• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

در مورد سوال دوستمون که گفتن در مورد مکانیک توضیح بدم ، جوابی رو که برای یکی از بچه ها فرستادم برو اینجا میذارم :

" سلام
دو سه تا موضوع هست

یکی در مورد درس هاش
درسای مکانیک ، عموما فیزیکی ـن
یعنی میشه گفت فیزیک مکانیک
بررسی حرکت ، نیرو ، حالا چه توی جامدات ، چه مایعات
توی این سه سال ، درسای تخصصی ای که خوندم ، اکثرا مفاهیشون ، فیزیکی بودن
خوبی درسا اینه که فقط روی کاغذ نیستن
میشه راحت حس کرد اون مفهومی رو که داریم حساب میکنیم
مثلا درسای خیلی قشنگی داره مثل طراحی اجزا 1 و 2
درسی که کاملا مهندسیه و میشه گفت خیلی کاربردیه
درسای رشته های دیگه ، ممکنه متفاوت با مکانیک باشه
مثلا برق ، خیلی ریاضی وار تر از بقیه رشته هاست
درساش ریاضی پیشرفته تری نسبت به بقیه رشته ها داره
هر چند آزمایشگاه های زیادی هم داره این رشته
با این حال غلظت انتزاعی بودنش خیلی زیاده
بعضی رشته ها هم پر از درس های حفظی ن . مثل مهندسی علم مواد
رشته مکانیک ، میشه گفت از همه ی این دروس توی چارتش داره
هم علم موادی داره ، هم برقی داره ، هم ...
اما شاکله ی اصلی ش ، دروس فیزیکی شه
یه سری کارگاه هم داریم توی چارتمون
که خب جنبه ی عملی درسا رو میبره بالا
آزمایشگاه هم پنج شیش تا داریم
که خب درسای تئوری ای که میخونیم رو آزمایش میکنیم

مبحث دیگه آینده شغلیه این رشته ست
در مورد این مبحث نمیشه نظر قطعی داد
کاملا بستگی به فرد داره
ولی به طور کلی بد نیست بازار کارش
گرایش های مختلفی داره که مهم ترینشون جامدات و سیالاتن
سیالات رو من شنیدم که توی ایران بازار خوبی داره
ولی به طور کلی در مورد بازار کار ، من که سال بعد این موقع فارغ التحصیلم هنوز دید بازی نسبت بهش ندارم "

البته در مورد بازارکار به این نکته هم باید اشاره کنیم که خود فرد و توانایی هاش و همت و تلاشش به شدت میتونه توی آینده ی شغلیش تاثیر بذاره .
به عنوان مثال ما خودمون گروهی رو داریم که از همین الان توی یکی دو تا کار صنعتی شروع به کار کردیم
در حالی که خیلی ها حتی فکر این رو هم نمیکنن که دست به کار شن

