• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعدام وشکنجه.درست یا غلط؟

با اعدام عمومی موافق هستین؟

• رای‌دهندگان
    109
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
پاسخ : عکاسی کودک از اعدام کرج

خب خب خب!
اولا دوستان, اینجا بحث این نیست که با توجه به احساسات شما فلان کار درسته یا نه! یا شما با فلان چیز حال میکنید یا نه.
دوما این آخرین جوابمه :-"

به نقل از حمیـده :
یکی از رفتن به لبه‌ی پرتگاه می‌ترسه. یکی هم از سوسک می‌ترسه. این دو تا عین همن؟ :| خب معلومه که اولی مثبته دومی منفی. ترس مثبت باعث پیشرفت آدم میشه ولی ترس منفی خیلی جاها جلوی آدمو می‌گیره.
ترسوندن از کشتن آدما با نشون دادن عاقبت کار، برای همه نتیجه‌ی یکسانی نداره. یکی خیلی آسیب پذیر تره. یکی هم روحیه‌ی محکم‌تری داره.

اینهمه فیلم و قصه و اتفاق هست که نشون میده دلیل خیلی از کارای ناپسندی که یه فرد تو بزرگ‌سالی انجام میده ریشه تو کودکی داشته. بخاطر یه آسیب و شوک روحی تو بچگی این خطا ازش سر زده. قبول ندارین؟
منشا ترس یکی هست. تو احتمالا مفید بودن ترس واست سواله .
ببین الان داری میگی دیدن مجازات اعدام یک نفر برای یک بچه 10 ساله ثمرات منفی به بار میاره. من هم میگم اگر بهش بفهمونی این طرف فلان کار کرده, همچین اتفاقی نمیفته. در ضمن ریشه کارهای ناپسندی که توی بزرگسالی انجام میشه بدلیل نشان دادن صحنه اعدام ک نیست :// شوک روحی که باعث اختلالات بشه (در موارد اندک) هم به این دلیل هست که تو کودکی همش به بچه گل و بلبل داریم نشون میدیم و بهش این چیزارو نمیخواهیم بفهمونیم -_-

به نقل از MHO :
من روانشناس کودک نیستم:D ولی عواقب کارهای ناهنجار رو گ در حده ی کودکه رو باید در حد همون کودک نشون داد بشه!
مثلا،جواب توهین کردن به پدر مادرشو با محروم کردن از کامپیوتر (یا مثلا فوتبال!) بدن.یا هر روش دیگه ای!
و باید به سنی برسه ک خوب و بد رو باهم ببینه و قدرت فرق گذاشتن بینشونو ببینه،اط اعدام،تو این سن،فقط زشتی و کثیفیه اجتماع تو ذهن این بچه میشینه.
و دیدنه اعدام،بنظره من،فقط ترس رو تو جونه بچه میندازه.و به قوله حمیده ممکنه مشکلای روانیو ایجاد کنه،نه تنها مفیده مضر هم هست.
خیلی خوبه تیکه اول حرفت :-"
من نمیگم به بچه بگیم توهین کردی اعدام میشی! یا این آقاعه رو ببین به مامانش توهین کرده و حالا داره اعدام میشه :- "
اعدام قشنگ ترین قانون بشریت هست, کجاش زشته ؟ آیا مجازات یک یاغی زشته ؟ تا کی میخوایم همش چمن و باغ و گل به بچه نشون بدیم و وقتی که یهو بزرگ شد تصویر غلطی از جامعه داشته باشه ؟
ببین از زمانی که انسان غار نشین بوده, میزده هم همدیگرو میکشته هم حیوونارو میکشته, مشکلات روحی که شاید بوجود بیاد بدلیلی هست که بالا گفتم و گرنه ما تو محلمون هر هفته اعدام بود و با بچه ها میرفتیم میدیدم :/

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
من حرفت رو تایید میکنم ... منطقی ئه اما وقتی که سیستم تشویقی که میگی وجود داشته باشه .. که ماشالله تو ایران همچین چیزی وجود خارجی نداره
نه خب سیستم تشویق و تنبیه یه سیستم هست که توی مغز وجود داره و اینطوری هست که انسان کم کم اون عادت هایی رو پیدا میکنه که باعث تشویق میشن و تنبیهی درشون نیست. هدف این سیستم هم سازگاری با محیط و در نتیجه بقای نسل هست :-" حالا اینکه ایران چ شکلیه خیلی مهم نیس : دی

