• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
منطقه 2 ، شده 220 هزار نفر ((:
بیچاره منطقه یکیا :| چقدر کمن .

ببین الان طبق این صحبتت ، احتمالن بهتر از پارسالیا میشه پذیرشها . ینی ی دانشگاه بیا بالاتر تو احتمالاتت .
اتفاقا خوشبحال منطقه سه میشه که..مطمئن باشین همیشه ظلم در حق منطقه یک و نهایتا دو هست و نه ۳:/
احتمالا ظرفیت پذیرش منطقه سه رو دو برابر میکنن مثلا:-"

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
اول اینکه خیلی ممنون که با حوصله توضیح میدید :)
خواهش گلم : ) من بعد از مدت های مدید آنلاین شدم که توضیح بدم اصلاً. : )
درمورد نمره ی بالا تو دانشگاه خوب گرفتن اینجا قبلا سوال کردم گفتن که سخته راستش این یکم منو میترسونه ولی در کل بچه درسخونیم :)
ساعت مطالعم تو دوران کنکور و قبلش بالا بود علاقمم زیاده ینی حداقل نسبت به رشته های پیراپزشکی که بیشتره ولی خیلیا گفتن فقط درسخون بودن تضمینی ایجاد نمیکنه و خب خیلی سردرگم شدم ...
نترس از هیچی : ) فقط بایستی پوست کلفت باشی. : ) در کل درسخون بودن پوئن مثبته. شما اگه خوب درس بخونی به احتمال خیلی بالا نمره ی خوب میگیری. ولی خب سختی ش اینجاست که شما مثلا استاد غیرمنطقی گیرت بیفته، نوع سوالا استاندارد نباشه و اینا.
من چیز دیگه ای راستش به ذهنم نمیرسه. ولی سختی نمره گرفتن تو دانشگاه ما و بطور مخصوص دانشکده ی ما اینه که اکثر اساتید رفرنس مشخص میکنن و از اون امتحان میگیرن مثلا بهشتی رو میدونم اینطوری نیست و میانگین معدل دانشکده زیست بهشتی یه دو نمره بیشتر از دانشکده زیست تهرانه. وقتی رفرنس مشخص میشه شما یعنی برای شب امتحان مواجه ای با 300-400(یا بیشتر حتی) صفحه رفرنس زبان انگلیسی و خب اگه تو طول ترم نخونده باشی کلاه ات پس معرکه س؛ که تو دانشگاه انقدر مسائل جانبی پیش میاد که درس نخوندن در طول ترم از آب خوردن هم راحت تر میشه. این کنترل کردن حواشیِ کنار درس شاید یه کم چالش برانگیز باشه ولی تو که هدف داری قطعا از پسش برمیای.
میدونم توقع زیادیه ولی اگه ممکنه میشه از هدف اینده خودتون بگین؟صرفا می خوام بدونم چه اپشنایی وجود داره تو این رشته :)
خب سوال خیلی سختی پرسیدی! برای من جواب دادنش سخته و بنظرم انقدر آپشن های جذاب وجود داره که خودم همچنان سردرگمم. اگه به طور مخصوص گرایش خودم مدنظرته من به خیلی چیز ها فکر میکنم. یه چند تاش رو میگم الآن.
مثلا یکی از انتخاب های خودم اکولوژیست شدنه. یکی از فیلد های جذاب اکولوژی ، اکولوژی بازیابی ه که میاد اکوسیستم هایی که توسط انسان آسیب دیده یا تخریب شده رو بازسازی میکنه. مثلا اگه دریاچه ای با باران اسیدی مسموم شده باشه یا اگه به محیط های بکر گونه های مهاجم غیربومی وارد شده باشه یه اکولوژیست میاد با دانش خودش راهکار هایی رو برای بازگردوندن اون اکوسیستم به حالت اولیه ارائه میده.
یا مثلا گیاه‌شناسی گیاهان دارویی. داروساز ها برای ترکیبات دارویی گیاهی همیشه به یه گیاه شناس کنارشون نیاز دارن چون اون ترکیب تو یه گونه از گیاه ممکنه غلظتش در حدی باشه که سمی باشه و تو یه گونه ی دیگه از همون سرده نه. و این چیزیه که یک گیاه شناس علمش رو داره.
یا بیوتکنولوژی گیاهی ، اینکه چطوری گیاه زراعی مقاوم و پر محصول به دست بیاریم. از طریق دستکاری ژنتیکی مثلاً که خب البته خطرناکه : )) خیلی ها مخالفشن.
و خیلی چیزهای دیگه... : ))

