• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر در مورد موسیقی مقامی (سنتی)

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : بحث و تبادل نظر در مورد "موسیقی سنتی"

به نقل از ZedZi :
فک کنم استاد علیزاده اصالتاً آذری باشند. :-?

پدرشون اهل ارومیه و مادرشون اهل اراکن.

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از ZedZi :
فک کنم استاد علیزاده اصالتاً آذری باشند. :-?

من یه جایی خوندم که تار آذری رو پیش استاد علی سلیمی کار کردند. :-?

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

خداوندان اسرار...

واقعا دوست داشتنی نبود...

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

تکنوازی تار آزری-استاد رامیز قولیئو ( Ramiz Quliyev ) ...همگی اینسترومنتال هستند و پیشنهاد میشه که حتما گوش کنید.

از اینجا دانلود کنید(مقامهای بیاتی شیراز،خارج سه گاه،اورتا ماهور،همایون و آهنگهای اوخو تار و ایلک محبت):

http://dl.oxutar.com/M%C3%BCzik/Instrumental/Tar/Ramiz_Quliyev/

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

گوش فرا دهیم به کمانچه امام‌یار حسنوف( İmamyar Həsənov )-دستگاه بیات شیراز.امیدوارم لذت ببرید:

http://dl.oxutar.com/M%C3%BCzik/Instrumental/Kaman%C3%A7a/%C4%B0mamyar_H%C9%99s%C9%99nov/07%20Bayat%C4%B1%20%C5%9Eiraz.mp3

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

سایت چکامه نوشت که ایران ای سرای امید امروز پخش شده از صدا و سیما. :O واقعیت داره؟ کسی دیده؟

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از Fateme.RMA :
سایت چکامه نوشت که ایران ای سرای امید امروز پخش شده از صدا و سیما. :O واقعیت داره؟ کسی دیده؟
پخش خود سپیده که تعجبی نداره چون محمد معتمدی هم خونده ش
مهم اینه که با صدای استاد پخش شده

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

این قطعه ی آوازیِ محمد معتمدی خیلی دلنشینه.قابل توجه دوستان.

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك

یه فرد خوش سلیقه قطعه ای را به ما پیشنهاد دهد تا آن را در جایی مهم که نمی دانیم کجاست اجرا کنیم
انواع سبک گیتار را قادر به نواختن هستیم. ویولن را هم . پیانو با کیبورد را هم . دف و تشت و... را هم . ساز دهنی را هم.
مشکل سازی نداریم
ای فرد خوش سلیقه هر چه می خواهد دل تنگت بگو فقط بگو بگو :(( :(( :((

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از zrp :
یه فرد خوش سلیقه قطعه ای را به ما پیشنهاد دهد تا آن را در جایی مهم که نمی دانیم کجاست اجرا کنیم
انواع سبک گیتار را قادر به نواختن هستیم. ویولن را هم . پیانو با کیبورد را هم . دف و تشت و... را هم . ساز دهنی را هم.
مشکل سازی نداریم
ای فرد خوش سلیقه هر چه می خواهد دل تنگت بگو فقط بگو بگو :(( :(( :((

چون این تاپیک نوشتی سنتی بهت میگم

با این ساز ها ساری گلین و بهار دلنشین و هوای گریه رو میتونین دربیارین اگه قوی باشین

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

انتقادها به خانه‌ی موسیقی ماه‌هاست که جریان دارد، از همان جلسه‌ای که گفتمان ضرب اصول برگزار شد این انتقادها مطرح شد و همچنان نیز ادامه دارد؛ در همین میان هفته‌ی گذشته اعلام شد که خانه‌ی موسیقی از «ساسان فاطمی» که یکی از فعال‌ترین اعضای منتقدان بوده است، شکایت کرده است.

به گزارش سایت خانه‌ی موسیقی این پژوهشگر می‌گوید که روز یکشنبه باید به داد سرا برود. او می‌گوید که فعلا نمی‌داند موارد شکایت خانه‌ی موسیقی از او چیست و همه چیز به بعد از آن روز موکول خواهد شد؛ اما بعد از اعلام این مساله «علی قمصری»- آهنگساز- در واکنش به این اتفاق در اینستاگرام خود می‌گوید: «من ساسان فاطمی هستم. در اعتراض به شکایت خانه موسیقی از هنرمند ارزشمند، ساسان فاطمی و آلوده روح پاک این هنرمند به بازی های قضایی تنها به خاطر اینکه حقیقت گفت و درگیری مافیای ستاره پرست و یارکشی های باطل خانه موسیقی نشد. بیایید، همه ساسان فاطمی شویم. خانه موسیقی سعی کرد با استفاده از نام بزرگ استاد شجریان مهر سکوت،بر لب جامعه موسیقی بزند.من عاشق استاد شجریان هستم و منتقد خانه موسیقی.می دانم که استاد هیچ نقشی در بازی های خانه موسیقی ندارند. ساسان فاطمی برکشلی و مسعودیه زمان ماست. این قابیل منشی اصلا توجیه پذیر نیست.»