به نقل از آقا حمید رضا :
اول این که ثابت کن انسان خود خواهه ؛افراد زیادی داریم که به خاطر مردم کشورشون جون خودشون رو از دست می دن به بهشت و جهنم هم اعتقادی ندارند.
مکانیزم تنبیه شدید عاره به شرطی که اول به فکر پرورش یک انسان باشیم بعد یک تنبیه منطقی. تجربه ثابت کرده ترسوندن از اعدام یا آتش جهنم تاثیری نداشته!
ببین دوست عزیز, کل این همکاری هایی که بوجود بخاطر همین سیستم خودخواهی هست! قرار نیست حتما کسی به بهشت و جهنم اعتقاد داشته باشه! این سیستم میتونه طوری شکل بگیره که از دادن جون خود انسان, لذتی بیشتر از زنده بودن رو داشته باشه.

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

معمولا انسان ها از چیزی عکس میگیرن که کمتر اتفاق میوفته،جالب تره یا اینکه تاحالا خیلیا ندیدنش
اعدام هم یکی از همین موارده
و قرار نیست کسی کمکی به اعدامیا بکنه دست قانون هستن و دارن مجازات میشن
مشکلی توی کار بچه نیست
صرفا یسری احساست مسخره رو از خودش دور کرده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

متاسفانه نمیدونم چرا مردم ما انقدر علاقه مندن به دیدن این صحنه ها
اعدام در ملاعام یه معضل به حساب میاد...
اگه از همون اول ریشه رو درست کنن و روی تربیت جامعه کار کنن جرم و جنایت خیلی کمتر میشه تا اعدام
چون مجرم برای عملش خیلی به فکر عاقبتش نیست
میخواد عقده های روانی خودش رو حل کنه یا هرچیز دیگه
البته این به معنای این نیست که مجازاتی در کار نباشه
خانواده اون بچه هم مقصر هستن بچه رو میبرن اعدام ببینه؟؟؟[nb]البته شاید با دوستاش رفته باشه :|[/nb]

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

@ Thousand Light Years Away : شما فردا بچه‌دار شدی بچه‌تو بردار ببر تو زندان پرورش بده که تربیتش اشکال نداشته باشه یه وقت. چون خب اونجا بالاخره قاتل و جانی و اعدامی زیاده، شوک زیادی به بچه‌ وارد می‌شه، در مقایسه با بقیه که فقط یه اعدام رو عین فیلم سینمایی دیدن، در رتبه‌ی بالاتری قرار می‌گیره. (;

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

اعدام های عمومی معمولا واسه افرادیه که یک جمع کثیری رو به وحشت انداختند و آسایش رو از اون ها گرفتند که اصطلاحا محارب بهشون گفته میشه. این افراد رو قمه کش و زورگیر های درشت تشکیل میدن. یه موردش توی شهر ما کسی بود که در قالب های مختلف به خانوم ها تجاوز میکرد و بعد اونها رو میکشت و در بیرون شهر رها میکرد
در کل به نظر من صحنه گویای شادی و رضایت مردم هست که یک جانی داره از زندگیشون حذف میشه و میتونند مثل بقیه انسان ها در امنیت زندگی کنند.از جمله اون پسر بچه...
این ها رو در همون محل ها اعدام میکنن که جرائم بیشتری رو اونجا انجام دادند لذا این مردم زخم خورده این جانی ها هستند...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
یعنی واقعا خود این صحنه آرامش مردم رو بهم نمی زنه؟
ببین مثلا یه موردی بود تو شهر ما، دو سال پیش. یه دختر بچه‌ی ۹ ساله رو گروگان گرفته بودن و پول می‌خواستن از باباش. آخر سر هم تجاوز و قتل بچه. فضای خیلی خیلی وحشتناکی بود تو شهر. من خودم واقعا می‌ترسیدم تو خیابون راه برم حتما. چون همش حس می‌کردم الان یکی میاد یه بچه رو می‌دزده باز و این جریانا. ولی تهش که قاتلا اعدام شدن، مردم خیلی راحت شد فکرشون. اصلا انگار آرامش دوباره برگشت به خونه‌ها. خود این کار بد نیست، اینکه اعدام کنی و مردم ببینن و درس عبرت شه براشون، ولی یه بچه‌ی ۹ ، ۱۰ ساله واقعا درک کاملی از این وقایع نداره. هرچقدر هم بهش بگی اون کار بدی کرده که دارن اعدامش می‌کنن، بازم نمی‌فهمه. یه جورایی فکر می‌کنه اگه من هر کار بدی بکنم آخرش اعدامه!! این ترس براش خوب نیست. با روش منطقی توضیح دادن ِ بد بودن یه کار خیلی عاقلانه‌اس تا بیایی جلو چشمش آدم بکشی!

