• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

mahtab1998

mahtab0m
نام مرکز سمپاد
farzanegans!
شهر
خرم اباد/کرمانشاه/بم/
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام دوستان
یه سوال::کسی که زبانم رتبش قابل قبول شده باشه میتونه همزمان با مثلا پزشکی زبانم تو دانشگاه بخونه؟؟
نمیدونم از کی باید بپرسم یا چطور اقدام کنم؟؟

• لایک
امتیازات: a17

mahtab1998

mahtab0m
نام مرکز سمپاد
farzanegans!
شهر
خرم اباد/کرمانشاه/بم/
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام فقط خواستم یه چیزی رو شفاف سازی کنم!این موضوع امنیت رو نمیدونم چطور برداشت کردید!!اما من که خودم ۲ساله تو این شهرم و مجبور به رفت و آمد واسه کلاس کنکور و غیره عدم امنیتی ندیدم!!ضمن اینکه سطح دانشگاهش بالاست میتونید تو سایت قلمچی رتبه هایی که اومدن کرمانشاهو ببینید از حدود۲۴۰داشتیم تا ۱۱۰۰
@fatemeh76 و ایضا بقیه ی بچه‌هایی که به انتخاب دندانپزشکی شهرایی مثل سنندج، همدان و کرمانشاه فکر می‌کنن.

درباره‌ی سنندج من قبلا تو این تاپیک نوشتم. مطالعه کنید.
تنها نکته‌ای که بخوام اضافه کنم اینه که من نسبت به زمانی که اون پست رو نوشتم بیشتر و بیشتر با دانشکده دندانپزشکی سنندج در ارتباط بودم و اگه بگم خیلی خیلی دانشکده خوبیه به هیچ وجه اغراق نکردم.
تعداد ورودی هاش کمه، در نتیجه بعد از علوم پایه به همه بیمار میرسه. از طرفی رزیدنت ندارن و بلایی که رزیدنت ها سر بچه های عمومی میارن اینه که اکثر موارد یک مقدار دشوار رو اونا بر عهده می‌گیرن. عملا دوره ی عمومی اگه جایی سپری شه که رزیدنت نداشته باشه برای اکثر دانشجو ها خیلی مزایا داره.
اساتیدشون واقعا خوبن
اخرین نکته ای که بگم اینه که من فکر میکردم امکاناتشون تو بخش کمتر از همدانه. اما دوستای خودم که بخش رفتن و من مقایسه کردم دیدم انصافا اینطور نیست.
اگر رتبه تون به سنندج می‌خوره، و میخواید دندانپزشکی بخونید از نظر من بی برو برگرد انتخابش کنید.

کرمانشاه:
پزشکی و دندانپزشکی‌ش نسبتا قویه. از داروسازی شون اطلاع ندارم. شهر خوبی نیست حقیقتا. من با وجود نزدیکی به سنندج انتخابش نکردم. چون برام مهم بود علاوه بر دانشگاه و خوابگاه کلی اینور انور هم برم. اما فضای شهر کرمانشاه امن نیست. اطلاعات دیگه ای راجع بهش ندارم. می‌دونم که دانشکده هاش خوبن. اگر کرمانشاه رو انتخاب می‌کنید یک مقدار کمبود امنیت برای زندگی دانشجویی تو اونجا رو مدنظر داشته باشید.

همدان:
وقتی هنوز علوم پایه بودم، تو این صفحه درباره همدان نوشتم.
باید بگم نظرم واقعا عوض شده.
نظراتم تا قبل از علوم پایه همونی بود که نوشتم. اما بعد از علوم پایه عملا با ادغام بچه های بین الملل و افزایش دانشجوهاق ورودی مون به ۶۰ نفر مواجه شدم. بخش ها وااقعا شلوغه. بیمار به تعدادی که بتونی خیلی خوب یاد بگیری نیست( اگه تعداد دانشجو ها کمتر بود باز یه چیزی) از طرفی امکانات پری کلینیک بین همه تقسیم میشه. مواد لازم کمه. دانشکده شلوغه.رزیدنت ها همه جا هستن و کلی از کیس ها رو بر عهده می‌گیرن. کیفیت آموزش عملی بنا بر اون چیزی نه سال بالایی ها می‌گن واااقعا ضعیف شده.
ورودی های بعد از ما به ترتیب ۸۰ نفر و ۱۰۰ نفر ان. و جالبه بدونید که تا سال ۹۱ ظرفیت همدان حدود ۳۰ نفر بوده و واقعا تا همون حد هم خیلی خوب پاسخگو عه.در یک کلام دانشکده ما تو بحرانه. من خودم برای انتقالی گرفتن به سنندج هم دست به کار شدم اما تطبیق واحدام با مشکل مواجه شد.
اینجا برای اینکه چیزی یاد بگیری تو این شلوغی، واقعا واقعا باید خیلی تلاش کنی. راستش من همدان زدن رو بهتون پیشنهاد نمی‌دم. چون دقیقا از ورودی ما و ۹۲ ای ها، با ادغام شدن بین الملل ها بعد از علوم پایه، واقعا واقعا همه چی افت کرد. کسی هم پاسخگو نیس متاسفانه.
البته امسال ظرفیتو یک مقدار کم کردن. اما قرار بود خیلی بیشتر کم کنن.
سنندج بزنید به جای همدان خیلی منطقی تره به نظر من برای دوره ی عمومی.
اما بازم تاکید میکنم که تو همدان هم راه یاد گرفتن بسته نیست. ولی با هزار تا پیچ و خم و سنگ و ریخ و مشکل دارید تو مسیرش

