• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بروبچ دامپزشكي

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
هیچی ...
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
مهندسی
بچه ها نظرتون در مورد این چیه ؟؟؟؟؟؟به نظرتون آینده ای نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟ ;;)

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : دامپزشکی آزاد

دام پزشکی جزو رشته های علوم پزشکی محسوب نمیشه.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بله دامپزشکی رشته علوم پزشکی نیست و تحت نظارت وزارت علومه نه بهداشت

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

9600 پارسال کازرون نیاورد .

جاهای دیگه رو نمیدونم .

دولتی تا 4700 اینا میگیره مسلمن ازاد بیشتر از اینه یکم .

و بگم ازاد دام بدرد نمیخوره :/

× اینا رتبه منطقه بود .

YaYa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ1

تا اونجا ک دستم اومده رتبه (کشوری) ی لازم برای
دکترای حرفه ای دامپزشکی آزاد کرج: 27470
دکترای حرفه ای دامپزشکی آزاد بابل:33750
دکترای حرفه ای دامپزشکی آزاد تبریز: 41608
دکترای حرفه ای دامپزشکی آزاد سنندج:67353
دکترای حرفه ای دامپزشکی آزاد ارومیه: 67983

(*رتبه هایی ک گفتم چارک پایین رتبه کشوری عه)

Alish1996

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبيرستان حلي ٢
شهر
تهران
چرا من تاپيك واسه دام پيدا نكردم :-?? #-o

اصن هيچكس نيست دام بخونه؟! ب نظر من كه بهترين رشتست! حتي از پزشكي هم بهتره 8->

كسي الان از درامداي دامپزشكا خبر داره عايا؟! :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : بروبچ دامپزشكي

بیا من خدا کمک کنه میرم دام امسال :-"

از پزشکی خیلی سر داره اما نه تو ایران . تو کشورای خارجی چون اطلاعتشون ده برابر یه پزشکه :D

در امدش بستگی ب خود طرف داره :D
تا 100 میلیون در ماه هم یکی لو داد درامد داره تو دانشکده شیراز :D

اینده روشنی داره . چون کشور هعی داره میره سمت تفکرات غربی . 10 سال دیگه اینجوری گمنام نخواهد بود :D

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

من میخواستم برم دام و رتبم هم به دام شیراز میخورد
اما اصلا انتخابش نکردم
سالانه حدود 1000تا دامپزشک فارغ التحصیل میشن
حدود20تا دانشکده دام داریم
ایا اینا با نیاز کشور میخونه؟مسلما نه
الان تو بعضی شهرا دامپزشکا خیلی عالیه کارشون،ولی6سال دیگه با این موج فارغ التحصیلی چی میشه؟
دستکم پزشک عمومی میتونه بره منطقه محروم و اونجا مطمئنا درامد داره اما دامپزشک چی؟
یه سوال از دانشجوهای پرستاری میتونه کمک کنه،خیلیا از دام بعد یه مدت انصراف میدن میرن پرستاری،واسه مشکل کار و درامد،خارج بحثش جداست ولی الان تو ایران وضعیت خوبی نداره،220واحد سخت و حجیم دارن،سواد دامپزشکا دست کمی از پزشکا نداره ولی با این وضعیت 6سال تحصیل رو اگه به رشته های دیگه اختصاص داد فکر میکنم بهتر باشه
خیلیها از جمله خودم صرفا به خاطر عشق به عنوان دکتر میرن دامپزشکی
ولی من نرفتم!
اینکه اگه تو هر رشته ای اگه عشق و علاقه و تلاش باشه حتما نتیجه میده حرف خوبیه اما من زیاد قبولش ندارم!
من با کلی دکتر دامپزشک و دانشجو حرف زدم اینا حرفای من تنها نیست
دکتر لطفی زاده که عضو هیئت علمی دانشگاه تهرانم هستن مقالات خوبی دارن
ولی رفقایی که دام میرن اگه قصد خارج دارین عالیه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

سواد یه دامپزشک از یه پزک خیلی خیلی بالاتره . در حد هم نیست .
اونها 5 تا اناتومی میخونن پزشکا یه اناتومی .
اونها 10 واحد ویروس میخونن مثلن پزشکا سه چهار واحد..