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
پاسخ : اعدام وشکنجه.درست یا غلط؟

تاپیک هایی با موضوع اعدام وشکنجه ومسائل مربوط به اونا ترکیب شدن.
اگه تاپیک دیگه ای از قلم افتاده پ.خ بدین لطفن.
ممنون از همکاریتون!

Hobbit The Lord :)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
شهر
یه جایی
من درکل با اعدام موافقم.حتی در ملا عام!
ولی باید با یه سری محدودیت همراه باشه.مثلا افراد زیر 16 نباید ببینن(میگم 16 چون تقریبا بالغ شده)

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
یکی از مدارس سمپاد گیلان(شرق)
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400

ببین مثلا یه موردی بود تو شهر ما، دو سال پیش. یه دختر بچه‌ی ۹ ساله رو گروگان گرفته بودن و پول می‌خواستن از باباش. آخر سر هم تجاوز و قتل بچه. فضای خیلی خیلی وحشتناکی بود تو شهر. من خودم واقعا می‌ترسیدم تو خیابون راه برم حتما. چون همش حس می‌کردم الان یکی میاد یه بچه رو می‌دزده باز و این جریانا. ولی تهش که قاتلا اعدام شدن، مردم خیلی راحت شد فکرشون. اصلا انگار آرامش دوباره برگشت به خونه‌ها. خود این کار بد نیست، اینکه اعدام کنی و مردم ببینن و درس عبرت شه براشون، ولی یه بچه‌ی ۹ ، ۱۰ ساله واقعا درک کاملی از این وقایع نداره. هرچقدر هم بهش بگی اون کار بدی کرده که دارن اعدامش می‌کنن، بازم نمی‌فهمه. یه جورایی فکر می‌کنه اگه من هر کار بدی بکنم آخرش اعدامه!! این ترس براش خوب نیست. با روش منطقی توضیح دادن ِ بد بودن یه کار خیلی عاقلانه‌اس تا بیایی جلو چشمش آدم بکشی!
نگاه کن اونا تجاوز کردن و در نهایت بچه رو کشتن . درست؟؟؟ به نظرت اگه بیایم اون اشخاص رو اعدام کنیم چه فرقی با اونا داریم در ضمن ما بجای اینکه صورت مسئله رو پاک کنیم و اونا رو اعدام کنیم باید ببینیم اون ها چرا این کار را کردند ودنبال راهکار بگردیم که دیگه در آینده این اتفاق نیفته و به نظر من زنده بودن حق تمامی انسان هاست و فرد خطا کار باید راهنمایی شه تا بتواند مانند بقیه افراد جامع زندگی کند نه اینکه فرد خطا کار به طور کلی حذف شود

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400

اعدام های عمومی معمولا واسه افرادیه که یک جمع کثیری رو به وحشت انداختند و آسایش رو از اون ها گرفتند که اصطلاحا محارب بهشون گفته میشه. این افراد رو قمه کش و زورگیر های درشت تشکیل میدن. یه موردش توی شهر ما کسی بود که در قالب های مختلف به خانوم ها تجاوز میکرد و بعد اونها رو میکشت و در بیرون شهر رها میکرد
در کل به نظر من صحنه گویای شادی و رضایت مردم هست که یک جانی داره از زندگیشون حذف میشه و میتونند مثل بقیه انسان ها در امنیت زندگی کنند.از جمله اون پسر بچه...
این ها رو در همون محل ها اعدام میکنن که جرائم بیشتری رو اونجا انجام دادند لذا این مردم زخم خورده این جانی ها هستند...
باز هم میگم ما چرا عادت داریم صورت مسئله رو پاک کنیم اون متجاوز زور گیر چرا اینکارو کرده؟؟؟؟؟؟
در ضمن برای زندانیان سیاسی که اعدام میشوند چه برای گفتن داری آن ها فقط عقیده خود را بیان کرده بودند مگر تجاوز کرده بودند که اعدام شدند و میشوند