=======================
دوست دیگه مون که گفتن چرا تغییر رشته دادم و ...
سوال واقعا به جایی ـه و جوابش میتونه یه ذره دیدمون رو عوض کنه
سناریوی انتخاب رشته ی من این طور بود که نتایج اومد و من دیدم که رتبه م طوریه که میتونم هر رشته ای رو انتخاب کنم
جو غالب تا سه سال پیش این بود که بچه ها با رتبه های خوب میریختن توی برق
(هنوزم این جو هست اما کم تر شده و بچه ها به رشته هایی مثل نرم افزار رو آووردن)
من به شخصه خیلی تحقیق و بررسی کردم
دو بار دانشگاه شریف رفتم و با دانشجو ها صحبت کردم
همایش شریف رو شرکت کردم
دانشگاه امیرکبیر رفتم
با قارغ التحصیل ها صحبت کردم
و در نهایت به این نتیجه رسیدم که به برق علاقه دارم ولی به مکانیک خیلی بیشتر علاقه دارم
علاقه ی ظاهری به برق و اون جو ، روی هم من رو به این نتیجه رسوند که برم برق
نقش اون جو، طبیعتا خیلی پررنگ بود
تا اینکه دو ترم گذشت و دیدم که برق اون چیزی نیست که فکرش رو میکردم
این شد که تصمیمم رو مبنی بر تغییر رشته گرفتم و اقدام کردم
با تغییر رشته 11 واحد از رشته ی برق از واحدهام حذف شدن
و خب این یعنی عقب افتادن از بچه های هم دوره ای در رشته ی مکانیک
این حذف شدن واحد ها ، تا همین ترم 6 که گذشت واقعا آزار دهنده بود
و خب من مجبور بودم واحدهای زیادی رو بردارم تا به بچه ها برسم
صرفا یک اشتباه ابتدایی در انتخاب رشته ، تقریبا میشه گفت هر 4 سال کارشناسی ـم رو تحت تاثیر گذاشت
اینه که به شدت به بچه ها توصیه می کنم ، توی معیار های انتخاب رشته-دانشگاه ، پارامتر علاقه رو براش وزن زیادی در نظر بگیرید
واقعا خوندن دروسی که علاقه ی وافر بهشون دارید ، به مراتب آسون تر از دروسی هست که حسی نسبت بهشون ندارید یا علاقه ی کم رنگ تری بهشون دارید .
علاوه بر این ، لذت بردن از درس ( چیزی که واقعا الان بین خیلی از بچه ها گم شده ) به شدت به علاقه وابسته است
نه صرفا برای رتبه های خوب ، که برای همه ی بچه ها ، این مطلب واقعا خیلی مهمه که
بدونید قراره چهارسال دروس رشته تون رو بخونید
فعالیت آینده تون احتمالا در ارتباط با اون رشته خواهد بود
و خب این مورد ها بدون داشتن علاقه ، شاید ما رو به خیلی از چیز برسونه ، اما لذت رو ازش حذف میکنه
به شخصه اگر برگردم و با دیدی که الان نسبت به رشته و درس و ... دارم ، انتخاب رشته کنم ، بدون شک حرف ها و نگاه دیگران رو از
عوامل تصمیم گیری در انتخاب رشته حذف میکردم و خودم برای خودم تصمیم می گرفتم
هر چند هیچ وقت برای اصلاح تصمیم دیر نیست ، اما عقل سالم حکم میکنه که تصمیم گرفته شده باید از همون اول محکم و قاطعانه باشه
من خودم موقعی که تصمیم به رفتن به برق رو گرفتم ، شک داشتم کماکان
اینم پست سه سال پیش ، در جواب به سید هم رشته ایم که یه سال بالاتر از منه

به نقل از ali jahangiri :
سلام
شرمنده
همون که مهدی گفت
راستی سید جون منم احتمالا برم برق بعد از دو ترم اگر خوشم اومد که ادامه اگر هم که نه ، تغییر به مکانیک!

و خب در نهایت نتیجه شد تغییر به مکانیک :D

اینه که شما هم یه وقت گول نخورید که خیلی بده :P

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

سلام
خب من ازاونجایی که بیکارم! 7 صفحه رو خوندم...
یکم اون وسطا پیچیده حرف زدین درمورد تفاوت نرم افزار و علوم کامپیوتر و این چیزا...

خب من کنکور رو بد ندادم فک میکنم اگه همه چی اوکی باشه زیر 1000 بشم.
قبلا توی زمینه رباتیک هم فعالیت داشتم..
ازسه بخش مکانیک و الکترونیک و نرم افزارش علاقه شدیدی به الکترونیک و طراحی PCB واینا دارم.
توی دانشگاه هم میخام دوباره تو زمینه رباتیک فعالیت کنم.
اما نمیدونم دقیقن رشته ای به اسم مهندسی الکترونیک داریم اولش یا نه ... باید ازطریق برق و اینا وارد بشیم؟
من خودم کسی هستم که دانشگاه رو به رشته ترجیح میدم (شاید تحت تاثیراطرافیانم بخاطر اسم شریف) اما دوس ندارم مثلا بین مهندسی شیمی شریف و کامپیوتر تهران یاامیر کبیر ، مهندسی شیمی شریف رو انتخاب کنم...(بااحترام به دانشجوهای مهندسی شیمی من بخاطر فعالیتم توی رباتیک اسم مهندسی شیمی رو آوردم که ربطی به رباتیک و اینا نداره)

لطفن بنظرم کسایی بیان اعلام آمادگی کنن درمورد رشتشون توی دانشگاه توضیحات کافی بدن... واقعا تو سایتا نمیشه اطلاعات کسب کرد...
من هنوز خودم نمیدونم فازم چیه تو انتخاب رشته...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک