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
من کجا گفتم بد ب حال منطقه سه !؟ :-?
نمیدونم چرا واژه اتفاقا رو به کار بردم:))
خواستم ناراحتیمو از سهمیه مسخره منطقه سه ابراز کنم گویا با جوابم قاطی شده:-"
شرمنده خلاصه:))

#فک‌کنم اسپمه این پاک شه بعدا:-"

Mooni

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
داروسازی
کسی از دانشگاه علوم پزشکی سمنان اطلاع داره؟چجور دانشگاهیه؟سطح علمی و خوابگاه و سلف و ...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,406

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یکی از آشنایان ما لیسانس و ارشدش رو علوم دامی خوند تو زنجان و کردستان. بعدش سربازیش رو امریه گرفت از جهاد کشاورزی. بعدشم دکتری رفته اتریش. جهت اطلاع گفتم که خیلی دست کم نگیرید بقیه رشته ها و دانشگاه ها رو !

نکته بعدی. برای رشته های پزشکی به دو چیز هم دقت کنید.
۱. با توجه به طولانی بودن مدت تحصیل ( ۷ سال تحصیل با تعطیلات تابستونی کم) بهتره جایی رو انتخاب کنید تا شهر خودتون فاصله کمتری داشته باشید. فاصله بیشتر از ۵ ساعت واقعا سخته رفت و آمد.
۲. اگر احتمال انتقالی یا مهمان دارید دانشگاهی رو انتخاب کنید که سیستم آموزشیش هماهنگ باشه. مثلا همه علوم پزشکی های شهر تهران آموزش نوین هستند. اگر برید جایی که نوین نباشه مهمان گرفتن و انتقالی گرفتن سخت تر میشه.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,407

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اگه لطف کنید بگید از این چهار تا شهر شمال کدوم یکی برا زندگی مناسب تره و دانشگاه بهتری داره؟
گرگان ساری رشت و بابل
فاصله هرکدوم از اینا تا شهر خودتون چند ساعته؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه لطف کنید بگید از این چهار تا شهر شمال کدوم یکی برا زندگی مناسب تره و دانشگاه بهتری داره؟
گرگان ساری رشت و بابل
قطعا بابل:- "

من از رشت اصلا خبر ندارم ولی اگ از نظر دانشگاه بخوای پزشکی و دندون بابل و ساری خب خیلی بهتر از گرگان
و دندون بابل بهتر از ساری
و پزشکی ساری بهتر از بابل
خب هر کدومشونم ی مزایا و معایبی دارن مثلا دانشگاه ساری خارج از شهر و خوابگاه هاشم خارج از شهرو این یکم کسل کنندس و برای ی کاری داخل شهر سخته اما دانشگاه بابل داخل شهر و دسترسی به همه امکاناتو دارین
و تو بقیه چیزا مثل امکانات و اداب و رسوم و..تفاوتی واقعا نداره بابل و ساری فاصلشون در حد نیم ساعت تا چهل و پنج دیقس
ولی بازم بابل بزنید : -"

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
تعداد استاد تمام (Full Professor) میتونه معیاری مناسبی برای مقایسه سطح علمی باشه؟

چه قدر ممکنه تو دوران دانشجویی بتونیم درآمد داشته باشیم در حدی که آپارتمان اجاره کنیم؟