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
باز هم میگم ما چرا عادت داریم صورت مسئله رو پاک کنیم اون متجاوز زور گیر چرا اینکارو کرده؟؟؟؟؟؟
در ضمن برای زندانیان سیاسی که اعدام میشوند چه برای گفتن داری آن ها فقط عقیده خود را بیان کرده بودند مگر تجاوز کرده بودند که اعدام شدند و میشوند

خوشحال میشم اسم ده نفر از افرادی رو که به جرم سیاسی اعدام شدند بیارید تا تک تک بررسی کنیم ببینیم به چه نحو محاکمه شدند ....

آخرین ویرایش:

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
مجازات قتل عمد اعدامه ( حالا موارد دیگه هم اعدام میکنن ولی عمده مجازات ها به خاطر قتل نفسه ). ما داریم میگیم ادم کشتن اینقد بده ک نمیشه گذاشت مجرم زنده بمونه. برای کم کردن قتل در جامعه داریم مرتکب قتل میشیم. این احمقانه است. اگر قتل بده برای همه بده. نه این که حکومت هر کیو خاست بکشه ولی بقیه این حقو نداشته باشن

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
به نظر من إعدام تحت هيچ شرايطي لازم نيست چه برسه به اينكه به صورت عمومي انجام بشه.
شايد احمقانه به نظر برسه ولي به نظرم اعدام بايد يه گزينه اضافه براي جرم هايي باشه كه حبس طولاني مدت دارند ولي عملي خشونت أميز نبوده !!!(مثلا تصادف يك نفر بدون گواهينامه) كه اون طرف بتون خودشو از چندين سال حبس نجات بده و بگيره راحت شه به انتخاب خودش
و برعكس بايد كسايي كه جرم هاي بسيار كثيف و غيراخلاقي داشتند حبس كرد در شرايط بسيار بد تا تاوان عملشون رو بدن
واقعا إعدام ممكنه اسمش ترسناك باشه ولي عملا اون مجرم رو راحت ميكنه....

تماشاي إعدام هم كه ديگه اصلا كلا احمقانه است. تنها فايده اي كه داره مشاهده بالاترين حد خشونته (كه خيلي بافيلم فرق داره) و نتيجش عادي سازي خشونت و سنگدليه وگرنه بعيد ميدونم إعدام در ملا عام باعث زجر بيشتر مجرم بشه!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
مجازات قتل عمد اعدامه ( حالا موارد دیگه هم اعدام میکنن ولی عمده مجازات ها به خاطر قتل نفسه ). ما داریم میگیم ادم کشتن اینقد بده ک نمیشه گذاشت مجرم زنده بمونه. برای کم کردن قتل در جامعه داریم مرتکب قتل میشیم. این احمقانه است. اگر قتل بده برای همه بده. نه این که حکومت هر کیو خاست بکشه ولی بقیه این حقو نداشته باشن
خب این حرفت الان زیاد جالب نیست! مثل اینه که بگی چون من نمی تونم یکی رو تو یه سلول زندانی کنم حکومت هم نمی تونه.تو کشور یه سری قواعد "باید" وجود داشته باشه.الان من خودم به شخصه اگه به خاطر ترس از مجازات نبود شاید خیلی کارا می کردم.حکومت حق داره بر حسب قانون افراد رو مجازات کنه.وگرنه اغتشاش به وجود میاد.شما ارازل و اوباش رو یه مشت فیلسوف منطقی تصور می کنید :| برای اوباش مرگ بدتر از زندانه.الان تو اروپا اعدام وجود نداره.چون تو اروپا مردم در رفاه کافی هستن و نیازی به ارتکاب جرم ندارن عمدتا!ولی الان تو ایران اینجوری نیست.به نظر من حداقل در "این زمان" اعدام نیازه!
اعدام عمومی هم باید با یه شرایطی باشه.مثلا افراد زیر 18 سال اجازه تماشا ندارن !

