• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آيا از وسايل نقليه ي عمومي راضي هستيد ؟

آيا از وسايل نقليه ي عمومي راضي هستيد ؟

• رای‌دهندگان
    24
  • شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
سرويس هاي مختلفي مثل اتوبوس و مترو و تاكسي در شهر هاي مختلف وجود دارند كه استفاده از اون ها ميتونه كمك شاياني به رفع الودگي هوا كاهش هزينه ها و رفاه شهروندان بشه
اما به نظر شما وسايل نقليه ي عمومي ما كار امده ؟
از اون ها راضي بودين ؟
چه قدر ازشون استفاده مي كنيد ؟
چه جوري ميشه كه بهتر شن ؟
اگر سرويس وسايل نقليه ي عمومي ساير كشور ها اگاهين با ما هم در اشتراك بذارين و بگين چه جوري بودن ؟
(اميدوارم تاپيك تكراري نباشه)

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : آيا از وسايل نقليه ي عمومي راضي هستيد ؟

به شدت از تاکسی های صنعت - انقلاب من راضی هستم /m\

بسیار راننده ها مودب هستند،به خانوم ها هم خیلی خوب احترام میزارن وبقول خودشون حواسشون به ناموس مردم هست :)) ،اکثر ماشین ها سمند های تمیزی هستند،( دیگه انقدر رفت وامد داشتم هم راننده ها رو میشناسم حتی به اسم کوچیک اسم اون باقر اسم این فلان هست :)) )،جدا یه مدت انقدر به این گویش ومدل راننده ها فکر میکردم خیلی لوتی هستند اصلا فرهنگ خاص خودشون رو داشتند اول ها یکم عحیب بود بعد دیگه عادت میکنه ادم =))

کلا تاکسی هایی که از پایانه سوار میشی تا حدودی خوبه بد نیست فقط برخی ماشین هاشون خیلی قدیمی هست وبوی بنزین میده

دیگه بقیه اش مشکل ترافیک تهران هست .وانتخاب راه از سوی راننده
--------------------------------
یی ارتی ها برخی هاشون به راننده شون مربوط میشه واقعا به گاز برخی ها اعتقاد ندارند البته فکر کنم سرعتشون باید بیش از یه حدی نباشه .
در بی ارتی ها با توجه به اینکه ساعتی از پایانه حرکت میکنند اما باز نظم نداره یه وقت میبینی 4الی 6 بی ارتی پشت سر هم میاد یه وقت میبینی پرنده هم پر نمیزنه چه برسه به بی ارتی ،بعد موقع طراحی فکر میکردند واقعا اتوبوس تندرو هست صندلی کم گذاشتند خب شاید فکرشون هم این بوده که طرف سریع میرسه در نتیجه کلا صندلی ها کم هست دیگه

بقیه اش هم دیگه بگید کدوم خط براتون تحلیل کنم

فقط این خط بی ار تی های پایانه افشار - پایانه جنوب چون میافته تو چمران یه قسمتهایی توی خط ویژه نیست قبلش هم که از گیشا و توحید رد میشه (دقیقا منظورم چراغ قرمز توحید هست) در نتیجه نمیشه بهش گفت بی ارتی .

-------------
اتوبوس هم نظر خاصی ندارم .
-------------

مترو :از وقتی این دست فروش ها اومدن اعصاب نگذاشتند برای مردم،خب بعد از یه روز کاری یکی زیر گوش ادم هعی بگه ادامس فرش انقدر ادم بهم میریزه .

مترو یکم مشکل فرهنگ ورود وخروج داره
باید توی ایستگاه هایی که خط هم عوض میکنند یه فکری کنند چون جمعیت خیلی زیاد هست .
مترو های برون شهری که مثلا میره به سمت چیتگر واینا هم خوبه بد نیست
تا الان مشکل دیر اومدن مترو پیدا نکردم
اهان خب من قشنگ یادم میاد که مسئولین مترو قول داده بودندتا مهر سال گذشته همه پله ها رو پله برقی بزارند که باز ما در برخی ایستگاه ها پله برقی نمیبینیم

باز یادم اومد میام میگم

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

خوب این ک استفاده از وسایل نقلیه کار خوبیه ک شکی توش نیست...
_____
من از وسایل نقلیه ی حتی سایر شهرام استفاده نکردم ;)) ولی خوب تو شهر خودمون...(مستحضر هستید کم تربت فینگیل بیشتر نیست {-8 :D)