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
کسی هست داروی تهران بخونه؟راجب رشته و دانشگاه چندتا سوال دارم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,024

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام دوستان
یه سوال::کسی که زبانم رتبش قابل قبول شده باشه میتونه همزمان با مثلا پزشکی زبانم تو دانشگاه بخونه؟؟
نمیدونم از کی باید بپرسم یا چطور اقدام کنم؟؟
خیر نمیشه.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
اينجا كسي فرزند جانباز بالاي ٢٥درصد هست؟اگه هست ميشه توي كارنامش نگاه كنه ببينه تعداد كسايي كه اين سهميه رو دارن،چقدره؟

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی
ممنون می‌شم پاسخ این دو سوال رو بدید
یکی اینکه این سامانه راهنمای انتخاب رشته چیه؟
دوم اینکه رشته‌ای به نام ژنتیک داریم یا گرایش هستش؟(کلاً یکم توضیح در مورد ژنتیک می‌خوام چطوری می‎شه رفت سمتش)
ژنتیک از گرایش های زیست‌شناسی سلولی ملکولی بود
ولی تا جایی که میدونم از سال ۹۴ نحوه ارائه گرایش های زیست شناسی سلولی مولکولی تغییر کرده از پارسال زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش نداره
گرایش های قبلی به صورت یک رشته ی جدا ارائه میشن و احتمالا توی چارت درسیش بازنگری شده
مثلا اصفهان که گرایش های ژنتیک و میکروبیولوژی رو داشت که تو دفترچه امسال دو رشته ی سلولی مولکولی و میکروبیولوژی رو داره و جلوی سلولی مولکولی گرایشی ذکر نشده

fatemeh76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
ما الان از کجا باید بفهمیم مثلا رتبه لازم برا قبولی دارو تهران و شهید بهشتی یا
شهر هایی مثل اصفهان و کرمانشاه چنده؟تو اکثر جاها رتبه در منطقه رو زده که با زیر گروه 2 میتونه تفاوت زیاد باشه

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
ما الان از کجا باید بفهمیم مثلا رتبه لازم برا قبولی دارو تهران و شهید بهشتی یا
شهر هایی مثل اصفهان و کرمانشاه چنده؟تو اکثر جاها رتبه در منطقه رو زده که با زیر گروه 2 میتونه تفاوت زیاد باشه
از هیچ جا.جایی رتبه زیر گروه نمیزنن

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بچه ها به نظرتون دندون ازاد تهران و دندون روزانه رفسنجان چقدر تفاوت دارند من بین این دو موندم چون میترسم دراینده شهریه ازاد رو بیشتر کنند خواهشا راهنمایی کنید

• لایک

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها به نظرتون دندون ازاد تهران و دندون روزانه رفسنجان چقدر تفاوت دارند من بین این دو موندم چون میترسم دراینده شهریه ازاد رو بیشتر کنند خواهشا راهنمایی کنید
کلا آزاد تهران پزشکی و دندانپزشکیش از بیشتر دانشگاه های تیپ ۲ سطحش بالاتره و بهتره
درمورد هزینه‌ش میخواستن شهریه رو ۸۰ درصد بین الملل کنن که امروز خوندم یه جا که منتفی شده
ولی کلا شهریه دانشگاه آزاد اصول ثابتی نداره

• لایک

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کلا آزاد تهران پزشکی و دندانپزشکیش از بیشتر دانشگاه های تیپ ۲ سطحش بالاتره و بهتره
درمورد هزینه‌ش میخواستن شهریه رو ۸۰ درصد بین الملل کنن که امروز خوندم یه جا که منتفی شده
ولی کلا شهریه دانشگاه آزاد اصول ثابتی نداره
اهان بعد مثلا نسبت بع ۷سال پیش چقدر تغییر کرده؟