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
خب این حرفت الان زیاد جالب نیست! مثل اینه که بگی چون من نمی تونم یکی رو تو یه سلول زندانی کنم حکومت هم نمی تونه.تو کشور یه سری قواعد "باید" وجود داشته باشه.الان من خودم به شخصه اگه به خاطر ترس از مجازات نبود شاید خیلی کارا می کردم.حکومت حق داره بر حسب قانون افراد رو مجازات کنه.وگرنه اغتشاش به وجود میاد.شما ارازل و اوباش رو یه مشت فیلسوف منطقی تصور می کنید :| برای اوباش مرگ بدتر از زندانه.الان تو اروپا اعدام وجود نداره.چون تو اروپا مردم در رفاه کافی هستن و نیازی به ارتکاب جرم ندارن عمدتا!ولی الان تو ایران اینجوری نیست.به نظر من حداقل در "این زمان" اعدام نیازه!
اعدام عمومی هم باید با یه شرایطی باشه.مثلا افراد زیر 18 سال اجازه تماشا ندارن !
حق حیات متفاوته با آزادی مدنی. شما با زندانی کردن یک نفر حقوق شهروندی رو ازش سلب میکنی چون اون داشته حقوق بقیه رو پایمال میکرده ولی حق حیات چیزی نیست که من و شما دربارش تصمیم بگیریم. حتا اگر یک نفر بی گناه تو این سی و اندی سال اعدام شده باشه دلیل کافیه ک ما به خودمون اجازه ندیم حق حیات رو از بقبه بگیریم

قانون و مجازات لازمه ولی اعدام چیزی فراتر از مجازاته ، عملا وجود یک نفر رو به پایان میرسونیم. هدف قوانین نباید انتقام گرفتن از مجرم باشه، باید کاهش جرم باشه. این حرفی که شما میزنی که مرگ بدتر از زندانه برای اوباش این معنی رو میده که ما میخایم از اون افراد انتقام بگیریم.

ما موقعی که یک بچه بین اعتیاد و بی خانمانی و قتل و جنایت بزرگ میشه رو نمیبینیم و این آدم رو با کسی که با شرایط متعادل بزرگ شده مقایسه میکنیم

ما کسی رو که مشکل روانی داشته باشه اعدام نمیکنیم چون میگیم متوجه عملش نمیشده و صرفا اونو تحت مراقبت بالینی میگیریم ولی به زمینه های روانی و شخصیتی دیگه توجهی نداریم .

حق حیات تنها چیزیه که همه ادما به صورت یکسان ازش برخوردارن و من این حق رو به هیچ کس نمیتونم بدم که درباره حق حیات بقیه تصمیم بگیره

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
حق حیات متفاوته با آزادی مدنی. شما با زندانی کردن یک نفر حقوق شهروندی رو ازش سلب میکنی چون اون داشته حقوق بقیه رو پایمال میکرده ولی حق حیات چیزی نیست که من و شما دربارش تصمیم بگیریم. حتا اگر یک نفر بی گناه تو این سی و اندی سال اعدام شده باشه دلیل کافیه ک ما به خودمون اجازه ندیم حق حیات رو از بقبه بگیریم

قانون و مجازات لازمه ولی اعدام چیزی فراتر از مجازاته ، عملا وجود یک نفر رو به پایان میرسونیم. هدف قوانین نباید انتقام گرفتن از مجرم باشه، باید کاهش جرم باشه. این حرفی که شما میزنی که مرگ بدتر از زندانه برای اوباش این معنی رو میده که ما میخایم از اون افراد انتقام بگیریم.

ما موقعی که یک بچه بین اعتیاد و بی خانمانی و قتل و جنایت بزرگ میشه رو نمیبینیم و این آدم رو با کسی که با شرایط متعادل بزرگ شده مقایسه میکنیم

ما کسی رو که مشکل روانی داشته باشه اعدام نمیکنیم چون میگیم متوجه عملش نمیشده و صرفا اونو تحت مراقبت بالینی میگیریم ولی به زمینه های روانی و شخصیتی دیگه توجهی نداریم .