سلام لطفا کمکم کنید
من عاشق فلسفه ام مثه اکثر دانش آموزای ریاضی البته من دیوونه ی فلسفه ام
به یه سری مسائل مثه سفر در زمان که همه علاقه دارنم علاقه دارم البته نه مثه بقیه من فقط به این حدود از مطالب علاقه دارم
وقتی فهمیدم جاذبه ی زمین نزدیک هسته خیلی کمه یا ذرات طلا در مقیاس نانو چند رنگن و... واقعا هیجان زده شدم
نمی دونم درسته یانه ولی به چیزی که شنیدم که می گن e در آن واحد در دو مکان باشه
به این جور چیزا علاقه دارم آیا کوانتوم راه حل منه؟
امیدوارم منظورمو رسونده باشم من به چیزایی که اکثرا فکر می کنن غلطه ولی درسته علاقه دارم
یکی از دبیرامون می گفت تو ریاضی دانشگاه می فهمی مثلث مثلث نیست نمی دونم یه چیزای عجیبی می گفت این جوری علاقه ندارم
کمک

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از poria1999 :
پیش از هر چیز پیشنهاد من به شما اینه که آروم باشید و تلاش کنید منطقی تصمیم بگیرید،تقریبا هرفردی که دیدم با دیدن این نتایج یا برخورد با یک فلسفه‌ی خاص[که بسته به فرد متفاوته] بیش از حد ذوق زده میشه و این نمی تونه حتما نشونه‌ی علاقه‌ی شدید به این فیلد ها باشه.
رشته ای به نام کوانتم نداریم!فیزیک داریم ولی که مکانیک کوانتمی توی اکثر شاخه هاش نقش ایفا می کنه.
فلسفه در واقع چیزی نیست که شما رو سر ذوق آورده،اینا نتایجی نیستند که با فلسفیدن صرف گرفته شده باشن،بیش از هر چیز این نتایج مدیون آزمایشات دقیق تجربی اند و حتما شهود و سختکوشی کپنهاگیون.
شما باید ببینید صرفا به نتایج فیزیک و تعابیر فلسفی موجود از این نتایج علاقه مندید یا به انجام دادن کار تئوری هم علاقه دارید چون اصلی ترین کار کسی که فیزیک می خونه حداقل به مدت 6-7 سال خوندن مسیر 400 سال منتهی به امروز و حل سوال از اون هاست!یعنی باید راحت چیزی در حدود 2-3 برابر دانشجویان اکثر رشته های مهندسی درس بخونید تا بتونید یه فیزیکدان موفق بشید.
در مورد بازار کار این رشته هم باید گفت اصلی ترین کاری که میشه براش توی ایران متصور شد تدریسه!هرچند که برخی موسسات و دانشگاه ها به تعداد محدودی فیزیکدان برای انجام تحقیقات استخدام می کنند.البته یکسری کار های غیر پایه ای و مهندس مآبانه هم هست که اونا هم خیلی بازارشون گسترده نیست.برای اکثر این شغل ها هم باید حداقل فوق لیسانس داشته باشید.
پیشنهاد من اینه که اگه اشنایی در خوابگاه دانشگاهی دارید به مدت یک هفته کنار یک دانشجوی سختکوش فیزیک زندگی کنید،تا با زندگیشون بیشتر آشنا شید،بعد از قدم گذاشتن به این رشته زندگیتون حتما تا حدود زیادی عوض خواهد شد باید ببینید این زندگی رو دوست دارید اصلا یا نه.
برای آشنایی با خود فیزیک هم پیشنهاد میدم کتب "طرح فیزیک هاروارد" از انتشارات فاطمی رو بخونید،البته نمی دونم هنوز چاپ میشه یا نه ولی احتمالا اگه یکم دنبالشون بگردید پیدا میشن.
من هرچیزی که منو مجبور کنه فکر کنمو خیلی دوس دارم و عاشق استدلالم و می دونم همه این جورین من خیلی وقته که اینو فهمیدم و فکر نکنید که من الان داغم توی یه کتاب یه جمله بود با این مضمون همه ی شغلا برای راحتی انسان هستن به جز فلسفه
و من واقعا این ناراحتیو دوس دارم با تمام رنجی که خیلی وقته ذهنم داره می کشه به خاطر اعتقاد یه فیلسوف
فک کنم دوس دارم پژوهشگر شم من دوس دارم همیشه چیزای نو رو بفهمم
متاسفانه آشناییم ندارم
می دونم کوانتوم وجود نداره
شنیدم مکانیکیا موفق ترن تو ارشد این رشته درسته؟
به خاطر یشنهاد کتابتونم ممنون تو سایت فاطمی نوشته نایاب حالا بعد از آخرین شب قدر احتمالا برم انقلاب دنبالش می گردم
در مورد سختی ام اگه بدونم همون چیزیه که می خوام برام مشکلی نداره من حاضرم واسه چیزی که آرومم می کنه جون بدم
حتی یه سری سوالو گذاشتم بعد مرگ بفهمم