اینجوری هم نیست ک کلی نیرو اشباع داشته باشیم چون خیلیا چیزی بارشون نیست فقط فارغ شدن و جربزه(؟) کار ندارن . مثل پزشک عمومیایی ک یه تشخیص ساده بلد نیستن . کسی بتونه میتونه پول خوب در بیاره همین الان هم تو دامپزشکی و اشباع هم نیست . رشته توپیه برا کسی ک اهل پز و کلاس و محیط کاری و اینا نباشه . میشه بعدش زد تو زمینه ازمایشگاه و بیوتکنولوژی اینا و ترکوند چون تیم بیو ب دامپزشک نیاز دارن برا لینک شدن چون یه پزشک هیچوقت نمیتونه با حیوونها رابطه ای برقرار کنه و اطلاعاتی نداره ک یه دامپزشک داره . اتفاقن نظر من اینه اینده دامپزشکی تو ایران بهتر از پزشکی خواهد بود . شما الانو نگاه میکنی من 9 سال دیگه رو . پزشکی الکی الکی اشباعه و داره روز ب روزم بدتر میشه .

• لایک
امتیازات: mhdl

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

دامپزشکی خیلی سنگین تر از سایر رشته ها هست و به همین علت طرفدار کمتری داره
بزرگترین مشکلش هم اینه که زیر نظر وزارت جهاده

اما من عاشقشم>:D< >:D<
با انتخاب سال اولمم واردش شدم

ترنـــــم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1402

9600 پارسال کازرون نیاورد .

جاهای دیگه رو نمیدونم .

دولتی تا 4700 اینا میگیره مسلمن ازاد بیشتر از اینه یکم .

و بگم ازاد دام بدرد نمیخوره :/

× اینا رتبه منطقه بود .
کاش توضیح میدادین که چرا دام آزاد به درد نمیخوره

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
کاش توضیح میدادین که چرا دام آزاد به درد نمیخوره
اینطور نیست که مدرک آزاد بدرد نخوره. در مسیر کلاسیک و pave pathway تمام دامپزشکان دانشگاه های آزاد امکان تطبیق مدرک دارند.

در عمل هم چیزی که تفاوت ایجاد میکنه مهارته نه مدرک.

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
دامپزشکای عزیز، میخواستم بپرسم که میتونید لطفا بگید حقوق دستیار دامپزشک تو شهر های بزرگ حدود چقدره؟و اینکه کلینیک زدن در حال حاضر چقدر سرمایه میخواد؟و اینکه آیا کار پیدا کردن در این رشته آسونه ؟ و مثلا من شنیدم تهران بیمارستان دامپزشکی داره، میشه همچین جایی استخدام شد و حقوق مناسبی داره؟

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
اینطور نیست که مدرک آزاد بدرد نخوره. در مسیر کلاسیک و pave pathway تمام دامپزشکان دانشگاه های آزاد امکان تطبیق مدرک دارند.

در عمل هم چیزی که تفاوت ایجاد میکنه مهارته نه مدرک.
ببخشید ممکنه به کامنت بالایی من پاسخ بدید لطفا

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
دامپزشکای عزیز، میخواستم بپرسم که میتونید لطفا بگید حقوق دستیار دامپزشک تو شهر های بزرگ حدود چقدره؟و اینکه کلینیک زدن در حال حاضر چقدر سرمایه میخواد؟و اینکه آیا کار پیدا کردن در این رشته آسونه ؟ و مثلا من شنیدم تهران بیمارستان دامپزشکی داره، میشه همچین جایی استخدام شد و حقوق مناسبی داره؟

منظورتون از دستیار دامپزشک رو متوجه نمیشم. منظورتون متخصص عه یا تکنسین؟

الان یه کلینیک معمولی بخوای بزنی بجز جاش، بیشتر از ۲ میلیارد هزینه لازم داره، داروخونه دامپزشکی رو میشه با ۶۰۰ میلیون تومن سر هم کرد.

کار پیدا کردن چندان سخت نیست. من دامپزشکی رو ندیدم بعد فارغ التحصیلی بیکار باشه ولی خب درامد های خیلی پایین هم زیاد دیدم.

واقعیت نمیدونم به تکنسین چقدر پول میدن‌. ولی فکر نمیکنم بیشتر از ۶ تا ۸ میلیون باشه. کمترین درامد هم متعلق به همین تکنسین هاست. ( اصلا چرا باید یه دکتر دامپزشک تکنسین بشه، اون کارو یه فرد نیمه ماهر هم میتونه انجام بده)

مشاغل دیگه مثل مسئولین فنی پخش دارو، دامداری ، مرغداری ها،صنایع تبدیلی و کشتارگاه های صنعتی، حداقل ۲۰ تومن عه.

مشاغل دولتی رو اطلاع دقیقی ندارم. ولی باید پایه حقوق دولت باشه دیگه. فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰ - ۱۲ تومن باشه در نهایت.