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
  • لایک
امتیازات: Arina

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
گرگان از همه نزدیک تره بعد بابل و ساری و از همه دورتر رشت
من خیلی خونگی نیستم که بگم مسافت اذیتم میکنه ولی خب تمیزی شهر و خوابگاه برام مهمه واقعا
شنیدم که رشت از ساری باکلاس تر و بزرگتره درسته ایا؟
خب از نظر جو داشگاهاش چطوره ؟روابط بین دانشجو ها ؟
و درسته که ساری و بابل شرجی تر از رشتن؟
گرگان شهر خوب و با امکاناتی هست من ۱۲ سال از زندگیمو گرگان بودم و مشکلی از نطر امکانات نداشتم، از نظر کلاس رشت با گرگان تفاوتی نداره:-" من خانواده مادریم گرگانی هستن و خانواده پدریم رشت و هردو شهرو خیلی خوب میشناسم و واقعا از نطر سطح امکانات و فرهنگ تفاوتی ندارن بخصوص گه گرگان تو چند سال اخیر هم پای رشت رشد کرده و خیلی بزرگ تر شده:-"
ساری خوب من خیلی دقیق نمیشناسم ولی رشت و گرگان قطعا شهر های زنده تر و زیباتری از ساری هستن و اصلا زندگی انگار تو ساری جریان نداره:/ ..تو زیبایی رشت و گرگان شک نکنید:-"
رشت از ساری و بابل قطعا بزرگ تره و زیباتره و با امکانات تره..ولی وقتی شما به گرگان نزدیک تری برا چی میخوای این همه مسافتو تا رشت بری؟واقعا شهر گرگان هیچی کم نداره از رشت خوب..به نظرم اگر برای پزشکی میخواین واقعا گرگانو بزنید، الان میگین براتون فاصله مهم نیست ولی تو یه فاصله زمانی هفت ساله ترجیح میدین تو یه شهر با فاصله مسافتی کم تر زندگی کنید..
اگر برات رطوبت مهمه از نظر من گپکه اونجا زندگی کردم رطوبت گرگان خوب کم تر از ساری و بابل هست و رشت مثل ساری و بابل هست چون فاصلشون از دریاها اگر اشتباه نکنم به یک اندازه هست، ولی گاهی اوقات رطوبت گرگان از رشت بیشتر میشه لعنتی -__-
از نظر مردم هم گرگان و رشت هردوش مردمان بسیارررر خوب و گوگولی داره:))شک‌نکنید به انتخاب هردوشون^_^
و از نطر خوابگاه هیچ نظری ندارم چون تحقیق نکردم ولی میدونم هیچ کدوم از فامیل های خودم حاضر نمیشدن مسافت گرگان تا رشتو برن فقط واسه این که پزشکی رشت ممکنه یکم بهتر باشه همشون همون گرگانو زدن چون تو رشته پزشکی تا حد زیادی نزدیکی به خانواده مهمه ودر طولانی مدت روی کیفیت درس خوندنتون اهمیت داره حتی و انقدر هم تفاوتی بین رشت و گرگان نیست در رشته پزشکی:-"

Marzie

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
اتاق عمل
به راهنمایی یه دبیر (ابتدایی ، دبیرستان و ...) نیاز دارم
ممنون میشم پ.خ بده :)

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.
بین پزشکی دانشگاه ایران و دانشگاه تبریز کدومش به صلاحه؟ ساکن اردبیلم.خانواده مشکلی با تهران رفتن من ندارن.خودم خیلی تردید دارم.

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
جدول رتبه بندی پزشکی ۲۰۱۹
https://sanapezeshki.com/news/رتبه-بندی-دانشگاه‌های-علوم-پزشکی-کشور.html

سلام.
بین پزشکی دانشگاه ایران و دانشگاه تبریز کدومش به صلاحه؟ ساکن اردبیلم.خانواده مشکلی با تهران رفتن من ندارن.خودم خیلی تردید دارم.
تا اونجایی که من خبر دارم...ایران در رتبه بندی ها هر سال اغلب بعد از تبریز و مشهد و شیرازه.

من جات بودم میرفتم تبریز.

خیلی مهمه نزدیک خونتون باشید!!! با اینکه دندون تعطیلات بیشتر و اوقات فراغت بیشتر دارن من به شخصه می بینم بعضیا که چند ماه نمیتونن برم پیش خانواده چقدر افسرده میشن...البته بعضیا، بستگی به خودتون داره، اما حتی من که اونقدرا دلم تنگ نمیشم بعد دانشگاه رفتن بیشتر دوس دارم ور دل مامانم باشم با اینکه تو شهر خودمم!!!!!شایدم به خاطر غذای سلف باشه:)) (خب تو نوجوونی آدم بیشتر میخواد تنها بشه...وقتی ۱۹_۲۰ سالتون بشه شاید تغییر کنه حالتون)
مخصوصا که پزشکی که حتی تعطیلات تابستونشم به شدت کمه زمانش.‌‌.. یعنی بچه هامون ۲ ساعتم برا خونه رفتن زودتر خونه برن هم براشون ۲ ساعته!!!!!

Aliram

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
مهدسی صنایع
ببخشید از تجربی میشه مهندسی شیمی خوند؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,416

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام.
اتفاقا دیشب با یکی از دوستان اردبیلی که پزشکی تبریز میخونه صحبت میکردم. اون راضی نبود از تبریز و مردم و فرهنگشون. چند سالیه اونجاست و هر سری صحبت میکنیم شاکیه :))
بعدشم بهترین اساتید و امکانات و انواع کلاس و کنگره و دوره و بیمارستان و ... توی تهران متمرکز شده. تبریز قویه ولی با شهر تهران فاصله زیاد داره. اصلا تو انتخاب دانشگاه ایران شک نکن. همین توی پایتخت بودن کلی مزیت داره. هم فرهنگ به مراتب پیشرفته‌تری داره هم فضای رشد بیشتری‌.

