• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برنامه ریزی

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سلام من نمیدونم ك چجوری برا دوهفته برنامه ریزی كنم چقده تستارو ی روز بزنم چقدشو بعدا بزنم بعد اولین بار خوندنم چقده بزنم چجوری و كی مرورشون كنم اختصاصیارو و غلط زده هامو بزنم اختصاصیارو هفته ای چن روز بخونم كلن نمیدونم چجوری تقسیم كنم خیلی گیج شدم كمك كنید بچه ها مرسی

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa
پاسخ : مشكل برنامه فوری كمك لطفن

×مينويسين" فوري كمك لطفا "ادم مثن حلال احمر ميدوئه تا ميبينه بعد جواب نميدين بعد١٥ مين حتا..

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

الان پشت کنکوریم پارسال کم خوندم آزمون تعیین سطح قلمچی 26تیره من تصمیم گرفتم واس اونروزش واس آزمون بعدی بخونم اما کلا گیجم:(

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

مرسی ک به کمکم شتافتی:D ببخشید،دیگه فک نمیکردم انقد فوری ج بدن

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

الان مشخصه چه مطالبیو باید بخونی دیگه؟
اول مطالبی که روش مسلط نیستی بخون اولویتم با اختصاصی ها بعد برو سراغ مطالبی که برات آشنا تره.اینجوری مطالبی که بلد نیستیو بدون استرس یاد میگیری ووقت اضافیم رو مطالب تکراری نمیذاری.سعی کن هرروز هم اختصاصی بخونی هم عمومی ولی بیشتر وقتتو بذار روی اختصاصیا وسعی کن مفهوم.مطالبو یاد بگیری الان.بعدتست زدن حتما وقت بذار برای صحیح کردن تستای غلطت وسعی کن بدون حفظ کردن وکاملا یاد گرفتن وفهمیدن مطلب راه حلارو یاد بگیری .کلا بنظر من الان وقت عجله واسترس نیس وباآرامش سعی کن مطالبو خوب بفهمی.

تستم که میخوای بزنی برای هر درس یه کتابو انتخاب کن وتستاشو بزن اگه میبینی خسته شدی تستا تکراریه یا فرصت نمیکنی اصرار نداشته باش تستای یه فصلو کامل بزنی یکی در میون یا دوتا در میونش کن.اولشم سرعت تست زنی نباید برات مهم باشه واولین تستایی که بعد خوندن درس میرنی که همون تستای آموزشین رو باخیال راحت بررسی کن ویاد بگیر.

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من نفهمیدم دقیقا سوالت چیه :D
ی من بعد خوندن درس تستای آموزشیشو.میزدم که گفتم بعد هر تست جوابشو.نگاه میکردم اگه جوابم غلط بود راه حلو میخوندم اگه جوابم درست بود بیخیالش میشدم چون کلا کم حوصلم و نمیدونم بقیه یا شکا خودتون میتونید اینهمه راه حلو بررسی کنید.
بعدم عمومی میخوندم وبرای عمومی ها دیگه اینقد برزسی لازم نیس یه تعداد تست میزدم مثلا 20تا بعد 20تاشو بررسی میکردم بازم همون غلطا وسعی میکردم برای عمومی ها حتما جواب سوالو از رو کتاب درسی چک کنم.بعدشم حدود20تایا30تا تست بازمان میزدم بعدشم باحدود نیم ساعت فاصله تستارو صحیح میکردم
این روش من بوده البته حالا بچه های دیگه شاید روشای اصولی تر و بهتری داشته باشن

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

زوده الان برای درس خوندن اگه پشت کنکوری هستی

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

آره باید با آرامش و خیال راحت بخونم و فعلا یاد بگیرم تشکر:))

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

اتفاقا دیره:|

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از zahra1375 :
به عنوان کسی که پشت کنکوری بوده عرض میکنم ، انقدر زود شروع کردن هیچ فایده ای براتون نخواهد داشت و یه سری تاثیرات منفی هم داره !
برید خوش بگذرونید و به فکر روحیه تون باشید و عجله نکنید .

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از zahra1375 :
من سه ساله دارم به بچه های پشت کنکوری مشاوره میدم و خیلی موارد رو دیدم ولی تجربه کردم

اون چیزی که الان باعث میشه بخونی صرفا یه هیجان زودگذر هست که نهایتا تا سه ماه دیگه فروکش میکنه و خستگی جاشو میگیره
باید حساب شده عمل کرد

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
بچه ها یه مشکل..!
من توی بعضی روز ها 7 تا درس گذاشتم (روزی10/5می خونم)ولی دوستام می گن 7 تا درس خیلی زیاده.
از طرفی من خودمو می شناسم یعنی باید درس ها رو کم بخونم ولی زیاد تکرارش کنم تا خوب تثبیت بشه
عمومی ها رو یک ساعتی گذاشتم(روزی سه تا) 7 ساعت مابقی رو هم اختصاصی که گاهی میشه چهار تا!!
حالا به نظرتون این روش برنامه ریزی غلطه؟
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون /m\