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از RaaZ :
من هرچیزی که منو مجبور کنه فکر کنمو خیلی دوس دارم و عاشق استدلالم و می دونم همه این جورین من خیلی وقته که اینو فهمیدم و فکر نکنید که من الان داغم توی یه کتاب یه جمله بود با این مضمون همه ی شغلا برای راحتی انسان هستن به جز فلسفه
و من واقعا این ناراحتیو دوس دارم با تمام رنجی که خیلی وقته ذهنم داره می کشه به خاطر اعتقاد یه فیلسوف
فک کنم دوس دارم پژوهشگر شم من دوس دارم همیشه چیزای نو رو بفهمم
متاسفانه آشناییم ندارم
می دونم کوانتوم وجود نداره
شنیدم مکانیکیا موفق ترن تو ارشد این رشته درسته؟
به خاطر یشنهاد کتابتونم ممنون تو سایت فاطمی نوشته نایاب حالا بعد از آخرین شب قدر احتمالا برم انقلاب دنبالش می گردم
در مورد سختی ام اگه بدونم همون چیزیه که می خوام برام مشکلی نداره من حاضرم واسه چیزی که آرومم می کنه جون بدم
حتی یه سری سوالو گذاشتم بعد مرگ بفهمم
اگه فلسفه دوست داری که خب مستقیما برو فلسفه بخون
اگر فیزیک دوست داری و مبانی فلسفی رو در فیزیک جست و جو میکنی من پیشنهادم اینه که فیزیک بخونی و بعدترش بری گرایش فیزیک بنیادی که به طور خاص مبانی کوانتم مکانیکه و فلسفه ش و اگر نه برای بعدش بری فلسفه بخونی کلا
حتی میتونی اگه قصد رفتن داشتی برای فلسفه اپلای کنی :-)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از سَعیده :
اگه فلسفه دوست داری که خب مستقیما برو فلسفه بخون
اگر فیزیک دوست داری و مبانی فلسفی رو در فیزیک جست و جو میکنی من پیشنهادم اینه که فیزیک بخونی و بعدترش بری گرایش فیزیک بنیادی که به طور خاص مبانی کوانتم مکانیکه و فلسفه ش و اگر نه برای بعدش بری فلسفه بخونی کلا
حتی میتونی اگه قصد رفتن داشتی برای فلسفه اپلای کنی :-)
من دیوونه ی فلسفه ام ولی واقعا دوس دارم تو فیزیک ازش استفاده کنم راسته هرکی مکانیک بخونه راحت تر کوانتومو می فهمه؟
بی خیال اون جملهه که می گه اگه فهمیدی بدون نفهمیدی من اسما یادم نمی مونه ولی فک کنم مال بوره

vid.hmd

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
همدان
رشته دانشگاه
ایشالا..........

بچه ها من هم به مکانیک و هم به برق علاقه دارم .
کمکم کنید که چه طور یکیشونو انتخاب کنم.
ممنون

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از vid.hmd :
بچه ها من هم به مکانیک و هم به برق علاقه دارم .
کمکم کنید که چه طور یکیشونو انتخاب کنم.
ممنون
بیا مکانیک :"

informatic

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطانی
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر و قبولی مرحله 2 ! (~ناکامی در m3 !!!)

من فقط یه چیز بگم ُ برم :- "

یه هیچ عنوان به امید تغییر رشته، یه رشته‌ی پایین‌تر در دانشگاه بهتر رو انتخاب نکنید و حتما(حتما !) اطمینان پیدا کنید که رشته‌ای که انتخاب می‌کنید رو دوست دارید!

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از |H|3$4|M| :
من فقط یه چیز بگم ُ برم :- "

یه هیچ عنوان به امید تغییر رشته، یه رشته‌ی پایین‌تر در دانشگاه بهتر رو انتخاب نکنید و حتما(حتما !) اطمینان پیدا کنید که رشته‌ای که انتخاب می‌کنید رو دوست دارید!
توی دانشگاه های تاپ اصن مگه میشه از رشته پایین تر به رشته بالاتر تغییر رشته داد؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-?

informatic

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطانی
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر و قبولی مرحله 2 ! (~ناکامی در m3 !!!)

به نقل از Ali.N :
توی دانشگاه های تاپ اصن مگه میشه از رشته پایین تر به رشته بالاتر تغییر رشته داد؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-?

چرا نشه !؟ تو همه ی دانشگاه‌ها میشه ولی شرایطش تو هر دانشگاهی متفاوته و من هم توصیه میکنیم به امید تغییر رشته این کار رو نکنید !