اما «رضوانی» - وکیل خانه‌ی موسیقی- در این باره می‌گوید:‌ »موضوع شکایت ما افترا و نشر اکاذیب است. افترا نسبت دادن جرم به یک نفر بدون ادله‌ی قانونی است و نشر اکاذیب، مواردی است که به صورت کذب علیه دیگران در فضای رسانه‌ای مطرح می‌شود. قبل از هر چیز باید این نکته را یادآوری کنم که خانه‌ی موسیقی به هیچ عنوان با انتقاد مساله‌ای ندارد؛ اما به نظر می‌رسد که برخی دوستان مسایلی را مطرح می‌کنند که می‌تواند پیگرد قضایی به دنبال داشته باشد. بسیاری از مسایلی که این افراد آن را در این مدت مطرح کرده‌اند، اتهام‌های متعدد بوده است و حالا این دوستان یا باید ادعاهای خود را ثابت کنند یا مسوؤلیت گفته‌های خود را برعهده بگیرند. »

او در پاسخ به این سوال که شکایت یک واحد صنفی از اهالی موسیقی مشکلی را ایجاد نمی‌کند، می‌گوید: «نشر اکاذیب مشکلی را ایجاد نمی‌کند؟ ضمن آنکه ما در این مدت بارها از این دوستان خواهش کردیم تا اگر انتقادی دارند بیایند در خود خانه و حرف‌هایشان را بیان کنند. اما در این مدت بارها اتهامات متفاوتی را به خانه وارد کردند، مثلا گفتند که به خاطر انتقادهایشان توسط تعدادی از اعضای خانه‌ی موسیقی و وزارت اطلاعات تهدید شده‌اند. مجوز کنسرت‌هایشان را نمی‌دهند. عضویتشان را در خانه‌ی موسیقی لغو کرده‌اند و علاوه بر آن اعضای هیات مدیره غیرقانونی هستند. ما تا چه زمانی می‌توانیم در این باره سکوت کنیم؟ چطور از حریم قانون دفاع کنیم؟ ما اصلا چطور می‌توانیم از صنف دفاع کنیم، زمانی که نتوانیم از اتهاماتی چون باج‌گیری، اعمال نفوذ، نادیده گرفتن بخش‌نامه‌های دولتی و غیره دفاع و خودمان را تبری کنیم.»

او همچنین می‌گوید اتفاقا منتقدان باید از این شکایت‌ها استقبال کنند؛ چون این بهترین راهی است که همه چیز مشخص می‌شود؛ اگر خانه‌ی موسیقی دچار مشکلی است که باید پاسخ‌‌گو باشد و اگر هم نیست؛ منتقدان باید پاسخ‌گو باشند؛ به خصوص اینکه ادعا می‌کنند برای تمام حرف‌هایشان مدرک قانونی دارند و همواره قانون فصل‌الخطاب است.
-------------------------------------
چه سر و صدایی راه افتاده سر این قضیه شکایت از ساسان فاطمی :| بهرنگ تنکابنی یادداشت بسیار شدید الحنی نوشته خطاب به آقای نوربخش. قمصری گفته جشنواره فجر برای من رسمیت نداره و معتمدی هم انصراف داده و گفته اسم من رو خراب نکنین :|
بعد قمصری من یه طعنه ای حس میکنم توی حرفش :-" استاد شجریان مدیر شورای عالی خانه موسیقین. وقتی میگه "می دانم که استاد هیچ نقشی در بازی های خانه موسیقی ندارند" من فک میکنم طعنه آمیز گفته :-"

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

کسی مقام عربی سراغ داره؟!

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

چرا اینجا انقدر خلوته؟! از گلپا آهنگ پیشنهاد بدین لطفن !

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
پاسخ : بحث و تبادل نظر در مورد موسیقی مقامی (سنتی)

اینجا که پست نمی‌دین!مایل باشید گروه تلگرامی بزنیم! :|

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از əlireza :
اینجا که پست نمی‌دین!مایل باشید گروه تلگرامی بزنیم! :|
مایلم. :D

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
تصنیفِ " رفتم که رفتم"

تصنیف رفتم که رفتم | ساخته استاد علی تجویدی | با صدای بانو شوکت علی‌اکبر اووا ( Şövkət Ələkbərova )

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
نامه اصغر فرهادی به استاد شجریان