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از @@sin :
سلام
بچه ها یه مشکل..!
من توی بعضی روز ها 7 تا درس گذاشتم (روزی10/5می خونم)ولی دوستام می گن 7 تا درس خیلی زیاده.
از طرفی من خودمو می شناسم یعنی باید درس ها رو کم بخونم ولی زیاد تکرارش کنم تا خوب تثبیت بشه
عمومی ها رو یک ساعتی گذاشتم(روزی سه تا) 7 ساعت مابقی رو هم اختصاصی که گاهی میشه چهار تا!!
حالا به نظرتون این روش برنامه ریزی غلطه؟
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون /m\
من خودم یک نوع اختصاصی بیشتر از یکساعت و عمومی بیشتر از نیم ساعت نمیتونستم بخونم ! :-"
البته فرد خیلی موفقی نیستم که بخوای الگو بگیری و فقط خواستم بگم طبیعی هس :D

• لایک
امتیازات: N!ma

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

پس یعنی خیالم راحت باشه دیگه؟؟؟
7 تا زیاد نیست؟؟ :-< :-<

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

بستگی ب خودت داره
من خودم ترجیح می دادم با تنوع کمتری بخونم و رو ی مبحث بیشتر وقت بزارم

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

توي دو هفته، هفته اول رو خوب و فشرده همه درس ها رو كامل بخونيد، تست هاشون رو يكي در ميون يا به هر ترتيبي كه خودتون ميدونيد درسته بزنيد، جمعه از خودتون امتحان بگيريد، عصرشو تحليل ازمون كنيد، نقاط قوت و ضعف رو پيدا كنيد، يادداشت كنيد، هفته دوم رو شروع به رفع اشكال و زدن باقي مانده تست ها بكنيد،
هيچ درسي رو هم پشتش تست نزنيد، بزاريد كمه كمش 2 ساعت بگذره، چون وقتي بلافاصله تست ميزني خوشحال ميشي ميگي همش رو بلدم، هي به خودت اميدوار ميشي، در حالي كه ميري و هفته بعدش ازمون ميدي ميبيني هيچي بلد نيستي، بعد مياي ميپرسي چرا من انقد خوب بودم تو ازمون بد شدم.

درباره تنوغ هم بگم كه تنوع زياد به شرط تخصيص وقت مناسب به هر درس خيلي عاليه، مثلا 6 تا 2 ساعت خوبه اگه روي درس هاي مختلف باشه،
تنوع به ادم كمك ميكنه راحتتر ساعت مطالعه اش بره بالا.

التماس دعا

Ahmad1375

Ahmad
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ارومیه
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از zahra1375 :
سلام من نمیدونم ك چجوری برا دوهفته برنامه ریزی كنم چقده تستارو ی روز بزنم چقدشو بعدا بزنم بعد اولین بار خوندنم چقده بزنم چجوری و كی مرورشون كنم اختصاصیارو و غلط زده هامو بزنم اختصاصیارو هفته ای چن روز بخونم كلن نمیدونم چجوری تقسیم كنم خیلی گیج شدم كمك كنید بچه ها مرسی
شما امسال کنکور دادین و یه مقدار خستگی دارین
درس خوندن رو از آزمون 26 تیر شروع کنین و برای آزمون 9 مرداد آماده بشین
جمعه هایی که امتحان میدین رو صرف بررسی آزمون و برنامه ریزی کوتاه مدت برای آزمون بعد بکنین.
درس ها و تعداد تست هایی که برای هر درس مناسب میدونین رو مشخص کنین و بنویسین که تو کدوم روز از اون درس چقدر مطالعه خواهید کرد و تست خواهید زد

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

ممنون از همه بچه ها من کنکور قبلی خیلی کم خوندم میدونستم باید پشت کنکور بمونم واس همین امسال بدجور استرس گرفته بودم:D حرفاتون آرامش داد

• شروع کننده موضوع

zahra1375

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

شمایی ک میگی 7ساعت 4اختصاصی بنظر من تنوع عمومی تو ی روز خوبه آدم خسته نمیشه ولی اختصاصی اشتباهه تا میخای درسو یاد بگیری دوتا مثال دوتا تست حل کنی جا بیفته میبینی باید درسو عوض کنی سه ساعت واس اختصاصی خوبه البته نظر منه!

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از zahra1375 :
شمایی ک میگی 7ساعت 4اختصاصی بنظر من تنوع عمومی تو ی روز خوبه آدم خسته نمیشه ولی اختصاصی اشتباهه تا میخای درسو یاد بگیری دوتا مثال دوتا تست حل کنی جا بیفته میبینی باید درسو عوض کنی سه ساعت واس اختصاصی خوبه البته نظر منه!
حرف شما درست!
ولی این حالت فقط برای اون درسایی می شه که نیاز به اموزش و مطالعه دارن مثل دروس سال دوم یا پیش!!!نه برای دروس سال سوم .چون درس های سال سوم الان فقط نیاز به تست زدن داره و 3 ساعت تست زدن برای یه درس در طور روز زیاده.
البته به نظر من :-"

بالا