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از ali jahangiri :
بسی مفید واقع شد فک کنم :D

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از Ali.N :

ببینید، تغییر رشته دادن اصلن غیر ممکن نیست، دوستی دارم که از مکانیک به برق تغییر رشته داد، و یکی رو هم می شناسم که از مهندسی شیمی به آیتی داره تغییر میده، ولی واقعا سخته.. خیلیا هستن که با این امید اومدن دانشگاه و الان دارن فارغ التحصیل میشن بدون اینکه تونسته باشن تغییر رشته بدن.. توصیه ای که همه میگن "به امید تغییر رشته انتخاب نکنید!!" خیلی مهمه ها! یه دوستی رو هم میشناسم که نرم قبول شد و تغییر رشته داد به برق، بعد پشیمون شد وخواست برگرده و هنوز داره دوندگی میکنه! کلی شرط اینکه دو ترم باید برق بمونه و معدل فولان بیاره و .. گذاشتن جلوش!

kiNdly

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
Grand Tehran

عاغا یه یه مهندس برق شریف، تهران و امیرکبیر جهت پاره‌ای از سوالات نیازمندیم . هر کی هست پ.خ بده لطفا

kiNdly

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
Grand Tehran

به نقل از S E V D A :
سلام
یکم اون وسطا پیچیده حرف زدین درمورد تفاوت نرم افزار و علوم کامپیوتر و این چیزا...

ازسه بخش مکانیک و الکترونیک و نرم افزارش علاقه شدیدی به الکترونیک و طراحی PCB واینا دارم.
اما نمیدونم دقیقن رشته ای به اسم مهندسی الکترونیک داریم اولش یا نه ... باید ازطریق برق و اینا وارد بشیم؟
من خودم کسی هستم که دانشگاه رو به رشته ترجیح میدم (شاید تحت تاثیراطرافیانم بخاطر اسم شریف) اما دوس ندارم مثلا بین مهندسی شیمی شریف و کامپیوتر تهران یاامیر کبیر ، مهندسی شیمی شریف رو انتخاب کنم...(بااحترام به دانشجوهای مهندسی شیمی من بخاطر فعالیتم توی رباتیک اسم مهندسی شیمی رو آوردم که ربطی به رباتیک و اینا نداره)

لطفن بنظرم کسایی بیان اعلام آمادگی کنن درمورد رشتشون توی دانشگاه توضیحات کافی بدن... واقعا تو سایتا نمیشه اطلاعات کسب کرد...
دانشگاه به دانشگاه فرق داره . بعضیا از اول تو انتخاب رشته هست . مثلن زده رشته برق _ الکترونیک ولی بعضیا این طوری نیست میرید رشته برق بعد چند ترم گرایش رو مشخص میکنید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از RaaZ :
من دیوونه ی فلسفه ام ولی واقعا دوس دارم تو فیزیک ازش استفاده کنم راسته هرکی مکانیک بخونه راحت تر کوانتومو می فهمه؟
بی خیال اون جملهه که می گه اگه فهمیدی بدون نفهمیدی من اسما یادم نمی مونه ولی فک کنم مال بوره
کسی کمکم نمی کنه؟

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از RaaZ :
کسی که مکانیک میخونه اصلا کوانتم نمیخونه که بخواد بفهمه... شما میخوای خیاطی یاد بگیری از آرایشگری شروع میکنی ؟ :))
کسی که قراره فیزیک پیشه بشه، خب از اول بره فیزیک بخونه

belata

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Ali.N :
تودانشگاهای مختلف متفاوته شرایط ولی حدودا 3-4ترم اول بایدبالای 17شی..که خیلی سخته تقریبا.تودانشگاه ما3ترم از4ترم اول بایدبالای17شی.ولی خب من خیلیارو دیدم که ازهوافضا یا صنایع یا برق حتی اومدن عمران یا اینکه اصن دورشته ای فیزیک و عمران خوندن تو دانشکده ما..نشدنی نیست.تلاش زیادی لازم داره

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از S E V D A :
سلام

مهندسی برق - گرایش الکترونیک داریم که کارش همینه اساسا. ولی خب شریف و تهران و امیرکبیر و علم و صنعت با زیر 400 اینا فک کنم قبول میشه شد فقط. بعد اون مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار هم هست که مرتبط به اینکاراست و اون باز قبولیش راحت تره به نسبت برق.

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

برای طراحی قطعات چه تو مهندسی پزشکی چه تو سایر کیس ها به نظرتون برق رشته خوبیه؟ارتباطات برق با نانو تکنولوژی هم توضیح بدین مرسی

بالا