مدتی‌ست برای تحقیق و نگارش فیلم‌نامه گذشته در پاریس هستم. روزها بیشتر به یادداشت‌نویسی می‌گذرد و غالبا پیش از غروب می‌روم پیاده‌روی. از کوچه‌های پیچ‌وواپیچ منطقه پنج پاریس می‌گذرم تا به پارکی برسم و یک ساعتی تا قبل از بستن درهای پارک راه بروم.
امروز از ظهر باران باریده و تازه چند دقیقه‌ایست که آسمان باز شده. کوچه‌ها خلوتند و هوا سرد. از کوچه‌ای به کوچه بعدی می‌روم. یکباره صدایی قدم‌هایم را آرام می‌کند. آوازی‌ست با صدای آقای شجریان نازنین. سر بلند می‌کنم. باید از یکی از خانه‌های اطراف باشد. چندقدمی می‌روم اما دلم نمی‌آید دور شوم، برمی‌گردم، به‌دنبال پنجره‌ای که این صدای دلنشین و آشنا را به کوچه می‌رساند نگاهم را روی ساختمان‌ها می‌چرخانم. حدس می‌زنم صدا از پنجره‌ای نیمه‌باز می‌آید در یکی از طبقات بالایی ساختمانی قدیمی. پنجره‌ای که شاید هم‌وطنی آن را گشوده و گوشه‌ای از اتاقش غرق در زمان و مکانی دیگر نشسته و خیره به این آسمان خاکستری خسته از بارش مانده.
«غم زمانه خورم یا فراق یار کشم»
این‌سوی کوچه ایستاده‌ام به شنیدن صدایی که از پنجره می‌آید. آواز تمام می‌شود و باز سکوت و من به راه می‌افتم اما تصویر هموطن غربت‌نشین در گوشه اتاقش تازه برایم آغازشده و رهایم نمی‌کند.
در حال پیاده‌روی احساس خوبی دارم که در «جدایی نادر از سیمین» نام نازنین آقای شجریان را در یکی از صحنه‌ها آورده‌ام.
یکی، دو سال بعدتر سوار ماشینی به سمت فرودگاه می‌روم تا به ایران بازگردم. راننده هموطن نیست اما صدای استاد در حال پخش است در همه مسیر. می‌پرسم «اهل کجایید؟» می‌گوید «مراکش» می‌پرسم «این موسیقی را که می‌شنوید می‌دانید از چه کشوری‌ست؟»، «ایران». یکی از همکارانش که در جمع راننده‌ها با او رفیق‌تر بوده چندی پیش این آلبوم را به او هدیه کرده. گفت معنای شعرها را نمی‌فهمد اما هربار می‌شنود آرام می‌گیرد. همه مسیر تا فرودگاه شاردوگل، شب، سکوت و کویر است. بعدتر این خاطره را برای خودشان هم تعریف می‌کنم. خاطره مرد مراکشی او را به یاد خاطره‌ای دیگر می‌اندازد که دوستانشان نقل کرده بودند. دوستان آقای شجریان رفته بودند به سفری در شمال. در مسیری میان جنگل، پیرمردی خسته، مانده در راه دست بلند کرده تا او را سر راه به روستایش برسانند و آنها هم سوارش می‌کنند. لختی بعد از پیرمرد اجازه می‌گیرند تا موسیقی پخش کنند و پیرمرد می‌گوید «اگر از آقای شجریان دارید، روشن کنید». آن هموطن غربت‌نشین در پاریس، آن راننده مراکشی و این پیرمرد خسته روستایی، سهیم و همراه‌شدن در خلوت دلتنگی آدم‌هایی در گوشه‌وکنار جهان چیزی‌ست بسیار بالاتر از شهرت و حتی بالاتر از محبوبیت. این را به خودشان گفتم. گفتند: «آقای فرهادی، شهرت مثل سرعت بالاست. با سرعت پایین از روی دست‌اندازها هم می‌توان گذشت اما در سرعت بالا عبور از روی یک سنگریزه هم می‌تواند حاصلش واژگونی باشد برای همیشه». و این جمله‌ایست پرمسئولیت که از او به یادگار دارم. این روزها دلتنگ او هستم. دلتنگ نگاه آرام و مهربانشان؛ خیلی‌ها دلتنگ اویند. یک سرزمین دلتنگ اویند. چشم‌به‌راه آمدنتانیم، تندرست و برقرار.

اصغر فرهادی، شهریورماه ٩٥

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

هر کسی اجرای استاد شجریان و استاد هابیل علیئو رو میخواد تلگرام پی.ام بده ...

mrcna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابر بن حیان
شهر
پاکدشت
این خیلی تاپیک خوبیه
♫♫♫♫
آهنگ درس سحر
استاد شهرام ناظری
سه تار جلال ذوالفنون
شعر حافظ
♫♫♫♫
ما درس سحر در ره میخانه نهادیم
محصول دعا در ره جانانه نهادیم
در خرمن صد زاهد عاقل زند آتش
این داغ که ما بر دل دیوانه نهادیم
چون می‌رود این گشتی سرگشته که آخر
جان در سر آن گهر یک دانه نهادیم
در دل ندهمره پس از این مهر بتان را
مهر لب او بر در این خانه نهادیم
ما درس سحر در ره میخانه نهادیم
محصول دعا در ره جانانه نهادیم
♫♫♫♫
http://www.irmp3.ir/download/s/eyJj...jZWU5NTYiLCJzIjoiOGZkMTk5YzcyZThkZTczOSJ9.mp3

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

کنسرت تهران اردال ارزینجان و کیهان کلهر