه کنن.
همین. طرف قاتله؟ جانیه؟ریپیسته؟ بگیرش نذار توی جامعه باشی و اصلاحش کن. اصلاح نمیشه؟ بذار از جامعه دور باشه. ما حق گرفتن جان کسی رو نداریم. - آخ که من چقدر مخالف خشونتم. :‌))
:‌دی
ببخشيد يكي مثل بن لادن دستيه كه مي خاره؟؟؟يا دستيه كه عفونت كرده و براي جلوگيري از سرايت عفونت بايد قطع بشه؟؟؟مقصر اصلي عفونت دست ،دست نيست بلكه شرايط محيط و مخصوصا خود بدن كه در شرايط كثيفي قرار گرفته ولي اين دليل نمي شه كه ما دستو قطع نكنيم ،بعدش فقط اون فرد مجرم يا همون دست عفونت كرده در شرايط سخت نبوده خيليا توي همون شرايط بودن ولي مجرم نشدن يه درصدي از جرم هم به خود فرد مربوط ميشه ،

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
نع، بن لادن مثل یه جوش چرکی می‌مونه. اون بن لادن نیست که باید از بین بره اون افکار بن‌لادن طوره.
فرض کن الان توی اون زمانی هستیم که بن‌لادن هنوز زنده بود. بهتر بود اعدام می‌شد یا کلا از جامعه دور میشد؟
الان که مرده. آیا دیگه گروه تروریستی نیست؟
می‌خوام بگم هیچوقت کشتن راه حل نبوده. توی فیلما راحت یارو می‌زنه یکی دیگه رو می‌کشه و خب تشویق هم می‌شه! ولی خب اشتباهه.
+ خیلیا توی همون شرایط سخت بودن؟ حسین کسی توی اردر بن لادن یا این یارو رییس داعش یقینا همینطوری به اینجا نرسیده. :)) مطمئنا کلی کار کرده و کار شده روش تا بشه این.
و خب اتفاقا نه. از یه جایی به بعد خیلیا دیگه توانشو ندارن و عوض می‌شن. خیلیا. :‌دی
قدرت فساد میاره و خب تقریبا هیچ کس از این فساد در امان نیست.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
در مورد خود تاپیک :