کلا در این رشته اگر درامد بالا مدنظرتون هست باید وارد تجارت و دلالی بشید تا کار فنی.

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
منظورتون از دستیار دامپزشک رو متوجه نمیشم. منظورتون متخصص عه یا تکنسین؟

الان یه کلینیک معمولی بخوای بزنی بجز جاش، بیشتر از ۲ میلیارد هزینه لازم داره، داروخونه دامپزشکی رو میشه با ۶۰۰ میلیون تومن سر هم کرد.

کار پیدا کردن چندان سخت نیست. من دامپزشکی رو ندیدم بعد فارغ التحصیلی بیکار باشه ولی خب درامد های خیلی پایین هم زیاد دیدم.

واقعیت نمیدونم به تکنسین چقدر پول میدن‌. ولی فکر نمیکنم بیشتر از ۶ تا ۸ میلیون باشه. کمترین درامد هم متعلق به همین تکنسین هاست. ( اصلا چرا باید یه دکتر دامپزشک تکنسین بشه، اون کارو یه فرد نیمه ماهر هم میتونه انجام بده)

مشاغل دیگه مثل مسئولین فنی پخش دارو، دامداری ، مرغداری ها،صنایع تبدیلی و کشتارگاه های صنعتی، حداقل ۲۰ تومن عه.

مشاغل دولتی رو اطلاع دقیقی ندارم. ولی باید پایه حقوق دولت باشه دیگه. فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰ - ۱۲ تومن باشه در نهایت.

کلا در این رشته اگر درامد بالا مدنظرتون هست باید وارد تجارت و دلالی بشید تا کار فنی.
منظورم از دستیار شدن مدت بعد از فارغ‌التحصيلي که باید برای کلینیک زدن پیش دامپزشک ها داخل کلینیک کار کرد هست،
راستش من خودم به شدت به این رشته علاقه دارم ولی خانوادم خیلی درآمد براشون مهمه و احتمالا رتبم به دام روزانه تهران و پزشکی و دارو آزاد و پردیس خواهد خورد و خیلی گیجم اصلا نمیدونم چه انتخابی کنم با توجه به اینکه همه از درآمد و آینده پزشکی بد میگن (البته پزشکی و دارو هم دوست دارم)
در کل ممنون بابت توضیحات
ببخشید من شنیدم دامپزشکی که مهاجرت میکنه نمیتونه تو کشور های دیگه وارد بخش طبابت بشه،حقیقت داره؟و اینکه اگر من با هدف مهاجرت وارد این رشته بشم کار درستیه؟

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
منظورم از دستیار شدن مدت بعد از فارغ‌التحصيلي که باید برای کلینیک زدن پیش دامپزشک ها داخل کلینیک کار کرد هست،
راستش من خودم به شدت به این رشته علاقه دارم ولی خانوادم خیلی درآمد براشون مهمه و احتمالا رتبم به دام روزانه تهران و پزشکی و دارو آزاد و پردیس خواهد خورد و خیلی گیجم اصلا نمیدونم چه انتخابی کنم با توجه به اینکه همه از درآمد و آینده پزشکی بد میگن (البته پزشکی و دارو هم دوست دارم)
در کل ممنون بابت توضیحات
ببخشید من شنیدم دامپزشکی که مهاجرت میکنه نمیتونه تو کشور های دیگه وارد بخش طبابت بشه،حقیقت داره؟و اینکه اگر من با هدف مهاجرت وارد این رشته بشم کار درستیه؟

من اطلاعی از درامد پزشکی ندارم. بهتره از دوستان پزشک سوال کنید.
دامپزشکی رو هم حداقل های حقوق رو در هر پوزیشن گفتم.

بعد از فارغ التحصیلی نیازی نیست پیش کسی کار کنید. میتونید امتیاز جمع کنید و کلینیک یا داروخونه خودتون رو بزنید.

همون طوری که گفتم اوضاع تطبیق مدرک دکتری دامپزشکی شرایط بهتری تا پزشکی داره. و فقط و فقط دوره عمومی قابل تطبیق عه و دوره تخصص ایران قابل تطبیق نیست.

در کل یه چیزی رو خدمتتون بگم. دامپزشکی اصلا شغلی نیست که صرفا به خاطر درامد بیاین سمتش. واقعا علاقه لازم داره و اگر اون علاقه باشه در عین سختی میتونی شغل شیرینی باشه. ولی اگر علاقه ای به حیوون ندارین انتخاب این رشته رو توصیه نمیکنم

بالا