تاکسی:
خوب هر کسی تو زندگیش ملزم ب استفاده از تاکسیه...بعضی وقتا واقعا مجبوری...مث من ک واسه کلاس زبانم ک اون ور شهره "باید" از تاکسی استفاده کنم...
ولی خو نمیکنم این کارو...ترجیح میدم پیاده برم و خوب دلایل منطقی هم دارم...
اولیش اینه ک خوب من نسبت ب این ک 16 سالمه جثه ام ریزه و کوچیکتر از سنم معلوم میشم...و هر وقت کنار خیابون وایسادم یا تاکسی وایسادن منو ی شوخی تلقی کرده :-"...
یا این ک اگه کسی بزرگتر از من پیشم وایساده بوده تا اون سوار شده و من خواستم سوار بشم گازو گرفته و رفته :O :)) (اینقده ضایع میشه آدم ;)) خدا نصیب نکنه :)))...
در اندکی از موارد ک دیده شده نگه داشتن تاکسیا...اینقده بد منو(من از بقیه خبر ندارم ^#^)نگاه کردن...ک تا برم خونه تموم شدم... :-??
یا این ک داخل تاکسی پر از پسر بوده و من موقعی ک واسم نگه داشتن کلن خودمو زدم ب اون راه =)) ک الکی مثلا من کورم ...اصنشم تاکسی نمیخوام. :D..(نمیشناسین شوما پسرای تربتو...کلن شهر فوق العاده عتیقه ای داریم ما :-w)
تاحالا کلن 1 ی 2 بار بیشتر سوار ی تاکسی نشدم...ک با آسودگی خاطر ب مقصد برسم...
و ترجیح دادم کل راهی ک میخوام برمو پیاده طی کنم... >:D<
اتوبوس:
اتوبوساش خدایی خیلی خوفن >:D< x:...
ولی خوب مواردی از وحشی گری و کولی بازیایی سر وارد شدن ب اتوبوس توسط شهروندان محترمه دیده شده ... :))
ویا حتی دزدی های متعدد... :)) :O
مترو:
نداریم :|
فینگیلی جا مترو موخواد چیکار ؟ :-/
بلی!این بود انشای من >:D< :D

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

brt ولیعصر که واقعا افتضاح شده از وقتی عوض کردن مدلش رو. افتضاح یعنی. دیر به دیر میان اتوبوس ها. شلوغن. داغون ....
اکثر brt های خط های دیگه هم شلوغه و در کل وضع حمل و نقل با اتوبوس داغونه.
مترو خوبه ولی خیلی کمه. آخه لامصب تهران به این بزرگی 4-5 تا خط مترو که یکیش ناقصه؟ :| نقشه مترو شهر های دیگه رو نگاه میکنی بعد با تهران مقایسه میکنی افسردگی میگیری.
طراحی بده خطوط مترو هم که باعث میشه بعضی مواقع 1 ساعت و نیم و بیشتر تو راه باشی تا برسی یه جا. در حالی که شما مترو مسکو رو ببین چه طراحی کارآمدی داره و هر نقطه ای به نقطه دیگه کمتر از 1 ساعت و نیم میرسه.

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

توی شهر ما(قم)مترو که نیست.اتوبوس هم من استفاده نمی کنم که بدونم اما تاکسی بدنیست اما کلا من با وسیله ی نقلیه عمومی راحت نیستم اصن اینکه منتظر تاکسی کنار خیابون وایسم ی حسه مضحکی برام داره

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

مشکل اصلی بی آرتیا این خارج ایستگاه پیاده وسوارکردنه.بابا ملت کاروزندگی دارن. [-(

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

هیچ راضی نیسم همش مزاحمتتتتتتتت مردا بعضیاشون آقان ولی خب خیلیایه دیگه آزار میدن باید داد و هوار راه بندازی والله بعدم گرماش آزار دهندسسسسس ولی خب این اتوبوسایه اسمشم می ترسم بد بنویسم خوبن کولر دارن همه چیزشونم اوکیه فقط سرعتش در حد لاک پشته

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من اکثرا با BRT میرم دانشگاه و می‌تونم بگم مدیریت تعداد اتوبوس تو بازه‌های زمانی مختلف‌شون افتضاحه!
متاسفانه ساعت‌های شلوغ تعداد اتوبوس‌ها کمتر میشه و هِی جمعیت زیاد میشه اون وسط فشار ملت به کنار باهم دعواشونم میشه، وضع تهویه داغون اتوبوس هم که بماند، همین‌طوری تعریفی نداره اون همه جمعیت هم ک بدترش میکنه!
این وسط البته یه سری دست‌فروش سمج هم هستن که از لای مردم میان بت جنس‌هاشون رو بندازن :))

بالا