میخوام خوشحالت کنم.
اعدام‌های انقلابی
دادگاه‌های انقلابی
اینارو فراموش کردی؟
مثال بارز مالک یهودی پلاسکو
مثال بارز؟ امیرعباس هویدا.
مثال بارز؟ غلام‌رضا نیک‌پی
مثال بارز؟ فرخ‌رو پارسا.
پرویز نیک‌خواه
منوچهر آزمون
همه اینارو می‌ذارم کنار اعدام 67 خیلی بیشتر از 10 نفر بودن. :‌دی
بیا تک تک اینارو بررسی کنیم. شروع کن دوست من. :‌دی
ببین دوست عزیز.به نظر من واقعا یه شعاره که به خشونت اعتقاد نداشته باشی!مثل اینه که یکی تو خیابون بیاد بهت یه سیلی محکم بزنه بعد تو بگی من به خشونت اعتقاد ندارم و به راهت ادامه بدی!
تعریفت از خشونت چیه؟
تعریف من اینه: تخریب صرفا برای دلایل شخصی و بی ارزش(حالا هر نوع تخریبی)
خب واقعا من با نظر تو کاری ندارم ولی از نظر "من" مشکلی نداره که یه نفرو به خاطر خشونتی که مرتکب شده مجازات کنیم.کاری که ما برای مجازات می کنیم خشونت نیست.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
ببین دوست عزیز.به نظر من واقعا یه شعاره که به خشونت اعتقاد نداشته باشی!مثل اینه که یکی تو خیابون بیاد بهت یه سیلی محکم بزنه بعد تو بگی من به خشونت اعتقاد ندارم و به راهت ادامه بدی!
تعریفت از خشونت چیه؟
تعریف من اینه: تخریب صرفا برای دلایل شخصی و بی ارزش(حالا هر نوع تخریبی)
خب واقعا من با نظر تو کاری ندارم ولی از نظر "من" مشکلی نداره که یه نفرو به خاطر خشونتی که مرتکب شده مجازات کنیم.کاری که ما برای مجازات می کنیم خشونت نیست.
توصیه می‌کنم فیلم the dreamers رو از Bernardo Bertolucci رو ببینی. کامل میاد در مورد این دیدگاهت توضیح میده‌ و می‌گه تهش چی میشه. :‌دی
+ خشونت نیاز نیست.
مجازات لزوما این نیست که خشن رفتار کنیم مثال 100 تومن پول و سیلی زدن مربوط به این تاپیک نیست. موضوع این تاپیک در مورد اعدام و شکنجه‌ست.
شکنجه توی حقوق بشر هم منع شده و اگر کسی توی این مورد مردده که چرا درست نیست بیاد اعلام کنه.
من باز هم میگم اعدام راه حل ماجرا نیست. شاید دوست داشته باشید کسی که مثلا یکی از نزدیکاتون رو کشته همونطوری مجازاتش کنید ولی این راه حل نیست.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
موضوع اینجاست که اگه منم در شرایطی که اون قاتل بزرگ شد بزرگ می شدم احتمالا قاتل می شدم.
شاید ژنتیک تاثیر داشته باشه ولی قطعا هیچ کس ژنتیکی قاتل به دنیا نمیاد.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
موضوع اینجاست که اگه منم در شرایطی که اون قاتل بزرگ شد بزرگ می شدم احتمالا قاتل می شدم.
شاید ژنتیک تاثیر داشته باشه ولی قطعا هیچ کس ژنتیکی قاتل به دنیا نمیاد.
دلیل نمیشه کسی که قتل مرتکب میشه بی گناه باشه! مثل اینه که بگی کسی که سه هزار میلیارد زد و جیب بای بای کرد مربوط به ژنتیکشه و ما هم اگه تو اون شرایط بودیم همین کار رو می کردیم.خب اگه من و تو هم قاتل باشیم حقمون مرگه.
وقتی یه نفر منو میکشه داره حق حیات رو از من میگیره.خب وقتی حق حیات رو از کسی میگیریم باید یه جوری جبرانش کنیم دیگه! حیات با چیزی جز حیات جبران میشه؟
اصلا هم نمیشه خشونت تلقیش کرد.
تعریفمون از خشونت چیه؟ گرفتن حق یکی یعنی خشونت؟
با شکنجه هم اگه به جا باشه مخالف نیستم(حتی با شکنجه شدن خودم هم اگه حقم باشه مشکلی ندارم).ولی فکر نکنم شکنجه به اون صورت دیگه وجود داشته باشه.تو ایرانم فقط شلاق هست که اونم به خاطر کودک آزاری و تیکه انداختن و ... هستش که من مشکلی نمی بینم!
تو مسائلی مثل قاچاق مواد هم زندگی خیلیا خراب میشه.خیلی! پس طبیعیه که طرفو اعدام کنن(حالا به خاطر ضرری که واسه جامعه داره یا حقی که از مردم میگیره)

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
نگاه کنین
این که میگن اعدام ضد حقوق بشره یه حرف چرنده
چون اعدام در بعضی موارد درسته(مثل قتل یا فروش مواد مخدر در مقادیر زیاد)
شخصیت ادما خیلی کم تغییر می کنه بخصوص تو بزرگ سالی پس نباید یه قاتلو همینطور تو جامعه ول کرد
اما من مخالف اعدام های سیاسی یا عقیدتی ام
یعنی مثلا کسی رو بخاطر عقایدش اعدام کنن
مثلا فرض کنین من بهایی ام(خدا نکنه) یا مثلا تو یه کشور دیگه من مسلمونم
خوب درسته عقایدم با یه جامعه در تضاده ولی خوب نباید منو اعدام کنن یا بخاطر مسلمون بودنم منو مورد ازار قرار بدن
یا مثلا من مخالف یک دولتم (توی خیلی از کشور ها می بینیم که مخالفان رو می کشن یا اعدام می کنن)
تو مسایل اعتقادی اعدام که هیچ حتی زندانم غیر قانونیه
تو بعضی مسایل سیاسی هم همینطور
در مورد شکنجه هم تنها در یک مورد درسته که جون چندین نفر در خطر باشه
مثلا یک تروریست که میدونه جای بمب کار گذاشته شده کجاست ولی نمیگه