حق حیات تنها چیزیه که همه ادما به صورت یکسان ازش برخوردارن و من این حق رو به هیچ کس نمیتونم بدم که درباره حق حیات بقیه تصمیم بگیره
1-قانون یه "کس" نیست(درست بخونید لطفا :| منحرفم خودتونید) یه سری قواعد و اصوله.
2-چیز زیاد پیچیده ای نیست!.قاتل حق حیات رو از مقتول میگیره.مقتول باید در عوض حق حیات قاتل رو بگیره.مقتول مرده ولی ورثه مقتول زنده هستن.پس حق حیات قاتل رو میگیرن!
3-دلیل خوبی نیست که چون یه نفر بی دلیل اعدام شده پس اعدام غلطه!همیشه تو هر چیزی استثنا هستش.ممکنه تو قضیه زندانی کردنم هم این اتفاق بیفته.
4-هدف هم انتقامه هم کاهش جرم.اعدام واقعا یه عامل بازدارنده هستش.
5-زندان یه شکنجه گاه نیستش!خواب داری غذا داری سرگرمی هم داری!زیاد جالب نیست که یه نفرو عمدا بکشی و بعدش خورد و خوراک و خواب و ... ات تامین شه!
6-ما نمی تونیم همه رو بری از هر اشتباهی کنیم به این بهانه که اگه شرایط زندگی طرف بهتر بود اینکارو نمی کرد!وقتی از نظر فکری بیماره که بیخیال!وقتی سالمه چی؟
7-الان من تورو به قتل برسونم(عمدا) یعنی حق حیات تو رو گرفتم(فرض می کنیم تو می خوای بیشتر زندگی کنی) آیا این درسته که من حق حیات تورو بگیرم ولی تو حق آزادی منو بگیری؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
به نظر من إعدام تحت هيچ شرايطي لازم نيست چه برسه به اينكه به صورت عمومي انجام بشه.
شايد احمقانه به نظر برسه ولي به نظرم اعدام بايد يه گزينه اضافه براي جرم هايي باشه كه حبس طولاني مدت دارند ولي عملي خشونت أميز نبوده !!!(مثلا تصادف يك نفر بدون گواهينامه) كه اون طرف بتون خودشو از چندين سال حبس نجات بده و بگيره راحت شه به انتخاب خودش
و برعكس بايد كسايي كه جرم هاي بسيار كثيف و غيراخلاقي داشتند حبس كرد در شرايط بسيار بد تا تاوان عملشون رو بدن
واقعا إعدام ممكنه اسمش ترسناك باشه ولي عملا اون مجرم رو راحت ميكنه....

تماشاي إعدام هم كه ديگه اصلا كلا احمقانه است. تنها فايده اي كه داره مشاهده بالاترين حد خشونته (كه خيلي بافيلم فرق داره) و نتيجش عادي سازي خشونت و سنگدليه وگرنه بعيد ميدونم إعدام در ملا عام باعث زجر بيشتر مجرم بشه!
اعدام رو به عنوان يه گزينه ي كمكي به مجرمي كه حبس طولاني داره در نظر مي گيري (در واقع مردن براش بهتر از زندگي كردنه)ولي دوست داري كسايي كه جرم هاي كثيف داشتن تو شرايط سخت زنداني بشن و خوب طبيعتا اونا به اين نتيجه مي رسن كه مردن بهتر از زندگي كردن،در واقع به جاي اينكه يه نفرو بكشيم كاري بكنيم كه مردن براش از زندگي بهتر باشه اينطوري به جاي اينكه مستقيما ما قاتل باشيم صرفا شرايط مردن رو فراهم مي كنيم براش تا خودش ترجيح بده بميره ؟

تمام چيزي كه براي دفاع از حق حيات گفتين براي دفاع از كساييه كه حق حيات رو از ديگران سلب كردن ، خوب پيشنهادتون چيه براي مجازات كسايي كه اين بزرگ ترين حق هر انسان رو سلب كردن؟؟من نه مخالف ريشه يابيم نه مخالف حل صورت مسئله ولي يك نفر كه از كشتن ديگران لذت مي بره و يا اين كار براش عاديه و به قول خودمون مثل آب خوردن آدم مي كشه چرا بايد زنده باشه؟چه مجازاتي مي تونه گرفتن اين بزرگ ترين حق رو جبران كنه؟؟؟

آخرین ویرایش:
بالا