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
میشه کسی که پزشکی می خونه علوم پایه رو تو یه دانشگاه بخونه بعد برای دوره های بالینی و بیمارستان انتقالی بگیره به دانشکده علوم پزشکی شهر پایین تر از نظر سطح دانشکده؟

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی
میشه کسی که پزشکی می خونه علوم پایه رو تو یه دانشگاه بخونه بعد برای دوره های بالینی و بیمارستان انتقالی بگیره به دانشکده علوم پزشکی شهر پایین تر از نظر سطح دانشکده؟
كلا قانون انتقالي انگار اينطوري ه كه بايد دو ترم رو در دانشگاه مبدا بخوني، بعد يه سامانه اي هست اونجا درخواست ميدي، اون سامانه درخواست رو به دانشگاه مبدا ارجاع ميده اگر دانشگاه مبدا موافقت كرد اون وقت درخواست به دانشگاه مقصد فرستاده ميشه تا موافقت كنه. (انتقالي با كارنامه سبزه، بايد شهري رو كه ميخواي انتقال پيدا كني بهش رو تو انتخاب رشته زده باشي فك ميكنم)
بيشتر مواقع دانشگاه مقصد موافقت ميكنه ولي خيلي اوقات گرفتن موافقت دانشگاه مبدا سخته. چون ميخواد دانشجو از دست بده. براي همين نميشه روش حتما حساب كرد.
مهماني گرفتن و اينا هم هست، كه فك كنم آسون تر باشه.

• لایک
امتیازات: anis

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
كلا قانون انتقالي انگار اينطوري ه كه بايد دو ترم رو در دانشگاه مبدا بخوني، بعد يه سامانه اي هست اونجا درخواست ميدي، اون سامانه درخواست رو به دانشگاه مبدا ارجاع ميده اگر دانشگاه مبدا موافقت كرد اون وقت درخواست به دانشگاه مقصد فرستاده ميشه تا موافقت كنه. (انتقالي با كارنامه سبزه، بايد شهري رو كه ميخواي انتقال پيدا كني بهش رو تو انتخاب رشته زده باشي فك ميكنم)
بيشتر مواقع دانشگاه مقصد موافقت ميكنه ولي خيلي اوقات گرفتن موافقت دانشگاه مبدا سخته. چون ميخواد دانشجو از دست بده. براي همين نميشه روش حتما حساب كرد.
مهماني گرفتن و اينا هم هست، كه فك كنم آسون تر باشه.
خیلی ممنون از توضیحاتتون.تفاوت انتقالی با مهمان چیه؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
خیلی ممنون از توضیحاتتون.تفاوت انتقالی با مهمان چیه؟
مهمان مثلا من دو ترم مهمان میشم دانشگاه اردبیل بعد دو ترم برمیگردم دانشگاه خودم و مدرکم هم دانشگاهیه که قبول شدم
تو انتقالی دائم مثلا من از تبریز میرم اردبیل انتقال دائم میشم مدرکم اردبیل میشه و دیگه برنمیگردم تبریز
یه چیزی هم هس به اسم انتقال موقت من نمیدونم شرایطشو.
و اینکه من شنیدم سراسری ها اگه برن جایی معمان شن باید هزینه بین الملل پرداخت کنن نمیدونم دیگه قانون عوض کردن یا نه.

×لطفا یکی این دو تا پستو یکی کنه :-"

• لایک
امتیازات: anis

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی
فك كنم مهمان تو دانشگاها متفاوت باشه قوانينشون.
بعضي دانشگاها شهريه ميگيرن بعضيا نميگيرن (ولي كلا اون قانوني كه اگر به دانشگاهي انتقالي گرفتي يا مهمان شدي بايد شهريه پرديس اون دانشگاه رو بدي لغو شد)
بعد بعضي دانشگاها شرط معدل دارن اگر مهمان مثلا چند ترم معدلش بالاي فلان عدد شد يا يه سري چيزاي ديگه، انتقالي دائم بش ميدن، ولي به طور كلي ماكزيمم مقداري كه دانشجوي مهمان ميتونه تو دانشگاه مقصد بمونه ١٢٥ واحده تو پزشكي.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رتبه ي لازم(حدودي) برا داروسازي دانشگاه تهران و بهشتي چنده؟ بدون سهميه و اينا

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
از پردیس به مازاد نمیشه مهمان رفت وانتقالی گرفت؟ وبرعکس؟
لیست دانشگاه هایی که برای پزشکی نقل وانتقال ندارن رو از کجا باید بیابیم؟

بالا