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
نگاه کنین
این که میگن اعدام ضد حقوق بشره یه حرف چرنده
چون اعدام در بعضی موارد درسته(مثل قتل یا فروش مواد مخدر در مقادیر زیاد)
شخصیت ادما خیلی کم تغییر می کنه بخصوص تو بزرگ سالی پس نباید یه قاتلو همینطور تو جامعه ول کرد
اما من مخالف اعدام های سیاسی یا عقیدتی ام
یعنی مثلا کسی رو بخاطر عقایدش اعدام کنن
مثلا فرض کنین من بهایی ام(خدا نکنه) یا مثلا تو یه کشور دیگه من مسلمونم
خوب درسته عقایدم با یه جامعه در تضاده ولی خوب نباید منو اعدام کنن یا بخاطر مسلمون بودنم منو مورد ازار قرار بدن
یا مثلا من مخالف یک دولتم (توی خیلی از کشور ها می بینیم که مخالفان رو می کشن یا اعدام می کنن)
تو مسایل اعتقادی اعدام که هیچ حتی زندانم غیر قانونیه
تو بعضی مسایل سیاسی هم همینطور
در مورد شکنجه هم تنها در یک مورد درسته که جون چندین نفر در خطر باشه
مثلا یک تروریست که میدونه جای بمب کار گذاشته شده کجاست ولی نمیگه
کسب رو به خاطر عقایدش اعدام نمیکنن، در صورتی اعدامدمیشه که علیه نظام و دین اکثریت کشور تبلیغ بکنن. ( به نظرم چون به نوعی منافع مای رو تو خطر میندازه یا همچین چیزی :D)

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
کسب رو به خاطر عقایدش اعدام نمیکنن، در صورتی اعدامدمیشه که علیه نظام و دین اکثریت کشور تبلیغ بکنن. ( به نظرم چون به نوعی منافع مای رو تو خطر میندازه یا همچین چیزی :D)
اگه یذره به دنیا نگاه بکنی می فهمی که اعدام عقیدتی سیاسی اعدامیه که تو خیلی کشورا هست و اتفاقا خیلی وقتا آماری ازش در دسترس نیست.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
من با اعدام در ملاعام به شدت مخالفم..
وحشیانه ترین کار ممکن..نه تنها در اصلاح کردن جامعه اثری نداشته بلکه نتیجه عکس داشته..
تو ایرانش که حداقل اینجوریه..افرادی که از سر نادونی میرن اعدام میبین و فیلم میگیرن و بچه ها رو با خودشون میبرن نمیدون چه بر سر اون بچه و آیندش میارن..!
توحش از این بیشتر که بری جون دادن هم نوع خودتو حتی اگه قاتل باشه ببینی؟
پارسال یه خبرگزاری تو کرج از حاضر شدن پسربچه های زیر ۱۵سال تو جوخه اعدام خبر داد که خیلی سرو صدا کرد...منتقدان زیادی میگفتن بچه ای که از اعدام فیلم میگیره از نظر روانشناسی اینده خطرناکی هم برای خودش هم برای جامعه داره..
اعدام کردن در ملاعام عادی سازی نوعی توحش تو اجتماع..
نتایج خیلی خطرناکی میتونه داشته باشه!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من با اعدام در ملاعام به شدت مخالفم..
وحشیانه ترین کار ممکن..نه تنها در اصلاح کردن جامعه اثری نداشته بلکه نتیجه عکس داشته..
تو ایرانش که حداقل اینجوریه..افرادی که از سر نادونی میرن اعدام میبین و فیلم میگیرن و بچه ها رو با خودشون میبرن نمیدون چه بر سر اون بچه و آیندش میارن..!
توحش از این بیشتر که بری جون دادن هم نوع خودتو حتی اگه قاتل باشه ببینی؟
پارسال یه خبرگزاری تو کرج از حاضر شدن پسربچه های زیر ۱۵سال تو جوخه اعدام خبر داد که خیلی سرو صدا کرد...منتقدان زیادی میگفتن بچه ای که از اعدام فیلم میگیره از نظر روانشناسی اینده خطرناکی هم برای خودش هم برای جامعه داره..
اعدام کردن در ملاعام عادی سازی نوعی توحش تو اجتماع..
نتایج خیلی خطرناکی میتونه داشته باشه!
خب نظرتون در مورد ذات اعدام و شکنجه چیه؟

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
خب نظرتون در مورد ذات اعدام و شکنجه چیه؟
ذاتش که خیلی بده...
اما یکسری اعمال هستن که اعدام و شکنجه شاید بتونه پاسخش باشه..
کشتن یه ادم یا تجاوز به زن یا بچه ها یا اسید پاشی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ذاتش که خیلی بده...
اما یکسری اعمال هستن که اعدام و شکنجه شاید بتونه پاسخش باشه..
کشتن یه ادم یا تجاوز به زن یا بچه ها یا اسید پاشی
چرا فکر میکنید ذاتش بده؟

بالا