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.
بین پزشکی دانشگاه ایران و دانشگاه تبریز کدومش به صلاحه؟ ساکن اردبیلم.خانواده مشکلی با تهران رفتن ندارن.خودم خیلی تردید دارم.
اتفاقا دیشب با یکی از دوستان اردبیلی که پزشکی تبریز میخونه صحبت میکردم. اون راضی نبود از تبریز و مردم و فرهنگشون. چند سالیه اونجاست و هر سری صحبت میکنیم شاکیه :))
بعدشم بهترین اساتید و امکانات و انواع کلاس و کنگره و دوره و بیمارستان و ... توی تهران متمرکز شده. تبریز قویه ولی با شهر تهران فاصله زیاد داره. اصلا تو انتخاب دانشگاه ایران شک نکن. همین توی پایتخت بودن کلی مزیت داره. هم فرهنگ به مراتب پیشرفته‌تری داره هم فضای رشد بیشتری‌.
خیلی ممنون بابت راهنمایی تون.
میتونید درباره محل دانشگاه ایران و امکاناتش هم یه مقدار توضیح بدین؟

جدول رتبه بندی پزشکی ۲۰۱۹
https://sanapezeshki.com/news/رتبه-بندی-دانشگاه‌های-علوم-پزشکی-کشور.html

تا اونجایی که من خبر دارم...ایران در رتبه بندی ها هر سال اغلب بعد از تبریز و مشهد و شیرازه.

من جات بودم میرفتم تبریز.

خیلی مهمه نزدیک خونتون باشید!!! با اینکه دندون تعطیلات بیشتر و اوقات فراغت بیشتر دارن من به شخصه می بینم بعضیا که چند ماه نمیتونن برم پیش خانواده چقدر افسرده میشن...البته بعضیا، بستگی به خودتون داره، اما حتی من که اونقدرا دلم تنگ نمیشم بعد دانشگاه رفتن بیشتر دوس دارم ور دل مامانم باشم با اینکه تو شهر خودمم!!!!!شایدم به خاطر غذای سلف باشه:)) (خب تو نوجوونی آدم بیشتر میخواد تنها بشه...وقتی ۱۹_۲۰ سالتون بشه شاید تغییر کنه حالتون)
مخصوصا که پزشکی که حتی تعطیلات تابستونشم به شدت کمه زمانش.‌‌.. یعنی بچه هامون ۲ ساعتم برا خونه رفتن زودتر خونه برن هم براشون ۲ ساعته!!!!!
اتفاقا به منم دوستان درباره رتبه بندی دانشگاه ها گفتن ک شک کردم.نمی دونم بعد مسافت چقد رو من تاثیر داره.میترسم الان جوگیر شده باشم و تصمیم هیجانی بگیرم.بالاخره صحبت حداقل ۷ ساله.از یه طرفم به قول آقای مطهری تهران جا واسه پیشرفت زیاد داره.نمی خوام بعدا حسرت بخورم ک من تهران هم قبول میشدم و خودم تبریز زدم.الان به نظرتون مثلا بعد از دوسه سال فرد عادت میکنه به دوری؟ و امکانات دانشگاه به حدی رضایت بخش هس ک این دوری رو طرف قبول کنه؟ جناب مطهری ممنون میشم شما هم نظرتونو بگید.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,419

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
خیلی ممنون بابت راهنمایی تون.
میتونید درباره محل دانشگاه ایران و امکاناتش هم یه مقدار توضیح بدین؟
آدرسشو بدم یعنی؟ خود دانشگاه بغل برج میلاده ولی خوابگاه ها و بیمارستان‌هاش چندجای مختلفن.
امکاناتشم از @Shokouh بپرس پزشکی ایران میخونه.

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
آدرسشو بدم یعنی؟ خود دانشگاه بغل برج میلاده ولی خوابگاه ها و بیمارستان‌هاش چندجای مختلفن.
خیلی ممنونم

ببخشید شماره ای آیدی تلگرامی چیزی از این فردی ک معرفی کردید دارید؟ انتخاب رشته تا ۵شنبه اس میترسم تا اون موقع اینجا نیان.
.......................................
اقا حل شد من پروفایلشونو با دقت ندیده بودم.خودشون راهای ارتباطی گذاشتن

بالا